Šta je novo?

MNP u praksi - vase price i iskustva

Naravno da radi.Nema razloga da ne radi.
 
Jel ima neko info kako Vip reaguje na prebacivanje broja, da li moze da se isposluje 50% na pretplatu.
 
Raspitao sam se u Vip shopu nude kao pogodnost za stare korisnike uz 25 % na pretplatu da predju na visi paket bez provere u kreditnom birou.
 
Predji ti brate na MTS, počeli da prenose nepotrošeno i daju 50 posto popusta .... ili još bolje , idi u telenor, i pitaj da li hoće da ti daju 50 posto popusta na ugovornu obavezu, ako pređeš kod njih .....

Hebo VIPovih 25 % bez provere KB, u, stvarno ....
 
Predji ti brate na MTS, počeli da prenose nepotrošeno i daju 50 posto popusta .... ili još bolje , idi u telenor, i pitaj da li hoće da ti daju 50 posto popusta na ugovornu obavezu, ako pređeš kod njih .....

Hebo VIPovih 25 % bez provere KB, u, stvarno ....

+1

Trenutno sa 4 ugovora u VIP-u koji cekaju da predju u drugu mrezu krajem godine.
 
Zeleo bih da sa Telenor postpaid-a predjem na MTS-ov pospaid paket MixNet M...
Da li vazi jos 50% popusta na ugovorenu obavezu?
Da li se moram obavezati ugovorom na 1 ili 2 godine?
Da li se dobija neki telefon(za promenu operatera,paket)?
Koje su moje obaveze kod prenosa broja(da li je pored izmirenih racuna potrebno jos nesto)?
Kada je najbolje izvrsiti prenos(krajem meseca,pocetkom)?
Hvala cheers
 
trebalo bi da su produzili akciju do Nove Godine
moze 1 a moze i 2
ne
ne znam
verovatno krajem kako ti ne bi poceo nov mesec kod Telenora.
 
- jeste produžena do nove godine, ali i da nije, za prelazal bi odobrili.
- može i dalje i 12 i 24 meseca.
- nema više poklon telefona, ako na to misliš.
- samo da ne duguješ van valute.
- najbolje krajem, zbog već pominjanih problema sa 30 dana za izmirenja duga koji počinju odmah od dana prelaska. Tako da ako pređeš 05. u mesecu, moraš da izmiriš dug sledećeg 05. u nesecu za tih 5 dana, a ti u tom trenutku i ne znaš koliko duguješ za tih 5 dana. Tamo negde 20.og počni i do kraja meseca sve odradiš.

PS. MOžda će te zvati i iz Telenora da vide zašto odlaziš, pa ako je samo zbog popusta, moguće je da će ti i oni ponuditi 50 posto , samo preveri da li 12 24 ili obaveza 24 a popust 12 , da te ne vaćare ... A ako baš samo zbog paketa, onda im kaži da ti , pored popusta, fale i minuti u paketu i slično ... da vidimo kako će reagovati ....
 
I javi nam kako je bilo tj. dal su te zvali iz Telenora i ponudili nesto povoljno.
 
Naravno da se podrazumeva :D
Sutra hitam u MTS poslovnicu pa javljam ishod...Hvala na pomoci.
 
Ako si u mogućnosti, idi ujutru, jer do 14.00 sve što radiš, računa se i taj dan .... i ovi će te zvati 80 posto već istog dana ....
 
Ja sam presao iz VIP-a u TELENOR,zvali su me da vide zasto odlazim.Nudili su 25% popusta na pretplatu plus telefon...
 
Da, stim što je popust valjda 6 meseci, a telefon iz normalne ponude. Nas interesuje 50 posto bez telefona.
 
Ja sam na Telenoru (postpaid) od 2002. nisam nešto mnogo cepao račun (na tarifi sam prenesi 325 i u zadnjih nekoliko meseci sam vrlo malo prekoračivao limit)
e sad merkao sam one prenesi i surfuj pakete ali su mi preskupi, za 1.700 mesečno imam čak i manje minuta, a kad se uzme u obzir i zaokruživanje na 60+60 onda bih ga prekoračivao dosta ...

napisao sam im mail da li bih mogao da dobijem veći paket (prenesi i surfuj 2000) sa nekim popustom ali su me odbili (ponudili su mi dodatne minute u mreži ali mi to ništa ne znači pogotovu što se oni troše tek kad ispucam ove "zajedničke")

tako da sam juče taman pred zatvaranje poslovnice otišao u mts (iako mi je telekom veoma "omražen" ali za moje pare biram najbolju varijantu) i tražio da prenesem broj - uzeću mix net xl 3.127 kinti (sa 50% popusta to će biti nešto preko 1.500) i u tome ima čak 1000 minuta, 3000 sms i 3gb internet (i više nego dosta za mobilni)

e sad kako je to bilo u subotu videću da li će me zvati iz telenora da me "nagovaraju" da ostanem, nisam siguran da li bih ostao i kada bi mi ponudili npr prenesi i surfuj 2000 sa 50% popusta (jer i tada ći za iste pare u telekomu imati 1000 minuta a ovde 600 a i jedno i drugo mi je i više nego dovoljno - do sada nisam prelazio 400, opet sa druge strane telekom je umeo da proglašava neke mogućnosti paketa kao "promocije" pa sa njima nikad ne znaš na sigurno + kraduckanja i sl.)

