Šta je novo?

MNP u praksi - vase price i iskustva

jos jedno pitanje, ranije sam to video negde ali ne mogu da se setim gde:

jel se tokom prebacivanja sa jednog provajdera na drugi, ostaje bez "broja" na nekoliko dana? ili ne? tj jel postoji duzi period izmedju trenutka kad vas stari operater "iskljuci" a novi "ukljuci" na svoju mrezu?
 
po pravilu je da se ne ostaje bez "dometa", vec da je proces manje-vise automatski... E sad to su pravila...
 
Ne ostaje se bez broja .... sve dok vas novi ne preuzme, stari vam pruža uslugu. Sam prenos je izmedju 02 i 06 ujutru, tako da je skoro "bezbolno" ...
 
@solomonbg

A ako ne ispoštuju termin 02-06, ne bi bilo zgoreg da odmah odeš da vidiš o čemu se radi. Ja sam tako uradio i za 2 minuta je sve bilo ok. Slučajnost?
 
@solomonbg

A ako ne ispoštuju termin 02-06, ne bi bilo zgoreg da odmah odeš da vidiš o čemu se radi. Ja sam tako uradio i za 2 minuta je sve bilo ok. Slučajnost?

Mene je telenor iskljucio oko 2 ujutro a telekom je "zaboravio" da me ukljuci u 6 ujutro, pa sam ih zvao u 8 sati i ukljucili me za 15 minuta (dva broja telefona). E sad kad odem na stanje predhodnok stanja, pokazuje mi da sam duzan za 5 dana 5916.25 dinara (dva broja telefona). . Videcu sta je u pitanju. Mada su mi prebacili i minute i poruke i internet (mix net m)

Послато са LG P500
 
Moje neprijatno iskustvo:

Ćale i ja smo hteli da prenesemo brojeve iz Telenora na mts. Moj broj se vodi na njega, jer imam Telenor postpaid nekih 7 godina, uzet još dok sam bio maloletan, pa posle nismo prebacivali. Dakle, suštinski, oba broja su njegova i hoće čovek da prebaci. Meni je ugovor istekao početkom jula, njemu početkom avgusta.

Odlazimo polovinom jula u Delta City. Dobar dan, 2 godine, 50% popusta, 1 zte telefon po ugovoru? Da, da, da... Ok, vidimo se u avgustu da to odradimo.

Prošli četvrtak odlazimo, pitamo 10 puta isto, 2 godine, 50%, telefon - milion puta dobijamo DA kao odgovor. Potpisuje on sve šta treba, sledeće nedelje, kad se izvrši prenos, dođite da potpišete ugovor.

U međuvremenu zove Telenor, nudi nam na oba ugovora, na 2 godine po 50% popusta, ali odbijamo.

Juče stigla poruka, danas oko 6h izvršen prenos uspešno. Ćale odlazi jutros u Delta City, kad međutim - Ne gospodine, ne možete da dobijete 50% na oba ugovora i nema nikakvih telefona! Jedan ugovor može na 2 godine sa 50% i to je to. Posle žučne rasprave, objašnjavanja, njihovog zvanja kolega, dobili smo ponudu da dođemo sutra i da će oba broja imati 50% na godinu dana uz taj pišljivi ZTE telefon.

Tako da prenos je prošao ok, ali kasnije sa mtsom :mad:

Voleo bih da čujem vaše mišljenje, jer smatram da nisam lud. Čitao sam dosta po forumu (video da neki nisu dobili telefon), 2 puta razgovarao sa ljudima iz mtsa lice u lice - i da ovako ispadne.
 
^ zena i ja produzili ugovor sa mt:s i dobili 50% i po ZTE telefon sa po prepaid brojem sa 200RSD. uradjeno sve u DeltaCity.
eh da, uzeli smo samo na 1 godinu.
 
Poslednja izmena:
Ja juče bio sa ujkom u Po .....

On ima postapid, ujna bila prepaid .... Otišli smo da prebaci i ujnu na postpaid ali opet na svoje ime, tj. da ima dva broja na sebe, da se ona ne bi cimala.

Odradjeno: Ujna sa prepaid na postpaid, MIX400, na taj broj 50 posto popusta na 2 godine, + poklon ZTE + PrePaid kartica sa 200 dinara kredita. U prelazu naveden njegov prvi broj kao "pozivalac", i imaće popust valjda 3 ili 6 meseci kao "doveo sam sebe" .....

zato im hebi kevu ...
 
