Šta je novo?

MNP u praksi - vase price i iskustva

što se mene tiče mnogo će vode proteći dok se mts bude oprao za onu famoznu "promociju" o prenošenju minuta (ko se ne seća: kada je telenor krenuo sa prenesi paketima brže bolje mts iskopira ponudu i posle par meseci samo kažu istekla je "promocija" ne prenose se više minuti)
Zar opcija prenesi nije jos uvek aktuelna za mix pakete? Sinoc pricam sa drugom koji ima neki od mix paketa i on mi kaze da mu se prenose ne potroseni minuti.
Prekjuce posaljem mail mts-u u kome sam napisao da me zanima procedura prelaska u Telenor zato sto mi trenutni paket (biznet 300) koji koristim nije vise tako povoljan, ne daju mi nikakav telefon itd.
Juce me pozove ljubazna teta iz mts i kaze mi da ja broj ne mogu preneti u Telenor posto je biznet broj u pitanju a ta tarifa je namenjena poslovnim korisnicima ali eto napravljen je ustupak pa i fizikcko lice moze da koristi tu tarifu...
Uglavnom ponudi mi uz odgovarajuce tarifne dodatke i neke telefone ali pazi sad, ona ne moze da mi kaze sta mi nudi i koliko to kosta vec moram da kontaktiram menadzera moje grupe koji se ne javlja na telefon :D
 
Minuti se prenose u mix tarifama. Ne znam koji problem ima tvoj drug, ali treba da reklamira ako mu se ne prenose minuti, poruke i megabajti.
 
pa prenose se ali samo na sledeći mesec, na telenoru je 3 meseca ... tako je bilo i na mts-u a onda nakon par meseci je bilo da je to samo "promocija" ... u svakom slučaju nebitno bilo je pre par godina
 
U telekomu se prenose samo jedan mesec, u telenoru 3 meseca. LuxoR priča o promociji od pre godinu-dve, kada je i MTS prenosio 3 meseca, ali samo promotivno, pa ugasio.

A to što ne može da se prenese broj jer je biznet tarifa, može da okači mačku o rep. Nije bitno koja je tarifa, već da prenošenje pokrene vlasnik. I ja sam preneo 2 broja iz MTSa u Telenor , iako su glasili na firmu.

Ne može da podnese zahtev za prenos moj radnik, koji koristi broj, ako je firma vlasnik broja i firma plaća račune. Ali firma može da prenese broj kad hoće.

A kako to misliš,
ta tarifa je namenjena poslovnim korisnicima ali eto napravljen je ustupak pa i fizikcko lice moze da koristi tu tarifu
ipak je vlasnik fizičko lice? Tj. ti?

EDIT: Preteče mu LuxoR, znači dobro sam pogodio.
 
Bio i ja jutros u mts-u da pitam za prelazak iz Telenora,postpejd je u pitanju i odmah su mi ponudili bilo koji paket uz 50% popusta uz ugovor od dve ili jednu godinu,sad me zanima da li mogu da odustanem od prelaska posle podnosenja zahteva u slucaju da mi Telenor ne ponudi popust jer iskreno ne bih menjao mrezu ali kad citam ovde da su neki dobili popust i u Telenoru glupo je da ne probam,ima li ko iskustva..?
 
U najgorem slučaju, možeš da se vratiš za 3 meseca, naravno ako ne uzmeš nikakvu obavezu.

Kako stvari stoje, sve zovu. Bar nešto će ponuditi ... neko je gore pisao o nekom SMSu sa kojim se obustavlja prenos, možeš i to da probaš.
 
U sustini ja sam u grupi neke politicke stranke da je ne imenujem sad posto to nije bitno. Pre par godina brat preko nekog svog prijatelja mi ponudi taj broj i posto je bilo veoma pristupacno ja ga uzmem i nagovorim celo drustvo da uzmu i oni. Tad je bilo extra mega giga povoljno da pricas sa nekim za 1 rsd po minutu :)
Uglavnom ja licno sam sklopio ugovor sa Mts-om. E sad kako to oni vode u papirima, da li je to broj stranke ili moj nemam pojma. Meni dolazi racun na kucnu adresu, pise moje itd...
 
Ako hoćeš, pošalji mi broj na PP, da ti proverim. Ali po svemu opisanom, izgleda da je tvoj , i to objašnjava njenu rečenicu, a i ovo tvoje "ja sam lično sklopio" itd ... pa su oni izgleda kasnije "umrežili" te brojeve, e, sada , to može da bude smetnja, ako je on umrežen u tu grupu.

Onda odradi prosto, idi, tvoj je broj, i traži da promeniš tarifu, jer ti ova više ne odgovara..... pa vidi onda reakciju. A možda i to mogu da ti odradim ovde. Baci broj, pa prvo da ti javim šta će mi reći drug, "gde s", i šta može da se uradi.
 
@virke

moras da se nekako cujes-vidis sa tim covekom,ovlascenim licem tvoje biznet grupe i da trazis od njega da ti da papir na kome pise da se iskljucujes iz grupe i da broj prelazi u tvoje vlasnistvo.Kad to dobijes,onda mozes da radis sta hoces! Bio ja jedno vreme ovlasceno lice :)
 
@burca
Ako na moju kucnu adresu stize racun i na njemu pise moje ime u cijem je vlasnistvu broj?

Ja nisam hteo da istupim iz grupe, hteo sam samo da uz obnovu ugovora koji je istekao pre x godina probam da iskamcim neki telefon. Prica sa prelaskom u telenor je bila fora sa moje strane da probam da ih nateram da mi daju to sto zelim. Ranije u biznet grupi nisu davali telefone ali sad daju po recima menadzerke iz Mts-a.
Ona mi jasno rekla da sada mogu da se uzmu telefoni ali uz neke tarifne dodatke koji iznose npr 500, 1000 rsd (njene reci). Nijednom nije spomenula da treba da istupim grupe.

Javio me se ovlasceno lice i kaze telefona nema. Mozes da izadjes iz grupe i da uzmes neki od standardnih paketa i odgovarajuci telefon.
Dva puta sam napomenuo da mi je menadzerka Mts rekla da mogu da se dobiju telefoni ali on izricito rekao da ne mogu.

Sto se mene tice zavrsena prica, nisam zadovoljan ali to je sto je.
 
Ja sam juce podneo zahtev za prelazak iz Telenora u Mts i danas su me odmah zvali i ponudili mi isto 50% na predplatu uz mogucnost menjanja paketa,sto mi je i bio cilj i prihvatio...:)
 
@virke

Ti si u varijanti "Biznet na licno ime" kako to popularno u MTS-u zovu,ali nisi ti fizicki vlasnik broja vec pravno lice (rece stranka?)!
Menadzerka ti je lepo rekla,uzmes tarifni dodatak od recimo 1000 din (najmanje cifra koja ti stize za naplatu ako manje pricas) i uzmes neki telefon!
Al se ne nadaj puno,ja kad sam hteo da udjem u to vrzino kolo,i kad sam video da je cena telefona koju placam Telekomu gotovo identicna ceni u maloprodaji digo sam ruke...
Ovlasceno lice ti je danas imalo los dan...il ga mrzi...:)
 
Ja sam juce podneo zahtev za prelazak iz Telenora u Mts i danas su me odmah zvali i ponudili mi isto 50% na predplatu uz mogucnost menjanja paketa,sto mi je i bio cilj i prihvatio...:)

Antun koji si paket imao/imaš u Telenor-u i koliko si dugo njihov korisnik? Pošto i ja želim nešto slično što si ti dobio..................
 
Preksinoć popunio online prijavu, juče zvali, danas lik doneo ugovor i karticu. Kakva je dalja procedura i kad da upotrebim novu karticu, pošto stara normalno šljaka i nikakvo obaveštenje nije stiglo putem SMS-a ili poziva? U pitanju je prelazak sa Telenor prepaid-a na MTS postpaid.
Inače, niko iz Telenora nije zvao da pita za razloge prelaska, niti da pokuša da ponudi nešto. Znam da je u pitanju prepaid i da ih nije naročito briga, ali taj broj je kod njih aktivan preko 10god. (još iz doba Mobtela) i u svakodnevnoj je upotrebi, a mesečni računi nikada nisu bili ispod 500din, često i blizu 1000din.
 
Čekaj da ti stigne poruka na taj broj koji je još uvek aktivan .... pošto MTSova verovatno ne može da se registruje na mrežu.
 
Korisnik sam oko desetak godina,paket Prenesi1000
Antun koji si paket imao/imaš u Telenor-u i koliko si dugo njihov korisnik? Pošto i ja želim nešto slično što si ti dobio..................
Korisnik sam oko desetak godina,paket Prenesi1000,juce je moj drug podneo isto a on je samo godinu dana na postpejdu i to na Prenesi 500,bas me zanima da li ce i njemu to isto ponuditi...
 
