Šta je novo?

Servis

Stavi ti njemu fiksnu voltazu pa probaj. On sam povecava sebi napon kada je na default pa se zato i greje, ma da ne bi smelo to da bude problem ako je sve na default.
Proveri kako stoji kuler, da li lepo lezi. Temp jeste jaca za default klok, u pravu si.

Jesi li dirao fan podesavanja?
 
Da li je možda Phenom revizija c3 ?

Ovde imaš jedan dobar tekst o potrošnji struje

http://www.bozzabench.com/Tests/TestView/tabid/95/id/101/currentpage/2/Maticne-ploce-cipsetovi-procesori/AMD-Phenom-II-X4-965-C3-Mehanizmi-ustede-energije.aspx


Ja imam istog Phenom - a (c3) kog hladim sa Arctic Cooling Freezer Extreme Rev.2 . Temperature procesora su mi jako niske. Da ne lupam sada koliko, na poslu sam. Overklokovan je za svako dan na 3.8 Može i više ali me ne treba. Na niske temperature u kućištu utiču mnoge stvari (samo kućište, dodatni ventilatori).

Nemoj da smanjuješ taktove. Obrati se za podešavanje taktova članu, lepi kokan ili članu rayko (koji je meni završio fenomenalan posao). Isto tako napiši da li imaš neke dodatne ventilatore u kućištu? Razlog zagrevanja procesora može da bude i neravnomerna razvučena pasta, ili pak "debeo sloj" paste.

Taj procesor je mnogo dobar. Ja ne planiram da ga menjam barem još 2-3 godine. Uz SSD i PCS+ R9 270X sjajno se igram. najviše PS2 i COH 2.
 
Jeste revizija C3.
Imam vent. koji stoji tacno naspram CPU kulera koji izvlaci taj vazduh napolje (mislim da je on 8)
Ispod imam 12 koja ubacuje vazduh i tacno bije na grafucku i pozadi imam jedan koji izbacuje vazdu.to je valjda 9.
Skinucu hladnjak jedan dan da stavim novu pastu i da proverim da nisam preterao prosli put :D
 
Ja ću danas da javim koje su moje temperature, i probaću da uslikam bios (ako mi je aparat tu)
 
Temperature su od 40 do 43 stepena celzijusa. Aparat imam ali bez baterija :D


/hɪnt/

Kontaktiraj člana rayko ;)
 
Da pitam i ovde..

Naime, na Maximus V Gene uradjen update na novi bios posle koga ploca ne daje znake zivota..vracen stari-isto..ponovo novi,opet nista.
A sad,vise sam puta citao ovde o ekipi koja programira cip 'direktno'..al'sada ne mogu naci gde.
Pa ako neko zna kome bih se obratio,bio bih zahvalan...
 
Nova ploca, u garanciji? A da je reklamiras?
 
Pozdrav ljudi,

imam sledeci problem. Kolega od mene uzeo graficku karticu, 8800GTS, i kartica radila normalno, medjutim, kartice vise ne daje nikakav znak zivota. Proverio sam konfiguraciju, neka ploca sa AM2 ili 3 tripple core procesorom, 4giga ram memorije jedan HDD i DVD rom, a napajanje 500W, na 12V granu 18A. Ja sam rekao njemu da promeni napajanje jer je to za max integrusu...pitanje je KAKO je moguce proveriti koliko vati moze da izgura napajanje i koliko aperazu? Sumnjam da je problem u napajanje, tj da je oslabila posle 2-3god (placeno 1400 rsd), posto hoce da kupi GT 730 graficku ali mislim da to nece ici opet...

Hvala unapred.
 
Imao sam jedan toliko cudan kvar poslednjih dana xD
Tj. barem je meni bio cudan..
Uglavnom upalim PC. Sve normalno, normalno se upalio radio..Taman koliko sam startovao Skype i zapoceo razgovor samo se ugasio.
Kada sam pritisnuo dugme, a on nista. Kao da nije upaljen u struju PC.
Proverim kablove/produzni...Sve je upaljeno, sve radi.
Otvorim PC proverim kablove unutra de se nesto nije otkacilo, sve u najboljem redu...sve je gde treba biti..
Otkacim napajanje, nakacim na staru P4..i vidi cuda startuje se najnormalnije reko ee supersika ode ploca u k****...
Pozovem druga, dodje on i donese svoj PC da probam njegovo napajanje da vidim da li je ziv PC..
Povezem..Sve radi, sve je kako treba...
Na kraju otvorim moje napajanje izvadim gomile i gomila one guste prasine iz njega, lepo ga produvam fenom...Nakacim ga na PC i startuje bez problema..
Mada nisam ga testirao pod opterecenjem.. :p
-------------------------------
Uglavnom...Moje pitanje..
Da li je ovo gasenje i nereagovanje mogla da uzrokuje tolika gomila prasine u napajanju?
 
