Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Opa, svaka čast za temu! :)

Treba da uzmem neki bajs, ali ne znam koji.. Kažu capriolo ne valja, sve se raspada-brzo se kvari itd.

Šta biste mi vi preporučili do nekih 20 000rsd, možda neki capriolo (cobra, adrenalin, anaconda)?
 
:d :d :d

Kako si lepo opisao. Ja ne silazim sa bajsa od cetvrte godine kada sam se oslobodio pomocnih tockica :d
Imam vozacku dozvolu ali to nista spec. nije promenilo, vozim bajs cele godine, cak i na -15c i snegu od pola m [sto se vidi sa slika] Kada zavrsavam nesto po gradu- uvek tockom :)
Imam renault 4 i on mi sluzi samo za neke dalje destinacije i vozikanje prirodom, malo off road-a itd :) A pivo itd od kraja osnovne, stomak se kontrolise nekako ali pretenduje da za 15 god ima epske razmere :d

Bajk je zakon, samo da se skrpim nekako za Polar Viper/Viper sl. Otpadose mi ruke bez amortizera.

Marko16, predlazem ti cikloberza forum, tamo mozes da dobijes najbolje, najrealnije info.

U sustini ti je bolje da za taj kes uzmes bajk bez suspenzije i diskova [anakonda ima prednji disk i amortizer a kosta 14000 din :d, mozes da zamislis koji je kvalitet] :d]

Ja sam pre 7 godina uzeo Polar Blizzard za oko 13000 din, nema diskove i amortizere ali je ram solidan kao i delovi i uz redovno odrzavanje evo gura sedmu godinu bez problema a godisnje prelazim od 2500-3000km pa ti vidi :)

Moj savet neki Capriolo ili Polar model za 20000 din bez tih zezanja jer je to dz kvalitet diska i amortizera, raspada se bajk ako ga bas eksploatises. Jedan ortak je tacno pre godinu dana uzeo anakondu i u 10x losijem stanju je od 7 god starog blizzarda.

Mada za 200e moze odlican polovan bajk da se uzme..

Zato, moj savet pravac cikloberza forum i otvori temu.
 
Poslednja izmena:
Opa, svaka čast za temu! :)

Treba da uzmem neki bajs, ali ne znam koji.. Kažu capriolo ne valja, sve se raspada-brzo se kvari itd.

Šta biste mi vi preporučili do nekih 20 000rsd, možda neki capriolo (cobra, adrenalin, anaconda)?

Nemoj nikako uzimati čelični ram, gledaj bar Monitora on ti je ok, ne znam cene ali sigurno nije mnogo skuplji.
Ali još bolja varijanta je da nađeš dobrog polovnjaka biće mnogo bolji nego nov za iste pare.
 
Poslednja izmena:
Opa, svaka čast za temu! :)

Treba da uzmem neki bajs, ali ne znam koji.. Kažu capriolo ne valja, sve se raspada-brzo se kvari itd.

Šta biste mi vi preporučili do nekih 20 000rsd, možda neki capriolo (cobra, adrenalin, anaconda)?

Sva tri zaobidji u velikom luku. Bolje gledaj neki polovan bicikl preko oglasa.
 
Evo i moja dva mezimca KTM i Merida,da ne pisem sta imaju sve od opreme,ali neka srednja kategorija,vise nego dovoljna za mahom drumsku voznju koju praktikujem. Predjem od 2500-3000km tokom leta,ture su od 40-70 km,kako kad...Okacio sam i sliku trenutog ovogodisnjeg stanja brojcanika na KTM-u koji najcesce i vozim kada je vangradska voznja u pitanju. Pozdrav za sve ljubitelje bicikala :)

Edit: Prva slika je stanje nakon voznje po Deliblatskoj pescari ;)
 

Prilozi

  • DSC00104.JPG
    DSC00104.JPG
    428.7 KB · Pregleda: 506
  • Image0090.jpg
    Image0090.jpg
    828.7 KB · Pregleda: 455
  • Image0092.jpg
    Image0092.jpg
    219.2 KB · Pregleda: 341
  • Image0093.jpg
    Image0093.jpg
    727.1 KB · Pregleda: 356
  • m1.jpg
    m1.jpg
    37.4 KB · Pregleda: 491
Poslednja izmena:
Ok, hvala hsv.stoned i ostalima. :D

Znači capriolo sam otpisao, gledam samo polovnjake. Ima dobrih moram da priznam, i za manje od 200e.

