Šta je novo?

Servis

Da...Plocu sam ja koristio do pre godinu dana i onda je prodao komsiji.Njemu je crkla posle 3 meseca i nosio je u servis i cini mi se da su grejali pogresan Chipset.
Znaci,da rezimiramo...treba da grejem chipset koji je ispod lezista za CPU,par minuta za HeatGun_om ?
 
Da tako ide, ali tebi ploca radi samo se cipset pregreva.
To nece pomoci da smanjis temperaturu.
Sa tim se ozivljavaju mrtve ploce, kojima se odlemio ili popucao lem
na chipsetu pa ih grejanjem ponovo spajaju.
Ali to je kratkorocno resnje, problem se gotovo uvek vrati posle nekog vremena.
 
Ne,meni ploca ne radi,kao sto sam napisao,vrti kulere i nema slike.
Video sam na jutjubu kako tip greje Chipset i pise da radi normalno oko pola godine..
 
Mozes da pokusas,nista ne gubis znaci podesi na 500 stepeni i primakni na sredinu
chipa vrlo blizu na 2-3cm i grej ga jedno 30-40 sekundi i ostavi da se ohladi ne pomeraj plocu jedno 20 minuta.
Ovo je brzi i sigurniji nacin nego da je peces na 200 stepeni.
 
Ploča se deformiše grejanjem i posle toga više ne radi. Servis uzima oko 50 evra za kvalitetan reflow tako da se ne isplati.
 
Mozes da pokusas,nista ne gubis znaci podesi na 500 stepeni i primakni na sredinu
chipa vrlo blizu na 2-3cm i grej ga jedno 30-40 sekundi i ostavi da se ohladi ne pomeraj plocu jedno 20 minuta.
Ovo je brzi i sigurniji nacin nego da je peces na 200 stepeni.

Probacu cim nadjem taj HeatGun.
Trebalo bi da proradi...
 
Zato se i radi na 500 stepeni da traje sto krace i manje stete napravi.
 
Da...
Ako te ne mrzi a i zanima,ima na jutjubu snimak cim ukucas Asus p5n32E-sli.
Zagradio je chipset sa metalom i grejao ga...
 
U prethodnih nekoliko postova sam pisao da imam problem sa racunarom koji se restartuje tokom rada, tj. gasi se kao da izvucete kabli iz struje, pa se ponovo upali.Menjao sam pastu, cistio od prasine, proveravao ram i hd i nista nije pomoglo_Onda sam primetio da mi napajanje na 3.3v ima samo oko 2.7-2.8v tokom rada, pa sam mislio da je zbog toga.Zamenio sam napajanje i stavio kvalitetnije koje daje dobre napone.
Problem i dalje postoji, samo je sada drugaciji:
Racunar se ne gasi vec se samo cuje "cak"(zvuk kad idete na shut down, pa on zatvori prozore, ispise "windows is shutting down" i onda taj zvuk i racunar se ugasi), napajanje radi normalno, ali se racunar ukoci,ne reaguje mis, tastatura i lampica za HD neprekidno svetli,jedino resenje je da ga iskljucim iz struje.
Da li zna neko sta moze da bude problem?Sta uopste proizvodi ovaj zvuk?
 
Disk je ata.Zamenio sam kabli, sad uopste nece da pokrene windows.Upali se i onda pocne da "skljoca" nekoliko puta, dodje do "verifying dmi..." i nece dalje.Vadio sam bateriju, nista.Jel to znaci da je hd crko?
 
Najverovatnije, mada bih ga ja prvo proverio na nekom provereno ispravnom racunaru.
 
Najverovatnije, mada bih ga ja prvo proverio na nekom provereno ispravnom racunaru.


Problem je sto nemam gde da ga proverim...
Moguce da je crko hard, imam ga vec 8-9god, za to vreme mi crkla 2 napajanja i ram, mozda je ostavilo neke posledice...Mada sam ga pre nedelju dana proverio preko onih programa, nema bad sectora...
 
Losi sektori ne moraju biti pokazatelji neispravnosti harda.
 
Upravo tako, ja sam imao primer hard-a koji je mogao da upise i 300GB podataka (i da ih izcita nazad), ali kada se na njega instalira Win on se zakucava random pa se odglavi i tako u krug. Posto je imao garanciju, poslat je i zamenjen a neispravna je bila cache memorija, sto sam i ja mislio da je problem.
 
