Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Ne preterujmo :)
 
Ne rade mu nule na tastaturi. :D
 
Ok, daću i 10e. Samo da se javi :)

Shut-up-and-take-my-money-e1398416623855.jpg
 
@sajlonac
Meni se svidelo to sto mogu da vidim ko je neki segment vozio kad i ja, tog dana, i time skontam da imam vise biciklista u kraju nego sto sam mislio. To koliko znam ima samo jos ridewithgps (doduse ne znam da li je toliko detaljno), ali je strava popularnija. Pored toga kad su grupne voznje, flybys je zanimljiva opcija, da vidis za neki segment/voznju kakav si bio u poredjenju sa drugima.
Aspekt KOM-ova i jurenja vrha liste mi nikad nije bio primamljiv pa ga nisam ni gledao. Sopstveni napredak sa druge strane sam itekako pratio, koliko se poboljsavam na nekom segmentu. Sad mogu samo taj segment izolovano iz jedne voznje da vidim i to je to, nema poredjenja.

Mene uopste ne cudi sto su uveli placanje i nije mi ni bilo bas jasno kakav im je biznis model kad nemaju reklame i tome slicno.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim Sports Tracker, rekao bih da je dobar za moje potrebe. Nije mi izbacivao nerealne brzine i pogrešne rute dosad, a bicikl vozim po drumovima između malih mesta i poljskim putevima između njiva, pa ipak sve to uredno beleži baš kako treba.

Ne znam da li uopšte postoje ove opcije koje dule pominje, pošto nisam neki ljubitelj šerovanja i praćenja šta drugi rade, tako da to nisam ni tražio.
 
Poslednja izmena:
@sajlonac
Meni se svidelo to sto mogu da vidim ko je neki segment vozio kad i ja, tog dana, i time skontam da imam vise biciklista u kraju nego sto sam mislio. To koliko znam ima samo jos ridewithgps (doduse ne znam da li je toliko detaljno), ali je strava popularnija. Pored toga kad su grupne voznje, flybys je zanimljiva opcija, da vidis za neki segment/voznju kakav si bio u poredjenju sa drugima.
Aspekt KOM-ova i jurenja vrha liste mi nikad nije bio primamljiv pa ga nisam ni gledao. Sopstveni napredak sa druge strane sam itekako pratio, koliko se poboljsavam na nekom segmentu. Sad mogu samo taj segment izolovano iz jedne voznje da vidim i to je to, nema poredjenja.

Mene uopste ne cudi sto su uveli placanje i nije mi ni bilo bas jasno kakav im je biznis model kad nemaju reklame i tome slicno.

Cuti dok ne primete...
ali flyby je nekako ostao u free opcijama a to im je ranija bilo u premium opcijama, a niko nema nista slicno, jedna od najboljih opcija!

tacno mozes da vidis u koliko sati je ko bio, kuda je prosao i sa kim si se mimoisao sa ovolikom bazom korisnika je neprocenjivo

Segmenti su zakljucani za pregled, cak ne mogu da vidim ni segmente koje sam licno napravio.
Ironija je sto mi daju na napravim nove, ali takodje ne mogu da ih pregledam :)

Rute, isto tako.
Mogu da vidim sve stare koje sam pravio, ali ne daju da kreiram nove.

Ni ja ne jurim komove niti mogu da ih skinem ali volim da pregledam te liste.

Inace evo jos jedne zanimljive opcije koje nema niko, a slabo je poznata, mozete da vidite sa kim ste najvise vozili:
https://labs.strava.com/roster/
 
Poslednja izmena:
Za pravljenje ruta, ono malo sto sam isprobavao, najbolji je Ridewithgps zato sto moze da se icrtavaju linije (a ne samo da prati staze ili ulice). Tako mogu da napravim rutu recimo savski nasip-ostruznicki most... ili Dunavski nasip-kineski most... koje sa Strava i Komoot nisam mogao.
 
To ti se ne desava na drugim GPS aplikacijama zato sto ostavis upaljen ekran, a stravu bacis u pozadinu i ugasis ekran.
Resenje za to je da za stravi moras dati dozvole da radi u pozadini, zakljucati je u memoriji kako sistem ne bi jednostavno ubio aplikaciju i iskljuciti optimizaciju baterije za nju.
Noviji androidi vec umeju bolje da razlikuju aplikaciju koja se koristi u pozadini pa je ne diraju.

Одавно сам то урадио, закључао је у меморији. Имам андроид 9.
Него ме чудило и то што ми се још један другар жалио на ове исте проблеме са својим redmi note 7, а ја имам mi 9t. Онда нам вјероватно сензор некад побрљави... мени се срећом то не дешава често, само пар пута сам имао те ситуације.


