Šta je novo?

Servis

Skroz sam zaboravio da pisem ovde. Uglavnom PB je uspeo jednom da mi napuni 10% (par minuta), nakon toga je bio nekoliko sati na punjacu (koji radi provereno) ali nakon toga kad ga probam krene da puni 2 sekunde i prestane. U sustini nemam pojma sta mu je tako da cu da pazarim neki novi, mislim da ne vredi da se cimam oko njega kad ne vidim neki ocigledan kvar na ploci.

Ako je moguce, izvadi baterije i napuni ih direktno na punjacu ako imas, deluje kao da su one problem tj previse su se ispraznile.
d85614583bc19975df56caf51f7bae20.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi, da ne otvaram novu temu, i moram ponovo da kucam, jer sam preko moba obrisao slucajno.

Uf, karakteristike kompa:
CPU Intel quad core q8200, 2,3GHz, CPU fan njegov stok Intel 775 socket. Mobo Ga g41m2esl. 4 GB RAM. Nvidia Geforce 210.

Anamneza: odlucio da ocistim komp detaljno, pa skinuo stok kuler. I polomio push pins. Srecom, imam stari komp sa push pins istima i od njega skinuo push pins sve 4 s tim da sam jednu delimicbo polomio u crnom delu, ali namestio te push pins na ovaj intelov socket od mog kompa,vratio nazad i stoji sve u redu.
Pri tome sam maticnu vadio, kablove sve poskidao, pa vracao nazad. Komp nije hteo da upali sve dok nisam podesio front panel kablove kako treba.
Sve ostalo vratio. I sve radi, net, sve jevisto kao i pre osim da sam mobo zakacio samo sa dva srafa gore, a ne 4, ali kontam da to nije problem.

Problem: upalim komp, stok fan radi, sve normalno, jedino novo sto mi se pojavi je floppy disk u My computer. Sve isto kao i prei nakon 5 minuta otprilike on se samo ugasi.

Onda proverim u BIOSu koji je za rev 1 maticnu plocu, a moja je revizija 2 (to pametan kako jesam :( promenio pre servisiranja)... procerim t u C proxesorai ona pocne od 20-30 i raste do 60 stepeni ili do 70i tu se stabilizuje. BIOS pokazuje da stok kuler radi sa oko 2000 njegovih jedinica.
Pokusao da vidim u cemu je problem pa isao na ovo:
https://support.microsoft.com/en-us/help/4026529/windows-10-using-system-file-checker
Ali mi operacija u CP-u stala na 48%. Program se nije zablokirao, sve normalno samo operacija stala i komp se ugasio 10 min nakon toga. Treba da kazem da samu BIOSu podesio da mi izlazi warning kada je t CPU-a 80 C. Mozda se komp gasi kad dostigne tu t?

Uglavnom, sta ja ovako bangav da radim sad i kako ovo da resim? :D
Hvala. :)
 
Ne mogu da editujem post, ali izgleda da fan nije instaliran dobro - do kraja da je legao na maticnu, pa javljam.
 
Polomljen pin je bio kad sam izvadio maticnu. Ti pushpinovi su ok,ako su novi, ali ovako je veliko zamajavanje.
To je napravljeno sa idejom da ugradnja bude laka, ali i jeftina. Gubljenje vremena.
I dalje ne znam u cemu je problem, osim da sad ni kuler ne mogu da stavim. Ali prema onome sto sam citao, i kod kulera novijih prilikom sklapanja se desava da ne dođe do kontakta i onda ljudi imaju probleme sa velikom t procesora, a sve radi normalno. Doduse, meni se komp gasio mozda zbog tog podesavanja u BIOS-u.
 
Gasio ti se jer se cpu pregrijavao pa da ga spasi

Ne znam kako ne mozes da fino namjestis, mislim razlicitih sam se naskidao i normalno su se vracali, vidi fino jesi li sve pogodio, pa lagano jedan po jedan, moraju leci kako treba
 
Verovatno je u pitanju stock kuler. Uzmi drugi, siguran sam da se prodaju za par stotina dinara za taj socket.
Naracno, neko aftermarket resenje je sigurno bolja opcija, ali i skuplja, mada se moze preneti i na sledeci build.
 
