Šta je novo?

Servis

Simptomi:
Posle stiskanja dugmeta za paljenje kuler na procesoru se samo na sekundu zavrti pa stane, pa non stop tako u krug dokle god ga ne izvadim iz struje. Znaci neće da se pokrene računar.

Rečeno mi je da je pre toga nestajala struja. Da li je crklo napajanje ili može biti i neka druga zajebancija?

Računar jer na selu, nemam drugo napajanje trenutno da probam..

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Uradio sam to. Vadio bateriju, ram. Sad se upali i vrti kuler na procesoru ali ne daje sliku. Vadio sam grafičku i vraćao i nista. Sad radi ali nema slike. Vrti kuler na grafičkoj..

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Skini bateriju i otkaci napajanje pa drzi power taster minut da se isprazne elektroliti skroz. Probaj bez graficke i samo sa jednim RAM modulom u svaki slot. Otkaci sve kablove za front USB i panel pa pali na spoj srafcigerom. Ako je isto, napajanje ili ploca, neki udar struje je naisao kada je dolazila struja. Zato ja kad nestane struja uvek sve vadim iz zida za svaki slucaj jer kad ukljucuju struju i ne stabilizuje se napon moze da naidje veci napon.
 
Skini bateriju i otkaci napajanje pa drzi power taster minut da se isprazne elektroliti skroz. Probaj bez graficke i samo sa jednim RAM modulom u svaki slot. Otkaci sve kablove za front USB i panel pa pali na spoj srafcigerom. Ako je isto, napajanje ili ploca, neki udar struje je naisao kada je dolazila struja. Zato ja kad nestane struja uvek sve vadim iz zida za svaki slucaj jer kad ukljucuju struju i ne stabilizuje se napon moze da naidje veci napon.
Pomoglo je raskacivanje svega i držanje power dugmeta. Upalio se normalno. Hvala.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav ljudi, naime imam jako cudan problem sa hp 8300 brendiranim racunarom, naime sve lepo radi tiho i stabilno, ali kad iskljucim kompjuter i pokusam opet da ga upalim nebitno je da li odmah ili posle nekog vremena, on upadne u onaj vecni loop, pali se pa se ugasi posle sekunde i tako u krug.Bateriju sam izvadio, vratio i bios je na poslednjoj verziji. Jedino sto je pomoglo ako se promeni nesto na hardveru tipa skinem graficku i vratim na integrisanu ili obrnuto ali opet kada se isljuci to radi.Sada skinem jedan modul rama pa upalim i ugasim pa onda vratim ram i sve normalno radi.Jako cudan problem znaci ne zeli da se upali ako nesto ne izvadim iz hardvera.Da napomenem racunar to radi i kada je jedan samo modul i na integrisanu ili zasebnu graficku nebitno je, instalirao sam cak i novi sistem isto se desava
 
koji je čipset?hp ume da bude naporan ako baterija nije dobra,nije zgoreg i to da zameniš...
 
U pitanju je hp 8300 microtower, 1155, i5 3470,8gb ram,1tb hdd, 320w
 
Proveri napajanje...

Послато са SM-N970F уз помоћ Тапатока
 
Ali kako, posto je ovo specificno napajanje iako imam jos 2 kompa oni su standarnih dimenzije, stavio sam 1050ti i odradio kompjuter u benchmark sve super, ne sumnjam bas na napajanje,samo kad se ugasi komp mora nesto da se odvadi pa posle da se vrati da bi se upalio inace se sam gasi i pali
 
promeni prvo bateriju pa ako ne pomogne riflešuj opet poslednji bios i posle fleša kad se ugasi,izvadi kabal iz napajanja i čekaj pola minuta ili više da bi resetovao ME region.
 
Promenio bateriju, flesovao novi bios, uradio i sve ostalo nece, ne znam da li da probam sa drugim hard diskom ili da instaliram windows 7 umesto 10, stvarno ne kapiram zasto nece da se upali ako se nesto ne doda ili oduzme u hardveru
 
jesi odradio posle fleša kao što sam napisao?ako nisi moraćeš opet jer nisi resetovao ME region i ostao je stari,ako je korumpiran to može biti razlog tih problema.
 
Ostavi samo jedan RAM modul u prvom slotu, vidi koji je na ploci. Ocisti kontakte na RAM modulima alkoholom ili protrljaj obicnim belim papirom za stampanje. Hoce tako zbog RAM-a da zeza.
 
Verovali ili ne, citao sam nesto na nemackom sajtu, da se ubaci jumper kod konektora koji ima 2 iglice, i ajde ja pokusam i evo radi sve lepo, sto su cudni ovi brendirani...hvala svima u svakom slucaju
 
koji je konektor i kako dolazi u fabričkoj konfiguraciji?meni to deluje kao cmos džamper i da njemu treba da je nakačen,ako nije sama resetuje cmos i to baguje ploču,tj da se u seljenju do ovde taj džamper pogubio ili je neko namerno izbacio...
 
Najblizi do kulera, ima po yt .Jumper sam skinuo od drugog konektora sa iste ploce prebacio na ovaj konenktor i sve je ok
 
Moilm za pomoć,

Dešava mi se sledeće, imam 2x2GB DDR3 ram-a, dešava mi se da recimo dignem 3-4 taba u firefoxu i jednostavno se desi da zamrzne računar, nekada mi da, da otvorim više tabova i isto se desi da zamarzne. MB ima dva slota. Sve se ovo dešava na Mintu preko flash-ke.

Tu istu flash-ku ubodem u laptop isto sa 4GB rama nema nikakvih problema, otvaram gomilu tabova i nema zamrzavanja.

Nakon nedelju dana dešava se kada skrolujem mišem da mi slika treperi, isto nije do miša jer na laptopu radi kako treba.

Da li je moguće da je problem sama MB, tj. ram slotovi na MB, koji su uopšte simptomi kada problem prave ram slotovi ili ram moduli? Šta može biti kod mene problem?

Što se tiče kontakta oni su čišćeni i gumicom i alkoholom i na gpu i na ramovima.
 
Kako mogu da uradim memo test preko usb flash, trenutno koristim usb live mint?
 
Jesi li probao drugi pretrazivac. Ja imam samo 3 Gb i komp star preko 10 godina, a na Operi imam otvoreno preko 150 tabova :D
 
Skinuo sam memotest sa site-a, uradio boot-usb i čim sam ga butao počeo je sam da radi test, nisam ga ništa dirao, da li je to ok?

Rotoshack@ nisam probao Operu jer je live mint, firefox je u paketu, nije se ovako ponašao, isto je stari komp konkretno 11g. x3 425, 2x2 ddr3 1333Mhz, ASUS M4A78LT-M-LE, HD 4550 512mb.

trenutno prijavljuje 1 grešku, Screenshot (243).jpg da li je ovo uopšte test ram-a koji tenutno radi?
 
Koliko treba ciklusa da odradi sam test da bi bilo merodavno, trenutno je uradio 3-pass? Screenshot (244).jpg

Nisam primetio... misilim tek sam sada primetio da ceo test radi samo sa jednim ram modulom, da li treba da menjam mesta ram modulima na MB radi testiranja ili ne, da li se ovim testom vidi i da li je sam ram slot uredu?
 
skoro sigurno ti je bar memorija polupana,ako ne i matična...resetuj bios/cmos vađenjem baterije i pražnjenjem na reset taster dok ti ne dosadi (dakle ne minut,nego mnooooogo duže) i vrati oba modula i ako opet baci grwšku i/ili nenvudi modul jedan moraš da nosiš u provereno ispravan komp da bi znao za siguno.
 
Evo sada sa oba rama (2x2GB) testa sa kroz dva pass-a i koliko vidim, sve uredu Screenshot (245).jpg
probacu sa takvim resetom biosa pa javljam šta se dešava.
 
Poslednja izmena:
Problem ti se javlja samo sa Linux Live sa USB? Neke edicije Linux Live koje sam probao su i kod mene izazivale zamrzavanje sistema a kad bih taj isti Linux sa USB-a instalirao na HDD radio je stabilno. Verovatno ti je OK memorija inače bi imao problema i sa onim sistemom koji imaš instaliran na tom kompu.
 
Nazad
Vrh Dno