Šta je novo?

Servis

Thermaltake Smart SE SPS-730M

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Al imas da probaš drugo napajanje kako se ponasa,da pozajmiš za test?Iako je to dovoljno

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nemam. Znate neki dobar servis u Bgu da odem do njih da isprobam?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Koristim profil koji sam dobio uz ram
68828aae0f8056057441ca310d22ee43.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
rx 590.jpg

Da li je dobar napon ?
 
Iskljuci profil i podesi rucno na 3200MHz i latencije kao sto pise na modulima, meni tako radi na MSI B450M Gaming Plus ploci.

vau, hvala puno za ovo. Uradio kao sto si rekao i prestalo je zujanje iz zvucnika u igrama. MSI B450 tomahawk max
 
Hm, odgovor nije bio namenjen za taj problem ali super ako radi :D Koja logika da zujanje prestane? Sad si me potsetio, i meni se na mojoj ploci to culo, neko kao zavijanje, nije zujanje. Posle sam premestio komp i zaboravio na to, mislio sam da je do faze nesto a u medjuvremenu me zezao profil pa nisam ni povezao da u stvari gasenje profila resilo zavijanje. Skroz cudno.
 
Ne znam ni ja koja je logika ali radi :D Culo se samo u 3D i to u zavisnosti od iskoriscenosti kartice menja "sound" (zavijanje, zujanje i/ili komb ta dva) i to samo na desnom zvucniku. Probao da zamenim kablove sa levog i desnog medjutim nije bilo ni do utikaca. Probao sad ovo i minimalno zujanje se sad cuje samo prilikom ucitavanja ili u meniju igrica, ali to mi se culo i na starom kompu i u principu ne smeta. Ni meni nije jasno. Nemam nikakav coil whine i sl iz kuciste, samo to sto je izlazilo iz zvucnika. Uopste nema logike ovo resenje, i ja sam mislio da je nesto oko same struje ali eto nije. Mozda jos nekom pomogne:)
 
da ne otvaram temu,neko radi reparaciju baterija za laptop pouzdano u bg-u ili bar na forumu?menjao bi sam cell-ove ali pola aparature nemam a i oriđi je baterija,bih to da se odradi nešto kršenije...
 
hvala na preporuci,ali nisam trenutno u finansijskoj situaciji da mogu sebi da priuštim to zadovoljstvo saradnje sa njima,nažalost.

ako bi imao neko preporuku nekog ko je ipak pristupačniji cenama bio bi jako zahvalan.
 
Pa slobodno napisi koliko su ti oni trazili, da imamo s cim da uporedimo.
 
same baterije uopšte ne prodaju privatnim licima,samo pravnim,a reparacija je 1300din obavezan test stare + cena reparacije ćelija (u mom slučaju 5600din).

zamenu baterije rade ali uz njihov servis koji je 2 i kusur plus cena zamenske baterije (koja je generička kineska,kao sa alija,ali sad sa naduvanim cenama vrv zbog situacije sa šipingom,u mom slučaju ona je 5000din i manjeg je kapaciteta od originalne,i po komentarima nikako nije trajno rešenje).

da ponovim,sve je to bajno i krasno,ali ja prosto nisam u situaciji da to zadovoljstvo sebi priuštim.
 
nisu,ali nema veze...trenutno situacija sa zamenskim je užasna jer već duže vremena iz kine je šiping baterija upitan.
 
Sta nisu, 18650? Jedino ako je neka tanka noviji model pa onda idu posebne, ne verujem da to mogu da rade reparaciju.
Imas zamenske kod nas u 3G Company ili iTrade pa baci pogled. Koji je model laptopa?
 
da,isti su cell-ovi kao i na svim bsterijama veće zapremine,rekoh da imam aparaturu i da mi je lemljenje bar malo maje zarđalo zamenio bi sam,ovako...
 
Uporan hum, niske frekvencije iz zvučnika/vufera.
Logitech X-210, 2.1 sistem, spontano je počeo da jedva čujno bruji.

Da li neko ima rešenje?
 
Kondenzator (vrv onaj glavni najveći). Rešenje je obično zamena istog.

I mene to zeza na ovom Neo woofer-u već ima 2 godine sigurno. Otvarao ga jednom da vidim je l' nabubreo (nije), ali su ga spakovali tako fluš da ne mogu samo njega da odlemim i završim posao. Da bi došao do "glavnog" kondenzatora, ima proces i po.
 
Hvala na savetu, skoro se i ne čuje, kao neka ekstremno niska frekvencija, ali baš iritira kada se sve smiri i utiša, čuje se samo taj zvuk.
 
Ako nije strašno, može biti oko uzemljenja nešto.

Probaj u utičnici za struju da okreneš kabl tj. utikač od zvučnika za 180 stepeni za početak. Možda pomogne, pojedinima jeste.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mains_hum - skroluj dole i imaš kako zvuči 50/60hz brujanje. Nisam ni ja sa zvučnicima baš najbolji, ali koliko sam shvatio, 60hz je lošije jer je obično nešto do trafoa.
 
Poslednja izmena:
I ja primetio neki brum sinoc na Feutel Magnum woofer, nisam primetio do sad. To sam dobio polovno od drugara posto je moj Genius woofer crko posle havarije na banderi a sateliti preziveli pa ih koristim na njemu sad.
 
@dzonihsv
Izvukao sam sve kablove i rotirao, ali nema efekta.
Deluje mi da nije Mains hum kod mene, nekako je finiji zvuk, da se tako izrazim.
 
Nazad
Vrh Dno