Uzeo sam drugi kuler, i ne stock, nego Cooler master tx3 EVO. Isti problem. Instalirao prema upustvu, sve, stavio i termalnu pastu dole na kuler, zakacio, povezao. BIOS detektuje kuler, on se vrti. Kao i pre. Ali temperatura je freaking 50 stepeni na sva cetiri jezgra u Open hardware monitoru.
 
Nisam nista klokovao, jos se komp nije ugasio, jer se nekako stabilizovao na 50 stepeni (valjda imam warning u BIOS-u kad dostigne 80 da se gasi), ali da l je moguce da je procesor otisao? Nikada nije otvaran iznutra? Ovaj kuler tx3 bi trebalo da smanji temperaturu drasticno, a ne za 10 stepeni. Resetovacu podesavanja u BIOS-u, staviti novi BIOS za tu maticnu plocu. Ali iskreno, nemam pojma sta je ovde problem, osim da mi se CPU pregrejava. 50 stepeni bi trebalo da bude da radim u nekom programu, a ne u chromu. Jedino ako nije povezano sa memorijom nesto.

Isfrustrian sam, ovo je trebalo da odnesem odmah kod servisera.
Ali, ajde i to, nego BIOS detektuje fan, on se vrti. Sve normalno. Citao sam da ljudi ne postave bilo koje kulere kako treba, pa da je zbog toga temperatura takva. BIOS logicno detektuje kuler, ali CPU ga ocigledno ne detektuje ili ga manje detektuje nego sto bi trebalo. To je sustina.

edit: Izvinjavam se, ne mogu da obrisem poruku, i da ih spojim u jednu.
 
Pa dobro petobanka je ok?

Ako se ne gasi kad ga koristis maximalno znaci to je to, da moze hladnije malo mislim da moze ali nisu to bar po meni neke alarmantne temperature

Mozda nisi fino pastu nanio i to moze biti jedan od problema ili da je losa pasta
 
Hvala. Ali 50 stepeni u idle stanju je fiju?
Sta da radim kad mi se ucita neki program tek? Ili ovaj Open Hardware Monitor ne radi?
Jedina razlika u odnosu na stokov kuler je sto pri pokretanju u BIOS-u sad mi pocinje sa 17C, i tu se stabilizuje oko 20 sa tx3 EVO kulerom.... a sa stokom je vec u BIOS-u pri pokretanju dosao odmah do 60-70.
Iskljucio sam obavestenje da mi izlazi kad dostigne 80 stepeni.
Stavio sam pastu, ne tanak sloj, malo deblji, jedino ako je to problem. A pasta je od tx3 EVO kulera, dosla sa njim.
Ili ako onaj cip na maticnoj (ne kabal) koji treba da poveze CPU i kuler ne radi. Ali ne mogu to da proverim, jer

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth u Command Promptu mi ne radi sad. Ne ucitava se nista ono u procentima kao kad sam pre par dana radio.
 
Poslednja izmena:
Ma speedfan je meni najbolji za te temperature uvijek bio

Ne znam stavi manji sloj, bukvalno kao, zrno kako kazu paste na cpu pa onda ga poklopi

Kolike su ti uopste bile prije temperature?
 
1) https://www.raymond.cc/blog/monitor-hardware-health-temperatures-voltages-and-fan-speed/
2) reci nam tempereature u Windows-u, kad se podigne sistem i učutaju svi drajveri. Baš iz tog razloga normalno je da u BIOS-u temperature budu višlje (u mirovanju) nego u Win-u / bilo kom drugom OS-u.
3) koliko god paste da si stavio, kada je kuler legao u sve četiri rupe - sam taj pritisak je istisao višak sa strane. Videćeš to kada sledeći put budeš skidao kuler. Inače, dovoljno je da se stavi paste reda veličine jednog zrna graška.
4) nisi jedini koji mrzi te crno-bele žabice na jeftinim / stock kulerima :)
 
Ostavio sam komp preko noci u sleep modu, i nije se ugasio.
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth i dfc/ scannow (valjda tako) sam odradio do kraja u Command Promptu i pokazalo je da nema nikakvih ostecenja.

@josemourinho,
stavio Open Hardware monitor. Sta znam, skinuo i SpeedFan, sve isto. Oko 50 temperaturi sad kao i na Open Hardware monitoru.
Pre nisam merio temperature. Nob, da. Ali ako mislis na stok kuler kada se komp gasio i kad sam poceo da merim, temperature su u BIOSu vec odmah dostigle 60 i 70 stepeni. A u Windowsu isto.