Fali mi još malo novca. Šta do 200e? Svašta ima na cikloberzi, samo ja nisam nešto upućen u modele.. :)
 
Pa najbolje da pitas tamo na njihovom forumu, em ces brze i konkretnije dobiti info, em da ne zatrpavamo i ovu temu sa "sta da kupim" pitanjima:)
Obidji i ciklonaut sajt.
 
Poslednja izmena:
Pa pitaj njih :) Ima tu i opasnih prevara po oglasima, ima i tema na tom forumu.
Dakle nije dobro sve sto ima amortizer i izgleda kul.

Za 200e i ja bih isao na polovan. Ali ti trebaju pravi saveti, sa tog foruma.
 
Ja trenutno vozim čeličanu Capriolo, ali sklapam bolju mašinu.. sad sam pred kraj i izaći će me oko 800, ali da je bila ova agama iz prvog posta kada sam počinjao da uzimam delove,
zamenio bih ram i možda još koji delić i izašlo bi me 500, eh...
Samo te Avid BB7 kočnice koštaju 140e pa vi vidite...
 
Sto nisi uzeo Avid bb5 dolicne su, a jeftini paknovi za njih
 
140 e?
pa jbte kocnice za kola ne kostaju toliko..
preteruju :/
inace diskovi nisu potrebni osim ako se ne vozi down hill ili po dosta vlaznim uslovima..ostalo odlicno rade obicne kocnice ;)
 
Pa sigurno lik ne bi izdvajao toliko kesa da ide bajkom 2x nedeljno do prodavnice ;)

Ja najbolje znam koliko se trose ''paknovi'' ako mnogo km prelazis i vozis u losim uslovima, ove god. u februaru su mi prosto nestale kocnice na spustu od 5km, snegom zavejan put koji se spusta sa oko 500m nadmorske pa skoro do centra grada.
Diskovi su majka.
 
za 5km ? :D
 
Na Agami od 350 eura. Kocnice i amort vrede vise od 300 eura kad bi se kupovalo odvojeno.
Imam problema sa prednjim alivio menjacem, nema sanse da ga ustelujem.
 

Jesi ti nekada vozio po snegu ? ceo kocioni sistem se smrzne i kocenje je minimalno. Takodje je i blato veliki problem. Ko vozi samo po idealnim vremenskim uslovima i manje ture diskovi mu ne trebaju.

Mige, jel jos uvek ta akcija ? aj daj neki link, ili reci koji su sve modeli na akciji i cene.. ?

Sta mislis o najnovijem lizardu ?
 
Poslednja izmena:
Totalno je besmisleno davati toliko novca za mehanicke disk kocnice. Za te pare moze da se uzme dobra hidraulika.

@mige nosi ga u servis da ti ga oni lepo nasteluju, ako vec nisi. Nemoj sam da se zezas oko toga, iznerviraces se samo. :) Mozda ti je i malo menjac kriv, pa treba se ispravi.
 
Jesi ti nekada vozio po snegu ? ceo kocioni sistem se smrzne i kocenje je minimalno. Takodje je i blato veliki problem. Ko vozi samo po idealnim vremenskim uslovima i manje ture diskovi mu ne trebaju.

Mige, jel jos uvek ta akcija ? aj daj neki link, ili reci koji su sve modeli na akciji i cene.. ?

Sta mislis o najnovijem lizardu ?

imas na total bajku cene i koji su modeli na popustu, tu imas i test lizarda. http://www.totalbike.rs/
 
Hvala bro :)

Kod agame mi se samo ram ne svidja.. nekako mi je mnogo u ''downhill'' fazonu, ako mogu tako da se izrazim, srednja sipka mi smeta, iskosena je mnogo..

Jel daju ovi na rate ili kreditiranje, znas li ? :)
 
Kolko je meni poznato Capriolo bicikle je moguce kupiti na rate.
 
Sve lepse od lepseg :)
Ne znam.. agama mi je kul samo ram da svarim.. nisam bas u toku pa ako te ne mrzi samo jos ovo, agama vs lizard ? kvalitetnije delove ima agama ? agama vs polar viper [obican, ne sl] ?
Ne znam, viper mi je bas taman ali je 600e :d
 
Cudi me da se demios do sad nije u ukljucio u temu. On ima neke azdaje od bajseva na gajbi. I redovan je vozac. Ja sam skoro nabavio 2 Monitor-a. Sutra cu da okacim slike. Za te pare mislim da je ok (alu ram, fin dizajn, lep na oko). Nisam hc vozac ali za rekreaciju sam ga kupio, bolje mi ne treba.
 
