Šta je novo?

MNP u praksi - vase price i iskustva

Ako se neko skoro prebacio na neki paket, BEZ ugovorne obaveze jel' postoji zakonski razlog da mora da ceka 3 meseca da promeni paket ili iskoristi MNP?

Danas mi bio ortak, paket 1450 dingera, računi i do 2500 .... pokušao prebeg, MTS uradio sledeće:

zvali ga i nudili uz ugovor na 24 meseca: Ili popust 80 posto (osamdeset) na 12 mesei uz obavezu 24 meseca ili Nokia C5-03 touchscreen, za 1 dinar. Odlučio se za Nokiu.

Onda je ispao glup jer je mogao da dobije 50% popusta svaki mesec uz ugovor na 12 ili 24 meseca sto svima nude :)
 
Alfa, otkud znam, ovo su mu ponudili.

El to sigurno za 50 posto, ne mogu nigde da nadjem na sajtu . . . .
 
Da li je neko ko je pralazio kao postpaid sa drugog provajdera na MTS dobio tih 50% popusta na 12 ili 24meseci odnosno na celo trajanje ugovora ili se dobija 6 meseci gratisa na ugovor od 24 meseci ?
 
Nema na sajtu i u nekim poslovnicama moras da se svadjas sa njima jer ne znaju ali nadjes skeniran neciji ugovor, pokazes tamo da moze i moze ;)
Ali sigurno moze svima 50% i onaj 6xBonus ide takodje.
 
Uradjen prenos MTSpost >> TLRprepaid.

-Zahtev podnet u petak 8.7. oko 10am.
-Iz MTSa zvali u subotu oko 9:30am.
-SMS obavestenje stize u utorak 12.7. oko 15:30 da je prenos odobren i najavljen za 15.7. od 02-06am.
-15.07. oko 2.10am ugasen MTS SIM, oko 6.10am aktiviran Telenor SIM
-Sve radi kako treba, postoji obavestenje da je broj prenet ako se zove iz mreza MTS i VIP.

Ukupno 6 dana ukljucujuci neradni vikend.
 
Poslednja izmena:
@Septimus

Sa MTS na Vip.
Jutros MTS kartica isključena(kad okrenem svoj 064..."Birate nepostojeći broj"), a Vip-ova koju sam dobio kad sam podneo zahtev daje ident 060...
Odem do poslovnice Vip, ona fina cura pozove teh podršku koja joj reče da je noćas nekih 59 korisnika trebalo da bude prebačeno sa MTS na Vip i čekaju odobrenje MTS-a.
Zanimljivo je da je u roku od dva minuta meni stigla poruka da je prebačen broj. Odmah sam proverio, sve ok.
MNP uspeo.
 
Podneo zahtev u ponedeljak 04.07. Telenor>VIP ; prepaid>prepaid. Računar u VIP poslovnici u PA pravio probleme, ali je zahtev uredno prihvaćen u sistemu i kod telenora i kod Vip-a, ali nisu mogli da mi izdaju drugu karticu, jer je kompjuter odbijao da završi zahtev. Sve sredjeno u utoran 05.07. Transfer odradjen jutros 12.07. tačno u terminu izmedju 2-6h. Sve radi najnormalnije.

U ponedeljak 04.07. I žena podnela zahtev kao i ja. Ali njen zahtev prihvaćen najnormalnije. Medjutim u utorak problem, odbijen prenos. Brzo smo utvrdili grešku, žena u Vipovoj poslovnici greškom unela pogrešan JMBG (došla mi žena 3 godine mladja :D) U utorak 05.07. Ispravljen zahtev i sve prošlo OK.

Oboje smo dobili poruke (mislim u petak 08.07.) da će prenos biti uradjen 12.07. medjutim opet ponavljam meni je prenos odradjen, ali njoj nije. Videćemo kad će.
A da u medjuvremenu su nas zvali iz Telenor Call centra, pitali za razlog odlaska i to je to.

13.07. Žena ponovo dobila poruku, da će broj biti prenet 15.07. izmedju 02-06h. Danas konačno odradjen prenos. Znači od 05.07. (kad je radjena korekcija zahteva koji je odbijen 04.07.) do 15.07. Ne računajući vikend punih 8 dana.
 
Polako, tek se uhodavaju i debaguju procedure... Nisu očekivali ovoliku navalu... Kažu do sada je već preko 1000 ljudi podnelo zahteve.

Biće prebacivanje uskoro (za koji mesec) i u roku od 2 radna dana od podnošenja zahteva.
 
