»RSS Benchmark sajt

Strana 10 od 1120 PrvaPrva ... 6789101112131420601105101010 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 136 do 150 od ukupno 16789

Tema: Benchmark biciklistička sekcija

VIP member Avatar korisnika Gizmo
        Na forumu od
        Feb 2008
        Poruka
        7.316
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-4670K 3.4 GHz @ CM Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASRock Fatal1ty Z87 Killer
        • RAM: Patriot Viper 3 8GB (2 x 4GB) DDR3 1600 MHz
        • VGA: AMD Radeon R9 280X Sapphire VAPOR-X TRI-X OC 3G GDDR5
        • MON: Dell UltraSharp U2713HM 1440p
        • HDD: Samsung 840 Series SSD 250GB
        • Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window, CM G750M 750W
        • SND: Logitech X-540 5.1, Logitech H530 USB headset
        • LAP: Lenovo X220
        • TV: Samsung A656 40inch + Samsung 51D6900
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech K810, Logitech G5 + Razer eXactMat Control side, Canon EOS 5D Mark III
      3. Nemam običaj da kupujem nešto polovno. Šta fali Agami sa 40% popusta? Novo je ipak novo i ne moram da brinem. Ne bih išao više od 350e, kad bolje razmislim.

Member Avatar korisnika demios
        Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        5.037
      5. Moja mašina
        • CPU: i7 4790K @4800MHz bez IHS-a, na vodi
        • MoBo: Asus Z87I Pro
        • RAM: 2x8GB Team Group Vulcan 2400MHz CL11
        • VGA: Gigabyte GTX 980ti G1 na vodi
        • MON: Acer 29" 21:9 IPS
        • HDD: Samsung 500GB 850 EVO + 2TB Seagate
        • Case: Bitfenix Phenom + Silverstone Strider Plus 1000W
        • SND: Delta integrale
      6. @igoritza

zavisi za shta koristish bajk. ne znam shta podrazumevash pod tim skakanjem? 20cm, 200cm, izvodjenje trikova? sve ima svoje prednosti i mane. ali imati dobar predjni amort je nekako za sve varijante i mnogo je bolje bez, jedino ako se vozi sktriktno po asfaltu i po ultra flat terenu, ali u toj varijanti bolje je uzeti specijalku ili neki treking bajk. u skladu sa stilom i terenom za voznju, imash nekoliko mtb kategorija: cross country iliti XC, zatim trail, all mountain, free ride i na kraju downhill. za prvu kategoriju mozesh da koristish hard tail (ht) sa prednjim amortom od 80-100mm, a za malo zahtevnije terene ultra lagane full suspension sa 100mm napred i nazad. za trail i all mountain su full sus mashine sa uglavnom 120-160 hodovima (i naravno scoot sa svojim genius lt-om i chitavih 185mm hoda). i naravno, shto se povecavaju hodovi i zahtevnost terena, raste i masa celog bajka i neophodno je odabrati idealan bajk za odredjen stil voznje. naravno da je *****no voziti dh bajk od 20kg oko ade recimo maximalnom brzinom od 15km/h
        za onog koga zanima malo vishe ovo o chemu pricham moze da ode na zvanichne sajtove nekih od najpopularnijih brandova: specialized, scoot, cannondale, simplon, cube, ktm, la pierre, giant, santa cruz itd itd i vidi da svaki od navedenih ima bajkove za sve ove kategorije, a neki i za dirt jump, trajal, zene, decu, tandem bajkove, trekinge itd itd, ali iskreno, to me mnogo manje zanima od ove prve grupe.
        zaboravih reci, sada postaju sve popularniji 29er bajsevi sa vecim tochkovima jelte, ne 26 vec 29 incha. meni za sad deluju ruznjikavo, ali ljudi kazu da su brzi i da lepshe gutaju neravnine.

