Šta je novo?

Servis

Poveži ga na usb direktno na ploči, ako to ne pomaže pogledaj usb podešavanja u biosu, obično ima full speed i high speed, stavi ovo drugo.
 
Hvala na pomoći, USB mi sada normalno radi.
U BIOSu mi je stajalo "USB 2.0 controller - Disabled", samo sam ga prebacio na Enabled i nisam više ništa dirao, mislim da je ostalo full speed, ali nema veze, bitno je da radi.
 
Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje. Nista posebno oko servisa ali da ne otvaram temu zbog "gluposti".
Kupio sam komp u winwin-u pre neka 22 meseca (znaci jos 2 meseca garancije)...Jednom je bio na servisu nedavno kad je napajanje otislo od prasine naravno, a posto sam se naslusao prica da zadrzavaju dosta komp onda ga nikad u sustini nisam odneo da ga malo ociste, a ako sam otvorim onda gubim garanciju.
E pa sad ima 2 meseca do isteka garancije i vec mi ide na zivce sto mi slabo reaguju dzekovi za slusalice i mikrofon pozadi (jedva ubodem da radi), pa me zanima koliko je komplikovano da ih opravim ako moze, a i ako ne moze koliko je komplikovano da povezem unutra da mi rade prednji dzekovi za slusalice i mic? Ne nalazim nista posebno na netu o tome, ali valjda nije neka prevelika nauka :O A ako jeste, da ne otvaram nego lepo njima da odnesem ;)
 
Za prednje dzekove imas u knjizici koju si dobio uz plocu (ili nadji na netu) kako se povezuje. To se zove "front audio panel"
 
Hvala, potrazicu knjizicu. A pretpostavljam da mogu da se kupe i novi za nazad ;) Usput cu taman malo da ocistim od prasine, a valjda nisam toliki baksuz da u ova 2 meseca ode nesto vazno pa da ne mogu da ostvarim garanciju :D
 
Konektori koji su pozadi su zalemljeni na plocu, mozda mozes da promenis namenu dzekova u programu za zvucnu kartu (ubodes zvucnike u neki drugi dzek i promenis da taj bude audio izlaz), ovako je na riltekovim zvucnim kartama.
 
i vec mi ide na zivce sto mi slabo reaguju dzekovi za slusalice i mikrofon pozadi (jedva ubodem da radi)

Slabo reaguju zato što su se rasklimali kontakti unutar njih ili kontakti sa kojima su zalemljeni na matičnu.
Ali dešava se i da budu samo uprljani unutra pa se gubi kontakt.
Možeš pokušati sa čačkalicom na čijem je vrhu malo vate umočene u alkohol da ih (pažljivo) očistiš.
 
Cackao sam malo i otvarao. Mic kontakt i dalje slab, a za sluske je ok.
A sto se tice front audio panela moracu jos da vidim da li softverski treba nesto uraditi jer koliko sam video po uputstvu zice tj taj konektor za front panel je vezan za plocu.
 
Sva sreca pa je drug imao isti problem koji je resio pa sam sada i ja namestio.
Kao sto sam i video, unutra je sve povezano, a resenje je da se ide u Control Panel > Hardware and Sound > Realtek HD Audio Manager u mom slucaju. E sada razlikuju se starije i novije verzije, a kod mene ovako to izgleda: a.jpg

To prvo sa slike treba da se cekira ;)
 
Pozz ,

Da li neko od vas zna neki servis gde mogu da ugrade vodeno hladjenje na graficke kartice i procesor ?

Mozete da mi pustite i PM.

Hvala unapred :)
 
Pozdrav,
zamolio bih za pomoc u vidu saveta ili preporuke nekoga servisa , u pitanju je problem sa hdd-om.
do sinoc je radio besprekorno ( s vremena na vreme ga defragmentujem, proverim "health status", nema "bad sector"-a...)
jutros da pokrenem komp, usledilo zaprepascenje - disk failure put system disk and press enter, ili tako nesto.
hdd daje znake zivota, radi, cuje se normalan zvuk.
radio sam reset biosa, i dalje ista greska.
pokusao sam da mu pristupim preko alatki hirens boot disk-a, ali takodje nije prepoznat.
bios ga ne prepoznaje takodje.
menjao sam kablove, ista situacija i dalje.
povezao sam drugi hdd, i on radi besprekorno.
oba modela su seagate baracuda od 500GB 7200.11
Sta mi je ciniti, kako bih ga oziveo i makar prebacio podatke na neki drugi hdd.
Hvala unapred.
 
Pozdrav.
Nov sam ovde, pa ne znam gde da pitam, pa cu pitati ovde..

Imam problem sa jednim starijim kompjuterom koji sam uzeo roditeljima za net :D.
Ploca je MSI k8t neo-v
Procesor AMD 2800+
uzeo sam ga bez RAM memorije i znam da je radio sa 512mb rama...

E sad.. Pozajmio od komsije neku ram memoriju 256mb 400mhz i sa njom komp radi. Posle nekoliko dana sam kupio samsung 512mb ddr pc3200 cl3 i kad je stavim, komp se restartuje pre nego sto treba da pokaze desktop povrsinu, znaci kad pise ono WELCOME. Ubacio sam XP sp3.

