Šta je novo?

Servis

Izvadi memorije, pa probaj jednu po jednu.(kombinuj i slotove)
 
Poslednja izmena:
Na dobrom si tragu izgleda. Ubacio sam samo jednu memoriju u dosad nekorišćeni četvrti slot i sad ulazi u bios. Međutim kaže pre toga A: drive error a posle toga bootmgr is missing. U biosu vidi oba harda i sve je po redu kako treba za bootovanje.

edit: A je floppy naravno, koji nemam pa sam ga disejblovao u biosu ali ostaje bootmgr is missing.
 
Poslednja izmena:
Namesti u biosu koji disk da ti bootuje prvi, taj sistemski.
 
Ajd sve odkaci: i HDD i RAM i GPU i pokreni komp...
Po pravilu bi maticna trebala pistanjem da ti javlja sta joj fali,npr kod mene (zavisi od BIOS vendora) kad nema GPU pisti 1 dugo i 2 kratka... slicno javlja i za RAM...
Pa polako GPU pa pokrenes,ako je sve ok ides na RAM,kompinuj slotove... videces sta ce biti vec...
 
K***c je namešteno. Bio sam ubeđen da mi je sistem na manjem hardu. Dobro sam se setio da probam ovaj drugi. Radi sad sve ok. Izvinjavam se svima i hvala na pomoći. *****. :D
 
Samo pocupaj ovaj drugi.
 
Moze preporuka za dobar servis, imam problem sa desktop racunarom. :crash: Bitno mi je da dolaze na adresu.
 
Imam neke sluske na kojima je otisao volume controle i reko sacu ja to samo da prespojim zice direkno bez toga kad ono cvrc...
Nece da moze. Tj. Zice su nesto cudno izolovane, kao da svaka nit ima svoju izolaciju...Radio neko ovako nesto?
Sluske su sasvim OK nisu neke kinez pa bi mi znacilo da ih namestim posto trenutno koristim one za fon(i to kineske).
 
Ja sam to cistio smirglom ili skalpelom. Mozda ima neka hemija za razjedanje te izolacije, sta znam :)
 
namazes malo fluksa i onda lemilica i kalaj
tako se skida ta izolacija i nakalaise zica , posle toga zalemis odnosno kratko spojis to sto zelis
naravno na kraju izolujes trakom
ako nemas fluksa moze i samo kalaj i lemilica, ali dobar kalaj, koji u sebi ima kanale napunjene fluksom,a lemilica bi najboje bila ona pistolj mada moze i standardna lemilica ali dobro je ugrej
posle kalaisanja a prilikom lemljenja i izolovanja, radi pazljivo jer hoce da se pokida tamo gde se zavrsava deo dokle je uhvatio kalaj
 
Ja kada sam tako probao samo mi pocrnela ta izolacija i zica posle bila krta :(
Najbolje izolovati sa termoskupljajucim buzirom.
Ustvari da da. Koristio sam i kalafonijum, pa opet isto.
 
Poslednja izmena:
probao sam sa kalajem i lemilicom ali nije bilo vajde..valjda sklop loseg kalaja i matore lemilice :v
Probao sam da spalim to upaljacem..i uspeo delimicno ali opet nije radilo kako valja..videcu ako nadjem od nekoga neku bolju lemilicu pa cu probati
Hvala ;)
 
Na zvucnoj kartici iz profila mi je kod skidanja hladnjaka da se stavi novi termalni lepak.
DSP izgleda crkao, susti na analognim izlazima, a digitalni radi.
Zanima me jel' mogu nesto da uradim, hteo bih da je popravim? Ima sentimentalnu vrednost, pa je ne bih bacao.
 
Poslednja izmena:
imam problem, znaci kada palim pc nema onog beep i da se ekran upali, nego upale se ventilatori i to je to, eh pošto sam se vec uhodo, pustim ga ja tako jedno 3-5 min (valjda da se zagrije :D), pa ga onda ugasim i upalim i ona ima beep pali se i ekran i sve, al ovo iskoci:
XQAVw8O.png

eh hajde ovaj cpu fan, nije stock cooler to lahko u biosu ukinem ono ingore stavim, al ovo cudo od overclockinga me je.be stalno, i naravno pritisnem ja F2 upali se on bez problema i radi bez problema ikakvih, al nikako da skontam kako da to sredim pa ako ko ima kakvu ideju (ram cacko testiro nije do njeg, bios bateriju vadi stavljo, cak zamjenio nije ni do toga, vise nemam ideje bgm :D
 
To može da reši samo fleš novog / novijeg BIOS-a ili zamena CPU-a.
 
imam problem, znaci kada palim pc nema onog beep i da se ekran upali, nego upale se ventilatori i to je to, eh pošto sam se vec uhodo, pustim ga ja tako jedno 3-5 min (valjda da se zagrije :D), pa ga onda ugasim i upalim i ona ima beep pali se i ekran i sve, al ovo iskoci:
XQAVw8O.png

eh hajde ovaj cpu fan, nije stock cooler to lahko u biosu ukinem ono ingore stavim, al ovo cudo od overclockinga me je.be stalno, i naravno pritisnem ja F2 upali se on bez problema i radi bez problema ikakvih, al nikako da skontam kako da to sredim pa ako ko ima kakvu ideju (ram cacko testiro nije do njeg, bios bateriju vadi stavljo, cak zamjenio nije ni do toga, vise nemam ideje bgm :D

Koliko beepova ima, tj koliko se puta cuje beep?
 
Nema nikako onda on radi nekoliko minuta restartujem ga i bude jedan beep i radi bez problema, bukvalno ko da mu treba da se zagrije ko auto po zimi ****

Za post iznad, bios je na najnovijoj verziji, a mjenat CPU rad ovog terora samo mi se je isplati :D
 
Pozdrav, imam čudan problem sa jednim starijim desktopom, naime, CPU ventilator počinje da se vrti odmah nakon uključivanja napajanja u struju. Takođe, led indikatori za HDD i power odmah pale i ostaju konstantno upaljeni, speaker se ne oglašava, i naravno nema nikakvog prikazivanja slike na monitoru. Sve sam povadio sa ploče (Gigabyte GA-K8NS), vadio bateriju, ništa... Da li neko prepoznaje problem ovako na prvu loptu, odnosno, da li nešto na ploči crklo ( za sada sam testirao memoriju na drugoj mašini i ona je ispravna, CPU ne mogu jer nemam socket 754 ploču momentalno). Imam informaciju da je nakon uključivanja produžnog kabla na koji je komp bio povezan, napajanje "puklo", odnosno da je otišao osigurač u njemu, što sam i ustanovio. Probano je naravno sa dva druga ispravna napajanja sa kojima daje simptome pomenute na početku.

Hvala na savetima unapred.
 
Ploca je najverovatnije, ona je zaduzena za paljenje... Probaj da iscupas onaj kablic koji ide do dugmeta za paljenje, da ne prespaja nesto tu... Mada opet, da prespaja, komp bi se normalno upalio, ili bi se palio-gasio, sta znam... Proveri tu na ploci oko tog dela gde je ukljucen kablic
 
zavisi kakvo je bilo to napajanje koje je "puklo". nekvalitetna napajanja kad crknu najcesce za sobom povuku i jos neki deo hardware-a, najcesce maticnu plocu
 
Hvala na sugestijama, probao sam i sa pločom van kućišta, verovatno je riknula ploča prilikom crkavanja tog napajanja. To je ionako matorija ploča, pa ću videti samo da li je procesor ostao čitav kad mi bude naišla neka sa odgovarajućim podnožjem. Hvala još jednom.
 
Evo reko ovde da pitam.
Pre par dana sam primetio da mi se CPU(AMD 965 @3.4GHz) pregreva i to igrajuci LoL (o_O).
Uglavnom nisam otvarao kuciste posto sam relativno skoro cistio i menjao pastu na procesoru/kuleru...Otisao sam u podesavanja i smanjio na 2.8GHz da ide maksimalno kako se nebi pregrevao.
Danas mi je opet trebalo vise snage te sam vratio na 3.4 i pokrenuo instalaciju WoT-a i PlanetSide-a u isto vreme, a iskoriscenost je otisla na 70+% dok je temperatura u jednom trenutku dostigla 69*c ali je uglavnom bila oko 65*c sto je opet vise od MAX temp. za ovaj CPU...
Inace na njemu nije BOX kuler nego CM Vortex Plus koji inije bas neki kuler ali opet bolje resenje od BOXa.
------
Uglavnom moze li uzrok biti to sto Vcore ide i do 1.48v a potrosnja do 125W? (tako barem HWMonitor kaze)
Sam kuler je relativno cist od prasine(Nema naslaga na njemu ali ima malo prasine koju cu sada srediti).
Pasta je Noctua NTH1 i sve se vrti pod Win8 platformom
 
Pa stavi u biosu fiksnu voltazu na default, ne znam kako sam ode toliko...
 
Koja maticna je u pitanju?
 
Asus M5A78L LE
Inace sam smanjio VCore na 1.35..Tako da se sada na HWMonitoru vrti izmedju 1.332-1.356v
Takodje sam i produvao malo kuler ventilatorom..Veoma malo prasine ali valjda je remetilo protok vazduha dovoljno :p
Uglavnom temperatura sa IntelBurnTestom ide do 56*C to posle duzeg vremena dok je ranije za relativno kratko vreme stigao do 69*C
 
Poslednja izmena:
Preterujete sa gledanjem temperatura... AMD je furana bila i ostace
 
Jeste ali ako necemu predvidjena radna temperatura ne treba da ide preko 62*C glupo je da ja ladim kohones i pustim ga da se przi na 70*C.
Sem toga ljudi ne preporucuju da ide preko 55*C, a ja cak nemam ni OC na njemu :)
 
Ko kaze da nije preporucljivo?

Generalno se svaki AMD na box-u greje pa radi, to sto OC i ostala zajednica strepi od temperature to je druga prica

Druga je stvar to sto AMD laze sa temperaturama odavno pa zato preporucuje manje... ili jednostavno meri hladniji deo procesora gde mu je sonda
 
Sve jedno sta AMD kaze ili bilo ko drugi.
Poenta je da komponente rade na sto nizoj temperaturi radi produzavanja njihovog radnog veka...
Tako da bih ja ipak zeleo da ovaj AMD pogura bar jos koju godinu pa cu se truditi da mu smanjim temperaturu koliko god mogu u trenutnim uslovima :D
 
Nazad
Vrh Dno