@d@ffy
        fala

@gizmor

odgovarala bi ti velichina M. ako dugo nisi vozio nishta, verovatno ce ti bilo koji od nabrojanih biti ok. ali ponovicu josh jednom, ako mislish voziti intenzivnije ulozi vishe u bajs jer ce ti se isplatiti, u suprotnom, ne bacaj pare, pogotovo shto je vishe od pola sezone gotovo.
        pre crvenog bajsa kog sam kupio 2002, vozio sam neki capriolo pasat, i kad sam seo na crveni, bio je wow efekat i to pogotovo sa SPD pedalama sa kojima si 30% brzi, ne klizi noga po ofroudu, ali zato ko nije uvezban, moze vrlo simpa da se povredi ako se neotkopcha na vreme . e sad, takodjer, posle dobrih bajkova, imash i neki bljak efekat kad probash bilo shta slabije.
        a naravno da je novo novo, ali da se ja pitam da li bih uzeo polovan, ali ochuvan lx/xt ili nov alivio/acera za iste apre, ishao bih uvek na ono prvo.
        gore pomenuti kaprjlo pasat imao je sisovachu opremu, vozio sam dosta, oko 50km po voznji, raspadao se, svaki treci dan sam ishao u servis.
        Menjao demios : 25.07.2011. u 16:17

Member Avatar korisnika stolex
        Na forumu od
        Apr 2009
        Poruka
        1.576
      8. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 2600 + LC-CC-120
        • MoBo: MSI B450 Tomahawk
        • RAM: CORSAIR Vengeance LPX 2 x 8GB 3000MHz DDR4
        • VGA: MSI GTX 1070 Gaming X 8G
        • MON: DELL P2314H 23"
        • HDD: SSD SAMSUNG 860 EVO 250GB & WD Blue 2TB
        • Case: COOLER MASTER MasterBox B510L + Seasonic M12II-520 EVO
        • SND: Asus Xonar DX / Altec Lansing MX5021
        • Ostalo: Logitech k740 / Logitech Performance MX + podloga HyperX FURY S
      9. Citat Citiram korisnika: Gizmor Pogledaj poruku
        Nemam običaj da kupujem nešto polovno. Šta fali Agami sa 40% popusta? Novo je ipak novo i ne moram da brinem. Ne bih išao više od 350e, kad bolje razmislim.
        To je samo predrasuda za novo. Klasika za nas narod. I Yugo kad je nov opet je bio krs. Ako je novo ne mora da znaci da je i dobro. Sto se tice Agame, dobra je za te pare. I ok je sto je full suspension, uzivaces dok vozis. ;-)

Banned Avatar korisnika Shang Tsung
        Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        1.880
      11. Moja mašina
        • CPU: AMD X2 550 Phenom II @ 3.5GHz, cooled by Scythe Ninja 2
        • MoBo: Gigabyte 770T-UD3P
        • RAM: 2x2GB Exceleram EP3001A DDR3 1333MHz@1600MHz
        • VGA: MSI Radeon 5850 Twin Frozr II
        • MON: Samsung SyncMaster 2233SN
        • HDD: Patriot TorqX TRB 64GB + 2xSamsung F3 500GB + Samsung F2 1.5TB
        • OPT: Pioneer 111D
        • Case: Nzxt Lexa S (windowed) Powered by Corsair CX400
        • SND: Creative Audigy 4 + Logitech Z-2300 + Sennheiser HD515
        • Ostalo: Logitech K200 + Logitech G400 + Razer Goliathus Omega Speed, Canon LBP2900
      12. Citat Citiram korisnika: Gizmor Pogledaj poruku
        Kakva ja Agama, ona mi se isto dopada, ona je valjda na nekom ogromnom popustu, samo koja je razlika između LX i X-7 modela?
        Shimano vs SRAM oprema.

Citat Citiram korisnika: Gizmor Pogledaj poruku
        Visok sam oko 173cm izuven, koja veličina rama bi mi odgovarala? Jeste malo više pitanja, ali udovoljite mi
        19" ili M, zavisi ko kako oznacava. Vec su ti rekli.

