Šta je novo?

MNP u praksi - vase price i iskustva

Znači, iz svega priloženog, ja sam ispao najgrbaviji .... :p:p:p:p:p

u VIPu mi nisu ponudili taj "prenos neregistrovanog"
Trebalo je samo da podneseš zahtev kao ne registrovan korisnik,ništa više.
Meni nisu ništa nudili,samo smo posle odbijabnja zbog istog,podneli zahtev kao ne registrovan i to je to.
 
Ja sam sa Telekoma prešao na Vip,tako da nisam mogao ništa online.
 
Ja im nisam ni rekao zasto registrujem broj. Kad su zavrsili registraciju i kad sam im trazio puk onda su saznali da zelim da predjem kod drugog. Mrzovoljno je napisala na parcetu papira puk i cak nije rekla ni izvolite ni prijatno... Nista. Sve sam to radio u delta sitiju. Mozda im se pravila razlikuju od fulijale do filijale.. Ko zna... Olosi su to :)
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Pa ne mogu da verujem kakve ćurke rade u VIPu ... pa kad videli razlog odbijanja, kako im ne pade na pamet da ponude ....
 
jel ima neko iskustva sa kombinovanjem raskida ugovora i MNP? zanima me:
1) zato sto hocu to da uradim (telenor)
2) vidim pominju se na sve strane pretnje MNP-om da bi se dobili nekakvi popust i sl. sta njih sprecava da vas ozbiljno shvate i dan pred istek ugovora raskinu ga i zadrze broj? cisto hipoteticki... :)
 
pa zar nije korisnik vlasnik broja? ovo mu dodje siva zona....mahinacije...
 
Kako misliš da zadrže broj? Mogu da ga zadrže samo ako raskineš ugovor, ako radiš MNP, ne mogu. A i ako raskineš ugovor, ti nemoj, nego pređi na pre-paid, pa će ti ostati broj.
 
Koja je to glupost...Ako raskineš ugovor uzimaju ti broj,ali ako koristiš MNP onda ne,a zahtev za MNP je isto raskid ugovora.
 
nisam bio dovoljno precizan - uzeo sam telefon uz ugovornu obavezu od dve godine. od najjeftinijih modela i proslo je nesto manje od godinu dana od tada.

da li mogu da trazim MNP i koliko bi (otprilike) mogao da im platim?

fora je sto bi bilo idealno da mogu da reklamiram telefon (prakticno vratim, jer ne verujem da mogu da ga zamene), raskinem ugovor i odradim MNP. kao da nista nije bilo... :)
 
nece da moze... uglavnom traze da se isplate sve mesecne rate do kraja ugovora ili neke penale za raskidanje ugovora.
 
ako uzmes telefon i raskines ugovor zbog MNP-a placas penale. ako raskines ugovor tako sto vratis telefon ne placas penale, ali ne mozes da uradis MNP... ili mozes?
 
kako mislis da vratis telefon? :d bilo bi super da moze, koristis tel godinu dana, vratis im i predjes na drugu mrezu :)

telefon je tvoj u svakom slucaju ali da bi raskinuo ugovor moras da platis sve pretplate i/ili penale ako su naznaceni u ugovoru i onda mozes da predjes na drugu mrezu....
 
vec sam napisao gore, reklamacija je u pitanju. dakle telefon nije saobrazan, da iskoristim terminologiju iz zakona o zastiti potrosaca. :d
a kol'ko ja razumem isti zakon mogu da trazim zamenu aparata. ako mi zamene sigurno ce imati isti problem i cimacu ih ponovo. ako ne mogu (sto je verovatno) ili nece da zamene raskida se ugovor.

nebitno je to sve ljudi, pitao sam za iskustva, mada bi pomoglo ako neko zna zakonsku regulativu. meni je logicno da je duh cele ideje MNP-a da je korisnik prakticno vlasnik broja, kad god je to moguce. tj. prepoznavanje da broj ima neku vrednost za korisnika, koju mu on sam daje (duzim koriscenjem, ostavljanjem na raznom stampanom materijalu, internetu i sl.), a koja je razlicita od vrednosti usluge koju mu daje provajder.
 
Poslednja izmena:
Uh, ne mozes da trazis zamenu aparata ako mogu da ti ga poprave...