A jel i tvoj ujak uzeo 50% na 2 godine, ili samo ujna?

Jer navodno, mogao je da uzme jedan broj na 2 godine sa popustom, dok drugi da stoji otvoren. Što meni nema apsolutno nikakve logike.
 
Ne, ujakov je već 10 meseci pod obavezom, do oktobra 2012, uzeo je u oktobru 2010 nokiu 2730 za 1 dinar. I nije čovek na šalteru pravio nikakav problem.
 
Voleo bih da čujem vaše mišljenje, jer smatram da nisam lud. Čitao sam dosta po forumu (video da neki nisu dobili telefon), 2 puta razgovarao sa ljudima iz mtsa lice u lice - i da ovako ispadne.

Svako dobija taj ZTE bez obzira da li potpise na ugovor na 1 ili 2 godine (uz 50% popusta)..naravno problem je sto su mnogi radnici MTS "neobavesteni"...
 
Zet prešao iz MTSa u Telenor tamo negde 7-8 jula ...

Normalno, očekujemo 2 računa, od MTSa i od Telenora.

Negde oko 10 avgusta mu stiže SMS da je prethodni operater zatražio ukidanje broja, zbog neizmirenog računa.

Račun mu stigao klasika, 6-7 avgusta, sa normalno rokom dospeća 20. avgusta.

On nije mnogo obraćao pažnju, jer zna da ima rok do 20.

18. ujutru platio račune (i telekomu i telenoru) pre posla, 19.08. oko podne mu prvo stigne SMS od telenora hvala što ste izmirili račun, a malo kasnije mu isključe TOTALNO karticu, znači, kada ga pozoveš, dobiješ odgovor "BROJ NIJE U FUNKCIJI" ... znači, nije ni ono klasično, da ti prvo isključe odlazni saobraćaj, pa prodje neki dan, nego odma CAO makazicama ...

Naravno , popizdeo je ..... odneo oba računa u Telenor, i uključili mu odmah, ali eto ... neko nerviranje MORA da postoji .....

Tako da znate, ko se odlučuje za prelazak, RATEL je propisao valjda 30 dana da se izmire obaveze prema prethodnom operateru, a ******i to BUKVALNO shvatili, i odmah 30og dana šalju (mislim, verovatno ide automatski, ali mogli su softverski to da srede) zahtev za isključenjem, iako za taj račun još nije istekao rok za plaćanje.

Znači, teoretski, ako zameniš mrežu 02. u mesecu, već tamo 03. sledećeg meseca možeš da očekuješ opomenu, iako još i ne znaš iznos računa .....

Eto još jednog iskustva.
 
Poslednja izmena:
Ne znam gde drugo da pitam...Zvali me iz mts-a nicim izazvani,da mi ponude da produzim ugovor...Nude mi uz MixNet M Galaxy Fit i X8 za dinar...Vrede li nesto ovi telefoni?Za kolko to moze da se "uvalja"?:D
 
S obzirom da je X8 u redovnoj ponudi 4800 uz taj paklet, eto imaš neku predstavu. ja ću ti dati za njega 2 dinara, eto, imaš zaradu 100 posto :) :) :)

Bre, ako ne planiraš da menjaš mrežu, i ne planiraš da menjaš paket, i smatraš da ćeš moći da plaćaš 2 godine, OK je ... samo neka ti kažu, pošto ti već sami nude, da li će ti zavaliti i 3G pretplatu? To ti je oko 120 dinara x 24 meseca, da znaš ...
 
Bolje uzmi 50% manju pretplatu dve godine i jos ces dobiti neki krs od telefona :)
 
meni juče nisu dali telefon u bulevaru k.a., navodno ih nemaju više. :/
 
Sa 50 posto štedi nekih 550 x 24 = 13200 dinara, ako uzme fon i proda ga za 150 evra, tu je negde, taman ako mora da plaća veću pretplatu zbog 3G ... sa 50 posto štedi po malo n audge staze, sa novim fonom može da doje do keša, i da nastavi da plaća kao što je i plaćao.

Otprilike mu na isto dodje, sam neka odluči šta mu treba.