VIP member Avatar korisnika Gizmo
        Na forumu od
        Feb 2008
        Poruka
        7.316
      14. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-4670K 3.4 GHz @ CM Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASRock Fatal1ty Z87 Killer
        • RAM: Patriot Viper 3 8GB (2 x 4GB) DDR3 1600 MHz
        • VGA: AMD Radeon R9 280X Sapphire VAPOR-X TRI-X OC 3G GDDR5
        • MON: Dell UltraSharp U2713HM 1440p
        • HDD: Samsung 840 Series SSD 250GB
        • Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window, CM G750M 750W
        • SND: Logitech X-540 5.1, Logitech H530 USB headset
        • LAP: Lenovo X220
        • TV: Samsung A656 40inch + Samsung 51D6900
        • Ostalo: Logitech K810, Logitech G5 + Razer eXactMat Control side, Canon EOS 5D Mark III
      15. Citat Citiram korisnika: stolex Pogledaj poruku
        To je samo predrasuda za novo. Klasika za nas narod. I Yugo kad je nov opet je bio krs. Ako je novo ne mora da znaci da je i dobro. Sto se tice Agame, dobra je za te pare. I ok je sto je full suspension, uzivaces dok vozis. ;-)
        Nije predrasuda, jednostavno ne razmišljam šta i kako, koga da jurim ako nešto nije kako se meni čini i slično kad nemam iskustva šta da tražim. Kad već ima ovaj popust, nije loše iskoristiti ga, ovako znam da ga niko nije vozio pre mene i da je u top stanju jer je novo, jelte. Dokle traje taj popust, nisam uspeo da nađem informaciju.

Da sam profesionalac jurio bih nešto polovno a odlično, ovako za povremenu rekreaciju sa ortakom (a možda i češću sam) više od Agame smatram da mi nije potrebno. Inače imam već bajs Capriolo neki poniklovani, kupljen baš odavno pre nekih 6,7 godina, ali je razdrndan, težak i neudoban. Hoću da uzmem nešto što će me naterati da uživam u vožnji, a ne da se mučim. Sa dobrim bajsem bih pokušao neki offroad, može i preporuka gde imaju zanimljiva mesta u okolini Beograda, to mi se uvek činilo zanimljivim, valjda Agama može da isporuči to amateru.

Samo još šta vam se čini boljim, ne bih da lupim da kažem da je Shimano bolji jer nisam čuo za SRAM, tako da ako može i tu neka preporuka da li LX ili X-7. Dakle 19" ram, hvala.
        Menjao Gizmo : 25.07.2011. u 17:26

Na forumu od
        Apr 2009
        Poruka
        1.576
      17. Moja mašina
      18. Bolje uzmi sa Sram opremom, dosta je bolja od Shimano.

Member
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        904
        Na cikonaut-u ima dobar bajs za 200e oglas je pod brojem 329. imas jos gomila bajseva koji vrede, recimo imaju dobru opremu, ocuvani ...

Member Avatar korisnika mige
        Na forumu od
        Sep 2005
        Poruka
        2.599
      21. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i7-4770K + Noctua NH-U12S
        • MoBo: GIGABYTE G1.Sniper Z87
        • RAM: 16Gb HyperX Predator DDR3
        • VGA: 2x ASUS ROG Strix RX 480
        • MON: Dell U2410 H-IPS
        • HDD: Samsung SSD 850 EVO 250gb
        • Case: Cooler Master V1000
        • INET: DSL
        • Ostalo: Apple Aluminum Wired keyboard, Logitech Performance Mouse MX™, Logitech Driving Force GT
      22. Citat Citiram korisnika: Gizmor Pogledaj poruku
        A bre, sad ste me bacili u rebus. Planirao sam da kupim sebi tablet, ali možda je vreme da se više fizički aktiviram, zagolicao me ovaj Capriolo Lizard, mada ne znam da li je pametno davati 40k na bajs. Mislim, da li je zaista razlika u uživanciji u vožnji naspram nekog bajsa od 30k ili 25k, koliko ću osetiti zapravo, ovako kao laik. Kakva ja Agama, ona mi se isto dopada, ona je valjda na nekom ogromnom popustu, samo koja je razlika između LX i X-7 modela?

