Šta je novo?

MNP u praksi - vase price i iskustva

E stipse :D Majku im kao da su Škoti, a ne Norvežani :D

A kakva je situacija kod MTS-a? Jel prešao neko na njihov pre-paid sa neke druge mreže?
I ovo mi ne ide u glavu kad kupiš novu telenor prepaid karticu platiš je 200 din, a dobiješ samo 50 din. kredita. Strašno. Kupio sam skoro MTS pre-paid karticu (onu moj klub...jer je razgovor sa 3 F&F broja dž) i za 200 din. sam dobio 200 din. kredita, 200 min. u mt:s mreži i 200 SMS poruka (poruke i minuti važe mesec dana)
 
Poslednja izmena:
Ja juče bio da sa Telenor postpaid prenesem na MTS prepaid. javljam iskustvo.
 
Osim ostalih problema sad evo i ovo:
Potpisao sam zahtev za prelazak 11.07.2011 i dobio sim karticu koju sam trebao zameniti kad mi dodje poruka da je broj aktivan na vip mrezi... broj je bio aktivan od 18.07.2011 ... i paceri mi poslali racun od 347.66 din za tih sedam dana (od 11.07 do 18.07) za koriscenje usluge i to postpaid iako nisam koristio tu karticu uopste dok nije stiglo obavestenje da mogu da je koristim. Takodje prodavac koji mi je dao karticu rekao je da mogu da je koristim ali naravno ne sa onim brojem koji zelim da prenesem nego onaj koji je bio na sim kartici, pa kad sam ga pitao dal to ide prepaid ili postpaid kaze on da je na kredit tj prepaid...

I jos nesto sto me iznerviralo je da mi je poruka dobrodoslice u VIP mrezu stigla 19.07.2011 u 3h ujutru i naravno probudila me...

I u medjuvremenu je porastao broj ljudi koji misle da sam nedostupan zbog one njihove bezvezne poruke, mada ovo je navodno problem kod telenora (slucajno ili namerno???)

I to je to... za sada... :(
 
To jeste problem do Telenora, odnosno operatera od kojeg si otišao. Kada te zovu sa druge dve mreže ne čuje se nikakva poruka.
 
telenor post -> mts prepaid,dobija se 200 din kredita i neke besplatne poruke,dal 200 ne znam tacno...
 
Broj mobilnog telefona prenelo 3.849 korisnika



U Srbiji je u prvom mesecu od uvođenja usluge prenosa broja mobilnog telefona u drugu mrežu preneto ukupno 3.849 brojeva, objavila je danas Republička agencija za elektronske komunikacije (Ratel).

Direktor Ratela Milan Janković rekao je da centralna baza koju vodi ta agencija funkcioniše bez ikakvih problema i izrazio zadovoljstvo sa sva tri domaća operatera.

Prema podacima koje su saopštile kompanije, najviše brojeva preneseno je u Vip mobajl (Mobile), slede Telenor i Telekom Srbije.

Prema podacima Ratela, tri srpska operatera mobilne telefonije zajedno imaju više od 10 miliona izdatih brojeva. Više od polovine su korisnici usluga Telekomove Mobilne telefonije Srbije, zatim slede Telenor i Vip.



Izvor > LINK
 
Da li je neko ko je pralazio kao postpaid sa drugog provajdera na MTS dobio tih 50% popusta na 12 ili 24meseci odnosno na celo trajanje ugovora ili se dobija 6 meseci gratisa na ugovor od 24 meseci ?

Ја сам прешао са два броја постепјд са теленора на мтс. Одрађено све, склопио уговоре (са пуно преговора и ценкања јер не дају одједном два уговора) и узео на један овај LG a на други 2 године по 50% попуста. Добио два мобилна и припејд картице и мало кеша на додатна два броја (доведи пријатеља).

Sent from my LG-P500 using Tapatalk
 
Da rezimiramo.

Ako sam na MTS-u na ugovoru koji je istekao i hoću da mi ponude nešto masnije od standardne ponude, šta radim sledeće:
1. Idem u neku poslovnicu i pitam šta mi nude da ostanem? Pitam nešto drugo? Idem u KOJU poslovnicu?
2. Ne platim poslednji račun i odem npr. kod Telenora kao da pređem, pa ovi odbiju zahtev i zovu me u međuvremenu?

Nešto treće?

Edit, da ne spamujem dole:

Trenutni paket MixNet M = 1100 din, računi najčešće 1500. Nekad skoči na 2000-2500 (2-3 puta godišnje), imalo je i ne baš mudrih roaming izleta sa 4000-5000 (tipa jednom godišnje).

U standardnoj ponudi uz MixNet L (1900 din) imaju Incredible S i LG Optimus 2X za oko 20k. A preko Smartphone shopa i Optimus 3D za oko 23k.
Da li je realno da očekujem nešto više od standardne ponude za ova 3 koju šmekam?

Ili neki treći savet ako imate?
 
Poslednja izmena:
ako ti je istekao ugovor, mislim da ces dobiti samo standardnu ponudu ko i svi drugi... mada zavisi od mesecnih racuna.
 