Meni u januaru ističe obaveza, i ako ne dobijem HTC WF S za 1 din, onda uzimam 50 posto popusta. Na 24 meseca fina para. ;)
 
Promocija 50% popusta na ceo period ugovorne obaveze ističe na kraju ovog meseca. Šta će posle da ponude, videćemo. Ranije su korisnicima kojima je istekla obaveza nudili 50% popusta na pretplatu samo u prvoj polovini trajanja novog ugovora.
 
Ne , ja sam u Telenoru, tamo ga imaju ... a i januar nije blizu, možda ga dobije i MTS, obzirom da ga ima i Telenor i VIP ....
 
Napomena u vezi MNP i Telenora:
kada se predje na Telenor mrezu i uzme prepaid, ne moze se preci na postpaid.

Jer cim iskljuce prepaid karticu broj se automatski vraca maticnom operateru. Kazu u Telenoru da to nisu predvideli i da im treba vremena da srede sistem.
 
Ljudi jel moze pomoc (ako je neko imao ovakvo iskustvo)...
Istekao mi je ugovor u VIP-u pre 2 dana (23.09) i sada zelim da prenesem broj, bio danas do drugog operatera (hvala Bogu na poslovnicama koje rade i nedeljom :) ) i podneo zahtev. Medjutim sad mene muci sledece:
Posto mi je obracunski period 18-og u mesecu, meni jos uvek nije dosao racun za period od 18.08 do 17.09 (ali to mogu sutra ujutro da platim u VIP poslovnici pretpostavljam, rok placanja je do 5.10).
E sad posto, kao sto rekoh, od 18-og krece novi obracunski period - a meni je ugovor istekao 23. da li ce mi vip praviti probleme za ovaj period (jer ovo tek treba da bude u sledecem racunu). Gledajuci malo onaj zakon, ne bi trebalo da bude problema, jer VIP u slucaju da ja ne platim ovaj racun (kada mi stigne - posto jos uvek traje ovaj period), moze zatraziti od novog operatera da mi suspenduje pozive do 30dana...
Malo mi je sad tu nejasno (ocigledno cu biti na milos i nemilost ljudi iz VIP-a i kako oni tumace ovih 5 dana koji su mi pod ugovornom obavezom u novom obracunskom periodu 18.09-17.10 (istekao mi ugovor 23.09) :D ). Nadam se da razumete sta sam hteo reci :d
 
Poslednja izmena:
Nece ti uzeti za zlo nesto ciji rok placanja jos nije istekao. :)

Takodje, izgleda da ces platiti pretplatu za pun mesec. Pogledaj OVDE.
 
Poslednja izmena:
Osim ostalih problema sad evo i ovo:
Potpisao sam zahtev za prelazak 11.07.2011 i dobio sim karticu koju sam trebao zameniti kad mi dodje poruka da je broj aktivan na vip mrezi... broj je bio aktivan od 18.07.2011 ... i paceri mi poslali racun od 347.66 din za tih sedam dana (od 11.07 do 18.07) za koriscenje usluge i to postpaid iako nisam koristio tu karticu uopste dok nije stiglo obavestenje da mogu da je koristim.

I jos nesto sto me iznerviralo je da mi je poruka dobrodoslice u VIP mrezu stigla 19.07.2011 u 3h ujutru i naravno probudila me...
:(
Meni su isto poslali račun od 200 dinara za privremeni broj a nisam ga koristio,znači po njihovom sam ipak platio prelazak ili čak skuplju pretplatu,a to je račun za septembar,a stići će mi isto za septembar ali sada cela pretplata.Ispade da mi je prva pretplata više nego što piše,inače Smart 300 je upitanju.
 
Jedno kratko pitanje, preleteo sam temu ali nisam naisao na odgovor...

Naime hocu da promenim operatera, ali mi drugar kaze da je njegov buraz menjao i kad god ga pozove (a promenio je cim je omogucena ta opcija) on prvo isprica svoju pricu kako je korisnik na novoj mrezi itd itd pa tek onda uspostavlja vezu...

Da li se ovo moze iskljuciti posto je totalno piiiiiiiiiiiiip da kad mi neko hitno treba slusam pricicu, pogotovo sto masa ljudi cim cuje onaj glas prekida vezu?

Hvala unapred na odgovoru

:wave:
 
Možeš to da deaktiviraš da tebe ne obaveštava da je neko iz tvoje mreže prešao u drugu.Zovi svog operatera da ti isključe.
Ne traje to ne znam koliko,svega neki sekund,bar meni to ne smeta,a kad bude smetalo isključiću.
 
Nazad
Vrh Dno