Šta je novo?

Servis

Aktivirace se zastita, ne brini. Temperature su dobre, to sto ventilator zvrji nema znacaja. Skini ga i podmazi, ili zameni novim.
 
E hvala druze za info. Ja to predostroznosti radim, mada ne bih znao koji kuler zvrnda jer ih imam poprilicno. A redje zuji, tj 2-3 puta u mesecu, i posle gasenja prestane.
 
Skoro sigurno je da zvrji kuler na hladnjaku procesora.
 
Nije da sumnjam, ali kako mogu znati da je bas taj od CPU-a?
Imam 5 kulera na kucistu (8cmx8cm), 2 na grafickoj, jedan na napajanju, jedan na HDD-u i jedan na procesoru (box, tj fabricki).
 
Pa ne mozes znati nikako dok ne probas. Ali najveca verovatnoca je da je taj - verovatno je stock kuler na CPU? Ventilatori u kucistu verovatno nemaju PWM, vec se vrte konstantnom brzinom - zujali bi konstantno.
 
Prstom blago pritiskaj centar ventilatora da malo usporis vent. na trenutak, eto kako najbrze i najlakse da proveris koji kuler cvrkuce. Samo nemoj da ti se ruka iscima i pocupa sve po kompu ako prstom zakacis peraja ventilatora heheh.
 
Poslednja izmena:
Jeste stock, tj onaj BOX kuler koji sam dobio uz CPU. Pipkao ga dok radi, onako malo tek da se uspori i ne cvrkuce. Zadnjih par dana se nista ne cuje, mada ne bih bas rekao da cvrkuce (kad se cuo) vec onako zuji, bruji... Ali zasad nista
 
Treba mi preporuka za dobar servis monitora i koji bi radili ciscenje ekrana iznutra, ako iko to radi.
Skoro mi crkla jedna pozadinska lampa, odneo sam u jedan servis televizora i monitora u Borči gde su mi zamenili led lampu, ali prilikom zamene upala je prašina, vratio sam monitor da to očiste, ali prilikom čišćenja mi je samo veći problem napravljen. Sad se vide tragovi čićšenja na svetlijim pozadinama. Ovaj "majstor" ne može to da mi očisti, samo će napraviti veće s*anje... da li je nemoguće ili nema adekvatne stvari za čišćenje ne znam, znam samo da mi je napomenuo da je prašinu hteo da pokupi sa vatom, da li ju je nečim i čim kvasio ne znam ali ostali su tragovi... kaže da je jako teško da prašina ne padne ponovo priliko zatvaranja, ali ja imak mislim da je to akljavo odrađeno.

Zvao sam jedan servis u Skadarskoj ulici ali oni su odbili da mi to rade, još mi rekli da ne menjaju uopšte te lampe ako dođe do takvog kvara.

Evo slika, imaju tragovi i u gornjem delu ekrana ali se ne vide pod ovim uglom. Pod ovim uglom se najbolje vide fleke u donjem desnom ćošku ekrana i malo u levom.

 
Imate li neku preporuku za servis u kome bi se obavilo ciscenje laptopa koji je van garantnog roka? Toshiba je u pitanju, stara oko 4 godine. Radi, ali se pregreva i pored znatnog ubrzavanja ventilatora.
 
Može li preporuka za nekog servisera iz Zrenjanina ili okoline, još bolje ako je član sa foruma. Treba mi čišćenje Toshiba Satellite L300 22P laptopa + zamena termalne paste. Grejanje je naravno problem.
 
Pozdrav svima.
Verovatno postoji tema na forumu, ali trebalo bi mi poprilično vremena da je nađem, pa ako ne postujem u adekvatnu temu slobodno me uputite na drugu.
Elem, imam problem sa HDD koji je počeo da klikće i zuji kad sam zakačio kućište nogom baš na tom mestu gde je hard.
Kapiram da je glava harda u pitanju i da je ispala iz ležišta.
Vidim da ima servisa koji to rade, ali je preskupo, realno.
Da li postoji neka opcija da se izvuku makar neki podaci sa njega, a da to ne košta 15-20000 din?
 
Ako sam dobro skontao taj disk je skroz mrtav? Znaci racunar ga ne ocitava?
 
