Šta je novo?

Servis

Vazi,hvala, probacu da stavim pastu, pa javljam.
A za ventilator ovi prikljuci...Ima na ploci,desno od prikljucka za napajanje, prikljucak sa 3 pina...Jel tu treba da prikljucim ovaj kabl iz napajanja, sto moze da sluzi i za floppy disk ili ne?Ne mogu trenutno sliku da postavim,pisem ti s telefona...
 
Od kablova iz napajanja na plocu idu samo dva, onaj 20/24-pinski i 4/6/8-pin dodatno za procesor.
Drugo nista na plocu ne prikljucuj iz napajanja, taj 3-pin je za dodatni ventilator kucista.
 
Video sam 2 prikljucka sa 3 pina,na ovom pise pwr fan 1 , na ovom drugom ne znam tacno, ali isto fan stoji..Pokusacu s pastom, pa cemo videti sta dalje...
 
Nije ni bitno da li se ocitavaju vrednosti ventilatora, bitno je da rade.
 
Ovako,stavio sam novu pastu, i dalje isto, restartuje se cim duze radi...Ne znam vise sta da radim, opet moram sa servisima da se bakcem...
 
Mozda se pregreva southbridge, probaj da li se desava kad drzis stranicu otvorenom. Ili ubaci neki vent da duva na SB.
 
Mislim da sam konacno otkrio uzrok!A to je - RAM memorija?!Pokusao sam danas da pomocu programa OCCT testiram racunar da vidim da li ce da se ugasi(posle stavljanja nove paste).Pustio sam ga da radi, i on se restartovao_Onda sam izvadio jednu RAM memoriju(imam 2 od po 512mb, obe su Kingston KVR400X64C25/512).Sa jednom memorijom je uspesno odradeo test, onaj prvi CPU:OCCT, Small data set.
Izvadim ovu, ubacim drugu- isto odradi test bez resetovanja.Temperatura je maksimalno otisla na 51C, i to je CPU usage bilo konstanto 100%.
Menjao sam im slotove, opet isto odradi test bez restartovanja.
Medjutim, cim ih uparim, test krene, prodju 2-3 minuta i restartuje se?!Sta to moze sad da bude.Gledao sam na grafikonu, za napon ima 5 linija, koje se gotovo krecu horizontalno, znaci nema skokova,padova itd.....
Opet, sa uparenim memorijama racunar radi dok se ne zagreje(ili dok se mozda ne optereti melo vise, to nisam siguran), posle krene da se restartuje.Jel ima neko uopste predstavu sta je sad ovo?
 
To je MSi Neo2-V ploca ima samo 2 slota za memoriju?
Rade sami zajedno nece, pogledaj u biosu kako ih setuje ploca
koje su latencije i napon, kada su zajedno i kada su same.
 
To je MSi Neo2-V ploca ima samo 2 slota za memoriju?
Rade sami zajedno nece, pogledaj u biosu kako ih setuje ploca
koje su latencije i napon, kada su zajedno i kada su same.

Da, ima samo 2 slota.
Jel to u advanced chipset features?Ako jeste, kad su zajedno vrednosti su:
DRAM Timing [By SPD]
x CAS Latency Time 2.5
x Active to Precharge Delay 7
x DRAM RAS# to CAS# Delay 3
x DRAM RAS# Precharge 3
Memory Frequency For [Auto]
AGP Aperture Size(MB) [64]
Init Display First [AGP]

----------------Samo 1 ram(I)-----------------------------
DRAM Timing [By SPD]
x CAS Latency Time 2
x Active to Precharge Delay 7
x DRAM RAS# to CAS# Delay 3
x DRAM RAS# Precharge 3
Memory Frequency For [Auto]
AGP Aperture Size(MB) [64]
Init Display First [AGP]

----------------Samo 1 ram(II)-----------------------------
DRAM Timing [By SPD]
x CAS Latency Time 2.5
x Active to Precharge Delay 7
x DRAM RAS# to CAS# Delay 3
x DRAM RAS# Precharge 3
Memory Frequency For [Auto]
AGP Aperture Size(MB) [64]
Init Display First [AGP]

Ovo sam sad na brzinu isprobao, napon ne znam tacno gde da gledam.Isto ispada da restartovanje nije zbog temperature(evo nije radeo 2-3 sata, ponovo sam pokusao onaj test sa obe memorije, posle nekoliko minuta se restartovao, dok s jednom radi test bez problema)...
Gledao sam na internetu, ispada da samo ja imam ovakav problem...
 
Namesti latencije rucno na 3-3-3 pa probaj, ipak imaju razlicite latencije.
 
Probao sam s latencijama, isto.Disk sam proverio jedno pet puta za 3 dana pomocu checkdisk, pomocu nekih programa iz hirensa, sve u redu, nema losih sektora.Ram isto zajedno, pojedinacno pomocu memtesta, gold testa, sve kaze u redu...
Hvala svima na savetima, da vas vise ne smaram.Izgleda da ce morati da padne nov komp, nemam vise zivaca za ovaj.Krivo mi samo sto sam dao 2500din za napajanje+2000din za rezac i RAM, za te pare mogao sam ovakav polovan ceo da uzmem.
A ovaj cu, kad nalete ovi "staro gvozdje, stari akumulatori", da trampim za jedan lavor ili vanglicu..;)
Jos jednom, hvala svima!
 
Probao sam s latencijama, isto.Disk sam proverio jedno pet puta za 3 dana pomocu checkdisk, pomocu nekih programa iz hirensa, sve u redu, nema losih sektora.Ram isto zajedno, pojedinacno pomocu memtesta, gold testa, sve kaze u redu...
Hvala svima na savetima, da vas vise ne smaram.Izgleda da ce morati da padne nov komp, nemam vise zivaca za ovaj.Krivo mi samo sto sam dao 2500din za napajanje+2000din za rezac i RAM, za te pare mogao sam ovakav polovan ceo da uzmem.
A ovaj cu, kad nalete ovi "staro gvozdje, stari akumulatori", da trampim za jedan lavor ili vanglicu..;)
Jos jednom, hvala svima!


Konacno sam resio problem!Smanjio sam u biosu frek. na 133, i evo ceo dan radi.:)
 
@alphablue597
Verovatno kondenzatori odlaze na ploci pa je nestabilna po definisanim brzinama, planiraj upgrade/novo jer to nece tako radit duze od 6 meseci
 
Danas sam uzeo Asus H81M-K plocu, i5 4460 i 8gb ddr3 memorije, sve namestio medjutim nikako ne mogu da dobijem sliku preko Radeon 6850 graficke kartice. Za sada mogu da koristim integrisanu medjutim 6850 nikako da nateram, prebacivao sam i u biosu da primarna bude PCI-e ali nista. Do sutra necu moci da nabavim drugu graficku da vidim da li je ipak do graficke problem ali htedoh da pitam mozda sam nesto ja zaboravio namestiti ili mozda treba negde da ikljucim integrisanu skroz?!
 
Pa isključi IGP skroz ako može manuelno u BIOSu, možda se ne prepoznaju dobro. Ake neće resutuješ BIOS i vratio si se nazad na IGP. Naravno ako si siguran da imaš dovoljno struje i da je sve ostalo u redu.
 
Jedno pitanje.

Imam plocu 775 socket koja ima lim od pozadi da se pricvrsti cpu cooler. Kako to skinuti?
Probao sam da povucem ali se plasim da nije nekako zalepljena. Da li ima neka fora za skidanje? Hocu da stavim drugaciji cooler.

Hvala
 
Pozdrav imam gigabyte sniper m5 plocu i uzeo juce patriot 8GB 2x4GB 2133MHz Intel Extreme Masters Limited Edition,problem je sto memorije nece da rade u dual chenel modu,a kada savim u trci i cetvrti slot one hoce,updjetovao sam bios,i opet nista...
 
Kod te ploce prvi slot(1) je zadnji gledano od procesora.
Za dual chenel mora biti 1 i 3 ili 2 i 4 slot popunjeni.

"Dual Channel mode with two memory modules, we recommend that you install them in the DDR3_1
and DDR3_2 sockets"
Sa dva modula stavi u 1 i 3 slot kod tebe su poredjani ovako 4-3-2-1.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje.

Imam plocu 775 socket koja ima lim od pozadi da se pricvrsti cpu cooler. Kako to skinuti?
Probao sam da povucem ali se plasim da nije nekako zalepljena. Da li ima neka fora za skidanje? Hocu da stavim drugaciji cooler.

Hvala

Zagrej je sa fenom za kosu i posle ide lako.
 
U pitanju je ploca Asus p5n32e sli.Vrti kuleri na max kad se pokrene ploca.Kako i koliko dugo grejati cipset fenom ?
 
Znam probao sam tako neće, a kad ih stavim jednu do druge one rade...
 
Ako je za utehu, benefit od dual channel-a je uglavnom mizeran.
 
U pitanju je ploca Asus p5n32e sli.Vrti kuleri na max kad se pokrene ploca.Kako i koliko dugo grejati cipset fenom ?
Ti hoces da odradis reflow chipseta? ne mozes to sa fenom za kosu.
Za to je potreban fen-"heat gun" koji postize temperature 100-550 stepeni.
Tebi treba 200 stepeni i nekih 7-8min grejanja.
 
Znaci od fena za kosu nista ?
Uzgred...Greje se North Chipset ? Onaj odmah ispod lezista za procesor ?
U sustini,hocu da je osposobim za kontrolu uredjaja drugih koje bih kacio za nju...
 
Znaci od fena za kosu nista ?
Uzgred...Greje se North Chipset ? Onaj odmah ispod lezista za procesor ?
U sustini,hocu da je osposobim za kontrolu uredjaja drugih koje bih kacio za nju...
Skini hladnjak i zameni termalnu pastu, znaci vrlo tanak sloj.
Mozes i dodatno da nadjes ventilator velicine kulera i da ga namontiras na njega.
Taj kuler ima rebra tako da u njih pasu odgovarjuci holsafi da ga ucvrstis.
Ili odradi sa plasticnim vezicama.
Napajanje za vent uzmi sa ploce.
 
Poslednja izmena:
Jesam....ali nista....izgleda da mora da se greje...
Samo mi molim te napisi...jel to pravi chipset ili to trebam da uradim sa onim dole chipsetom ? Uzgred,neko je vec grejao taj donji...
P.S Inace...moram da te javno pohvalim,par problemcica si mi licno ti resio :)
Hvala.
 
Ako je ispod cpu onda je north bridge.
Generalno ploca ima problem sa pregrevanjem chipseta.
Evo primera da su menjali hladjenje cipseta zbog toga.
http://www.overclock.net/t/339801/asus-p5n32e-sli-plus-nb-and-sb-cooling
Ako je neko vec radio reflow eto to je dokaz da je to kratkorocno resenje.
Ne dobijas mnogo najvise godinu dana i problemi se vracaju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno