Šta je novo?

Servis

Chupanje podataka duksa88. Preporuka.
Sto se tice tog srafa na hdd. Posledjih 20 tak lap top racunara- novih kupljen i sdd odvojeno, pa doneto da ugradim, ( mahom lenovo) su ga imale. Tako da to postaje pomodarstvo.
 
Pre neki dan ostavim komp upaljen preko noci i odem da spavam takodje sam upwlio i screen saver,, sutradan kad sam ustao imao sam sta da vidim "disk error occurred, press ctrl-alt-del to restart" sto sam i uradio ali naravno nista se nije promenilo, kompijuter je pre toga radio sve najnormalnije nije "pokazivao" neke znake da ce hard da rikne, mada sam citao nesto malo da moze biti problem i do RAM memorije, problem je sto nemam ni drugi hard a ni drugu memoriju da probam, sta preporucujete? Kolike su sanse da je crko hard a koliko memorija? Hvala
 
Digni neki live Linux na USB pa vidi.
 
Daj neki link kako da uradim to, nisam bas toliko strucan druze :D
 
Odradi sam sve, medjutim na pocetku pre nego sto ce da krene sa instaliranjem linuxa izbacio je neke greske, celu listu malte ne, medjutim nisam stigao da slikam nije se zadrzalo mnogo i onda je instalirao linux za bukvalno minut ako ne i manje( jel moguce to? :D ) i nista evo radi sve normalno medjutim zaboravih da napomenem i pre instaliranja linuxa kad god se upali komp iz harda dopire neki cudan zvuk kao neko grebanje ako mogu tako da se izrazim :)
 
Nije ga instalirao, live linux se zove zato što se pokreće "na živo", učitava se u ram memoriju.

Kažeš grebanje se čuje iz harda?
Prvo prekopiraj sve što ti je bitno sa tog hdd-a... na drugi hdd, flešić, nareži na optiku...

Potom nam pošalji s.m.a.r.t. podatke tog hdd-a.

[youtube]W-5rvbiiHXA[/youtube]
 
Nemam nista bitno na njemu za divno cudo, mada kad je instalirao pojavilo mi se na desktopu ikonica CD i pise Install Linux Mint jel treba to da pokrenem ili sta ?
 
Izvolite
 

Prilozi

  • 13699514_10210020115289586_436586065_o.JPG
    13699514_10210020115289586_436586065_o.JPG
    131.6 KB · Pregleda: 79
Diskovi imaju određeni broj "rezervnih" sektora, baš za ovakve situacije. U slučaju da neki sektor ne može da bude pročitan, ili verifikacija ne prođe, sektor se označi kao loš, i kontroler više ne piše po njemu. Tebi su 44 označena kao loša, a još 102 su na čekanju. Kako se rešava? Pisanjem i čitanjem, pa proverom. Ako hoćeš, mogu da ti opišem proces, ali je pipkav i dugotrajan, jer mogu da se pojave novi. Disk nakon toga može da se koristi normalno, ako su ti loši grupisani na jednom mestu, jednostavno se zaobiđe prilikom pravljenja particija. Za skladištenje važnih podataka se ne bih usudio da ga koristim, ali za kućne uslove, tipa internet, YT, sitne igrice, što da ne. Evo primer jednog, radi od novembra bez problema. Prva i poslednja provera.

SMART.Fujitsu.MacBook.02.png

SMART.Fujitsu.MacBook.12.png
 
Probacu da instaliram win ako ne bude htelo probacu linux, sve u svemu ako mi bude zatrebao taj proces javicu ti se na pp, hvala ti :)
 
146 bad sector...nije lose, zato se i cuje.
Imam i ja jedan slican na laptopu doduse se ne cuje, ali znam da se prosuo.
Ima tome par godina, svakodnevno se koristi...nema nikakvih problema pri radu.

Screenshot (4).png
 
Poslednja izmena:
Asus 55A laptop.
Izgubio je svaku konekciju sa wireless adapterom, kao da ne postoji. W7, radilo je sve "do juče".
Poznat simptom nekome iskusnijem od mene?
Da menjam WiFi adapter?

Sent from my Picasso using Tapatalk
 
Reinstaliraj drajver da proveris, kvar wi-fi adaptera je generalno medju cescima.
Ako je pokvaren, ne vidim zasto bi se cimao sa zamenom, kupi neki nano-adapter i miran si. Naravno, onemogucis taj neispravan, jer neretko ume da daje i BSOD.
 
Poslednja izmena:
Probacu da instaliram win ako ne bude htelo probacu linux
Svakako možeš ići na ponovu instalaciju windowsa ili linuxa.
Po svoj prilici taj disk više nije dovoljno ispravan za sistemski disk.
Tako bar meni izgleda, "prolupao" je, parametri mu nisu dobri a i postojeći sistem ti je pao zbog lošeg stanja hdd-a.

Možeš pokušati da ga prepišeš nulama, možeš pokušati sa hdd regeneratorom (što je prepisivanje kritičnih mesta na hardu iz više puta), na taj način možda, ali samo možda će se zakrpiti dovoljno.
Možeš ga koristiti kao storage disk, ako ne nastave da se stvaraju novi loši sektori.

Nema pravila, nekada kada krene da odlazi hdd stvari idu jako brzo, a nekada se takav hdd može koristiti dugo vremena.
Ako ćeš ga koristiti na ovaj ili onaj način kontroliši mu smart parametre povremeno, vidiš li da se i dalje menjaju to obično znači da ti hdd sigurno ide u večna lovišta.
 
Asus 55A laptop.
Izgubio je svaku konekciju sa wireless adapterom, kao da ne postoji. W7, radilo je sve "do juče".
Poznat simptom nekome iskusnijem od mene?
Da menjam WiFi adapter?

Sent from my Picasso using Tapatalk
Probaj da ga "pronadjes" prvo, vidi hoce li bilo sta da ga ocita...device manager, AIDA64, bios...
Ako ga tu nema, probaj update biosa ako ima, ako to sve ne uspe...onda @Jericho savet...
 
Nazalost nista od ovog harda, s obzirom da ne uspevam da instaliram ni windows ni linux zato sto stalno zabada ili samo crn ekran, tako da cu kupiti drugi
 
Zato što još nisu svi označeni kao loši. Live linux je dobar jer možeš i dalje da koristiš kompjuter, dok se hard "sređuje". Kupi bolje drugi ;-)
 
Superstar najcesci problem kad wifi stane je u tome da ga je neko iskljucio. Vidi da li imas hardverski taster na lap topu na tastaturi ili sa strane neki mali prekidac i progaj da ga reaktiviras.
 
Jednostavno ga nema nigde osim što je fizički u slotu
 
Dobro da si ga našao tu !!!

Probaj sa nekim live linuxom, ako ga ni on ne vidi, menjaj. Na KP sam video za petaka ima polovnih. Ili što rekoše idi na USB
 
Pozdrav, treba mi pomoc u vezi sa povezivanjem monitora na integrisanu grafiku. Ne daje mi sliku, samo kaze "check video signal", komponente su sledece:

Gigabyte GA-P85-D3
Samsung S19A300N LED
i5 4590
ne znam da li je jos neka komponenta bitna,

a pokusavam da povezem ovim kablom.

Na jednoj domacoj prodavnici pise "Integrisana grafička kartica - HDMI (mogućnost korišćenja video izlaza isključivo uz odgovarajući procesor)", ali nigde na netu ne mogu pronadjem nista u vezi sa tim osim te recenice, a i ne verujem da bi ovaj procesor bio problem.
 
Nazad
Vrh Dno