Sve lepse od lepseg :)
Ne znam.. agama mi je kul samo ram da svarim.. nisam bas u toku pa ako te ne mrzi samo jos ovo, agama vs lizard ? kvalitetnije delove ima agama ? agama vs polar viper [obican, ne sl] ?
Ne znam, viper mi je bas taman ali je 600e :d

kod ortaka ima jedan lizard u radnji . Dace je ispod cene koja je na popustu.
 
Ja imam Polarov Blizzard iz 1998, nisam ga nešto preterano vozio do ovog leta pošto sam dugo imao neki dynamix-ov sobni. međutim taj sobni sam totalno uništio vozeći 30ak km dnevno par godina (pritom ne računam kajiševe koji su pucali svake godine), i kad su mi u planet bike-u rekli da mu spasa nema okrenuo sam se Blizzardu. Međutim bajs jednostavno ne može moj tempo da izdrži i bukvalno je počeo da se raspada :D
Sad gledam neki novi da pazarim ali sam se skenjao kad sam video te cene o kojima pričate :D, voleo bih imati odličan i kvalitetan bajs ali više od 200€ ne bi dao ni u snu. Šta da radim? btw. polovni ne dolaze u obzir uopšte osim ako taj neko ima dokaz da ga nije vozio uopšte.
 
Na Monitoru mi se nije svidelo sto su "grip shift" rucice menjacha. Zglobovi se mnogo zamaraju time, osim ako niste od onih koji nameste jednu brzinu i svuda voze u njoj. :)
Meni su deknuli mog Monitora zime 2009te i nakon toga sam jedva sakupio za Polar Mirage Pro koji ima mesavinu pristojne Alivio serije i nekog dzanka koji radi posao.
 
Poslednja izmena:
Joj Mige sta cu da ti radim kad mi dopadnes saka.Taman bre puknem pare na solidnu graficku i taman sam planirao da se zalepim u fotelju i nastavim sa debljanjem kad videh ovaj thread.Sve se preokrenulo za 180 stepeni,resio sam da rasprodam nesto od hardwera(monitor,G25 a mozda i grafika),skrpim nekih 350-400e,uzmem neki bajs i krenem sa rekreacijom.Za dva tri meseca nadam se da cu uspeti da skinem 10-15kg,uz nekih 40km dnevno to mislim nece biti problem.E sad,prvo sam misleo da idem na Lizarda ili Agamu,ali su me je jedan ortak i jedan clan foruma savetovali da ne srljam i da pojurim neki polovan mtb,za te pare mogu se naci zverine od bajseva:) Sta vi mislite,da li se za te pare moze naci bajs sa recimo Shimano XT opremom,hidraulikom i pristojnim prednjim amortizerom?I da li su mehanicke disk kocnice toliko lose,kada mi u prodavnici covek kaze da uzmem ili v brake ili hidraulicne,a da mehanicke zaobidjem u sirokom luku?Btw sto se tice trosenja paknova na v-brake jednom prilikom sam i sam maltene do kraja potrosio nove novcijate pakne.Spust nije bio dug,ali nagib je bio jak,isao sam relativno brzo i kada sam video da je vrag odneo salu divljacki sam kocio.Sutradan probusim gumu,skinem zadnji tocak i imam sta da vidim.Pakne su bile maltene skroz pojedene.Posluzile su jos koju nedelju za neku opustenu voznju i to je bilo to.
 
@ wolf87
Svaka čast za prve dve rečenice, lol
Iz mog iskustva znam da nikada ne uzimam ono što me prodavac savetuje.
Što se tiče kočnica moj izbor (Avid BB7) je proizašao iz toga da V-Brake više ne želim nikad, nikad da vidim ili dotaknem (podešavanja su mi uzela nekoliko godina života),
hidraulične sam eliminisao...čisto zato što sam old school - tripujem se da traže više održavanja (možda nisam u pravu)
a BB7 su na relevantnim sajtovima prilično nahvaljene kao možda najbolje mehaničke disk kočnice.
@ stolex
to što sam rekao da su nove 140e ne znači i da sam dao toliko. Vijao sam polovne 4 meseca. To što ih nema ni za lek na oglasima takođe govori nešto o kvalitetu...
 
BB7 je najbolja stvar do hidraulike...
 
Bavimo se svi mi nekim aktivnostima sem sedenja za kompom i debljanja dupeta. :d
Scott Ransom 20
img0119kb.jpg

img0120jp.jpg

img0121te.jpg

img0122bc.jpg

img0123kcu.jpg

img0124pk.jpg
 
Brutalan bajs. Posto je ?
 
Nazad
Vrh Dno