@SuperStarr
1) da Speedfan i Open Hardware pokazuju isto.
2) Sad sa TX3 kulerom u Windowsu je temperatura oko 50 stepeni na sva cetiri jezgra. Komp je bio u sleep stanju nocas i samo sam ga ukljucio i stavio da se restartuje. I sad, problem je sto pre se on odmah restartovao, sad je pisalo tipa "restarting" na ekranu 30 sekundi. U BIOS-u je temperatura bila 18 stepeni, a kad se podigao Windows, onda je na 50 stepeni bila.
Jedino ovo restarting na ekranu oko 30 sekundi ako ima veze sa menjanjem BIOS-a, tj. sto sam promenio BIOS na najnoviju verziju za tu maticnu plocu.
3) A ok. :) Pa kuler je legao. Ne, to vise ne skidam nikad. :D
4) Ko ih ne bi zamrzeo... :D Dobro je sto je ovaj kuler i za AMD procesore, ne samo za soket 775, pa onda ako budem menjao, mada i on je star isto. :)
Ali te zabice, pa to je da covek poludi bukvalno. Nikad vise. Dobro je sto odlaze u istoriju. Kao lakse montiranje... ma da. :D

Inace, radio sam i Cinebench - renderovanje (graficki dizajn) test, gde je opterecenje procesora bilo maksimalno, 100% i temperatura se podigla za desetak stepeni, oko 60 je bila i nije prelazila to.
A sam kuler TX3 je veoma necujan, u odnosu na Intelov stok koji je isto bio necujan relativno, i koji je radio konstantno sa oko 2000 njegovih jedinica brzine, TX3 radi u idle stanju sa oko 600 jedinica brzine. Jedino tu temperaturu procesora mogu mozda da smanjim ako overklokujem procesor, tj. podesim da TX3 radi u punom kapacitetu i ventilatori i napajanje i sve to. Ali za sad ovo je ok, da ne diram vise. :D To je sad druga tema mozda. Gledao sam kolika je idle temperatura q8200 Intelovog procesora po drugim forumima i idle je 40 stepeni negde, ali moj ima vec 11 godina, pa ono. Ko ce ga znati, sve je u redu sad. Hvala na pomoci. :)
 
Zapravo... nesto nije u redu. Sam se iskljucio prilikom pokretanja nekog programa. Izasao plavi ekran i obavestenje da ce se komp resetovati i neki bar kod i hardware issue pisalo... a onda je podizanje windows-a tako dugo trajalo, da sam morao da ga iskljucim, pa da ga upalim. Sto bi se reklo, osecam da nesto nije u redu. I to nosim u servis da vidim sta ili cu da gledam po forumu sta mogu od konfiguracije da ustekam i sastavim pristojno. I to neko drugi da mi sastavi. Ja samo delove da uzmem, nema sanse da se bakcem hardver problemima nikad vise. :D Sve mi se cini da je nesto na maticnoj ploci otislo. Ionako treba novi komp da uzmem. Vreme je ovome da ide u delove.
Mada sad radi sve ok, to se samo jednom desilo.
 
Da ne otvaram temu...Imam ovaj e book reader model Sony PRS T1, radi uredno , ali kad hocu da prebacim knjige sa kompa na njega, ne prepoznaje ga uopste, star je 8 god najmanje, nekada nisam imao taj problem, nisam ga koristio bar 2 god, pa ne znam kako da rijesim ? hvala



koristim win 10, ali na laptopu na win 7 isto ne prepoznaje...
 
Imam neki pocketbook e reader.
Mora da bude uključen, tj. da ga "probudiš" ako je na spavanju kada ga kačiš na kompjuter.
Ako je u sleep modu krene automatski da ga puni. Ako je "budan" onda mi da opciju da izaberem povezivanje na PC i tada ga PC vidi.
Probaj da li je možda do toga.
 
probao, nece, uopste ga nema medju HDD ovima...ne znam kako da knjige sa kompa prebacim na njega, inace, uredno radi, knjige koje su u njemu se citaju bez problema
 
