Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Јесам ја са тим медикусом из лидла, возио сам га неких 1 и кусур мјесеци и могло је проћи можда и дуже али сам послије нашао друго које ми доста више одговара.
https://www.m-bikeshop.com/proizvod/sjediste-zak-tourist-man-matt-black-force/
Нема га овде у србији додуше, бар ја нисам виђао. Неких 15ак дана сам на њему и немам малтене ниједну замјерку.
 
Poslednja izmena:
Ne Medicus, ovo iz Lidla je valjda Air Comfort. Napumpa se na željenu tvrdoću. Zato mi je zanimljivo. Ili to, ili neka klasična gel varijanta.
 
Gledam neki ranac za bajs i generalnu upotrebu, standardne velicine, da li je moguce igde nabaviti neki bez rajfeslusa za glavnu pregradu?
Znaci uckur gore i prekrivac preko na klik/kukicu/stagod,da moze da se zabaci na jedno rame i jednostavno zavuce ruka i izvadi nesto iz njega, ovo sa rajfeslusom mi je dozlogrdilo, stani, spusti ga negde, otvori...
PS pricam o klasicnom rancu, ne GYM varijanta glorifikovane kese, a opet ne i neko planinarsko čudo sa gvozdjem u koga mogu 3 lubenice da stanu :-D

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Jel si koristio do sad ranac na bajsu? Ako nisi, ja ne preporucujem da razmisljas u tom smeru jer jos nisam nasao neki koji je udoban za iole duze nosenje. Bolje korpa/bisage/sta god samo da je na bajsu, a ne na ledjima.
 
Znači treba ti ruksak. Napuštena filozofija ukoliko se ne radi o najvećim primercima. Ako govorimo o malim za jedan dan, rajsferšlus je zakon.
Ruksaci su tek noćna mora za korišćenje.
 
Poslednja izmena:
Srednja velicina. Ranije sam koristio jedan takav, potrajao polo osnovne, celu srednju i par godina posle, doduse italijanski dobro uradjen, ali je napokon propao, sa rajfeslusom muke, ruksak mi bio zgodan, zabacis na jedno rame i samo zavuces ruku bez otvaranja i skidanja sa ledja.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Gledam da zamenim sedište na biciklu za neko mekše (a ne previše skupo) pa ne znam za šta da se odlučim. Zanimljivo mi ovo vazdušno iz Lidla, ili je gel bolja opcija?

Lidl Crivit Air Comfort ili ovo uže
Wittkop Medicus
Velo High Colorado
FORCE COMFORT GEL
Sportourer

Uzeo bih sedište sa prorezom, ipak je bolji izbor za muškarce. ( :
Ovo Velo High Colorado mi se čini najudobnijim, jel' imao neko iskustva sa nekim od ovih?
Ovako debela sedista mogu biti udobna jedino ako sedis totalno uspravno, i vozis vrlo lagano kratke relacije, kao bajs za pijacu

Ako vozis duze ili dinamicnije sa takvim sedistem ima prvo da ti se oznoji guzica, a posle ce da pocne da stipa i da zulja sve dok ti rane ne napravi.
Drugim recima ono sto je udobno za sedenje nije udobno i za pedalanje, a na bajsu definitivno ne sedis vec radis nogama.

Zamisli da treba da se dobro oznojis i okreces brzo pedale iz velike udobne i mekane fotelje... vec mozes da zamislis da kada pocenes da se znojis da ce ta fotelja da te nepotrebno greje, zulja i jedva ces cekati da ustanes iz nje, ali za dremku je super. :)
 
Pa šta ga znam, gledam da sedim što uspravnije, a sa ovim sedištem npr. nisam imao problema i posle vožnji od 5-8 sati. Ne vozim preterano dinamično, vozim MTB i duže staze su mahom makadam i zemljane staze po brdima.

Ne bih preširoko sedište, ali gledam nešto udobnije, trenutno je previše tvrdo. Ne znam kakva su ova vazdušna, to mi interesantno izgleda, ali ako nisu dobra uzeo bih nešto tipa ovog Selle royale Ellipse ili eventualno Medicus.
 