tako da videćemo šta će biti .. javljam rezultate ...

p.s. par info iz telekoma
1. ako se uzima ovakav ugovor na 50% popusta onda nema telefona
2. postoji mogućnost prelaska na jači paket i zadržava se pravo na 50% popusta
3. popust traje tokom čitavog vremena trajanja ugovora 12 ili 24 meseca
4. oni mi rekoše da je meni u ugovoru naznačena cena koju ću plaćati kao i usluga tako da ne može posle da dođe do nekih promena
tako da krastavac što ne može i tel ali ovo je izuzetno dobra ponuda, tako da ću i ženu i ćaleta koji su već na 064 da našaltam na postpaid jer mesečno daju više od 1000 na dopune a ovako mogu npr da uzmu mix net l sa 50% popusta i da imaju 600 minuta što im je i više nego dosta ...
 
Odlično .... još jedno iskustvo ....

Meni su tako rekli da je nemoguće da prebacim broj sa postpaida na prepaid ... negde sam to već pisao ...

i podnesem zahtev da prenesem broj u MTS, prvo pitam može iz Telenora postpaid kod vas u Prepaid ? Može .... i ja podnesem zahtev.

Isti dan me zovu iz Telenora da pitaju čime sam nezadovoljan.

Kažem ja sve OK, ali hoću da taj broj prebacim na prepaid. Pa hoćete li to kod nas? Pa pokušao sam, ali su mi rekli da ne može.

Pa znate kako, u izuzetnim slučajevima može ....

Rekoh, neka ide u MTS, kada je već počeo proces, ako mi bude bilo bitno da bude u telenoru, onda ću ga lako za 3 meseca ponovo preneti.

Inače, moja sestra od tetke je to odradila sasvim bezveze pre x godina, još su karići radili sa Mobtelom.

Otišla i raskinula ugovor i ugasila broj.
Posle 10ak dana joj stiže pismo da im je žao ako je nešto do njih, i da može da zadrži taj broj kao prepaid. I to samo da ubaci tu svoju karticu u narednih X dana i da pozove 1212 tada čini mi se ... a danas posebne kartice za prepaid, posebne za postpaid , te muda, te mas .... znači još tada su postojale "tehničke mogućnosti", samo NEĆE to da rade .... bezobrazluk ....
 
Daklem sad su me zvali iz Telenora i ponudili mi Prenesi i Surfuj 2000 sa 50% popusta tako da sam prihvatio (možda neracionalno ali prema Telekomu imam odbojnost a 600 minuta mi itekako završava posao)
procedura je da sam poslao poruku (može i praznu) na 1100 sa svog telefona čime sam prekinuo proces prelaska a iz Telenora će poslati kurira u narednih kaže do 4 radna dana sa aneksom ugovora da potpišem ...
naravno uz ovakvu kombinaciju ne može telefon ali tokom naredne dve godine mogu da skačem sa paketa na paket (jeftiniji ili skuplji) i ostaje mi 50% popusta ...

naravoučenije 1: uvek se treba cenjkati
naravoučenije 2: mnogo su fini kad skapiraju da možeš i kod drugog da odeš ...
 
Naravno da ne može telefon, ne može ni u MTSu, hteli smo da vidimo kako će se ponašati za popust ...

A jesu li ponudili i opciju od 12 meseci? Ili samo 24, i imaš popust svih 24 ?

Znači isti dan te zvali .... :) :) :) Lepo je to znati ....
 
ja sam pominjao 24 a i zanima me samo 24 tako da nisam ni pitao (mada mislim da bi ponudili jer i mts daje bilo na 12 bilo na 24)
finoj cici sam otvoreno rekao na koji paket u mts idem i da je mnogo povoljnije (cela priča mix net xl vs prenesi i surfuj ... bla bla ...) na šta se ona složila u fazonu "da to je baš povoljna ponuda..." :)
 
Jutros otisao do poslovnice MTS-a,dobio sim karticu koja treba da bude aktivna kada Telenor dozvoli prenos broja...napomenuli su mi da ce me zvati verovatno iz Telenora da pokusaju da me ubede da se predomislim.

@LuxoR
"i ako mi je telekom veoma "omražen" ali za moje pare biram najbolju varijantu"

Slazem se u potpunosti sa tobom,drago mi je sto si zadovoljan sa ponudom Telenora.
 
napomenuli su mi da ce me zvati verovatno iz Telenora da pokusaju da me ubede da se predomislim.
Šta se bune, kada su oni prvi i počeli to da rade. Telenor je to od skoro počeo ....