Sto se tice odnosa ugovora i aparata on je samo takav da ti oni prodaju aparat po toj ceni ako uzmes taj i taj paket, prakticno je to reseno kao neka promocija da bi se izbeglo uslovljeno prodavanje proizvoda ( ili kako se vec kaze na srpskom ) sto je zabranjeno zakonom.... dakle, ne mozes na osnovu neispravnosti aparata da utices na ugovor, tako da je jedina opcija da isplatis pretplate ili penal u zavisnosti od toga sta ti pise u ugovoru i da predjes na drugu mrezu...
 
A da li je tačno da kada po osnovu MNP-a prepaid mts broj uspešno pređe na Telenot prepaid, da kasnije ne može isti prenet broj da zaključi Telenor postpaid ugovor uz telefon !?!

Mnogo ima onih koji pređu ali ne odmah na postpaid jer im se ne sviđaju odnos tarifa/telefona u vreme prelaska...
 
Uh, ne mozes da trazis zamenu aparata ako mogu da ti ga poprave...

Sto se tice odnosa ugovora i aparata on je samo takav da ti oni prodaju aparat po toj ceni ako uzmes taj i taj paket, prakticno je to reseno kao neka promocija da bi se izbeglo uslovljeno prodavanje proizvoda ( ili kako se vec kaze na srpskom ) sto je zabranjeno zakonom.... dakle, ne mozes na osnovu neispravnosti aparata da utices na ugovor, tako da je jedina opcija da isplatis pretplate ili penal u zavisnosti od toga sta ti pise u ugovoru i da predjes na drugu mrezu...

mozes, ako dobro razumem zakon. telefon je deo ugovora, naveden je na njemu, a na fiskalnom racunu pise telenor. nije to bitno, probacu pa cemo videti sta kazu oni, a verovatno i trzisna. bitnije mi je dal' mogu da zadrzim broj. ;)
 
Sto se tice odnosa ugovora i aparata on je samo takav da ti oni prodaju aparat po toj ceni ako uzmes taj i taj paket, prakticno je to reseno kao neka promocija da bi se izbeglo uslovljeno prodavanje proizvoda ( ili kako se vec kaze na srpskom ) sto je zabranjeno zakonom....
To se na srpskom kaže vezana trgovina.
 
Ako mi 19.12 istice dvogodisnji ugovor u Vip-u a obracunski period mi je od 17. do 17. a da me ne bi zezali prilikom prelaska ja bih trebao da platim taj poslednji racun i jos jedan za taj period od dva dana ili gresim.
 
Hvala, Neso :)

Bahati, nadam se da ces uspeti :)
 
Pravne posledice nesaobraznosti
Član 54.
Ako isporučena roba nije saobrazna ugovoru, potrošač ima pravo da zahteva od trgovca da se otkloni nesaobraznost, bez naknade, opravkom ili zamenom, odnosno da zahteva odgovarajuće umanjenje cene ili da raskine ugovor u pogledu te robe.
Potrošač, na prvom mestu, može da bira između zahteva da se nesaobraznost otkloni opravkom ili zamenom.
Ako otklanjanje nesaobraznosti u skladu sa stavom 2. ovog člana, nije moguće ili ako predstavlja nesrazmerno opterećenje za trgovca, potrošač može da zahteva umanjenje cene ili da izjavi da raskida ugovor.
Nesrazmerno opterećenje za trgovca u smislu stava 3. ovog člana, javlja se ako u poređenju sa umanjenjem cene i raskidom ugovora, stvara preterane troškove, uzimajući u obzir:
1) vrednost robe koju bi imala da je saobrazna ugovoru;
2) značaj saobraznosti u konkretnom slučaju;
3) da li se saobraznost može otkloniti bez značajnijih neugodnosti za potrošača.
Svaka opravka ili zamena se mora izvršiti u primerenom roku i bez značajnijih neugodnosti za potrošača, uzimajući u obzir prirodu robe i svrhu zbog koje ju je potrošač nabavio.
Sve troškove koji su neophodni da bi se roba saobrazila ugovoru, a naročito troškovi rada, materijala, preuzimanja i isporuke, snosi trgovac.
Potrošač ima pravo da raskine ugovor, ako ne može da ostvari pravo na opravku ili zamenu, odnosno ako trgovac nije izvršio opravku ili zamenu u primerenom roku ili ako trgovac nije izvršio opravku ili zamenu bez značajnijih nepogodnosti za potrošača.
Za obaveze trgovca koje nastanu usled nesaobraznosti robe, proizvođač se prema potrošaču nalazi u položaju jemca.
Potrošač ne može da raskine ugovor ako je nesaobraznost robe neznatna.
Prava navedena u stavu 1. ovog člana, ne utiču na pravo potrošača da zahteva od trgovca naknadu štete koja potiče od nesaobraznosti, u skladu sa opštim pravilima o odgovornosti za štetu.