Poslednja izmena:
Meni sva ta sedište izgledaju poprilično široko za muškarce
 
Ja imam ovaj medicus i zadovoljan sam. Ne vozim puno mozda oko 20 30 km dnevno. Samo što nikad nebi dao 2000 dim, kupio sam ga u lidlu za 700 din

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Pre neki dan drugar koji svakog dana ide kolima od Koviljače do Loznice i nazasd priča kako ga nerviraju biciklisti koji voze paralelno jedan sa drugim i sad to vidim na ovom videu. :D
 
Pa ne bi trebalo da zauzmu celu traku. Mrzelo me da odgledam ceo klip ali par puta se vidi kako ljudi moraju skroz u drugu traku da idu da ih obiđu. To nije kul niti je dozvoljeno tako voziti
 
pa i auto kad obilazis ides u drugu traku, sto je to problem?
 
Ja volim da se uvek krecem propisno, ne prelazim crveno, ne pretrčavam, generalno poštujem uvek pravila. Znam da to rade da im ne bi preblizu prolazili, ali šta znam. Mislim da nije ok tako voziti, jer kočiš saobracaj
 
Da sam u autu i da naidjem na ovakvu grupu osecao bih se neprijatno prilikom zaobilazenja cisto sto su mnogo vise nepredvidivi nego jedan auto koji se krece manje vise stabilnom brzinom.
Ali isto tako nemam nikakav problem da pazljivo zaobidjem ovakvu grupu ako se ponasaju i voze iole pristojno.
Ako vidim da lelujaju levo desno, ne prate vozila oko sebe i ponasaju se bahato - tu vec imam problem.
 
Biciklistima je dozvoljeno da pretiču jedni druge i to stalno rade kad voze u grupi jer je onom prvom najteže pa se smenjuju na čelu. U svakom slučaju, takva grupa je brža od traktora, a još nisam video da je automobil pokušao da izgura traktor s puta. S druge strane, ja sam bio izguran više puta, a jednom i oboren, iako sam vozio sam, po propisu, uz desnu ivicu.
 
I sta je zakljucak? Treba po sredini ili uz liniju?
Niko ovde ne komentarise medjusobno preticanje biciklista vec paralelnu voznju da bi pricali verovatno ili jednostavno bahatost a la, ja sam ravnopravan ucesnik u saobracaju.
Niko se ne obraduje traktoru na putu ali taj od tog traktora zivi, mozes da zamislis reakciju na ku..enje biciklista po putu. Da se ne zaboravi vozim kola, vozim i bicikl, jedno mi je transport, drugo uzivancija i rekreacija (znam da ima onih kome je i bicikl transport ali oni drugacije izgledaju od ovih sa videa).
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje za ljude koji su imali iskustvo sa poručivanjem delova od "preko".
Pošto bi paket prelazio 50 evra i sigurno će ići na carinu, e sada me zanima da li to dodatno usporava dostavu ili ne ? Da li ovi na carini to zadržavaju neki veći broj dana ili ne ?

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ja kada sam kupovao sada delove nasao sam napolju ali dok dodam sve troskove i cekanje mrzelo me. Vidis da je zastoj sa posiljkama kod nas zbog korone
 
Evo ti odgovora, nigde u državi nema kasete 11-46 [emoji23]
Zvao sve radnje, slao svim radnjama na inasta, niko nema. Našao u PB 11-40 XT, za bezobraznih 10500 dinara. Pošto za Srbiju ne može da se šalje Shimano, našao sam na bike24 sunrace 11-46 kasetu za 33 evra, ima i za 40 evra drugi model lakši za dvadesetak grama, plus dostava, plus harač, opet dođe jeftinije [emoji23]
Tako da ću da poručim kasetu odozgo, da vidi kako to ide, pa ako bude sve oke , onda da uzmem i točkove neke i kočnice

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Meni sva ta sedište izgledaju poprilično široko za muškarce
Pa ovo vazdušno i jeste malo šire, druga dva i nisu nešto. MTB je i ne vozim sa ulošcima, a i velik i težak sam (192cm, 98Kg). ( :

Ja imam ovaj medicus i zadovoljan sam. Ne vozim puno mozda oko 20 30 km dnevno. Samo što nikad nebi dao 2000 dim, kupio sam ga u lidlu za 700 din
Tu sam ja pomešao nešto, Air Comfort (na pumpanje) je takođe iz Lidla (Crivit je, bilo 1600 dinara), a kasnije je bila akcija sa Wittkop Medicus sedištem koliko vidim. Medicus je najjeftinije 2000 dinara, Air Comfort 2500, a ko zna kada će ih i da li će ih uopšte biti opet u Lidlu. I po ovoj ceni su zanimljiva.

