Šta je novo?

Servis

Ne, ne, nije se odlemila uopste. Nego jednostavno dok sam trazio na YT resenje i gledao kako drugi popravljaju neki je rekao da iako je zalemljeno da vredi probati otkaciti pa zalemiti opet. Mozda je besmisleno, pa zato pitam ovde :) Pokusao sam malo da mrdam to sve ali nije davalo nikakve znakove zivota.
 
Postoji takozvani hladan lem, tada treba odlemiti i zalemiti. Probaj, jer to nekada ne mozes da znas dok ne prelemis.
Druga opcija je da odlemis zvucnik i povezes na drugi izvor muzickog izvora. Time bi testirao zvucnik direktno bez duzih kablova.
Ne postoji glavni zvucnik, oba su odvojena i povezana na centralni prikljucak.
Probaj pa javi.
 
E hvala :)
Javicu kako je proslo, ali prvo dok narucim neku malu lemilicu za par dolara.
 
Imas kod "nasih" Kineza lemilicu za nekoliko dolara, da se ne cimas da narucujes i cekas za tako malo.
 
Nisam vise u Srbiji. Jedino da narucim sa Amazona ali na prvi pogled mi se cini da je 3 puta skuplje. A nije mi nesto ni hitno, volim ja da cekam pa 30 dana da otvaram sanduce posle posla u iscekivanju :D
 
Stigao alat, odradio desoldering i soldering na strani zvucnika al i dalje nista, ne radi ta strana :/ Na drugoj strani, tj ploci je dosta sitno i ima neko lepilo preko svega pa ne znam bas da li da cackam. Bilo je svakako zanimljivo za pokusati :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Koristio komp normalno, ugasio ga - Sutradan da upalim nece. Samo crn ekran, a bios baca beep-beep da nema graficke.
Probao sam da ocistim slot, nista. Odneo kod drugara i ista prica.

Zna li neko sta bi moglo biti/izazvati? Osim ocigledne mrtve grafe.
 
Pa osim mrtve grafe, mogla je umreti i ploca od tuge za grafom. Salu na stranu, jesi li probao drugu graficku kod drugara, i da li si probao tu "mrtvu" kod njega?
 
Komp radi sa drugom grafom normalno, a mrtva grafa nigde ne radi. Pali ventilator ali neće dalje.

Da sam nešto čačkao pa da razumem ali ovako odjedared samo mrak - To mi je čudno
 
Fizicki nema nikakvih ostecenja na grafi osim sto se oznaceni namotaj "klima" tj. klima se samo plasticno kuciste, a sam namotaj daje vrednosti kao i ostala 3..

Da probam da je ispecem ili da prvo dam nekome da proba da nadje kvar ili to uopste nema poente raditi?
U sustini PC ne koristim vec duze vreme, ali ne volim da bacim nesto ako postoji nesto sto mogu da uradim da ga namestim..


lkGVzL.jpg
 
Poslednja izmena:
Imam laptop HP ProBook i problem, kabal za punjenje mi gubi kontakt i to tamo gore pri vrhu gde ulazi u laptop. Zbog cestog pomeranja laptopa po sobi taj deo kabla se ostetio i ona guma oko njega je napukla.

Da li moze neka preporuka gde bih mogao da odnesem da mi to poprave? Kvar je lakse prirode ali ipak bih kod nekog pouzdanog odneo, ja nisam vest sa lemilicom a i ne bih da mi bilo ko to radi pa da dodje do nekog goreg problema (pregorevanja ili tako nesto).
 
Imam ASUS B-85M-E ploču

napred ima 2 USB 2.0 i 1 USB 3.0
taj 3.0 ne radi, šta god da probam, zadnji rade normalno

drajveri su u redu

šta može da bude problem?
 
Možda je slab kontakt u konektoru na kućištu sa USB uređajem, pa da spoj ne bude najbolji. Da li si probao više Usb uređaja?
 
Jesam. Telefone, gamepad, USB dongle, eksterni disk... Apsolutno ne reaguju.
 
Da li je nekad radilo ili ne radi od samog pocetka?

Ako nikad nije radilo, proveri povezivanje.
 
Proveri da se nije neka žica odlemila u front panelu od kućišta, da nije ispao neki pin iz konektora od kućišta i ako imaš multimer proveri da nije neki prekid u žici.

Još bolje posudi od nekog oko ima 3.5'' prednji Usb 3.0 panel ili zadnji Usb 3.0 bracket(zadnji), pa probaj.
 
Već neko vrijeme događa mi se da se Windowsi restartaju usred rada. Nisam uspio utvrditi nekakav uzorak u kakvim se situacijama to događa nego mi se čini da je random. Također, vremenski intervali između takva dva "random" restarta su različiti. Danas mi se to dogodilo 2 puta, a prije toga nije jedno 3 dana. I to se događa u potpuno drugačijim situacijama. Jutros se dogodilo dok sam igrao igru (FIFA), a drugi put sam bio na internetu (pokrenuti bili Firefox, Atom editor i EasyPHP). I tako, uglavnom se to događa dok sam na internetu, tj. dok komp nije pod nekim opterećenjem.

I to se samo zacrni ekran i počne boot Windowsa (boot u tom slučaju traje dosta dulje nego kad normalno uključujem računalo). Uopće se ne čuje onaj zvuk kao kad gasiš računalo (ne znam točno kako bih taj zvuk opisao, ali mislim da znate što pričam).

CPU: AMD Athlon(tm) X4 870K Quad Core 3.49 GHz
Matična: ASRock FM2A88M EXTREME4+ Micro ATX FM2+
RAM: 2x4GB DDR3 1600MHz CL11
Grafička: Asus STRIX R7 370 4GB
HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5 7200RPM
PSU: Corsair VS450
OS: Windows 10 Pro (sa svim ažuriranjima osim ovoga što je izašlo prije 2-3 dana)

Što bi mogao biti problem?
 
Moraš kao i uvek ići sistemom eliminacije...ali za to treba da imaš i rezervne delove. Zato ti je najbolje da ga odneseš u servis.
Ovako izdaleka...sumnjam na grafičku karticu.

Послато са Mi MIX 2
 
Iz ličnog iskustva, rekao bih da je napajanje problem. Jeste ono dovoljno jako (400W na 12V grani), i više nego što treba za taj računar, ali verovatno je negde u njemu problem.
 
Iz ličnog iskustva, rekao bih da je napajanje problem. Jeste ono dovoljno jako (400W na 12V grani), i više nego što treba za taj računar, ali verovatno je negde u njemu problem.

Sa ovim ti je i najbolje da krenes.
Jesi ti sastavljao racunar ili si ga kupio takvog?

Mozda da proveris da li je sve povezano kako treba, da nije neki konektor lose stavlje.

Od kada ti se to dogadja? Koliko je star racunar?
 
Pukle su mi sarke na lap topu (a mozda i samo jedna) i sad ne mogu da ga zatvorim. Ne smem, da ne bi popucalo sve, posto mi se odvaja plastika sto drzi ekran kada probam da zatvorim. Jel zna neko u koj servis da nosim lap top. Jel to moze svako da popravi, ili da idem u ovlasceni servis za asus? I koliko otprilike kosta opravka? Ako je neko imao slicna iskustva :)
 
Ako je model koji mislim da jeste, nosi u ovlašćeni servis. Uzeće ti 3-4 hiljade za popravku. Nikad više Asus đubre. Bar da je neki krš od 300€, nego platiš 800€ za laptop i on se raspadne posle 6 meseci. I to ne jedan, već 3 komada
 
Uzeće više za popravku, 3-4k je optimistično previše za ovlašćeni servis. Samo 2000-3000 je serviserski čas, i to bez delova.

A što se pitanja oko šarki tiče, ako je sama šarka pukla, onda se menjaju iste (obe, jer idu u paru). Ako je pukao nosač šarki i izvalio se iz donjeg dela laptopa, e onda ide popravka istih (štap i kanap metoda, ali drži ako se uradi kako treba) ili menjanje i stavljanje nove donje plastike laptopa.
 
Model je k555ln. *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* plasticno, od prvog dana krckaju plastike i raspadaju se, ispadaju srafovi, samo sam cekao ovako nesto da se desi. A solidno je bio placen preko 500e
 
pozdrav drustvo,pisao sam i na ps3 temi ali kapiram da je slabije posecena pa da priupitam i ovde:

preporuka za proveren servis/majstora u bg ko bi zameni pastu ispod IHS-a na ps3ci?dobio bi samo plocu,poprilicno sam iskusan sa ps3kom,ali za skalpiranje niti imam alat,vise ni toliko sigurne ruke i nisam nikad skalpirao ps3,a kako je poprilicno pipavo,radije bi platio(razumno podrazumeva se).i da,ociscen je ps3,zamenjena pasta do hladjenja,10+ stepeni razlike izmedju cell-a i rsx-a,tako da je do paste ispod IHS-a,standardan problem sa starim trojkama...

hvala unapred!
 
Dobar i čestit servis za audio opremu, konkretno zvucnike "Altec Lansing VS4212" ?

Zvucnici imaju šum, huming iz subwoofer-a.
Imam i suskanje kad se pipka, ćuška, "čačka" on/off dugme kad je su upaljeni zvucnici.
To dvoje bi da resim...
 
Crkla mi plazma panasonic 42s20 (model 2010god, odavno nije na garanciji). Pretpostavljam da je napajanje riknulo, jel je samo pocelo da zuji struja na ugasenom tv. Jel zna neko servis u Bg ili okolini Batajnice? Ili da jurim neki zvanican za panasonic? Bilo kakve ideje?
 
Nazad
Vrh Dno