Eto, možeš da očekuješ i ti poziv do kraja dana .... :) :)
 
Jutros otisao do poslovnice MTS-a,dobio sim karticu koja treba da bude aktivna kada Telenor dozvoli prenos broja...napomenuli su mi da ce me zvati verovatno iz Telenora da pokusaju da me ubede da se predomislim.

Javi sta je bilo. Nadam se da je Telenor postao nesto fleksibilniji.
 
Ma oni su fleksibilniji tek kad podneses zahtev da ih napustis, iako najmanje daju u sklopu standardne ponude.
MTS-ovi paketi su, sa aktuelnim popustom od 50%, neuporedivo jeftiniji. Razlika u kvalitetu sigurno ne opravdava toliko razliku u cenu...mada, nisam siguran da li bih se uopste slozio da je Telenor trenutno najkvalitetniji operater.
 
Telenor - pa jeste trenutno je najkvalitetniji ;) i najprofesionalniji (ali ipak zivimo u zemlji Srbiji)
 
A kako ti to znas? Jesi radio neko istrazivanje kvaliteta mreze i pokrivenosti? Verovatno pises iz licnog iskustva, sto nije dovoljno da bi se doneo takav zakljucak.

Evo danasnje vesti sa drugog foruma u vezi sa kvalitetom jednog drugog operatera. Ne navijam ni za koga, vec samo zelim da istaknem da situacija nije tako crno bela kako ti i tebi slicni navodite.
To da je Telenor u svakom trenutku najbolji operator i da se u njegovu dominaciju ne sme dirnuti je cista budalastina.

Časopis connect Srbija predstavlja rezultate prvog nezavisnog testiranja kvaliteta mobilnih mreža
Vip mobile - Pobednik connect testa mobilnih mreža 2011/2012

utorak, 25. oktobar u 13 časova
Medija centar, Terazije 3, Beograd

Rezultati testiranja mobilnih mreža u Srbiji objavljeni su u novembarskom broju časopisa connect koji je na kioscima od danas. Na sutrašnjoj konferenciji za medije biće dodeljen i sertifikat kompaniji Vip mobile, operatoru koji je osvojio najveći broj bodova i zaslužio prestižnu titulu Pobednika connect testa mobilnih mreža 2011/2012. Takođe, biće predstavljeni i svi ostali rezultati, kao i metodologija testiranja.

U saradnji sa kompanijom P3 communications, časopis connect je po prvi put kod nas izvršio nezavisno testiranje kvaliteta mobilnih mreža, ceneći kako prenos glasa tako i prenos podataka. Istraživanje je izvršeno u četiri grada (Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac) u kojima živi približno trećina stanovnika Srbije, kao i na magistralnim putevima. Connect je u Srbiji testirao i vrednovao mreže na isti način kao što to već godinama radi u Nemačkoj, Austriji i Švajcarskoj, pa su dobijeni relevantni rezultati koji ne samo da rangiraju mobilne operatore, već i porede nivo servisa sa onim što dobijaju građani razvijenih evropskih zemalja.
 
Ma oni su fleksibilniji tek kad podneses zahtev da ih napustis, iako najmanje daju u sklopu standardne ponude.
MTS-ovi paketi su, sa aktuelnim popustom od 50%, neuporedivo jeftiniji. Razlika u kvalitetu sigurno ne opravdava toliko razliku u cenu...mada, nisam siguran da li bih se uopste slozio da je Telenor trenutno najkvalitetniji operater.

ograđujem se da govorim i poredim samo mix net i prenesi i surfuj pakete jer su me oni i interesovali

mts je u startu jeftiniji + 50% popust, e sad kod Telenora važi prenošenje 3 meseca plus što imaju "neograničen" internet tako da i kad potrošiš te "brze" megabajte neće ti cepati račun već ćeš samo da skontaš da ide sporo, dok na mts-u bi ti zacepili na račun (opet ako uzmeš veći paket i ne rasturaš se od youtuba ili ne koristiš taj mobilni internet za laptop onda ćeš teško ispucati 2-3gb na provere mejlova pokojeg sajta, fbooka i tvitera...)

što se mene tiče mnogo će vode proteći dok se mts bude oprao za onu famoznu "promociju" o prenošenju minuta (ko se ne seća: kada je telenor krenuo sa prenesi paketima brže bolje mts iskopira ponudu i posle par meseci samo kažu istekla je "promocija" ne prenose se više minuti)

tako da jeste da mi je telenor skuplji ali sam kod njih na postpaidu od 2002. i nikada me nisu ni sa čim "iznenadili" ... e sad to što je džukelizam da kad ja lepo tražim kažu jok, a kad "pretim" da ću da pređem onda sve može ... izem ti CRM ...
 
Tanka prica su ;)
50% popusta na ugovor od dve godine...Da su paketi vise izbalansirani ostao bih verovatno(i pored toga sto mi vise odgovara vezivanje ugovorom na godinu dana).
 
Da,danas su zvali. Interesovalo ih da li sam zadovoljan njihovim uslugama,koji je razlog prelaska i sl.
 
Nazad
Vrh Dno