Trenutno sam najbliži kupovini Selle royale Ellipse-a. Deluje mi kao najbolji izbor.
 
Poslednja izmena:
Evo ti odgovora, nigde u državi nema kasete 11-46 [emoji23]
Zvao sve radnje, slao svim radnjama na inasta, niko nema. Našao u PB 11-40 XT, za bezobraznih 10500 dinara. Pošto za Srbiju ne može da se šalje Shimano, našao sam na bike24 sunrace 11-46 kasetu za 33 evra, ima i za 40 evra drugi model lakši za dvadesetak grama, plus dostava, plus harač, opet dođe jeftinije [emoji23]
Tako da ću da poručim kasetu odozgo, da vidi kako to ide, pa ako bude sve oke , onda da uzmem i točkove neke i kočnice

Sent from my MI 9T using Tapatalk

Ja uzo pre dve nedelje u pb dve slx kasete jedna 42 druga 46 zuba. Ova sa 42 zuba je bila 6500 hiljada sa 46 zuba je bila 7000
 
Bilo je, ali nema više, i ne može da se naruči ...

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Jesi siguran da ne mogu da naruče. Meni je u novom sadu lik narucio sve iz shimano skladista jer osim kaseta nicega nije bilo
 
I sta je zakljucak? Treba po sredini ili uz liniju?
Biciklisti treba da voze u metar od linije (ne nužno uz samu liniju). Ne treba da voze paralelno da bi pričali.
Automobili, a posebno kamioni i autobusi koji pretiču bicikliste to ne smeju da rade kada im suprotna traka nije slobodna, jer to nije bezbedno preticanje. Zato ima dosta biciklista koji voze sredinom trake, neki to rade uvek, neki to rade samo kada procene da je potrebno da zaštite svoju bezbednost.
Deklarativno, biciklista je takođe ravnopravan učesnik u saobraćaju, ali u praksi to nije slučaj. Ko ne veruje, neka se provoza Ibarskom (na svoju odgovornost).
Inače, ja i dalje ne vozim sredinom trake ali nemam oo da vozim nekim putevima gde su drugi biciklisti redovni. Jednostavno, jednom pod točkovima mi je bilo dovoljno.
 
Jesi siguran da ne mogu da naruče. Meni je u novom sadu lik narucio sve iz shimano skladista jer osim kaseta nicega nije bilo
Evo i odgovara:

"Poštovani ,
Hvala na upitu i interesovanju.

Nažalost, navedenu kasetu nemamo u ponudi, ona nije dostupna i nema je na lageru nijedne naše prodavnice.

Proverili smo upit i sa kolegama iz nabavke, i na našu veliku žalost nemamo za vas pozitivan odgovor, kod dobavljača nije raspoloživa navedena kaseta na lageru kako bismo je poručili za vas."

Nema i ne znaju kada će biti ...

Ako je tebi neka viška javi na pm [emoji16]

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Kako si pao taj put?
Ja vozim relaciju 5km, vozim brzo i bicikl mi je krs, turing, isto mi treba novi sic ovaj se jedva drzi. Nego mi malo glupo da mi sic bude skuplji nego bajs a ni ne vozim cesto. Volim da provozam ponekad i volim dobre stvari a ne nesto sto treba komplet da se menja kao ovaj moj pa sam razmisljao da li da kupim mozda cak i novi ram za moju metar 95 visinu ili naravno novi polovan solidan bajk. Sto god menjas vise na krsu ono uvek gore samo novo otkrivas i zato sam digao ruke, brzinomer je poslednje sto ce videti. Ali opet me sluzi moja raga i ne volim da je grdim.
Za sad mozda neko udobnije sediste a kasnije mozda novi bajk gradjen za moju visinu.
Mrsav sam i visok pa ako znate nesto sto bi meni moglo da odgovara. Vozim iskljucivo asfalt.
 
Nazad
Vrh Dno