Poslednja izmena:
Da podelim sa vama svoje (ne bas prijatno) iskustvo...

Korisnik sam MTS-a 066 - kontrola troskova. Nemam ugovornu obavezu zbog kupovine nekog telefona i sve racune redovno placam.
- 24.10.2011. popodne sam podneo zahtev za prelazak u Telenor (prenesi i surfuj 500).
- 27.10.2011. stize sms od Telenora (u 15:25h) gde stoji da ce prenos broja biti izvrsen 01.11.2011 izmedju 02-06h.
Nakon toga zovem MTS 789 da pitam hoce li mi biti naplacena pretplata za novembar zbog tih par sati 01.11. 00h-02h pre prenosa - dobio sam odgovor od operatera da nece i da mogu slobodno da reklamiram ako mi slucajno stigne racun...
- 31.10.2011. sms od Telenora (14:33h) "zbog nepredvidjenog odlaganja" prenos broja u Telenor mrezu nije moguc u ocekivanom periodu. Zavrsetak postupka se ocekuje 03.11.2011."

Zovem MTS 789 da pitam koliko ce mi biti naplaceno za ta 3 dana koriscenja, dobijam odgovor puna pretplata 500 din i da tako stoji u ugovoru, i da oni nemaju veze sa tim "napredvidjenim odlaganjem" i da kontaktiram Telenor.

Zovem Telenor 9863 i trazim da mi objasne zasto ne moze da se izvrsi prenos 01.11. kako je predvidjeno (da ne kazem obecano) u prvom sms-u od Telenora i kakvo je to "nepredvidjeno odlaganje" zbog koga moram da platim i racun MTS-u ! Operaterka kontaktira osoblje koje radi na "portovanju brojeva" i kaze mi da nije moguce izvrsiti prenos prvog u mesecu i da moram da sacekam. Pitao sam je zasto sam onda dezinformisan prvim sms-om za prelazak 01.11. a ona kaze da nema u kompjuteru taj sms, nego ovaj od danas...Kako sam sacuvao sms u telefonu, ja joj kazem i datum i vreme kad sam primio taj prvi i onda ga je nasla :) Nakon toga je rekla da ne moze da mi pomogne i pitala me sta zelim indirektno implicirajuci da moze da se odustane od prenosa broja! :) Ostao sam pri tome da se nastavi procedura za prelazak u Telenor i platicu pun racun MTS-u...

Da se razumemo nije problem u 500 din, vec u tome sto sam dezinformisan i sto "nepredvidjeno" produzavaju za 3 dana...Ako vec nije praksa (kako kaze operaterka Telenora) da se prebacuju brojevi prvog u mesecu zasto me obavestavaju o necemu sto nije moguce??! ili je ipak moguce, ali me je operaterka "otkacila" na taj nacin...Sta je to nepredvidjeno? U svakom slucaju jako neprofesionalno od strane Telenora!

Pozdrav
 
Slicno iskustvo...
Dobio sam poruku da ce dvadeseosmog do sest casova broj biti prebacen iz Telenor u MTS mrezu,dvadesetosmi dosao a MTS kartica nije aktivna,posle odlaska u MTS da vidim u cemu je problem dobijam poruku da ce broj biti aktiviran tridesetprvog. Iz drugog puta (31) kartica je aktivirana i odlazim u MTS poslovnicu da potpisem ugovor za 50% popusta na tarifu,kad ja tamo a ono medjutim,u racunaru im jos uvek stoji da broj nije prenet i da ce me zvati u toku dana...posto me nisu zvali interesuje me koliko u MTS-u traje dan ;)
Sledeci put kada odem do MTS-ove poslovnice moram poneti bar kafu i ratluk,toliko puta sam isao a nista nisam poneo,red je...Pojedinci misle da radim tamo i oslovljavaju me sa "kolega" ;)
 
Odlazim ja danas do poslovnice MTS-a da pitam kad misle da mi pošalju poruku o prenosu broja (sa Telenora), kad prc, kažu da Telenor nije odobrio zahtev! Ne znam samo na osnovu čega su mogli da spreče prenos broja, jer je to pripejd broj, aktivan, redovno dopunjavan...Šta ja mogu da uradim da bih ostvario svoje pravo na prenos broja? Postoji li neko nadležno telo kome mogu da se obratim? Ili koga u Telenoru da eventualno kontaktiram?
 
