Šta je novo?

Servis

Verovatno su se rasusili elektroliti na ploci.
 
Evo i mene :D Zezno sam se, nije pod garancijom, našao sam dokumentaciju što sam dobio uz komp i garancija od 2 godine je važila do 7. jula! Znači, 10 dana po isteku garancije meni HDD kreće da ispušta dušu :D

Malopre mi je i komp prvi put zakuco uz pojačan zvuk grebanja HDD-a. Dalje, gledao sam po netu, i vidim da se baš dosta ljudi kod nas žali kako im relativno novi HDD-ovi crkavaju. Imam neki stari WD od 500 giga, pa ću njega danas ili sutra ubaciti pa ću videti šta se dešava. Uglavnom, što se ovog akutelnog tiče, mislim da je samo pitanje dana kad će skroz crći.

Ako imas bitne podatke nemoj da ga maltretiras vec nosi na profesionalno vadjenje podataka.
 
Kolege,u pitanju je XFX HD6970,kada se poveze na plocu daje sliku,cim se instaliraju drajveri,izgubi sliku...
Sta bi moglo biti problem ?
 
Probao si sa različitim drajverima?
Probaj je instalirati i na drugom računaru.
Ako je i na tom drugom ista situacija verovatno je poluispravna grafa.
A ako na tom drugom radi ok, tada prvo instaliraj sve moguće drajvere za tvoju matičnu ploču, uključujući i one za integrisanu grafiku ako je ploča poseduje, potom idi na instalaciju drajvera za grafičku.
Ako ni tad neće a radi grafika normalno na drugom računru tada idi clean install windowsa.
 
Ok.Hvala na odgovoru.
Ako i posle toga bude isto,sta bi moglo biti kvar..?
tj. da nije kvar u cipu ?
 
Samo jos da udavim sa ovom informacijom,ako neko zna...
Da li neko zna,ili zna nekog,ko zna nekog...da popravlja slusalice,tj. da skrati kabl na mestima gde je ostecen i da budu kao nove ?
 
Treba mi pomoc. Imam problem sa restartovanjem kompa,kada ga upalim posle izvesnog vremena,a to ke nekih pola sata krene da se restartuje sam od sebe,i tako mozda par puta. Posle bude sve ok,pa opet posle nekog vremena krene da se restartuje. Neki savet?
 
Kako se restartuje, jel se odjednom ugasi pa ponovo upali? Ja sam imao taj slucaj, problem bilo napajanje. Napisi ovde temperature, kao i napone na granama 3.3v, 5v, 12v.
 
Kreni sistemom eliminacije, za pocetak ubodi drugu grafiku, ili ako imas integrisanu samo izvadi diskretnu.
 
Hvala za savet,probacu sve sto mogu,ako ne onda cu odneti u servis
 
Pozdrav ljudi, nigde nisam naisao na ovakav problem pa da pitam ovde.
Konfiguracija: maticna, athlon 5200+, ram 2x1gb kingston ddr2, grafika hd3870, hard 320gb.
Burazeru se komp upali i slika crna, kaze pogledaj sta je crklo da kupim novo. Ja odmah izvadim graficku, prebacim na integrisanu, slika i dalje crna. Uzmem 2gb rama iz drugog kompa, sve proradi, ucita windows.
Skontam nesto je do rama. Probam obe njegove plocice ponaosob u oba slota, komp radi. Probam obe zajedno, crn ekran. Probam 2x2gb iz drugog kompa, sve radi u fulu. Vratim njegove i za divno cudo sve proradi??? :smash:

Iiiiii sve bi to lepo proslo da mene nije zakopkalo nesto. Pogledam ja temperature i napone, a ono:

HW monitor, cpu z: vcore 1.456v (malo previse), 12v grana radi na 12.8v, jezgra na 40-ak stepeni.
BIOS: vcore 1.375 (na granici), 12v grana je na 12.1v (kontam ok), jezgra na 51 stepen???

Stoga me zanima gde je bio problem i kojim ocitavanjima da verujem? :trust:
Inace procesor je vec preziveo jednu maticnu, tako da je ova stara oko tri godine.
 
Najverovatnije bio problem u kontaktima na memoriji i/ili grafici, kada si ih vadio i stavljao nazad malo se pročistili i/ili se bilo nešto olabavilo pa sada bolje radi. Dobro si počeo sa troubleshooting samo je trebalo i kontakte očistiti usput.
 
Потребни су ми транзистори (три комада) BSC057N03MS.

bsc.png


Има код алија али да не би чекао ако неко има у Београду.
Такође, ако неко има шему за Acer Аspire7736ZG
Матична је:

hvataj.png
 
Pozdrav,
Dobio sam racunar na popravku, kada se upali ekran je crn nista se ne pojavljuje. Odmah sam posumnjao na grafiku pa sam je prebacio kod mene na komp i radi. Potom sam i RAM prebacio kod sebe i radi. Probao moje napajanje isto se desava. Stavio drugu maticnu komp se upali ali sa integrisanom grafickom sa neintegrisanom nece a ona u mom kompu radi. Da li je moguce da je do procesora ili mi je nesto promaklo? Hvala unapred
 
Pozdrav,
Dobio sam racunar na popravku, kada se upali ekran je crn nista se ne pojavljuje. Odmah sam posumnjao na grafiku pa sam je prebacio kod mene na komp i radi. Potom sam i RAM prebacio kod sebe i radi. Probao moje napajanje isto se desava. Stavio drugu maticnu komp se upali ali sa integrisanom grafickom sa neintegrisanom nece a ona u mom kompu radi. Da li je moguce da je do procesora ili mi je nesto promaklo? Hvala unapred
A napajanje ?
 
Jesi li prebacivao grafiku u drugi slot?
 
Nisam posto nema drugi slot ali sam je ubacivao kod sebe u komp i radi. Nakon svega sam bio ubedjen da je maticna pa sam kupio polovnu, medjutim isto se desava
 
Evo teme ko stvorene za mene mozete da vitite moje komponente koje imam pod "moja masina".Dakle kada pritegnem srafove na maticnoj ploci racunar se gasi posle ~5 sekundi ,a kada sve izvadim van kucista sve radi normalno.
 
Verovatno negde ima kontakt sa kućištem. Da li imaš one odstojnike od plastike?
 
Evo teme ko stvorene za mene mozete da vitite moje komponente koje imam pod "moja masina".Dakle kada pritegnem srafove na maticnoj ploci racunar se gasi posle ~5 sekundi ,a kada sve izvadim van kucista sve radi normalno.
Molim te nemoj da se uvrediš ali dali si siguran da su odstojnici ispod matične SAMO na mestima gde ploča ima rupe za šrafljenje ?
 
Gde popraviti sennheiser sluške, mislim da mi je otisao samo jack? Bilo bi lepo da je to neko iz BGa.
 
Ovlašćeni servis jer 4audio, ali mislim da ne popravljaju slušalice.
 
Ne verujem da popravljaju, uvek su mi menjali sluške. Ali nisu mi više u garanciji.
 
Nazad
Vrh Dno