Visok sam oko 173cm izuven, koja veličina rama bi mi odgovarala? Jeste malo više pitanja, ali udovoljite mi
        Za tvoju velicinu 19 ram. Sto se tice LX i X-7 modela razika je sto je ova prva shimano a ova druga sram varijanta. Ja sam iskreneo zeleo sram varijantu, ali nje nije bilo pa sam se zadovoljio sa shimano. Znaci razlika izmedju ove dve varinjante je samo u zadnjem i prednjem menjacu i samarakljama. Sve ostalo je indeticno. Ja moj bajs jos ne vozim jer mi nije ustelovan prednji menjac.
        Uzmi iskopiraj odvojeno delove sa agame na google, pa pogledaj preko koliko kostaju sve te komponente koje su na njoj i uporedi sa cenom koja je 36k.

Citat Citiram korisnika: stolex Pogledaj poruku
        Bolje uzmi sa Sram opremom, dosta je bolja od Shimano.
        Pa ne bih bas rekao da je bolja, uz shimano Agamu ne pakuju vise lx pozadi, nego SLX shadow menjac, koji nista nije losiji od sramovog x7
        Menjao mige : 25.07.2011. u 17:45
        Pravo iz Japana, svercujem ja Soni, ako ti se ne svidja igram tenis toni

Member
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        904
        Zanimljivo je da se bajkeri tesko vidjaju sa Capriolo bajsevima, ima extremnih slucajeva, gde se kupi capriolov najbolji ram, i u delove se jos ulozi 1000e, ali taj bajs se uglavnom koristi pored nekog dgugog, moja preporuka za ove marke GIANT, Merida, Cube,Ktm,Genesis moze i poneki Scott, ako ne mozete za novo da izdvojite min 800-1000e za ove marke, sve ih je moguce polovne naci odlicno ocuvane po oglasima od 200-350e

Na forumu od
        Sep 2005
        Poruka
        2.599
      25. Moja mašina
        • Ostalo: Apple Aluminum Wired keyboard, Logitech Performance Mouse MX™, Logitech Driving Force GT
      26. Citat Citiram korisnika: mr008 Pogledaj poruku
        Zanimljivo je da se bajkeri tesko vidjaju sa Capriolo bajsevima, ima extremnih slucajeva, gde se kupi capriolov najbolji ram, i u delove se jos ulozi 1000e, ali taj bajs se uglavnom koristi pored nekog dgugog, moja preporuka za ove marke GIANT, Merida, Cube,Ktm,Genesis moze i poneki Scott, ako ne mozete za novo da izdvojite min 800-1000e za ove marke, sve ih je moguce polovne naci odlicno ocuvane po oglasima od 200-350e

Ja sam bio prvi kompleksas zbog toga, ali sam kasnije promenio misljenje. Reko gde da vozim biciklu da pise capriolo na njoj. Ali vidis u ovom slucaju da vozim nov bajk koji ima iste delove a nije Capriolo Agama, treba mi mimimum 700 eura. Znaci ajde probaj da mi nadjes kod nas neku Meridu, Cube, Cannondale ili nesto slicno za manje pare. Dobar polovan bajk a pri tom da je ocuvan nema ispod 400 eura.
        Menjao mige : 25.07.2011. u 18:05

Member
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        904
        Evo na ciklonautu je bio trek polovan po ceni od 200e oglas 329 12. jul 2011. ali je prodat, takvih oglasa ima cesto, jednom nedeljno imas extra bajs od 200-250e, ja moj gaint xtc 4 platio 250e prosle godine, sta je sve izdrzao, ovo capriolo sa ne znam kojom opremom nema sanse da izdrzi

Evo nekih koji nisu prodati a po finim cenama 361.broj MTB FOCUS Black hills 440.broj KTM Chicago
        Menjao mr008 : 25.07.2011. u 18:18

Na forumu od
        Sep 2005
        Poruka
        2.599
      29. Moja mašina
      30. Citat Citiram korisnika: mr008 Pogledaj poruku
        Evo na ciklonautu je bio trek polovan po ceni od 200e oglas 329 12. jul 2011. ali je prodat, takvih oglasa ima cesto, jednom nedeljno imas extra bajs od 200-250e, ja moj gaint xtc 4 platio 250e prosle godine, sta je sve izdrzao, ovo capriolo sa ne znam kojom opremom nema sanse da izdrzi

Evo nekih koji nisu prodati a po finim cenama 361.broj MTB FOCUS Black hills 440.broj KTM Chicago
        Pa taj trek ima 3x gore delove od Agame. Nema sta da trazi pored nje.

Member
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        904
        Citat Citiram korisnika: mige Pogledaj poruku
        Pa taj trek ima 3x gore delove od Agame. Nema sta da trazi pored nje.
        Trek je bio u klasi do 200e koja Agama kosta 200e ?
        recimo uporedi moj bajs po opremi i videces da je skoro tu ko tvoj, za 100e razlike moj bi imao bolju opremu od tvog a ram je xtc 4

Member Avatar korisnika RazbojNick
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        5.546
        Citat Citiram korisnika: mr008 Pogledaj poruku
        Pre nekoliko poruka/strana sam izneo svoja iskustva sa nefirmiranim biciklama. 2004. su Capriolo i Polar tek počinjali. Za Polar sam direkno od prodavca iste te marke dobio jako negativna mišljenja. To je bila radnja kod opštine Novi Beograd, u onoj pomoćnoj zgradi, nema je već godinama. Takodje sam o Capriolo slušao manje nego pohvale, sve u razgovorima sa vlasnicima servisa i prodavnica. Obe marke su domaće, a dileri istih su nasumično prosipali priče da su američka, nemačka, japanska marka, zavisno kako koga pitaš. Istini za volju, u to vreme verovatno i nisu bili neki kvalitet, naročito ne u poredjenju sa svetskim proizvodjačima. Da li se opšti utisak promenio - ne znam.

Ali:

Onaj ko se ozbiljnije bavi vožnjom zna da kad uzme Cannondale, GT, Trek, Bianchi, Genesis, Specialized, Scott, Giant, pa i Merida, Ghost, KTM ili Scout, nije pogrešio i ne mora da se češe po glavi. Ne računam opremu, to uvek može da se napakuje po žellji, ali kvaliteta ram je temelj kvalitetne bicikle.

Za one koji se pitaju: Nakamura je robna marka Intersporta. Nisu ime u svetu proizvodjača bicikala, kao što to nije ni Pežo.
        Prezirem "surf" sa telefona

Na forumu od
        Apr 2009
        Poruka
        1.576
      34. Moja mašina
      35. Citat Citiram korisnika: mige Pogledaj poruku
        Pa ne bih bas rekao da je bolja, uz shimano Agamu ne pakuju vise lx pozadi, nego SLX shadow menjac, koji nista nije losiji od sramovog x7
        Ne kazem da je losiji SLX od X7.
        Sram-ovi menjaci su dosta kvalitetnije odradjeni od Shimano menjaca. I moj savet mu je da uzme bajs sa Sram opremom.

A sto se tice Capriolo i Polar bicikli, slazem se sa @RazbojNick. Pametnije je uzeti neki od tih bicikli i stvarno znas sta si uzeo i ne boli te glava. A za 400e ima dosta dobrih polovnih bicikli, sta vise i novih iz inostranstva, bilo da je Cannondale, KTM, GT, Specialized, Giant, Cube, Canyon... A Agama ne moze da prismrdi ni jednoj od njih ni sa opremmom ni sa kvalitetom i ako je nov novcata.
        Menjao stolex : 25.07.2011. u 18:51

Strana 10 od 1120 PrvaPrva ... 6789101112131420601105101010 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •