Šta je novo?

Servis

Nije problem procesor, ima Intel HD Graphics 4600. Problem je kabl, koji je neupotrebljiv. HDMI nosi digitalni signal, a za konverziju u analogni potreban je narociti adapter.
 
Poslednja izmena:
Prvo sam probao sa tim adapterom , radilo je 5 min pa se ugasila slika, pa posle restarta nekih 5 sekundi samo. Onda sam vratio adapter u prodavnicu jer sam se dogovorio sa covekom da ga vratim ako mi ne pomogne (oko 2000 je kostalo ako je to to).
 
Kabl je savrseno beskoristan, mozes i njega da vratis. Ne znam koliko ti se isplati da probas sa nekim skupljim adapterom, logicnije je mozda da prodas taj monitor i dodas za noviji (i veci), ako si pri parama.
 
Ok, hvala na informacijama i savetima. Kabal je uzet sa Gearbesta, tamo ima i adapter za 3 i po evra, ili da se proba sa tim ili novi monitor...ili najjeftinija graficka. :D
 
Ja bih na tvom mestu isao na novi (obavezno veci) monitor sa digitalnim ulazom, mozda cak i polovan ako ulovis nesto pouzdano ovde na oglasima. Na KP ih ima za 50-ak evra (22-23") ali treba biti pazljiviji tamo. Nema logike ulagati u te adaptere.
 
Ok, hvala mnogo, nije za mene nego za devojku inace, nije se nikad zalila na velicinu monitora ali eto prilike za zamenu :)
 
Ljudi ako neko ima spor PC ili zeli potpuno nov PC, a ne zeli da potrosi i po nekoliko stotina ili cak hiljada evra preporucujem Xtra-PC!
Od kako imam Xtra-PC ponovo mogu da sedim satima za racunarom, a i oci me vise ne bole. Prosto fantasticno!

ps. nisam ozbiljan
 
Poslednja izmena:
pa dobro nije losa fora, za 25$ its actually cool... mogli su da stave 16gb model za 25$ ali dobro, to je trend da se memorijom definisu cenovne klase...

streamlined linux na usb sa nekom vrstom podrske 25$, skroz ok

jeste marketing prenaduvan, zar mu to nije i svrha? :D
 
Marketing kaze da za 25$ dobijas novi PC koji moze da parira onom od nekoliko stotina ili hiljada $, a daju samo OS.

Cista prevara ljudi koji ne poznaju tematiku.
 
Verovatno ona čuvena "Softverska memorija".
Linux + Persistance and USB 3.1 pa da vide šta je brzina.
 
Imam sluske Logitech G430 i desilo mi se da je u jednom momentu prestala da mi radi jedna slusalica. Probao sam da proverim da nije problem do drajvera ili nesto slicno, probao i na laptopu i bez onog usb nastavka kako se vec zove, medjutim nista. Ima li neki servis u NS koji bi mogao da proveri ima li im spasa?
 
Spas ti je kupish jack 3.5 iseces kabl, uzmesh lemilicu i na kupljeni jack zalemish masu levi i desni i teraj.
 
Mozda mu je prekid na drugoj strani kabla, u slusalici.
 
Nisam ja bas strucan za to, ne bih da se igram al zao mi sluski jer su dobre a nisu jeftine da ih tek tako otpisem.
 
Moze mala pomoc...Gde da popravim misa g602 logitech stalno treperi led svetlo i nema konekciju sa komppom...Zao mi da ga bacim najaci mis na svetu...Mada me **** i dupli klik...Dal da ga popravljam il da kupujem novi?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Dupli klik moze da se sredi zamenom mikroprekidaca, ali to sto nema konekciju je vec problematicno.
 
Pretpostaavljao sam, ode u legendu.Hvala

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Eventualno ga mozes testirati sa nekim drugim adapterom, da iskljucis adapter kao mogucnost, inace ne znam ni ko bi to popravljao, neisplativo je da serviser provede sat-dva na tvom misu; a mikroprekidac bi mogao sam da zamenis - ima i tema how-to ovde.
 
Hahha dao si mi malo vetar u ledja da probam nesto i skinem firmware update sa Logitech sajta i posle par neuspesnih puta mi ga apdejtuje i sad sljaka....Gde da odem za taj microswitch nema sanse sam
A treba mi i za mx stari pa ja ne znam zasto na dva najaca modela to riknjava mada ih gazim skoro dve godine
Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije vezano za temu ali... da li postoji neka samolepljiva traka koja je elasticna kojom bi moglo da se dobije gumirana povrsina tipa kao sto je na misevima, znaci da hvat bude takav da ne klizi?
 
Pogledaj 'plasti dip' sprej koji nanosi gumeni sloj, lako se skida.
 
Možda trake za volan bicikla, samo što su malo deblje, i nisu 100% samolepljive već je obično samolepljiva samo jedna linija na sredini.
WidgetHandlebarTapeCloseUp.jpg
 
Poslednja izmena:
Moze li neko da preporuci dobrog servisera za kompjuterska napajanja ?
 
da li neko moze da mi kaze neki servis gde bih mogao da odnesem asus zenfone 2 na popravku

ispao je odavno i posle toga mu tac ne radi na nekim delovima i povremeno ima ghost touch i ako nije pukao ekran

takodje mi treba neki servis gde mogu da odnesem sony smartwatch mn2, posto nece da upali
 
Pitao sam pre par meseci ovde vezano za servis sa sluske Logitech G430 ali nisam to tada resio pa sam sada otvorio sluske da vidim sta je pa imam pitanje.

IMG_20170815_201443.jpg

IMG_20170815_203814.jpg

Da proverim da li mi je logika dobra.
S obzirom da desna slusalica RADI a leva je 'glavna' (main, kako god) onda pretpostavljam da je sa samim kablom sve u redu?
Dve opcije koje ostaju su:
- Crkao je taj speaker? (pokusao da guglam taj broj sa njega ali pretpostavljam ako je to crklo da tesko mogu tako nesto da nadjem)
- Nesto nije u redu sa konekcijom na tom speakeru pa bi valjalo da zalemim te 2 zice opet i vidim da li ce da proradi?

Nemam lemilicu ali ne zuri mi se pa bih narucio sa Alija neku jeftinocu samo da probam to. Sta mislite da li da pokusam sa drugom opcijom?
Nikad nisam imao dodirnih tacaka sa elektronikom niti sam popravljao pa sam mozda nesto i lupio sada pa oprostite :) (a mogao bih da pokusam, sto da ne :) )
 
Pa ne moras lemiti da bi video da li je do kontakta, dovoljno je da naslonis zicu (prethodno naravno pustis neku muziku) - mada meni na slici ne deluje da se odlemila.
 
Nazad
Vrh Dno