Zapravo... nesto nije u redu. Sam se iskljucio prilikom pokretanja nekog programa. Izasao plavi ekran i obavestenje da ce se komp resetovati i neki bar kod i hardware issue pisalo... a onda je podizanje windows-a tako dugo trajalo, da sam morao da ga iskljucim, pa da ga upalim. Sto bi se reklo, osecam da nesto nije u redu. I to nosim u servis da vidim sta ili cu da gledam po forumu sta mogu od konfiguracije da ustekam i sastavim pristojno. I to neko drugi da mi sastavi. Ja samo delove da uzmem, nema sanse da se bakcem hardver problemima nikad vise. :D Sve mi se cini da je nesto na maticnoj ploci otislo. Ionako treba novi komp da uzmem. Vreme je ovome da ide u delove.
Mada sad radi sve ok, to se samo jednom desilo.
Da otkrijem kako sam resio, ako neko naleti na plave ekrane, pa da mu bude od pomoci mozda.
Meni je to nastavilo da se desava. I izbacivale su razne greske "plavi ekran - problem". I guglao.
I deinstalirao sam malwerbytes samo. I nakon toga vise nije bilo plavog ekrana, vec duzi period.
Uglavnom su te plave greske specificne, ali reinstalacija windows-a je jedno od resenja da se proveri, i to treba da uradim u skorije vreme, iako je sve ok nakon brisanja tog programa.
 
Pri usisavanju usisivačem usisam 3 tipke. Može li neki servis u Novom Sadu da mi to vrati, a da ne skida kožu sa leđa?
Naravno da ću iskopati ova 3 dugmeta iz usisivača.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
 
Pa prvo ih izvadi i vidi da li mozes i sam da ih vratis.
 
I ovde da se ubacim, uzeo Ryzen 1200 i Asus A320 MK, Raidmax RX500XT I 8Giga Geil, radilo ok 4-5 dana, sad poceo da se random restartuje, nekad posle 2 sata, nekad posle 15min. Novi Windows, novi BIOS. Jel moguce da je PSU toliko shitty da je odma otislo? Event viewer izbacuje generic Kernel Power 41, nista drugo. 1050ti Zotac je na njemu, nema cak ni 6pinac
 
I ovde da se ubacim, uzeo Ryzen 1200 i Asus A320 MK, Raidmax RX500XT I 8Giga Geil, radilo ok 4-5 dana, sad poceo da se random restartuje, nekad posle 2 sata, nekad posle 15min. Novi Windows, novi BIOS. Jel moguce da je PSU toliko shitty da je odma otislo? Event viewer izbacuje generic Kernel Power 41, nista drugo. 1050ti Zotac je na njemu, nema cak ni 6pinac

Sad sam uradio Furmark i sve je ok, znaci stvarno je random crash i 70% slucajeva dok je idle. Sta da radim, da saljem sve nazad u e**i?
 
Jedino ako zelis da izgubis jos 15 dana, oni ce pustiti 1-2 testa i ako im se ne zalomi taj tvoj "random crash", vratice ti kao ispravan. Proveri sistemski disk i memoriju.
 
Jedino ako zelis da izgubis jos 15 dana, oni ce pustiti 1-2 testa i ako im se ne zalomi taj tvoj "random crash", vratice ti kao ispravan. Proveri sistemski disk i memoriju.

I memorija je njihova nova, podigao sam voltazu cpu-a i memorije nesto malo i prestali su random crash. Mislim barem za sad, 2 dana. Negde sam procitao da je neko tako resio zbog voltaze na idle (cesto je restartovao u idle modu) koja se posle ne podize. Glupo resenje ali za sad radi
 
Kupio sam pre 2 meseca novi procesor ploču i ram. Komponente iz potpisa. Ostalo mi je staro napajanje (5god) i R9 380 grafika.
Nekih mesec dana radilo je sve kako treba. Krenuli su problemi kada pokrenem neku igru onda zamrzne ekran, ugasi se, ventilatori na grafičkoj prestanu da se vrte ali ventilator na procesoru i kućištu i dalje vrte. Komp radi ali ne daje sliku. Kada restartujem komp sve bude kako treba. Isto se dešava kada povežem hdmi da imam sliku i na tvu.
Mislio sam da je do grafičke pošto je stara skoro 5 god. Juče sam uzeo RX 590 Powercolor Red Dragon koja koristi jedno 8 pinsko napajanje.
Komp se isto ponaša samo sada kada se pokrene igra tj kada se optereti grafička čuje se kao zujanje iz grafičke.
Šta može da bude ?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Pa mozda nema dovoljno snage na toj grani, napisi koje je napajanje u pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno