Šta je novo?

MNP u praksi - vase price i iskustva

Možda da se prvo prebaciš na neki jeftini mts postpaid paket bez ugovorne obaveze i odmah zatim pređeš u vip ako ne nađeš neko drugo rešenje.
 
^U tom slučaju će morati da provede minimum 3 meseca u MTS mreži kao post paid korisnik da bi mu uopšte odobrili prelazak. Najbolje da ode do MTS-a i registruje karticu na svoje ime, pri tom ne navodeći razlog zbog čega to radi.
 
Evo ovako broj ce mi biti prebacen 23.11. Naime problem je bio u PUK codu nisu mi ga dobro izdiktirali preko centrale, naime umesto prvog broja osam bila je dvojka i nema sanse da nisam dobro razumeo posto sam ponovio broj operateru i on je rekao to je taj. To sam saznao kada sam otisao licno da uzmem podatke o broju koji su mi jadva dali, posto se broj vodi na mog kuma koji je kupio taj broj `97-`98 godine ali broj nije registrovan. Kada sam im rekao da mi treba PUK kod da prebacim na broj u VIP kao neregistrovani korisnik kazu ne moze to posto se vodi na drugo ime, a kada sam pitao da registrujem na sebe onda moze posto je broj neregistrovan. Sve u svemu su mi jedva nekako dali PUK verovatno posto je bio kraj radnog vremena pa nisu imali svolje da se rasravljaju. Sa tim brojem sam ponovo otisao u VIP i zahtev je prosao mada da nije morao bi da regustrujem broj na sebe ali bi devojka u VIP-u morala da popunjava drugi zahtev a ovaj da stornira posto su razliciti za registrovane i neregistrovane korisnike. U medjuvremenu su me zvali iz MTS-a da pitaju zasto ih napustam ali mi nisu nudili nikakve akcije i sl.
U svakom slucaju proce desetak dana dok se ne zavrsi cela procedura.
 
Jeli neko odlazio sa VIP postpaida? I kako to funkcionise posto oni traze jedan mesec extra pretplate?
 
Po ugovoru mogu da traze i 3. Ali ja nemam iskustva sa prelaskom :)
 
Meni je ugovor istekao 18.11. u VIPu.
Dan pre sam podneo MTS -u zahtev za prelazak na MTS prepaid. Vec imam 3 linije na postpaidu i mnogo bi bila jos jedna.
Sutradan me zvali iz MTS-a, jos cekam sta ce biti i da li je odobreno i ostalo... iz VIP-a me jos niko nije zvao.

Osim toga, jos se nista nije desilo... i dalje sam u VIP mrezi dok mi ne dostave novu karticu.
 
Ja se nesto lomim da se sa Vip-a prebacim u Mts i uzmem 50% popusta, i juce malo probao Mts tj u iste telefone stavio kartice i dosao do zakljucka da net mnogo bolje radi na Vipu i sto je neverovatno signal na Vipu mnogo manje varira tj u vecini slucaja je full 3g ili Hsdpa dok na Mts-u se prebacuje sa 3g na edge i dosta puta je signal 2-3 crte sto mi je iznenadilo jer sam mislio da imaju najbolju pokrivenost.
 
Mnogo korisnika u Beogradu svakako nepovoljno utice na kvalitet mreze. A pokrivenost se odnosi na povrsinu zemlje na kojoj imaju signal za razgovor :)
 
Moje iskustvo sa MNP. Prelazak sa MTS postpaid na Telenor postpaid:
1. Podneo zahtev u Telenor poslovnici. Radnica u Telenoru mi je rekla da je inicijalno odobreno od strane MTS, ali da će mi javiti porukom status.
2. Posle nekih nedelju dana dobijam poruku da mi je i definitivno odobren prelazak. U istoj poruci mi je javljeno kada će nova kartica koju sam dobio od Telenora biti aktivna.
3. U pomenutom roku stara kartica je prestala da funkcioniše a nova profunkcionisala.
4. Posle nekoliko dana potpisao ugovornu obavezu sa Telenorom i uzeo telefon.

Sve u svemu, prošlo je lagano i u pristojnom vremenskom roku.

Provera stanja na Telenoru je daleko bolja nego na telekomu. Kvalitet mreže bih rekao da je za nijansu bolji na Telekomu, ali nisam nezadovoljan i ovde.
 
Provera stanja na Telenoru je daleko bolja nego na telekomu. Kvalitet mreže bih rekao da je za nijansu bolji na Telekomu, ali nisam nezadovoljan i ovde.

pa provera stanja je zadnjih meseci prakticno trenutna na telekomu:)..ne znam kako moze nesto daleko bolje od toga:)
 
Na kom to telekomu je provera stanja trenutna?
Mozda jeste trenutna u smislu da ti prikaze neko stanje, ali je to jako daleko od azurnog stanja.
Realno stanje kasni barem pola sata, minimalno.
 
Poslednja izmena:
Pola sata je sasvim prihvatljivo kako je bilo a cini mi se da je kod ostalih jos gore, ja kad sam probao mb. se azuriraju za oko 7,8 min. a sms oko 15.
 
slazem se da je glupo to sa klikatanjem, ali je period od 10 minuta za azuriranje ok...da li zaista vip ili telenor trenutno azuriraju stanje bez i malo cekanja? zato sam i rekao da mi deluje cudno to "dosta brze od telekoma",,, naravno da ne branim drzavni "projekat", alu su sada ok sto se toga tice
 
Imam jedno pitanje, zelim da prebacim broj sa vipa na telenor i zanima me koliko dugo "obavestavaju" ljude koji me pozivaju da vise nisam na vipovoj mrezi? Cuo sam informaciju 7 dana?
 
Pratiš li ti ovu temu ili...
Dobijaće obaveštenje dok god im bude uključeno obaveštenje da je neko promenio mrežu,kao i ostalim korisnicima.
 
Nije prihvatljivo, jer to isto na telenoru se dobija sa znatno manje kliktanja i azurnije je.

Koliko minuta je kod telenora razlika između razgovora i prikaza stanja? Koliko je stanje stvarno tačno (da li se pravilno prikazuje stanje posle poziva ka friends and family brojevima)?
 
Sto se tice provere stanja na VIP-u :) svako ko je na VIP-u zna kako su azurni zadnjih godinu dana... Kasni im stanje od 4 do 24h
 
Poslednja izmena:
Iskreno, poslednjih mesec-dva nisam pratio koliko je ažurna provera stanja na Telekomu, ali se ranije to merilo danima.
Kod Telenora je period ažuriranja max 2-3 minuta, bar za sada.
 
Iscitah sve strane, ali ne vidim da je iko navodio ovo sto mene zanima...
Naime hocu da predjem na postpaid, trenutno sam na Telenor prepaidu. Generalno sam zadovoljan bio do sada, i hteo bih da predjem na Telenor postpaid, ali kad vidim ovu ponudu od 50% u MTSu, nije mi bas svejedno...
Da li postoji varijanta da nekako izmuzem u Telenoru popust od 50% na postpaid? Presao bih na prenesi i surfuj 500 jer taman odgovara mojim potrebama, samo kad bi moglo 50% jeftinije, u suprotnom je MTS povoljniji.

Medjutim koliko vidim ovde u temi samo su ljudima sa Telenor postpaidom nudili tu mogucnost, ne i onima koji su sa Telenor prepaida prelazili na MTS Postpaid.

Ili da podnesem zahtev za prenos broja u MTS pa onda da cekam poziv od telenora/cenkam se? :)
 
Probaj tu varijantu .... oni zovu i prepaid korisnike koji prelaze i pitaju za razlog.

Kada t epita: Zašto, onda kažeš: (i naglasiš) prelazim na njihov POSTPAID jer nude 50 posto popusta na pretplatu I NA 12 I NA 24 MESECA .... i onda je 98 % da će ti ponuditi isto, a ako ne, onda predji na MTS, šta te briga .....
 
Jedino me briga zbog toga sto cu morati da dekodiram telefon, posto trenutno imam Nokiu e72 koja je uzeta preko Telenor postpaida (ne mog, kupio sam tako telefon), tako da je zakljucana na telenor... Al svejedno i da platim nekome dekodiranje isplatice se :)
Sta mislis ima li poente da ih prvo zovem i pitam da mi omoguce popust inace prelazim u MTS? Ili se ne pale na takve price :p

Visegodisnji sam prepaid korisnik, tipa od 2003/2004, i nisam ih menjao samo jer mi odgovara ponuda, al sad vec ne bih od broja da se otarasim kad imam mogucnost prenosa, plus mi se prepaid (cak i sa tarifnim dodacima) vise ne isplati, previse trosim.
 
Pazi, oni beleže sve pozive ..... ti pozovi 063/9000 i kaži da bi prešao na postpaid, i da li mogu da pounde neke uslove, jer si razmatrao i telekom ponudu sa 50 posto popusta , a telefoni te ne interesuju ....

Ako počnu da tupe, kenjaju i slično, ti odmah istog ili najkasnijeg sledećeg dana podnesi zahtev, i zvaće te istog dana .... onda im serviraj priču da si već zvao i pitao, i onda će ti 99.99 posto ponuditi ostanak u mreži, na postpaid , sa 50 posto popusta ... posebno kada čuju da kod drugog prelaziš na postpaid ....

Ja sam tako hteo postpaid da prebacim na prepaid, što uopšte nemaju u ponudi, a to tvoje imaju, samo treba da daju popust. Ja još otišao u poslovnicu, i pitao, i "ne, mi to ne možemo da uradimo, nemamo tehničkih mogućnosti." Pravo od njih sam otišao u MTS i pitao da li iz druge mreže PostPaid mogu da prenesem broj kod njih u prepaid? Rekli su može. Odradimo mi zahtev, i šta se dalje dešava? ISTOG DANA me zovu i pitaju zašto prelazim? Ja im kažem da prelazim na PrePaid. I sada ono, vrhunac: A da li ste zainteresovani da ostanete u našoj mreži, i da prabacite broj na prepaid? -Pa rečeno mi je da tako nešto nije moguće. -Ne, mi to nemamo kao komercijalnu uslugu, ali možemo da uradimo u posebnim slučajevima. -Ne, hvala, nisma zainteresovan. Do viđenja ...

Znači, sve može, samo moraš da ideš do kraja, i da budeš spreman naravno i da odradiš to ....
 
Extra, onda cu definitivno to i probati, hvala!

Jel cu imati nekih problema onda sa MTSom, vidim da su neki slali neke poruke za odjavljivanje i slicno? Kapiram da postoji procedura za tako nesto ako se odmah predomislis, samo da me ne uvuku u proceduru pa da moram MTS da koristim 3 meseca :)
 
Pazi, MTS mora da čeka 2 dana odgovor od Telenora može ili ne može ....

Ako se ti u međuvremenu dogovoriš sa telenorom, to slanje SMSa je verovatno znak u sistemu da pošalje negativan odgovor rRATELu i da navede neki banalan razlog zbog čega ne može .... tipa ne odgovara PUK ili nisu tačni podaci, ili jednostavno jave da nisi 3 meseca kod njih .... ;) Nisu ni oni mutavi, zato i zovu odmah istog dana čim prime impuls od RAtELA da šalju podatke i odgovor ...

E, da, a i za tu Nokiu, ako možeš da navataš vlasnika, ima pravo da traži od Telenora unlock kod, posle isteka ugovorne obaveze, da ne plaćaš dekodiranje ....
 
Poslednja izmena:
Extra, onda cu definitivno to i probati, hvala!

Jel cu imati nekih problema onda sa MTSom, vidim da su neki slali neke poruke za odjavljivanje i slicno? Kapiram da postoji procedura za tako nesto ako se odmah predomislis, samo da me ne uvuku u proceduru pa da moram MTS da koristim 3 meseca :)
Ako uzmeš taj popust od 50% moraš biti najmanje 12 ili 24 meseca,takva je promocija.
 
Nazad
Vrh Dno