A to je tebi jedna voznja? :eyebrows:
Mogao si i sutra da nastavis i racunas voznje cele nedelje kao jednu voznju samo baterija da izdrzi:d

LM jedno je voznja drugo je setnja... to su dve aktivnosti
nema strava problem da snimi na jedan account dve aktivnosti ako ti imas uredjaje da snimas dve aktivnosti.

Нисам мислио на настављање вожње сутрадан, него на то да у 1 дану не можеш да имаш 2 вожње које се преплићу. Нпр одеш из београда до смедерева и паузираш вожњу на уласку у сд. Онда покренеш нову вожњу за возање по смедереву, завршиш је и снимиш као засебну. А послије се враћаш за бг и хоћеш да наставиш ону прву вожњу коју си паузирао. Такве ствари не могу да се ураде, или бар ја не знам да могу. :)
 
Ne znam da li nude svima (meni do sinoć nisu), dobio sam 60 dana free na Stravi. Preko weba sam krenuo da exportujem vožnje (da bih uradio import u ST) i nakon par komada otvorim vožnju koju često ponavljam. Pokušam da je uporedim sa prethodnom, izađe mi da je potrebna pretplata i ponudi mi 60 dana free. Traži karticu ili PP nalog, ako zaboravim da odjavim, skinuće $8 za treći mesec.
Međutim, neke stvari u aplikaciji su sada otključane, a neke i dalje nisu (upravo poređenje vlastitih starih vožnji nije). Na webu mislim da sve radi, poređenje vožnji sigurno radi.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Да ли Страва може да извезе "вожњу" у gpx фајл?
Нека искуства о Zeopoxa Cycling.
Где држите мобилни док возите?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Ja za vožnju bicikla i trčanje koristim ovo: https://www.aliexpress.com/item/32712243418.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dB1PV2f

Kupio bih neku sličnu sa otvorenom prednjom stranom, tako da može da se pristupi ekranu i kada je u futroli, pa ako neko zna za takvu, zamolio bih za preporuku.
Ja koristim ovako nešto
#Aliexpress US $2.40 36%OFF | CALOFE 6 Inch Phone Holder Bike Bicycle Front Tube Bag Cycling Accessories Frame Waterproof Front Bags Cell Mobile Phone Case
https://a.aliexpress.com/_dTsRbal

S tim što ja telefon uvek držim unutra, ne treba mi dok vozim, a i da se ne greje džabe od sunca.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Kakav je odziv ekrana? Čini mi se da je tu ispod folije, ako se ne varam.

Svakako mi manje mi treba za bajs, dok vozim može i da bude u džepu, pa nema cimanja oko vađenja iz futrole, tako da bih voleo neku sličnu ovoj koju već imam, ali da je prednja strana otvorena ili da barem ima foliju preko koje ekran ima dobar odziv.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Meni je kod Strave uvek bila gotivna ta zajednica.
Poslednje 2 godine se bas povecala u Srbiji, ranije to nije bilo toliko izrazeno.
Mada, verujem da ce pokleknuti i da ce ih na kraju kupiti neko.
Sva konkurencija je prodata i na kraju pretvorena u aplikacije za savetovanje oko ishrane i kupovine planova za iste...uz neke bedne opcije za statistiku. Pravi primer runtastic, koji je imao jako dobar sajt i funkcionalnu aplikaciju.
Under armour i Adidas kupe kompaniju i onda je dalje vise ne razvijaju. Endomondo je doziveo bas to. Nista se ne razvija, aplikacija gubi korisnike i pretplate.
 
Ne rade mu nule na tastaturi. :D

Tačan odgovor!

Cena bajsa je:
"1000e,....Sram rival"

Srećno!

Pitanje: ako mogu da stojim i da ram bicikla bude oko 2cm ispod mene, a raspon ruku mi je veći od visine - da li mogu da razmatram i broj veće biciklove neko što tablice kažu?
Npr, za onaj bianchi koji mogu da opkoračim, ako bih skratio lulu sa 100mm na npr 60mm dobio bih potrebnu redukciju dužine.
Opcija 2 je - da mi kažete - ne filozofiraj :)
 
Poslednja izmena:
@jaksa

Izabrao si najgori period za kupovinu bajsa, ali pretpostavljam da nisi mogao da biraš nego se samo stvorila prilika...
Drugar koji prodaje bajseve kaže da se bajsevi prodaju kao ludi i da se za mesec dana proda kao za 3-4 meseca.
Ja sam gledao drumaše tokom januara-februara i moglo je da se bira koliko ih je bilo. Sad je toliko slab izbor da se do kraja sezone ne isplati tražiti.
 
cannondale caad x nov za 2020 sa shimano 105 je 1800$
1000e za polovan alu bajs, neka mu je sa srecom.... pogotovo kad ima recimo ovo za 800


jaksa, uzmi Bianchi i vozi ga :) moze da se nadje jeftino stem
 
Poslednja izmena:
Pitanje: ako mogu da stojim i da ram bicikla bude oko 2cm ispod mene, a raspon ruku mi je veći od visine - da li mogu da razmatram i broj veće biciklove neko što tablice kažu?
Npr, za onaj bianchi koji mogu da opkoračim, ako bih skratio lulu sa 100mm na npr 60mm dobio bih potrebnu redukciju dužine.
Opcija 2 je - da mi kažete - ne filozofiraj :)

Nije to uopšte filozofija, naprotiv. Oni koji se ozbiljnije bave ovim sportom reći će ti da je to čitava nauka. realno i jeste. Bukvalno za par cm tamo ovamo dobijaš mnogo prihvatljiviji položaj, ili možeš da se mučiš
Hm, da ga opkoračiš i da ti ostane još par cm...treba ti viši ram, definitivno. I veći.
 
Mislim da je visina potpuno irelevantna mera. Najbitniji su reach i stack koji zapravo predstavljaju efektivnu dužinu i visinu. Sloped ramovi su niski a imaju adekvatnu dužinu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Taj sto trazi 1000eur za njega je verovatno neki preprodavac, neka ga cuva teraj dalje :)

Sto se velicine tice ja gde nemam bar 2cm ispod mene smatram ram za prevelik, ali ja sam nizak covek, ti bas i nisi :)

Svakako bi trebao da premeris telo pa da konsultujes i par kalkulatora sa neta i onda ces imati relativnu predstavu koje dimenzije na ramu treba da ciljas.

https://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp
https://www.ebicycles.com/bicycle-tools/frame-sizer/road-bike
https://www.bergfreunde.eu/bike-frame-size-calculator/

Imas recimo ovaj, stanje nije sjajno ali za ovu cenu deluje korektno, sve se to sredi za 50eur
https://www.2bike.rs/cikloberza/mal...-trkacki-8/scott-speedster-s50-7#.XsiskGS4Rkw
 
Pedale, srednji pogon, prednja glava, zadnja guma, skrivene mane, transport, ruke majstora...samo 50€. Aha. Bakara...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Hvala na mišljenjima

https://www.competitivecyclist.com/ kaže ovo:
Capture.PNG

Bianchi kaže za 59 visinu Stack = 587 Reach = 395

Geometrygeeks kaže za razliku izmedju 59 i 57 modela:
Capture2.PNG

Uporedjivao sam brojeve jer nadjoh da su bianchi manji od drugih (tako kažu na bikeradar), ali nadjoh i da su cube manji od drugih...

Bianchi 57 Stack = 576 Reach = 388
Bianchi 59 Stack = 587 Reach = 395

Cube 56 Stack = 578 Reach = 383
Cube 58 Stack = 599 Reach = 387

Edit - preučio sam :( sad čekam da se pojavi neki konkretan primerak dostupan za probu.
 
Poslednja izmena:
Ako si u Bg, idi do hotela Jugoslavija na početku ili pred kraj radnog vremena servisa za iznajmljivanje. Imaju drumaše u veličini 56 i 58. Sedi na oba, rezerviši onaj koji ti se čini bliži tvojim merama. Uzmi ga na dva sata i provozaj. Ako nakon vožnje vidiš da ne valja, probaj drugi. Izmeri stack i reach, pa ćeš imati ideju šta tražiš. Možda ti se ne svidi drop bar i odlučiš da uzmeš nešto sasvim drugo.
 
Slomio sam pedalu, zapeh na kamen i imam jedno pitanje. Vidim na YT da stavljaju mast na navoj(!?) prilokom montaze. Da li je to nesto tipa ovoga ili da trazim nesto drugo? (cena je bitan faktor)
Screenshot_266.png
 
da

ne znam koliko ta kosta, imas i ovako nesto
to ti je dovoljno za ceo zivot :D
 
Poslednja izmena:
Au brale šta je vama!? 2100 dinara za mast za navoj (na pedalama)!
Ja koristim običnu tovatnu mast, na KP 5kg košta 400-500 din i to će ti biti dovoljno za sve navoje koje poželiš da podmažeš i to za tebe i sve komšije u ulici doživotno...
 
  • Like
Reagovanja: M J
mislim realno mozes i malo margarina da stavis na navoj pedale....



nisam mislio da je kupi zbog pedale, vec da ima za sve sto mu ikad padne na pamet da podmaze na biciklu. i sigurno je kvalitetnija od te od 5kg. ali ok, svako neka maze sa cim zeli
 
Nazad
Vrh Dno