Nosio sam RAM na dva kompa da probam i ispravna je.. A sada sam je i testirao u MEMTESTU i nema gresaka..

Da li neko zna u cemu moze biti problem?

Ja mislim da je do maticne ploce nesto.. Ili da probam da ubacim neki drugi win? Mada sta da ubacim na njega posto je slab komp.. :D

Hvala
 
Mozes da probas da podesis latence memorije u BIOS-u. Moguca je nekompatibilnost ploce i memorije, ali s obzirom da prodje POST, verovatno moze da se sredi latencama.
 
Da pitam i ovde:
Kupio sam novi racunar i kada monitor prikljucim na njega slika bude mutna, a kada prikljucim monitor na stari slika je super. Stavio sam CD koji se dobija uz monitor u novi racunar i kada sam instalirao Dell Display Manager on nece da se otvori, kao nisu instalirani driveri, pokusao sam instalirati sa CDa i sa neta, medjutim nema promjene, nisam siguran da li dobro radim tj. da li tu postoji uopste nacin da se pogrijesi?
I jos nesto, tamo kada otvorim display u control panelu pa screen resolution pod display mi ne pise "dell p2414h" kao sto je na starom nego "Generic Non-PnP Monitor"?

Da li mi mozete pomoci? Kako mogu resiti ovaj problem?
 
Instalirao si manager ali ne i drajvere.
Imas sigurno jos jedan exe. otvori cd i startuj ga rucno.
Ili idi u Device Manager i update driver,izaberi install (advanced)
i cekiraj CD-ROM.
 
Ne dobro sam ja radio, tj ne mogu i dalje da ih instaliram tacnije ne moze da mi prepozna monitor kada ga ukljucim preko vga-vga. Kada prikljucim dvi-dvi onda uspijem ali je onda slika zuckasta, ali prepozna monitor i uspijem instalirati drivere. Zbog tog problema (zuckaste slike) sa dvi-dvi sam se vratio na vga-vga ali onda je nastao problem sa mutnom slikom i neprepoznavanjem monitora.
Vec postaje nocna mora, ne mogu da radim kako treba...
 
Jesi li u meniju monitora prebacio na VGA?
Imas i DVI-D opciju prebaci rucno.
 
Imas i podesavanje za Color Setting.
Preset Modes menjaj na nesto drugo verovatno ti je podeseno na Warm
pa ti je slika zuckasta,promeni na gaming ili nesto drugo gde ti boja odgovara.
 
Ma sve sam probao, znam za color setting i nije to. Nesto je do racunara, posto kada monitor prikljucim na stari onda je sve fino, dok na novom vga nefunkcionise kako treba i ne znam zasto.

Sada sam stavio drugi dvi, i radi kako treba mozda ovo za zutu sto govorim i jeste razlika izmedju dvi i vga?
 
Ne treba da bude zuckasta,razlika se vise odnosi na kvalitet slike.(ostrinu)
 
Taj dvi kabal si dobio uz monitor?
 
Ne, dvi nisam ni dobio uz monitor (sa monitorom dolazi vga i dp kabal, bar je tako kod mene doslo). Sutra cu da kupim neki kvalitetan dvi pa cu da vidim da li ce biti bolje.
 
Nema vise problema, tacnije ne znam u cemu je problem sa vga, a kupio sam dvi kabal i sada radi sve super, slika ostra, ma perfektno, samo da ne ureknem :)
Vuk40 hvala na savjetima
 
Da, ako mislis na dvi.
Vga nije on na drugom racunaru radi kako treba. Ali mi sada to nije ni vazno.
 
Ćao društvo!

Nogom sam slučajno povukao kabal ADSL-a i pukao je mali metal tako da se sada automatski izvlači kabal i tako prekida internet veza.

Šta je najjeftinije rešenje? Mogu da kupim usb na internet mali adapterčić pa tako da rešim stvar ili da li ovo može da se popravi/zalemi ili nešto treće?

Da li mora ceo lap da se rastavlja i tako skida taj deo sa matične?

Šta mi valja činiti?

img1034.jpg


img1035.jpg
 
Verovatno najjeftinija varijanta je taj usb adapter (ne znam nikoga ko ga je koristio) jer kosta manje od 800 dinara.
Jel mora da bude zicno povezan?
 
Moze USB ali ne znam koliko ce to uticati na protok
moguce da neces imati punu brzinu neta.
 
Da ne otvaram zasebnu temu

Imam jedno pitanje za strucnije oko kompova i BIOS-a. Da li ce BIOS ugasiti komp ako temperature CPU-a, GPU-a i drugih vitalnih komponenti odu preko dozvoljenih?
Pitam ovo jer mi se s' vremena na vreme cuje zvecanje iz kucista, kao od kulera. Pa da li moze da crkne masina ako je do vaznog kulera, ili ce BIOS spasiti komponente gasenjem racunara?
Inace temperature na HW monitoru su:
HWmonitor.jpg
 
Nazad
Vrh Dno