Sad sam probao sa live ubuntu.Hard isto skljoca,lampica konstantno upaljena,ali racunar ne blokira nista.Ubuntu ne vidi hard uopste, ali radi bez problema, otvarao sam video snimke sa fleske, dokumenta, radi.Jel to onda definitivno hard, da kupim drugi?
 
Sad sam probao sa live ubuntu.Hard isto skljoca,lampica konstantno upaljena,ali racunar ne blokira nista.Ubuntu ne vidi hard uopste, ali radi bez problema, otvarao sam video snimke sa fleske, dokumenta, radi.Jel to onda definitivno hard, da kupim drugi?


Stavio sam drugi hard, isto, radi pa se ukoci!Ima li neko ideju sta moze da bude?
 
live ubuntu koci,ili si instalirao neki sistem na taj hdd i butovao sa njega?ako je live ubuntu cekiraj temperature.
 
Live Ubuntu nije kocio, sve radilo ok, culo se skljocanje hard diska, ali radi bez problema.Ubuntu uopste nije video hard disk, jer je hd mrtav.Stavio sad drugi hard, isproban, u sentinelu sve super, instalirao win7, razne programe i posle neko vreme ekran se ukoci, mis i tastatura ne reaguju a lampica za hard non-stop svetli.Jedino sto moze je da se kabli izvuce iz struje, drugo nista ne reaguje(na prethodnom napajanju se racunar sam gasio, mozda zbog toga sto je to napajanje na 3.3v grani imalo samo oko 2.8v).Iz maticne idu 2 ide kabla, jedan za hd, drugi za dvd.Probao sam da ih zamenim, kao i slotove-nista nije pomoglo.Medjutim, jutros stavim hd i dvd da budu na istom kablu, a ovaj drugi otkacim, i evo jos radi, nije se kocio.Temperatura mislim da nije, jer sam merio sa hwinfo, za 6 sata prosecna temp. je 49C, pri tom je komp bio dosta opterecen(instaliranje programa, surf, occt test od jedno sata).
Problem je sto se nekad ukoci posle 5min a nekad radi ceo dan, ne znam sta vise moze da bude.Testirao sam hd, ramove zajedno i svaki posebno(2x512), instalirao win7, xp, maltene sve sto sam nasao na internetu.Jedino sto ostaje je cpu, maticna i graficka, sad ako neko zna ili je imao slicno iskustvo neka javi...
 
provrti memtest86+ veceras,moze biti da je do RAM-a kad je tako nasumicno,ako sam te dobro razumeo.
 
Jedan dugi beep tri kratka ekran ostaje crn ništa se ne podiže nema Windowsa. Malo sam istraživao i izgleda da je RAM ili GPU problem.
Da li ima neko iskustva sa ovim, šta može da bude? Konfiguracija je u "Moja mašina".
 
Probaj sa jednom memorijom (pa sa ostalim pojedinacno) pa vidi sta se desava, ako nema slike moraces da probas sa drugom grafickom.
Probaj i da ocistis gumicom kontakte na memorijama i na grafickoj karti
 
Poslednja izmena:
prvo probaj post sa integrisanom grafom,da iskljucis d aje do graficke,ako postuje dakle do grafe je,ako ne,povadi ramove pa redom jedan po jedan.
 
Hvala na pomoći.
Rešio sam problem. U pitanju je bila banalna stvar. Pre desetak dana sam čistio PC povadio sam sve kablove. GPU ima dva DVI konektora (izlaza) a ja sam monitor povezao na onaj koji nisam do tada koristio što je očigledno napravilo problem jer kada sam stvari postavio na stari način beepovi su nestali sistem se normalno podigao i sada opet imam Windows.
 
Jedno pitanje, grafička ati 4550, tri izlaza mi ima VGA, dvi i hdmi, eh sad kad povezem sa hdmiem nista se ne desi isto kao da nisam hdmi ni uključio, nikakav signal ne prenosi, da li je moguce da je hdmi izlaz na grafičkoj crko??

Probavo drugi kabal, sa svim mogućim drajverima, cacko ccc, al nista ne prepoznaje da je uključen nikako

Posto sam pošto bez ideja reko da pitam možda neko zna neko rješenje ;)
 
Pa na šta kačiš ? na TV ?
 
Nazad
Vrh Dno