Šta je novo?

MNP u praksi - vase price i iskustva

Znam, zato i necu odmah uzimati popust tj ugovornu obavezu vec cu se prebaciti na neki bzvz paket, taman imam 2 dana fore ako me ne pozove telenor, odem i potpisem ugovor na koliko vec hocu meseci :)
Bar se nadam da je moguca promena paketa kad nisi pod ugovornom obavezom, kao sto mi je logicno.
 
Meni sledeće nedelje ističe tromesečni ugovor sa Vip-om pa planiram da se vratim na MTS,jer 50% na pretplatu je sasvim ok i to još tokom celeg trajanja ugovora.
 
Hteo bih preko paketa da uzmem SGS II i znam da necu dobiti popust uz to pa me zanima za koliko mogu da dobijem telefon? Ugovor mi je na VIP-u i zanima me kolika je realna cifra da mi daju popust na taj telefon ako uzmem VIP 1000 ( do sada bio korisnik VIP 900)? Po regularnoj ceni na tom paketu cifra mu je 31000. Jel mislite da je normalno da ga trazim za 10k ili ispod?
 
Iscitah sve strane, ali ne vidim da je iko navodio ovo sto mene zanima...
Naime hocu da predjem na postpaid, trenutno sam na Telenor prepaidu. Generalno sam zadovoljan bio do sada, i hteo bih da predjem na Telenor postpaid, ali kad vidim ovu ponudu od 50% u MTSu, nije mi bas svejedno...
Da li postoji varijanta da nekako izmuzem u Telenoru popust od 50% na postpaid? Presao bih na prenesi i surfuj 500 jer taman odgovara mojim potrebama, samo kad bi moglo 50% jeftinije, u suprotnom je MTS povoljniji.

Medjutim koliko vidim ovde u temi samo su ljudima sa Telenor postpaidom nudili tu mogucnost, ne i onima koji su sa Telenor prepaida prelazili na MTS Postpaid.

Ili da podnesem zahtev za prenos broja u MTS pa onda da cekam poziv od telenora/cenkam se? :)

Hajde javi šta si i kako uradio pošto sam u identičnoj situaciji i dilemi kao i ti. Broj mi se ne prenosi u drugu mrežu zbog glupavog obaveštenja pozivaoca, a -50% na pretplatu mi se jaako sviđa :)
 
Ne znam što bi se sekirao za poruku obaveštenja, kad to dobija pozivaoc mreže gde si bio! Za one koji ne znaju, pozivaoc sa telenora treba da pošalje poruku na telenor "INFO NE", bez navodika na broj 9000 i tada neće dobijati obaveštenje. Ja sam zadovoljan telekom uslugom, još samo da ubrzaju internet i biće super.
 
Poslednja izmena:
@peca89
Odlucio sam se ipak da uzmem i nov telefon uz paket tako da sumnjam da cu dobiti nesto od tih popusta :)
 
Ne znam što bi se sekirao za poruku obaveštenja, kad to dobija pozivaoc mreže gde si bio!

Problem je u tome što znam ljude koji automatski prekidaju vezu čim čuju ljudski glas umesto "zvonjave" jer su navikli da to znači da je korisnik nedostupan. Uopšte ne slušaju poruku. Druga stvar, mizeran procenat ljudi uopšte (ne ljudi na ovom forumu, oni znaju) zna da je moguće preneti broj uz zadržavanje prefiksa, a još manji da je moguće isključiti obaveštenje. E tim korisnicima će biti iritirajuće da 234. put kad me budu zvali čuju istu poruku.

Još jedan razlog zašto mi se ne prelazi je što mi je telefon zaključan na Telenor, pa bi trebalo stanjiti novčanik za još 15-20 evrića. No to je samo moj lični razlog...

Da se vratim na temu: Interesuje me, ako prenesem 063 broj u MTS i posle 3 meseca se vratim na Telenor (dakle, očekivanu mrežu za 63 broj) da li će onda neko dobijati obaveštenje kad me zove? Logično mi je da ni korisnici MTS-a ni Telenora tada neće dobijati obaveštenje, ali valja i to rasčistiti.