@Vlad79
Trebalo bi da ti ponude nesto bolje, obzirom na visinu racuna (potrosnja ti recimo jako podseca na potrosnju jednog mog druga, kom su ponudili X8 za 1din, iako u njegovom paketu, isto Mix Net M, zapravo kosta 4800din - dakle, bilo je pogodnije, ali je pitanje kako to funkcionise sa premium modelima; i da, i njemu je isticao ugovor i sami su ga nazvali). Ono sto ti ja savetujem je da odes u neku jacu poslovnicu i trazis da te spoje sa nekim iz marketinga (jer oni te zovu i nude te pogodnosti da produzis ugovor) i ako to odbiju ili nesto njajuke, trazi sefa smene ili preti prelaskom u VIP/Telenor, i videces kako ce da postanu ljubazniji... :) Najgore sto moze da se desi je da stvarno podneses zahtev za prelazak u drugu mrezu, pa tek onda da te pozovu, ali mislim da ce svakako da se potrude da te zadrze, jer si solidan potrosac.
 
Hvala na odgovoru Mironiko, to je otprilike to.

Zamrla nam tema malo, valjalo bi videti još utisaka..
 
Juče je bilo u vestima da je realizovano oko 4000 promena brojeva.
Mislim da je to relativno mala vrednost - očekivao sam bolji odziv. Ja sam razočaran u pristup sva 3 operatera.

Telenor (čiji sam korisnik) nema želje (a izgleda ni potrebe) da individualnim ponudama pokuša da zadrži korisnike. VIP i MTS nemaju nikakve specijalne ponude za prelazak u njihovu mrežu.
Imam utisak da je situacija sa paketima koje trenutno nude sva 3 operatera lošija nego pre 2-3 godine. Tada su se nudili paketi koji su imali tarifiranje 60+1s a sada svi zaokružuju na minut.

@Vlad79
tema zamire jer je realno mali broj korisnika mobilne telefonije istovremeno i korisnik BenchForuma. U svojoj okolini sam primetio odsustvo interesovanja za promenu operatera a i niko sem mene ne prati Bench.
 
U svojoj okolini sam primetio odsustvo interesovanja za promenu operatera

i neznanje.

Juče u Intesi diktiram broj ... A, vi ste MTS, imate karticu koja ... Ja je prekinem: Nisam MTS, ja sam u Telenoru. Ona me gleda, ali imate 065 ... znam, nema to veze, može da se promeni mreža, ja sam u Telenoru .... A-ham .... reče ona i nastavi da kuca ..... i verovatno misli da sam lud .... :) :) :)
 
Ma sta vam je... mt:s ima promociju 3 meseca, pa ce Vip, pa Telenor i tako u krug - bez preklapanja....
 
Pa, ja mislim da 80% ljudi i ne zna sta je to MNP, a 90% ne zna kako da prebaci svoj broj, gde treba da ide, sta dobija time, koje su promene... Proci ce godine dok to ne bude nesto sasvim normalno. Zbog toga je i broj prenetih brojeva, za mesec dana 4.000/7.000.000=0.000571428571 (0.057% ukupnog broja korisnika)
 
I još manji procenat ako uzmemo da tvrde da ima 10 000 000 aktivnih brojeva. Pošto MTS tvrdi da samo oni imaju preko 5 000 000 .....
 
a da ne zaboravimo i to da mnooooooogiiii ljudi jos uvek imaju prestare postpaid pakete i placaju ko zna kolike racune zbog skupih minuta, a kamoli da znaju za MNP
 
A postoji i inertnost korisnika, jednostavno navikli na određenog operatera i vezali se emotivno za njega. Netržišno razmišljanje, u stilu "to mi je što mi je".
 
evo sad pogledah mixnet M paket kod MTSa i ne mogu da verujem koliko je povoljniji od Telenora. Telenor nabio brdo bespotrebnih poruka i oduzeo isto toliko minuta.
ja gledam na MixNet M i prenesi i surfuj 1000 kao iste pakete, za moje potrebe, samo sto je mts jeftiniji za 670 din mesecno !!!!!!!
 
Ja gledam MixNetM 1121.00 dinar, i Prenesi i Surfuj 500 990,00 i ja mislim da je jeftiniji telenor, jer meni treba više poruka, i imam neograničen net ... svako može da nadje šta mu odgovara .....

Najbolje je da uzmeš u VIPu SMART 550, dobiješ duple smartove, i na 2 godine popust 25 posto, tako da za oko 1100 mesečno imaš 1100 svačega, pa trošiš kako ti najviše odgovara.
 
MixNetM ima 600 poruka a prenesi i surfuj 500 samo 500!!! Ako planiras da ti mobilni bude WiFi hot spot onda uredu za telenor u suprotnom neces potrositi ni tih 500MB a kamoli ostatak koji ce se skupljati prenosenjem.
 
I dodajte 50% popusta kod telekoma za period ugovorne obaveze.
 
Odgovara meni i 500 .... ponekad ne potrošim ni 300, pa mi 200 prenesu ... tako da mi se dešavalo da imam i po 800 na lageru ... a miute i sada imam preko 400 na lageru .... tako da puna kapa ...
 
I MixNet od pre dva tri meseca prenosi u sledeći mesec šta nije potrošeno. Ja puno putujem i dođe mi kao kec na 11 kada sam u Srbiji.
 
da li je nakon prebacivanja kartice moguce da oni iskopiraju kontakte i ostalo sa stare na novu karticu? jer to je ipak bitno
 
U telenoru pitaju i urade ... u MTSu moraš da tražiš, pa ako je raspoložen, uradiće ...
 
Da, bas su kulturni
 
Pa i jesu poprilicno, mozda sam na jedan slucaj naleteo da je radnica bila nekulturna dok sam isto tako mozda jednom u zivotu naleteo kod njih da sluzbenica/nik zna svoj posao :smash:
 
Nazad
Vrh Dno