Da ali to kada se nesto radi ili ako je pod opterecenjem..Ali PC samo sto sam upalio i to je to..
Ovako uopste gledano nije imalo sta da ga optereti i od cega da se zagreje..Par dana pre ovoga sam radio neke dosta zahtevnije stvari i sve je proslo bez ikakvih problema...
Kapiram da toplota i prasi mogu da naprave kurslus ali nekako mi je ovo delovalo prenaglo..Videcu danas kada budem pustio PC na neki bench..da graficka povice malo vise struje sta ce biti :p
 
Ovo ne bi trebalo ovako da izgleda..Zar ne?
edit: Proverio sam u BIOSu sada..Sve vrednosti su normalne..Tako da kapiram da HWMonitor malo gresi..mada do sada nije izbacivao takve vrednosti..
Capture.PNG
 
Poslednja izmena:
Ja imam jedan cudan problem.Pre mesec dana sam stavio novo napajanje, reinstalirao windows i sve je radilo Ok.Medjutim, onda instaliram Javu(JDK) i PhpStorm.Kad otvorim PhpStorm, on krene da ucitava i racunar se restartuje; kao kad nestane struja, ugasi se skroz, pa se ponovo updali.Ja ponovo udjem u PhpStorm, on ponovo ucita, pocnem da kucam prodje nekoliko minuta, on se ponovo restartuje.Obrisem ovaj program i javu i onda racunar radi normalno(ja imam star racunar, 1gb ram, windows xp, ati radeon 9250, intel(mislim da je 2000mhz) ).Znaci otvorim u Chrome desetak tabova, adobe reader, uniServer, sublimetext, vlc player, winamp, opteretim ga dosta, ali on radi, moze tako da radi od ujutru do uvece bez problema.
Onda pre neki dan instaliram komodo edit, i ponovo restart, kad god otvorim ovaj program i krenem nesto da radim.
Gledao sam u hwinfo, sve izgleda normalno.Radio sam check disk, defragmentaciju, memtest, reinstalirao komodo 10-tak puta, nista ne pomaze.
Da li neko zna sta moze da bude problem?Hvala unapred..
 
Ja imam jedan cudan problem.Pre mesec dana sam stavio novo napajanje, reinstalirao windows i sve je radilo Ok.Medjutim, onda instaliram Javu(JDK) i PhpStorm.Kad otvorim PhpStorm, on krene da ucitava i racunar se restartuje; kao kad nestane struja, ugasi se skroz, pa se ponovo updali.Ja ponovo udjem u PhpStorm, on ponovo ucita, pocnem da kucam prodje nekoliko minuta, on se ponovo restartuje.Obrisem ovaj program i javu i onda racunar radi normalno(ja imam star racunar, 1gb ram, windows xp, ati radeon 9250, intel(mislim da je 2000mhz) ).Znaci otvorim u Chrome desetak tabova, adobe reader, uniServer, sublimetext, vlc player, winamp, opteretim ga dosta, ali on radi, moze tako da radi od ujutru do uvece bez problema.
Onda pre neki dan instaliram komodo edit, i ponovo restart, kad god otvorim ovaj program i krenem nesto da radim.
Gledao sam u hwinfo, sve izgleda normalno.Radio sam check disk, defragmentaciju, memtest, reinstalirao komodo 10-tak puta, nista ne pomaze.
Da li neko zna sta moze da bude problem?Hvala unapred..
Odradi test procesora i memorije obavezno, a mozes i da dignes nov sistem, razlicit od sadasnjeg, cisto da iskljucis to u startu. I odradi sve apdejtove.
 
Deinstalirao sam sve aplikacije i krenuo da dignem nov sistem.Formatirao sam C particiju i kad je krenula instalacija javio mi neku gresku vezano za un7zipexe,posle toga jos nesto i nije hteo dalje(sa tog diska sam 10 puta dosad instalirao,zadnji put pre manje od mesec dana).
Digo sam ruke i evo sad instaliram linux,za sada je sve u redu.Sta je problem s windowsom,pojma nemam?
 
Imam problem sa laptopom. Toshiba L300D 14S (Stari je laptop btw.)
Uglavnom ne daje sliku uopste. Radio je lepo, zatim je ukasen i kada sam probao sledeci put da ga upalim nista.
Tj. Startuje on cuje se kako se pali, duva ventilator, USB se aktivira, na LAN portu daje znake zivota kada se utakne kabal ali ne izbacuje nista na ekran
Takodje ima 5 lampica:
Punjac koja radi kada je ukljucen u struju
On/Off koja takodje radi
Baterija koja ne svetli
Disk koja ne svetli
i neki Dokument koja ne znam ni sta je koja takodje ne svetli
Takodje cim se pritisne On/Off dugme na delic sekunde zasvetle 2 lampice na tastaturi..
Probao sam da povezem Laptop sa VGA kablom na monitor ali se nista ne dogadja.
Probao sam da izvadim bateriju i da drzim on/off dugme 60sec zatim nakacim punjac i nista.
Probao sam isto to samo sa izvadjenim HDDom takodje bez rezultata.
 
Poslednja izmena:
Verovatno grafika (reflow)... ili nesto na ploci sto bas i nije lako utvrditi
 
Znaci nista sto ja mogu kuci da odradim.
Osim da ispecem maticnu na 200* 10Minuta pa sta bude xD
 
Kad bi to tako moglo odavno ne bi servisi postojali za te stvari :D
 
Pozdrav.Imam problem sa racunarom koji se restartuje kada radi duze vreme, tj. kada se zagreje.U pitanju je stariji racunar:
-Intel Celeron D326(2533.3 MHz)
-Motherboard Chipset:Intel 848P (Springdale-PL) + ICH5
-Motherboard Model:MICRO-STAR INTL, CO.,LTD. MS-7108
-Ram 2x512Mb
-Video Chipset: ATI/AMD Radeon 9250
-Maxtor 6L080L0 80gb

Problem je sto se on restartuje kad god radi duze vreme(4-5 sata).Kad ga ujutru upalim i pogledam u biosu, temperature su:
-system temperature - 12C
-cpu temperature - 27C
Tokom rada cpu dogura do 55-60 stepeni.Ne koristim ga za igrice, jedino za internet, pdf dokumenta, muzika itd, znaci radi normalno bez usporavanja.Instalirao sam i windows xp, i windows 7 i ista stvar, cim se zagreje on se restartuje, znaci ugasi se odjednom, kao da izvucete kabl iz stekera, i ne pojavljuje se plavi ekran(iako sam u podesavanju namestio da se ne iskljucuje automatski).Cudno je sto kad radi u safe mode, on se ne restartuje.Isto sam radio memtest 3 i po sata i checkdisk i uopste se nije restartovao za to vreme.Juce se jednom restartovao, pa jos jednom; onda sam otvorio kuciste i izneo ga na terasu da se ohladi, jedno 15min, posle je radio normalno 1-2sata, pa opet isto.
Sta moze da bude problem?Jel se to previse greje procesor?U biosu je namesteno da se sam iskljuci ako cpu temp. bude 80C.
Cistio sam ga od prasine, vadio svaki deo.Jos jedna cudna stvar je to sto u biosu pise:
-CPU fan speed -2556rpm
-System fan speed -0rpm
-Power fan speed -0rpm
Gledao sam ventilatore(imam 2, napajanje i procesor i oba rade),ne znam zasto pise za ovaj power fan speed 0?

Da li neko zna sta moze da bude problem?
 
Rekao bih da ti se gasi napajanje, verovatno pregrevanje.
Ocitava prikljucke za ventilatore, ako ih nemas onda je normalno da je -0rpm
I ako ih imas moraju biti 3-4-pinski da bi bilo ocitavanja.
Skini OCCT pa testiraj procesor, prati temperature i napone.(okaci ovde)
Prvo izduvaj napajanje verovatno je puno prasine.
Promeni i termalnu pastu na procesoru, ocisti cpu kuler od prasine
malo je povisoka temperatura, mada ide taj proc do 67 stepeni max, ipak bi trebalo da
je niza od tih 60.
 
Poslednja izmena:
Ako je ubrzo nakon paljenja, a da ne stigne ni da se ugrije (previse) moguce da je HD. Neki dan sam na servisu imao slican slucaj sa Dellovim.
 
Sad da je hard, popio bi plavi ekran ili zamrzavanje sistema i sl..
Ovo je do pregrevanja(verovetno napajanje) ili napona.
Pogledaj jos kondezatore na ploci i napajanju, ima li naduvenih..
 
Poslednja izmena:
Napajanje sam kupio pre 2 meseca(novo).Prethodno napajanje kad je crklo, racunar uopste nije hteo da se ukljuci, krene da se pali pa se restartuje posle 3-4 sekunde i tako u krug.Hard disk sam proverio 5 puta(checkdisk) i nema nikakve greske niti bad sektora.Kondenzatore sam nekoliko puta pregledao, sve ok.Zaboravio sam da napomenem da pastu nisam koristio od kako imam racunar(jedno 10god);)Skidao sam kuler od procesora i cistio sam ga , video sam da paste gotovo i nema, ima malo sa strane koja se skroz osusila...Mozda je i to, ali me buni sto je u podesavanjima namesteno da se iskljuci kada temp. dodje do 80C, toliko nikad nije dogurao, a restartuje se?Zar ne treba da mi da neko upozorenje da se pregrejao i da mora da se iskljuci?
Kako se koristi ovaj occt?Skinuo sam zip verziju i pokrenuo ga,radio nekoliko minuta i onda se racunar restartovao.Kada sam ga ponovo pokrenuo ocekivao sam neki zapis,medjutim nista?
 
Poslednja izmena:
Za tvoj procesor max je 67 stepeni, posle toga throttling obara klok procesora.
Tako da tih 80 podesenih u biosu ne sluzi nicemu.
Pastu obavezno stavi, posebno kada vec imas problem.
Taj procesor pri normalnom koriscenju surf, muzika.. ne treba da predje ni 40 stepeni.
pitanje je kako i senzor ocitava, mozda imas i vise od tih 60?
 
Nazad
Vrh Dno