Elektronika radi, jedan jedini put je krenuo da diže sistem i to je to bilo.
Nakon toga zvuči kao da ga vrti i grebe po njemu, mada za ovo drugo nisam siguran, zvuči mi i kad da vrti kao nekršten :)
U biosu sam video da ga je skenirao, drugi put ne, bukvalno gledanje u pasulj.
 
Poslednja izmena:
E sad zavisi sta imas na disku, i racunaj da ce biti dosta kesha posto nije bas jednostavno resiti takav problem.
 
Nema sanse da ga sam sredis, ako nemas iskustva sa hardovima. Vidi po oglasima, ima ljudi koji ne traze 100 evra samo da otvore hard, vidi npr. ovoga koliko trazi. I javi utiske posle.
 
Hvala puno, eventualno ću odneti, sad sam morao da pljunem lovu za drugi hard, a treba i grafika i napajanje da mi stignu, pa ću gledati da prištedim od plate, ali javiću sigurno.
 
Ja imam problem od jutros nece komp da se upali samo zasvetle led svetla i zavrti se ventilator na napajanju i nista.
Kof. iz potpisa.
Uhvati me vikend ako moze neko strucno misljenje izludecu do ponedeljka. :wall: :smash:
 
Otvori posebnu temu ili nastavi neku postojecu, nisi pocetnik na forumu :p Ploca i napajanje su prvi osumnjiceni, naravno.
 
Bice da je ploca.. vidi jel ima sta naduvano da se menja..
 
Napajanje je crklo proverio kod drugara u servisu.
U garanciji je samo se nadam da cu dobiti adekvatnu zamenu. U pitanju je THERMALTAKE 775W XT
 
Pih ni tt nije kao sto je nekada bio...
 
Ma zive od stare slave.... Ne mogu ni kvalitetno kuciste da naprave a ne napojnu.. j**e ih tu neki cm.. sramota..
 
Aj na brzaka da ne otvaram novu temu. Znači pre neki dan nestane struja ujutru (kažu ukućani, ja prespavao) i odmah dođe. Kad sam ustao da uključim komp neće, samo treperi lampica napred na power dugme i ništa se ne dešava. Obično kad nestane pa dođe struja uvek spadne osigurač ali sada nije. Kupim ja novo napajanje, povežem sve kako je bilo i dođe do situacije sa slike i ni makac dalje. Da li je crklo još nešto sem napajanja? Ploča, hard?

 
A da resetuješ BIOS ?
 
Jesam (vađenjem baterije?), sad više nema press del to enter setup, a i dok je bilo nije moglo da se uđe u setup, već samo ovo drugo. Kad pritisnem F11 samo se napiše BBS menu selected i ništa, stoji tako.
 
Iskljuci napajanje iz struje,ako ima prekidac on/off na napajanju ostavi na on i stisni "power" dugme na kompu (kineska napajanja oce da zezaju sa kondenzima).
Izvadi bateriju sa ploce,ako imas na ploci dzamper za reset BIOS-a,prespoji i izbroj do 10,vratis nazad dzamper i pokusas da pokrenes komp.
Ako nemas dzamper sto je malo verovatno,metalnim predmetom prespojis kontakte gde je stojala baterija na ploci i brojis do 10...
Javi sta se desava...

P.S.: ni slucajno raditi a da nisi izvadio napojni kabl iz struje
 
Iskljuci napajanje iz struje,ako ima prekidac on/off na napajanju ostavi na on i stisni "power" dugme na kompu (kineska napajanja oce da zezaju sa kondenzima).
Izvadi bateriju sa ploce,ako imas na ploci dzamper za reset BIOS-a,prespoji i izbroj do 10,vratis nazad dzamper i pokusas da pokrenes komp.
Ako nemas dzamper sto je malo verovatno,metalnim predmetom prespojis kontakte gde je stojala baterija na ploci i brojis do 10...
Javi sta se desava...

P.S.: ni slucajno raditi a da nisi izvadio napojni kabl iz struje

Odradio sve po proceduri, i baterija i džamperi i ništa, sve isto.

Jel ide dalje kad su zakačeni samo cpu+gpu+ram?

Probao bez hard diskova isto sve.

Ništa, hvala vam u svakom slučaju, moraću da ga odnesem u neki servis pošto više nemam ideje šta da radim. Ovo prevazilazi moje znanje oko kompa. :D
 
Nazad
Vrh Dno