Rokovi i teret dokazivanja
Član 55.
Trgovac je odgovoran za nesaobraznost robe ugovoru koja se pojavi u roku od dve godine od dana prelaska rizika na potrošača.
Ako nesaobraznost nastane u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, pretpostavlja se da je nesaobraznost postojala u trenutku prelaska rizika, osim ako je to u suprotnosti sa prirodom robe i prirodom određene nesaobraznosti.
Kod prodaje polovne robe, može se ugovoriti kraći rok u kome trgovac odgovara za nesaobraznost, koji ne može biti kraći od jedne godine.

sve ovo lepo zvuci ali se ipak ovde radi o gsm mafiji (operateri + ovlasceni uvoznici i servisi)
 
Da podelim sa vama svoje (ne bas prijatno) iskustvo...

Korisnik sam MTS-a 066 - kontrola troskova. Nemam ugovornu obavezu zbog kupovine nekog telefona i sve racune redovno placam.
- 24.10.2011. popodne sam podneo zahtev za prelazak u Telenor (prenesi i surfuj 500).
- 27.10.2011. stize sms od Telenora (u 15:25h) gde stoji da ce prenos broja biti izvrsen 01.11.2011 izmedju 02-06h.
Nakon toga zovem MTS 789 da pitam hoce li mi biti naplacena pretplata za novembar zbog tih par sati 01.11. 00h-02h pre prenosa - dobio sam odgovor od operatera da nece i da mogu slobodno da reklamiram ako mi slucajno stigne racun...
- 31.10.2011. sms od Telenora (14:33h) "zbog nepredvidjenog odlaganja" prenos broja u Telenor mrezu nije moguc u ocekivanom periodu. Zavrsetak postupka se ocekuje 03.11.2011."

Zovem MTS 789 da pitam koliko ce mi biti naplaceno za ta 3 dana koriscenja, dobijam odgovor puna pretplata 500 din i da tako stoji u ugovoru, i da oni nemaju veze sa tim "napredvidjenim odlaganjem" i da kontaktiram Telenor.

Zovem Telenor 9863 i trazim da mi objasne zasto ne moze da se izvrsi prenos 01.11. kako je predvidjeno (da ne kazem obecano) u prvom sms-u od Telenora i kakvo je to "nepredvidjeno odlaganje" zbog koga moram da platim i racun MTS-u ! Operaterka kontaktira osoblje koje radi na "portovanju brojeva" i kaze mi da nije moguce izvrsiti prenos prvog u mesecu i da moram da sacekam. Pitao sam je zasto sam onda dezinformisan prvim sms-om za prelazak 01.11. a ona kaze da nema u kompjuteru taj sms, nego ovaj od danas...Kako sam sacuvao sms u telefonu, ja joj kazem i datum i vreme kad sam primio taj prvi i onda ga je nasla :) Nakon toga je rekla da ne moze da mi pomogne i pitala me sta zelim indirektno implicirajuci da moze da se odustane od prenosa broja! :) Ostao sam pri tome da se nastavi procedura za prelazak u Telenor i platicu pun racun MTS-u...

Da se razumemo nije problem u 500 din, vec u tome sto sam dezinformisan i sto "nepredvidjeno" produzavaju za 3 dana...Ako vec nije praksa (kako kaze operaterka Telenora) da se prebacuju brojevi prvog u mesecu zasto me obavestavaju o necemu sto nije moguce??! ili je ipak moguce, ali me je operaterka "otkacila" na taj nacin...Sta je to nepredvidjeno? U svakom slucaju jako neprofesionalno od strane Telenora!

Pozdrav


Evo mene da se javim...

Epilog je da sam prebacen 03.11.kad je i receno u onom sms-u. Oko 03h je MTS-ova kartica izgubila mrezu, a ja zatim ubacio Telenorovu i sve je odmah radilo kako treba.

Interesantno ja da mi na MTS-ovoj kartici nije bio dodeljen onaj bonus od 500+500 dinara koji ubacuju prvog u mesecu, nestao je onaj bonus kredit iz prethodnog meseca i nije bilo megabajta za surf (66 mb se dobijaju prvog u mesecu). Ja sam sa trafike ubacio 50 din da bih poslao neke poruke koje su bile neophodne za poslati :)

Da li mi ovo daje za pravo da nadam da mi nece stici MTS-ov racun za novembar? Ili da ce stici ali proporcionalno umanjen?

Hint: ako nameravate da uzmete neki telefon nakon prelaska u Telenor mora da prodje najmanje 24h od prelaska.

Edit: izvinjavam se ako nije praksa da clanovi sami sebe citiraju :) ali to sam uradio da bi se lakse znalo o cemu se radi :)
 
Poslednja izmena:
Prošlo me bolničko ležanje, pa da pitam.

Danas me zvali iz Telenora i ponudili par lepih stvari. Ali avaj, ispadne Telekom i dalje povoljniji. Pitanje je za :ljude koji su prešli sa Telekoma na Telenor i obrnuto, kad ste prešli kako ste zadovoljni novom mrežom? Da li Telekom i dalje ima povremenih poteškoća sa proverom stanja? Pitam pošto planiram da pređem kod njih.

Znam da se razglaba u temi ali nije bilo sočnih detalja, pa da lepo "zamolim" nekog da doprinese ako ima :p
 
Provera stanja kod mt:s-a radi od 3. u mesecu do kraja meseca i kašnjenje u odnosu na saobraćaj je 15-30 minuta.
 
mene prilikom prelaska iz telenora u mts zvali da pitaju sto idem, nisu nudili nista .. od juce ujutru sam u mts-u, i jos cekam da mi proradi provera stanja i mms ..
 
Ja prešao sa telenora na telekom i zadovoljan sam mrežom i ponudom. Telenor je često prekidao mrežu, a ovi ne.
 
Ma odakle ljudi skupljate takve gluposti i ko ih plasira?

Nisu gluposti, danas mi potvrdili u više poslovnica.
Tačno je da kod Telenora prepaid broj koji po MNP pređe kod njih ne može kasnije da pređe na postpaid. Može odmah u okviru MNPa sa prepaida na postpaid, ali kasnije ne!
Kod VIPa to može.
 
Danas sam pokusao da prebacim prepejd broj iz MTS-a u VIP kao post pejd i posle sat vremena mi stigla poruka da nema mogucnosti za prenos. Posto prijavu nisam popunjavao ja nego radnica u poslovnici VIP-a otisao sam odmah do nje da pitam u cemu je problem. Pokusala je da pristupi kompjuterom da vidi zasto sam odbijen posto sam poruku dobio od VIP-a ali im sistem nije radio tako da ne znamo u cemu je problem a posto je bio kraj radnog vremena ostavili smo to za sutra (odnosno danas).

Sada citajuci postove vidim da je moguce da je to zato sto nisam registrovani korisnik ali radnica mi tvrdi da to nije problem posto je imala takvih slucajeva.

Predpostavljam da bi se moglo desiti da broj nije registrovan na moje ime posto je kartica stara jedno 12-13 godina a podigao mi je kum tamo krajem devedesetih tako sto je uzeo 3-4 kartice ( onda se cekalo po par sati u redu jer su bile dzabaka jedno 50-tak maraka :) ). E sada ako je kartica registrovana na njega kakav je postupak da se registracija prebaci na mene i da li neko zna da li su se kartice u to doba registrovale jer ni on ne zna da li je davao licnu kartu ili nije.

Usput bi mogao biti i problem i to sto sam kada sam zvao telekom da trazim PUK rekao da mi treba zbog prelaska na drugu mrezu, onda me je operater stavio na cekanje jedno par minuta i izdiktirao mi broj mada mislim da ga je trebao imati odmah na ekranu kada je ukucao broj telefona ili gresim.

Inace kartica je bila svo ovo vreme prepejd i bila je aktivna.
 
Nazad
Vrh Dno