»RSS Benchmark sajt

Strana 45 od 45 PrvaPrva ... 354142434445
      Prikazani rezultati od 661 do 663 od ukupno 663

Tema: Servis

Member
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        2.886
        Ne mogu vremena da uhvatim....

brankoX@
        Trenutno nemam nijedan SSD/HDD u tom kompu, koji god da ubacim flash sa bilo kojim Linux-om isto se ponaša, imam problem kada se pali komp da nekada upali normalno, tj. da zvučni signal za ispravnost memorije pre izlaska slike za ulazak u bios, nekada ne da zvučni signal u očekivanom intervalu pa ga da i nastavi normalno pokretanje a nekada ne da uopšte zvučni signal pa mora da se gasi/pali i to tako više puta da bi se iz 7-8x pokrenuo OS.

Orchard@
        resetovao sam bios na način na koji si mi rekao, i dalje se sve isto ponaša a što se tiče da li vidi 2x2GB ram-a, da vidi uvek i u bios-u i u Linux-u. Nikada nije pravio problem da su ubačena oba rama a da ih nije registrovao, samo se dešava to da nekada neća da da obaveštenje da je ram uredu i da pokrene OS a što se tiče smrzavanja to je redovna pojava, da li će biti otverna 2-3-5 taba ili kada se recimo pusti youtube - pre će tada da zamrzne nego kada se otvore novine.

Member
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        2.886
        Trenutno situacija je ovakva,
        iskopao sam iz podruma neki PATA HDD Maxtro 120GB, i na njega instalirao win 10. Instalacija je trajala prilično, sve se pokreće kako treba HDD je na 7200rpm.
        Ram na koji sam sumnjao da ne radi kako treba i ram koji smatram da radi kako treba, kako god da ih ubacim oba u jedan te isti slot, oba rade, kada pokušam da ih pokrenem iz drugog slota nema šanse da se pokrenu niti kada se upare u oba slota.
        Dolazim do zaključka da je problem u jednom slotu od dva na MB, mada mi se dešavalo kada sam pokretao Linux preko flash-a, da je čas čitao oba rama, pa samo jedan, pa oće oba pojedinačno... jbm. li ga više....

Sada nema nikakvog zamrzavanja kompa, sa 2GB otvara više tabova nego sa 4GB na live mint.

Pitao bih, pošto sam instalirao 32-bitni win, da li bi bio problem 64-bitni win sa 2GB rama (znam da 32-bitni win neće da pročita više od 3,25GB)?

Member Avatar korisnika CountMike
        Na forumu od
        Jul 2012
        Poruka
        7.172
      4. Moja mašina
        • CPU: Ryzen R7 3700X, CM Nepton 140XL
        • MoBo: Asus PRIME X470 PRO
        • RAM: 2x8GB Kingston Predator 3600MHz
        • VGA: Asus strix 570 OC 4gb
        • MON: BenQ 28" + 2x Samsung 2494
        • HDD: Samsung 960Evo, 250GB, SP V70 240GB, WD Blue 2TB,WD Blue 1TB
        • Case: Raidmax Agusta (customized)
        • SND: On Board
      5. 64 bitni Windows "troši" malo više memorije i nebi pomoglo ništa osim ako baš mora neki 64bitni program.

Strana 45 od 45 PrvaPrva ... 354142434445

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •