Šta je novo?

MNP u praksi - vase price i iskustva

Istice mi postpaid ugovor u Yettelu 3.decembra.
Kada da podnosem zahtev za prenos u A1?
 
Dakle Yettel nece da blokira prenos iako ugovor formalno jos traje u trenutku podnosenja zahteva?
 
Istice mi postpaid ugovor u Yettelu 3.decembra.
Kada da podnosem zahtev za prenos u A1?
Razmisli i o globaltelu, ženi sam br prebacio i za 450din (dopunjavam kredit upola cene preko čoveka koji se bavi reciklomatom) ima neo minute i 2gb neta plus 100gb za prenos broja.za sada nikakvih bagova mreža odlično radi. Plus svaki mesec biraš šta ćeš aktivirati tj koliko minuta. I nisi vezan ugovorom što je najvažnije
 
Kada je najbolji dan da se broj prenese u drugu mrežu? Pošto bih ja ovaj četvrtak prebacio broj u drugu mrežu pa bih hteo da pitam da li bi to moglo da se završi do subote? (novi pravilnik : prenos broja traje 2 dana ne 4 dana).
 
da za 2 dana prodje prenos prebacivao 2 broja pa znam
 
Kada je najbolji dan da se broj prenese u drugu mrežu? Pošto bih ja ovaj četvrtak prebacio broj u drugu mrežu pa bih hteo da pitam da li bi to moglo da se završi do subote? (novi pravilnik : prenos broja traje 2 dana ne 4 dana).
A mozes i da zakazes prenos do 30 dana unapred ako zelis.
 
Ima li neko informaciju sta ce biti sa obaveznom prepaid registracijom? Oni nju najavljuju vec deset godina, ali nikad nije krenula i ne znam kako bi to izgledalo u praksi.
Na pojedinim portalima pise da bi trebala da pocne u oktobru. Intrigira me ova tema, jer imam nekoliko Yettel i par A1 prepaid brojeva.
Ne znam da li su predvideli guzve i da li su racunali na informisanost gradjana o ovoj temi.
Ja se iskreno nadam da ce od toga odustati, jer mislim da u zemlji gde ima vise od milion prepaid korisnika ova misija deluje kao nemoguca.
 
@Bonafides Bugarska je taj problem rešavala privremenim angažovanjem pošta do određenog roka i nakon toga, registracija brojeva ide samo preko poslovnica operatera. Crna Gora traži registraciju i za turističke kartice, s tim što ista može da se obavi i na trafikama. Kod nas je mts uveo video identifikaciju kao za Raiffeisen iRačun, što će verovatno i ostali, a u najboljem slučaju se nadam da će jedno ili oba gorepomenuta rešenja da se sprovedu u delo. Krenuo je prošlog meseca registar Ne zovi pa će kad-tad i to da se realizuje.
 
Naravno da treba da se uvede registracija brojeva, početak će biti haotičan verovatno, ali posle će samo imati benefita.
 
@uji Ako se ne varam u Hrvatskoj i mnogim zemljama EU nije obavezna prepaid registracija, koju ja bas i ne podrzavam. Misljenja sam da to nece biti od neke velike dobrobiti ovoj drzavi, samo ce stvoriti haoticno stanje. Bas me zanima kako ce to da odrade ili ce odluku prolongirati.
 
@Bonafides da, i kod njih ima sim kartica u slobodnoj prodaji. Verovatno će prolongirati sve dok ne bude na međunarodnom nivou stigla neka naredba. Međutim, deceniju i jače kod nas je praksa da ako hoćeš zamenu sim kartice, mora registracija. Drugo, zašto ne bi bilo moguće poslati skeniran potpisan obrazac za registraciju i lični dokument, kao što sam ja kao maloletan poslao tadašnjem Telenoru i oni su to oberučke prihvatili još 2006.? Apsolutno ne vidim nikakav problem i ako nešto bude moralo, da se maksimalno pojednostavi. Ne vidim ni ja prednosti za one kojima je to opterećenje.
 
@uji Verujem da mobilni operateri zbog ove odluke cupaju kosu sa glave. Njima su prepaid korisnici bili nuzno zlo. U poslovnice uglavnom idu postpaid korisnici, a zamisli kad se jos u njima natakare prepaid korisnici. Kako god, operateri lepe pare uzimaju od prepaid korisnika, na svakom cosku su mogli da prodaju svoje kartice, a sa ovom izmenom ne znam kako ce to ici. Prepaid korisnici skuplje placaju usluge i to je islo u prilog mobilnim operaterima. Nakon ove odluke, mnogi ce izbegavati kupovinu prepaid kartica zbog ostavljanja podataka.
 
@uji Verujem da mobilni operateri zbog ove odluke cupaju kosu sa glave. Njima su prepaid korisnici bili nuzno zlo. U poslovnice uglavnom idu postpaid korisnici, a zamisli kad se jos u njima natakare prepaid korisnici. Kako god, operateri lepe pare uzimaju od prepaid korisnika, na svakom cosku su mogli da prodaju svoje kartice, a sa ovom izmenom ne znam kako ce to ici. Prepaid korisnici skuplje placaju usluge i to je islo u prilog mobilnim operaterima. Nakon ove odluke, mnogi ce izbegavati kupovinu prepaid kartica zbog ostavljanja podataka.
Eno vidim po brdima kampove za sudnji dan i cipovanje... Dajtez naravno da će očajno biti ko i sve drugo urađeno kod nas. Jedino zadovoljstvo siromašnih zemalja je besplatan internet i struja. Kad izgubimo i to. Kud koji mili moji ali na kampove ne računajte... Toliko je sve postalo loše i očajno i da se u ništa ne možeš pouzdati kod nas... Tako će biti i sa ovim sim karticama. Ništa dobro viti neće iz ovoga
 
  • Like
Reagovanja: uji
@uji Operateri lepe pare uzimaju od prepaid korisnika, na svakom cosku su mogli da prodaju svoje kartice, a sa ovom izmenom ne znam kako ce to ici. Prepaid korisnici skuplje placaju usluge i to je islo u prilog mobilnim operaterima.
Ne bih se složio iz prostog razloga što, naročito sa poslednjim poskupljenjima se moj najuži kruž poznanika zaključno sa mnom vraća na dopunu. Koristio sam intarifu za 500 dinara i paket je ukinut. Iz trećeg pokušaja ponuđen mi je Neo surf za 800, nisam prihvatio. Imaju korektnu ponudu sa mesečnim planovima upola cene 6 meseci od datuma zahteva za prenos. Pritom je i mts ukinuo uspostavu poziva pa može da se priča i pišu poruke iz kredita, mada im je internet slaba tačka i zato sam na A1. Jedino za Yettel to stoji, ali posle svega, nasilnog zadržavanja u mreži, za mene više ne postoje. Upravo kod njih sam imao najveći problem oko registracije, ne znajući da su je ukinuli povratkom sa postpaida na prepaid i iz trećeg puta je broj bio uspešno registrovan.
 
Poslao upit preko sajta za prenos broja u globaltel pa cu da vidim koliko se čeka i kad će pozvati
 
@uji Stvar je u tome sto se mi jos ne mozemo osloniti na prepaid ni kod jednog operatera. Drago mi je da imas dobra iskustva sa A1 prepaid-om. Ovo sto cu izneti odnosi se na moja licna iskustva za sva 3 operatera, prepaid segment.

  • A1 planove ne koristim iz razloga sto mi se milion puta desavalo da ne mogu da pozivam fiksne brojeve, vec dobijem obavestenje da je mobilni korisnik nedostupan. I kad pozovem njihov Korisnicki, operaterka me pravi ludim da minute iz plana mogu trositi samo na mobilnu telefoniju. Ocigledno je da sam minute iz plana dosta trosio na fiksni, pa me je sistem blokirao. Pozivanje fiksne telefonije proradilo bi tek posle 2-3 dana.
  • mts-ovi planovi mi uopste nisu primamljivi i smatram ih najnepovoljnijim, jer u toku trajanja njihovog mesecnog plana ne mogu da se paralelno trose minuti u mrezi i mora se cekati 30 dana da bi se aktivirao novi plan. Vise puta mi se desavalo da i onaj dodatak od 50 minuta nemam u ponudi tokom trajanja plana. Smatram ih najnepovoljnijim sto se tice finansijskog aspekta.
  • Yettelovi dodaci su uglavnom na nedeljnom nivou. Istina je da su skuplji, krecu se oko 250 RSD (jedino ako nemas staru karticu gde su oko 100 RSD), ali kod njih vazi "Sto je u izlogu, to je i u ducanu". Ovaj dodatak novog korisnika iznese oko 1000 RSD mesecno, ali nema nikakvih caka i zackoljica. Ja imam stariju karticu gde za 110 RSD dobijam 125 nacionalnih minuta na 7 dana i meni se isplati. Mogu da zovem i fiksne bez problema i da aktiviram koliko puta zelim.

Sve u svemu hteo sam da kazem da i prepaid korisnici dosta ostavljaju pare operaterima, mozda vise i od postpaid korisnika, ali ne znam iz kog razloga operateri vise cene postpaid korisnike.
 
Fiksne brojeve, srećom, nemam preke potrebe da zovem. Mada, znam da operatori limitiraju saobraćaj kada se telefonira više od uobičajenog ka jednog mrežnoj grupi. Slična situacija je bila sa jednim korisnikom u Globaltel temi, gde je njegova ćerka sa Freepaid-a zvala Yettel i „legla na telefon" u više navrata, te su neograničeni minuti zapravo bili ograničeni, ali tada još bili podstanari kod A1 pa je možda postanak nove matične mts numeracije promenio stvari. Kako bilo, prepaid je svakako opcija za one koji ne putuju i nemaju frekventan telefonski saobraćaj, ali mogu da se oslone na određenu količinu podataka.
 
08.02 zvao call centar podneo zahtev za prenos broja iz a1 u globaltel, 12.02 potpisao zahtev i ujedno uz zahtev stigla sim kartica i sad čekam da prenesu broj. Samo sa aktivacijom freepaida dobija se 200gb neta posle može bilo koji paket s netom da se produže gb
 
@uji 100 minuta koje dobijem uz A1 plan mogu trositi u okviru nacionalnog saobracaja, bilo da ih sve potrosim na fiksnu ili mobilnu telefoniju. Druga stvar je taj primer sto si naveo sa neogranicenim minutima. Tada bih znao da postoji FUP, ovako ne mogu se osloniti na A1 prepaid. Kada na Telenor prepaidu kupim 125 minuta, sve te minute mogu trositi na fiksnu bez ikakvih ogranicenja. Svako ima svoje iskustvo.
 
Zdravo društvo!
Za par dana mi ističe ugovorna obaveza kod Yettela, do sada sam imao popust 50%.
Interesuje me da li se i dalje može lako dobiti popust na pretplatu od 50% kao pre?
 
Podnesi zahtev za prelaz na prepaid, pa - ako te pozovu i ponude 50% - ponude, a ako ne, provedi 2-3 dana na prepaidu i čekaj ponudu 50% u aplikaciji.
 
Zdravo društvo!
Za par dana mi ističe ugovorna obaveza kod Yettela, do sada sam imao popust 50%.
Interesuje me da li se i dalje može lako dobiti popust na pretplatu od 50% kao pre?
Zahtevom za raskid ugovora 1. u mesecu (i uslovnim prelaskom na prepaid). Ako ti je ovo završni mesec, učini to što pre, da bi ti obračunali 50% i za februar, pošto bi išla puna cena u slučaju izostanka reakcije.
 
08.02 zvao call centar podneo zahtev za prenos broja iz a1 u globaltel, 12.02 potpisao zahtev i ujedno uz zahtev stigla sim kartica i sad čekam da prenesu broj. Samo sa aktivacijom freepaida dobija se 200gb neta posle može bilo koji paket s netom da se produže gb
16.02 je prebačen broj u globaltel mrežu. Poklonili su 50din kredita i poklon dobrodošlice 50min/sms, 6gb neta 7 dana.
Sad vidim da ima opcija 100min/sms za 300 din 30 dana, odlična opcija za klinca i nokiu 3310 da ima da se javi i lagan razgovor s drugarima 😄 bude to još jeftinije za dopune preko kp likova
 
14.02. podnet zahtev za prelazak iz A1 postpaid u Yettel prepaid. U subotu dobijen SMS da je prenos odobren.
Jutros je stara kartica prestala sa radom i ubačena Yettel koja je odmah radila.
Čeka se ponuda u Yettel aplikaciji od 50% za postpaid.
 
Nazad
Vrh Dno