DA li je broj registrovan uopšte na tebe? Za prepaid samo to može da bude problem. PUK, odnosno veliku plastiku pretpostavljam da si imao, inače ovi valjda ne bi ni prihvatili da ide bez toga ......
 
Pravo da ti kažem, ne sećam se da li je registrovan, davno je to bilo, a nisam ja kupio karticu, niti je ja koristim. U svakom slučaju, PUK1 sam uredno naveo u online prijavi, kao dodatno osiguranje u slučaju da ipak nije registrovan, tako da ne bi smelo da bude problema čak i da nije. Onaj broj sa same kartice od 20 cifara je takođe tačno prepisan, sve sam 2x proverio.
 
Vidi zašto su te odbili,pa ako je zbog toga što si ne registrovan,ti podnesi zahtev kao ne registrovani korisnik.
 
I podneo sam zahtev kao neregistrovani korisnik, jer nisam bio siguran da li je broj registrovan ili ne. Zvaću njihov korisnički servis, pa ću videti šta će mi reći.
 
Neće nikada da prebaci kao neregistrovan. Mora da ide u Telenor, ako nije, onda da ga registruje, i da čeka 3 meseca, pa onda da proba. Ako proba odmah, onda će Telenor (i bilo koji drugi operater) da odbije da odobri prelazak, je "nije 3 meseca korisnik" ... rauna se od datuma registracije.

Javi da li je to razlog.
 
Čudi me da nisi dobio nikakav odgovor.
Pozovi Ratel pa će oni da reaguju.
 
Neće nikada da prebaci kao neregistrovan. Mora da ide u Telenor, ako nije, onda da ga registruje, i da čeka 3 meseca, pa onda da proba. Ako proba odmah, onda će Telenor (i bilo koji drugi operater) da odbije da odobri prelazak, je "nije 3 meseca korisnik" ... rauna se od datuma registracije.

Javi da li je to razlog.
Nije tačno.
Ja sam se prebacio kao ne registrovan korisnik,zato i ima mogućnost registrovan i ne registrovan korisnik.
Ako si ne registrovan,onda te oni kada te prebace automatski registruju.
 
Оператор давалац броја може да одбије захтев из следећих разлога:
- захтев за пренос броја нетачан или непотпун;
- захтев је поднео нерегистрован припејд претплатник (корисник);
- утврђено да постоје неиспуњена доспела дуговања претплатника.

http://www.ratel.rs/%D0%B7%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B5/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D1%81_%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%98%D0%B0_%D1%83_%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D1%98_%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B8.536.html
 
Poslednja izmena:
Ja sam prvo podneo zahtev kao registrovan pa su me odbili zato što nije bio registrovan.
Onda sam ponovio zahtev kao ne registrovan i sve je prošlo ok.
Čak su i na TV-u rekli da ukoliko je broj ne registrovan onda ga oni registruju prilikom prebacivanja,samo onda se podnosi zahtev kao ne registrovan korisnik.
 
Neće nikada da prebaci kao neregistrovan. Mora da ide u Telenor, ako nije, onda da ga registruje, i da čeka 3 meseca, pa onda da proba. Ako proba odmah, onda će Telenor (i bilo koji drugi operater) da odbije da odobri prelazak, je "nije 3 meseca korisnik" ... rauna se od datuma registracije.

Javi da li je to razlog.

Ja sam u VIP-u imao neregistrovanu prepaid karticu. Otisao sam do njihovog standa, registrovao, uzeo puk i presao na stand MTS-a i uradio prelazak. Eto, nije proslo ni 10min :)
 
Znači, iz svega priloženog, ja sam ispao najgrbaviji .... :p:p:p:p:p

JA sam iz Telenora u VIP hteo da prebacim prepaid broj.

Odem u VIP, prvi put odbiju. Razlog, neregistrovan.

Odem u Telenor , registrujem, odem u VIP, kao j sasa, odbijen. Razlog: korisnik nije 3 meseca u mreži. Iako je broj par godina aktivan.

Posle 91 dan odem, i prenesem broj ...

u VIPu mi nisu ponudili taj "prenos neregistrovanog"

Očigledno da i dalje rade ko kako hoće, i koriste nedorečenosti .....
 
Nazad
Vrh Dno