Šta je novo?

Servis

Pozdrav, imam neki problem sa racunarom u toku rada izbaci BSOD pci.sys,ostavicu sliku da vidite tacno sta, nije mi jasno zbog Cega, komp je nov relativno, izbacivao mi je bsod i za graficku al sad je prestao. Nadam se da ce neko moci da mi pomogne kolko tolko, hvala.
9dc9bd1cb263decf0f7b24fc88eff809.jpg
060f7e6f05a718aa812445fd16f27319.jpg
74ab081b94e3d13f806a700e254a7e84.jpg


Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Servis mobilnih telefoma,molicu

Crkla mi je uticnica na mobu,pa ne mogu da ga napunim

Lenovo mob je u pitaju
 
Da li je isplativo popraviti Crt tv ako se vrv. radi " o kvaru u vertikalnom izlaznom stepenu". Mene zanima koliko su te popravke dugorocne da li mozda ubrzo moze javiti isti kvar?
 
Da li je isplativo popraviti Crt tv ako se vrv. radi " o kvaru u vertikalnom izlaznom stepenu". Mene zanima koliko su te popravke dugorocne da li mozda ubrzo moze javiti isti kvar?

Šaanse za originalne delove su ništavne a polovni pa čak i novi delovi su uvek inferiorni. Čak iako se popravi, neće dugo da traje.
 
Servis mobilnih telefoma,molicu

Crkla mi je uticnica na mobu,pa ne mogu da ga napunim

Lenovo mob je u pitaju
Ako je limit na BG onda "Voodoo Balkanska", upotrebi search. [emoji4]

Sent from my TA-1021 using Tapatalk
 
Ne radi mi touch na Kindle Fire. Ima li neki kršten servis za to u Bg-u?

Na xda kažu da treba proveriti kontakte digitizer-a i flat kabla i sklopiti ponovo. Upomoć.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Gledao sam taj guide. :D zato i tražim servis. Ima touch na AliExpress-u, al je pitanje dal valja i odgovara.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav ljudi, dajte neki dobar/proveren servis za laptop u Bg-u? Asus laptop, malo stariji model je u pitanju. Hvala unapred.
 
Riknuo mi je kontroler na kucistu, pa me interesuje da li se moze popraviti, jer ne mogu da nadjem drugi, u pitanju je fabricki kontroler koji ide uz MS Titan Pro kuciste. Ne bih da kupujem neki drugi, jer mi bas ovaj najvise odgovara.

3B5E228C-3E9F-4BE3-9319-0AE99DD4A444.jpg
EC6191CA-A7D3-47E8-8602-0430C59B89AA.jpg
 

Prilozi

  • 8D36365F-800E-4700-8F2F-4FA87874EE7D.jpg
    8D36365F-800E-4700-8F2F-4FA87874EE7D.jpg
    1 MB · Pregleda: 63
Riknuo mi je kontroler na kucistu, pa me interesuje da li se moze popraviti, jer ne mogu da nadjem drugi, u pitanju je fabricki kontroler koji ide uz MS Titan Pro kuciste. Ne bih da kupujem neki drugi, jer mi bas ovaj najvise odgovara.

Pogledajte prilog 266712
Pogledajte prilog 266713

definiši riknuo.

Ovde nema elektronike. Samo je prekidač mogao da se s*mjau**mjau**mjau**mjau*. Koliko vidim, treba ti prekidač sa 3 položaja koji ima i centralni neutralni
 
Riknuo u smislu da sada ne radi ni u jednom polozaju, prikljucim ventilatore na njega preko 3 pina i sam kontroler u napajanje, ali nista se ne desava. Moguce da sam ja zeznuo stvar tako sto sam ventove povezao preko 3 pina i direktno preko molexa na napajanje, pa sam mozda napravio kratak spoj.

Da li moze ovaj prekidac negde da se kupi?
 
Nisam kod nas našao ovaj prekidač. Tebi treba on-off-on, a kod nas su samo on-on.
Vidi aliexpress.

e, i pazi, ja ti kažem šta može da rikne na pločici na slici koju si postavio. Ako to dalje ide na neki kontroler, možda je tamo crklo, ali to ne mogu da znam po ovome do sada
 
Slikacu ceo prekidac kada ga budem danas izvadio iz kucista, pa cu postaviti slike.

Kontaktirao sam i KimTek koji je ovlasceni servis za MS proizvode u Srbiji, receno mi je da im posaljem prekidac i da ce ga pregledati i popraviti. Nije mi samo jasno kako ce ga popraviti...

Postavljam slike kasnije...
 
FAB654AA-8D73-4658-9299-F760C4C484D2.jpg

Ako imaju na stanju idem vec sutra da uzmem, jos kad bi neko bio ljubazan da zalemi ovo...
 
da li prekidaci imaju centralni polozaj?
ako imaju, onda ti ti iz princa nece odgovarati
 
Imaju centralni, on-off-on je tipa. Steta, poslacu najverovatnije u servis pa ako mogu oni nesto da urade odlicno, ako ne sta da se radi, moracu da slusam ventove kucista kada ne radim nista na kompu, najvise se oni cuju :D
 
Ne znam tacno kako izgledaju uzivo, ali mogao bi da se odlemi, pa da se proba otvoriti i srediti. Kao mikrosvic za miseve :d
 
Vidi ovaj, dosta liči na taj original
12539_bg.jpg
 
Poslednja izmena:
Moze pomoc za nooba :)

Imam xioami power bank neke 2-3 godine ali nije mnogo koriscen. Sad mu svetli samo jedna lampica i ne puni se pa sam ga otvorio.

Sve mi se cini prilicno cvrsto unutra i ne vidim otkacenu zicu ili pokidan lim pa sam mislio da kupim novi board da probam pre nego sto kupim novi pb ali na Aliju samo vidim modele gde je usb i micro ulaz jedan do drugog a ne ovako kao kod mene oba na sredini. Da li ima negde da se kupi ovakav?

I ubacio sam ovaj neki usb doctor ali ove vrednosti meni nista ne znace.

da16b44d221c7d282a4050c6430c6427.jpg
55cd34d3dfb28c72e9e7d51d7aca8a19.jpg
8220341adeae15f89377e13cc1d9e5c7.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ovako na slikama deluje kao da si zeleo reci ALLAHU AKBAR
 
Cuti, sad si triggerovao ciju, biju, fbiju i ostale [emoji26]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Moracu bolje da ga testiram. Kad ga prikljucim sada puni malo telefon alo ne znam koliko ce puniti pa cu testirati za vikend. Jedna lampica svetli i meri oko 0.35a kad prikljucim a posle 5min se vrti oko 0.20a.

Probacu za vikend da ispraznim telefon pa da ga ostavim ukljucenog da vidim koliko ce da iscedi.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ostavi ga da se puni celu noc, ako nije dugo koriscen, baterija se vremenom ispraznila skroz pa mu vrv treba vremena da se vrati u normalu..
 
Punio sam ga par puta preko noci u poslednjih par dana ali i dalje samo jedna lampica treperi. Probacu za vikend koliko moze dugo da puni pa da vidim da li je samo problem u lampici ali prilicno sam siguran da pre par dana kad sam probao da punim sa njim da nije ni punio :d Cudno se ponasa :)
 
Skroz sam zaboravio da pisem ovde. Uglavnom PB je uspeo jednom da mi napuni 10% (par minuta), nakon toga je bio nekoliko sati na punjacu (koji radi provereno) ali nakon toga kad ga probam krene da puni 2 sekunde i prestane. U sustini nemam pojma sta mu je tako da cu da pazarim neki novi, mislim da ne vredi da se cimam oko njega kad ne vidim neki ocigledan kvar na ploci.
 
Nazad
Vrh Dno