@peca89
Odlucio sam se ipak da uzmem i nov telefon uz paket tako da sumnjam da cu dobiti nesto od tih popusta :)

Pih, moraću sam da otkrijem :)
 
Poslednja izmena:
@peca89
Upravo to sto si naveo za pozivanje je meni dodatan razlog da ostanem u Telenoru (mada mi i Telenorov paket sasvim odgovara, iako dobijam nesto manje nego u MTSu - bar je za toliko jeftiniji sto mi je super :) ).
Problem je sto ljude zabole za MNP i to kakva je poruka u pitanju. Ja prvi cim cujem automat: "Telekom Sr.." - odprilike tu prekinem vezu :D

Izvinjavam se za off:
@magic21
Jesam, ali mi je izbor telefona pao na 2 modela: HTC Desire Z ili SE Xperia Pro. Prvog ima samo u MTSu, drugog samo u Telenoru, kad sve troskove za 2 godine placanja pretplate i placanja telefona u startu saberem, SE ispadne 3000din skuplji (tj varijanta SE+Telenor), tako da cu 99.9% ici na tu varijantu.
Plus HTC nisam uspeo nigde da pogledam uzivo u nekoj od poslovnica MTSa, al sutra planiram i to da uradim cisto da mi bude savest cista. Iako mislim da je SE bolja investicija na duze staze (posto je Android 4.0 najavljen samo za njega, za HTC nece ni postojati upgrade na 4.0), plus mi se veoma dopao uzivo, odgovara mi :)
 
@H_Fusion
To bi bilo OK da ja nisam kupio telefon na oglas od čoveka koji ga je uzeo uz paket u avgustu, tako da mi je telefon pod ugovornom obavezom još cirka 19 meseci..:-/ A za Desire S jos uvek ne postoji džabe unlock...

On topic: Zvao sam večeras Telenorov KS, objasnio kako hocu postpaid i da mi je MTS-ovih -50% primamljivo i oni su, naravno, odbili da mi izađu u susret tako što će ispratiti tu ponudu. Pokušao sam još jednom da ih ubedim da im je u interesu da im ostanem korisnik uživo u prodavnici u Ušću i opet su odbili. Momentalno sam otišao u MTS prodavnicu i tamo potpisao zahtev za prenos broja, pa šta bude. Stvarno je odlična ponuda to sa 50% popusta.
 
I ako mu ne zazvoni,baš ga briga.;)
Nije pupčanom vrpcom vezan ni za jednog operatera pa da žali.
Sad ide gde mu odgovara,bar je moje mišljenje tako.
 
Bogami tesko da ce zvati da nude 50% na sve vreme trajanje ugovorne obaveze.
Predugacak im je to period da malo kinte uzimaju:)
 
Kod MTS-a ovaj popust može i da se šeta naviše kroz pakete. Pa ti možda nije loša fora da potpišeš ugovor na neki minimalni paket i odmah promeniš na veći. Ugovorna obaveza će ti biti na najmanjem paketu, a od sledećeg meseca imaš veći paket uz popust 50%. A ionako do kraja ovog meseca dobijaš sve min/sms/MB iz paketa koji uzmeš, samo se račun umanjuje proporcionalno prema broju dana, u zavisnosti od toga kada je ugovor potpisan.
 
Imamo nekoliko slučajeva da su zvali .... javiče valjda čovek ovde ....

Aha ja se izvinjavam onda, moja greska. Znam da su zvali da nude druge povoljnosti, ali nisam znao da su nudili 50% na celu pretplatu :D. Onda ekstra. Nadam se da ce i njega zvati :)
 
Elem, zvali su me danas, ali nisu ponudili nikakvo umanjenje pretplate. :( Interesovalo ih je zašto prelazim (hoću postpaid i dobra je ponuda kod MTS-a), da li sam razmotrio njihovu ponudu za postpaid (jesam, 1000min u mreži mi ništa ne znači, naročito što već ima 500 u paketu koji bih uzeo), da li sam koristio postpaid promocije (dodaj sms redovno, a ostale sam retko koristio jer su se retko pojavljivale i traju samo 7 dana) Rekli su da ne mogu da daju nikakvu dodatnu ponudu zato što sam bio prepaid korisnik (bez obzira što je to tako više od 8 god) i da bi eventualno mogli da se dogovaramo o dodatnim uslovima (nije eksplicitno rekla manja pretplata, vec verovatno dodatni minuti) u slučaju da sam bio njihov postpaid korisnik. Pitao sam i da li bi značilo da pređem na njihov postpaid, a za mesec dana da dobijem popust na ugovor i, očekivano, rekli su da je potreban duži staž na postpaidu za pregovore...Sve u svemu, odoh ja na MTS

Kod MTS-a ovaj popust može i da se šeta naviše kroz pakete. Pa ti možda nije loša fora da potpišeš ugovor na neki minimalni paket i odmah promeniš na veći. Ugovorna obaveza će ti biti na najmanjem paketu, a od sledećeg meseca imaš veći paket uz popust 50%.

Baš sam tako i uradio. Uzeo Mix Net S na neodređeno, testiram mrežu do kraja meseca i ako sam zadovoljan potpisujem ugovor. U suprotnom, u martu razmišljam šta ću dalje.

Ono što je priličan za*eb na koji nisam obratio pažnju je što se ću se na MTS-u voditi kao novi korisnik, te stoga prva tri meseca neću imati roaming!!!? Ukoliko hoću odmah, moram da platim avans od 9000 din (WTF!!) Jel zna neko jel taj avans vraćaju kroz tri meseca kad steknu to poverenje ili ga vraćaju kroz smanjivanje računa? Drugi slučaj je apsurdan, jer toliko ne planiram da potrošim za cirka 18 meseci...
 
NIsam ja skontao da si prepaid ... izvini ....

Računaće ti kao pretplatu, pa će ti odbijati račune ....
 
Popust od 50% koji Telenor odobrava podrazumeva da korisnik moze da menja paket i prelazi na bilo koji (veci ili manji). Jedina obaveza koja postoji je da se bude njihov korisnik 24 meseci. Tu su zaista skroz fer...sticem utisak da Telenor posluje dosta cisto i transparentno, za razliku od recimo Vipa. Jesu skuplji, ali bar kad ponude nesto to itekako ima smisla (daju veliki popust bez ogranicenja veznog za promenu paket, imaju najpovoljniji tarifne dodatke bez uspostave veze i naplacivanja minuta, najpostenije i najpreciznije proporcionalno proracunavanje prilikom promene paketa ili raskida udgovora, nema kradje itd.).
 
Poslednja izmena:
Evo moje rekapitulacije prenosa, red je da se javim i napišem kako se završilo:

1. Nedelja veče: Zovem Telenorov KS i tražim popust na pretplatu prilikom prelaska sa prepaid-a na postpaid. Oni odbijaju. Idem u MTS prodavnicu u Ušću i potpisujem zahtev za prenos.
2. Ponedeljak popodne: Zove me sluzbenica Telenora, raspituje se zašto prelazim i odbija da mi ponudi popust na pretplatu jer sam prepaid korisnik. Hvala lepo, doviđenja.
3. Utorak popodne: Stiže mi poruka od MTS-a da će mi broj biti prenesen te noći do 6h ujutru.
4. Sreda ujutru: Telenor kartica "izgubila signal" oko 2-3 nocu. MTS kartica radi normalno.

Za sada sam zadovoljan. Napisaću utiske posle par dana korišćenja ukoliko mi se nešto ne svidi.
 
Prelazim sa Telenora na mts. Je l' normalno da 48 sati ne dobijam poruku o tome da li je odobren prelazak? Podneo sam zahtev ujutru dana kada mi je istekao ugovor. Cak sam i karticu dobio odmah. Nije me jos zvao niko ni iz Telenora da pita sto odlazim. Na kom broju mogu da dobijem mts operatera da ih smaram ako zovem iz Telenor mreze?

Hvala.
 
Predao sam zahtev da predjem sa VIPa na (lopovski) Telekom samo zbog boljih postpaid paketa i 50% smanjene pretplate na god dana. Zahtev sam predao pre 2 dana.
 
Stigla mi je poruka "postovani, usled tehnickih problema prenos broja bice 15.12 (zahtev podnet 6og valjda). Samo se nadam da mi tad nije presek.
 
Stigla mi je poruka "postovani, usled tehnickih problema prenos broja bice 15.12 (zahtev podnet 6og valjda). Samo se nadam da mi tad nije presek.
Eto koliko su oni spremni kada još uvek imaju tehničke probleme.
Toliko meseci pripreme,pa 5 meseci od početka primene i, opet problemi...Koje mi nesposobne ljude imamo na nekim mestima da je to za priču.:wall:
A zakonski rok je 4 dana...Šta bi bilo da je zakonski rok 10 dana,to bi trajalo onda jedno 20-ak dana u najavi.
 
Poslednja izmena:
Ne zaboravite da je i RATEL 4ta strana u prici.
 
Najviše na njih i mislim...
 
A sto se tice onog govornog automata par puta sam zvao, bio u nekoliko poslovnica i u skoro svakoj su mi dali po neku netacnu informaciju.
Kad pitam koja je procedura da se iskljuci automat kad me ZOVU (ovo naglasavao uvek) jednom mi kazu "samo nam recite kad budete potpisivali ugovor", drugi info "mozete preko poruke ukucate kod (ne secam se koji)" a treci info je "mora svaki ponaosob da dodje u poslovnicu i da potpise nesto da mu se iskljuci g.a"
A da ne pricamo da sam svaki put ponovio moje pitanje vise puta da bih dobio normalan odgovor.

A sto se tice ovog zakonskog roka od 2 + 2 dana na kraju pise "U slucaju nepredvidjenih tehnickih okolnosti (majstor Kreka "sto stiska dugmici" otiso na bolovanje verovatno) ovi rokovi mogu biti i duzi.
 
Nazad
Vrh Dno