Šta je novo?

Pridruzivanje Windows 2008 jednom domenu

filipp

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2003
Poruke
847
Poena
619
Da li je moguce i kako Windows 2008 pridruziti jednom domenu bez unosa DNS server-a u network configuration vec preko lmhosts-a?

Hvala unapred...
 
Ako me secanje ne vara, lmhosts ti "menja" wins server. Trebalo bi da ces moci da ga pridruzis ako u hosts fajl upises adrese svih DC-a koje imas. A sto ne bi upisao DNS-ove?

Sent from my Vip Droid using Tapatalk
 
Ako me secanje ne vara, lmhosts ti "menja" wins server. Trebalo bi da ces moci da ga pridruzis ako u hosts fajl upises adrese svih DC-a koje imas. A sto ne bi upisao DNS-ove?

Sent from my Vip Droid using Tapatalk

Hvala na odgovoru. Ovo je funkcionalo sa Windows 2003 ali pod Windows 2008 ne funkcionise vise.

Ima li ko josh koju ideju?
 
Pa wins se ne koristi vishe, to je i zvanichna preporuka, tako da i lmhosts... A shto ne koristish DNS?
 
Koliko ja znam bez DNS-a neces moci, jer da bi prikljucio masinu domenu - ta masina mora da zna ko nosi FSMO roles, ko je infrastructure master...itd...a to sve stoji u DNS-u domena kojem se prikljucujes...
Ako gresim, neka me neko isravi...
 
Pazi, ako ti je ideja da ta Win2008 mašina ne bude server... onda ne vidim poentu da ta mašina bude Win2008.
Ako jeste, ne vidim razlog zašto ne podesiti DNS... taman da ti bude dodatni domen kontroler.
 
Koliko ja znam bez DNS-a neces moci, jer da bi prikljucio masinu domenu - ta masina mora da zna ko nosi FSMO roles, ko je infrastructure master...itd...a to sve stoji u DNS-u domena kojem se prikljucujes...
Ako gresim, neka me neko isravi...
Klijent masina ne mora da zna ko nosi FSMO, o tome se brinu domen kontroleri. I ne, ne stoji u DNS-u
 
u hosts fajlu napisi ime svog domena i ip adresu DNS servera...
 
Nazad
Vrh Dno