Nisu ocekivali navalu od 1000 ljudi? Jel' to neko nije ziveo i cuo za Srbiju celu deceniju?:)
 
sneg iznenadio putare :d
 
E, a sada najsmešniji deo, prepaid koji sam iz zezanja iz Telenora hteo u MTS da prebacim čisto da vidim kako bi išlo preko sajta, odradjeno kako treba još 02.07., kartica mi je stigla PostExpressom već u utorak, potpisao ugovor, vratio kuriru, istog dana ili sledećeg, zvala me teta sa broja 064/790 da pita da li sigurno želim opet prepaid, i to je bilo to. Evo nedelju dana ništa. Bio u poslovnici, onaj ne vidi ništa u računaru, kaže zovi Telenor. U telenoru nemaju ništa, zovite korisnički MTSa. Zovem 064 789, kaže zovite 064/790. Zovem 064/790, ispta me za podatke, čekao sam 5 minuta, kaže ipak zovi 064/789, pa udju u opciju prepaid. Pozovem 064/789, prepaid opcija, operater 10 dinara, Uzeo mi i on sve podatke, uzeo o kom se broju radi, i napisao reklamaciju, iako sam rekao da sam već dobio karticu i potpisao papire, da ih je kurir vratio, kaže NIGDE NEMA ZAVEDENOG ZAHTEVA!!! Pa je i to dopisao u reklamaciji, a za kontakt broj sam ostavio onaj postpaid koji mi Telenor još nije aktivirao, i sada čekam poziv na njega.

Juče mi stigao SMS od MTSa da će u noći 19.07. do 6 ujutru biti izvršen prenos broja. Zahtev sam podneo 02.07. na njihovom sajtu. Prepaid telenor na prepaid MTS .... dobro je, nema nimesec dana kako sam tražio prenos.
 
Meni su za prelazak sa postpaid na prepaid u mts-u iskljucili postpaid jos u utorak. Prepaid nisam dobio jos. Uzas
 
Meni je prelazak bio sredjen u roku od 24 sata. Doduše, još ne mogu da proverim kredit na *100#, i dalje izbacuje da je to za prepaid brojeve. :) :) :) Ali kada pozovem 777 , sve normalno, kaže koliko imam kredita i do kada traje....

Na ESu se pojavio slučaj , a verujem da je istinit, jer sam pre par dana bio u telenoru i prisustvoao sledećoj sceni:

Dolazi lik da "povuče" nalog za prenos.

Kaže: hoću da obustavim prenos, nešto sam se dogovorio sa MTSom.

Ovi mu kažu: na osnovu čega ste se dogovorili, kada je broj u prenosu? Oni nemaju prava to da rade.

Lik će: Ne znam, evo sada idem od njih, uzeo sam telefon.

Telenorac: Gospodine, vi ste kod nas potpisali ugovor, dobili ste karticu, i broj je u prenosu. Sada 90 dana ne možete od nas, a sa njima ne znam kako ćete rešiti.

I čovek se iznervirao i otišao.

Na ESu čovek kaže:

Joj..pazi sad ovo..sta se meni desilo
05.07. sam podneo zahtev u Telenoru da se prebacim kod njih sa MTS-a
06.07 me zovu iz MTS-a da produzim ugovor i nude mi telefone po dinar,ja odem uzemem telefon potpisem ugovor na 24 meseca u mts-u
08.07 mi stize SMS da ce mi u noci izmedju 12/13.07 biti prebacen broj na telenor
ja zovem taj dan (08.07) korisnicki servis MTs-a i ono mi kazu da mi nece prebaciti zbog ugovora..bla...bla
danas ustajem kartica MTS-a mi ne radi :) nazovem sam sebe sa fiksnog kaze korisnik telenora nije trenutno dostupan...strasno :)

Ja napisao i slučaj koji sam video, i čovek se ponovo javio, jer sam ga pitao šta se dešava kod njega:

MTS kartica neaktivna....telenorova radi. Samo normalno da mi ne radi u ovom aparatu od MTS-a sto sam dobio (lg500p)
I stvarno nemam pojma sta ce mts da uradi povodom toga,nemam nameru da placam 2 telefonska racuna.
Kupio sam u medjuvremenu jedan pre paid 064:) da mogu da mi jave...kad ce resiti reklamaciju :) i kako.

Videćemo šta će biti .... još ako uzme fon i u Telenoru, mTS će morati da otpiše fon ...

 
Moja "kratka" prica prelaska sa Telenora na VIP ...

Posle dosta vremena razmatranja koji paket kod kog operatera ce mi najvise odgovarati u cenovnom rangu od 1000 do 1500 din sa najvise "besplatnih" minuta odlucio sam se na Vip smart 550 jer Telenor (kod kojeg sam bio kao postpaid korisnik paketa "prenesi 200" bez ugovorne obaveze) nije imao adekvatnu ponudu....
Posto na smart 550 vazi promocija dupli smartovi to znaci da za 1490 din imam 1100 smartova i s obzirom da max mesecno posaljem 100 sms poruka a net ne koristim, ostaje mi cca 1000 minuta... takodje uz ugovor na 24 meseca bez uzimanja telefona dobija se jos 25% popusta na mesecnu predplatu tj izadje 1117.5 dinara mesecno.
Zahtev za prenos podneo ponedeljak popodne 11.07.2011 kod partnera vip-a i detaljno ispitao prodavca da me ne zahebe u vezi promocija, on je zvao i kol centar da bi mu potvrdili. Dobio sam ugovor :rtfm: sa ultra sitnim slovima (ne moze cak ni lupom da se procita vec treba mikroskop... koji se normalno nisam ni trudio da citam na licu mesta) i novu sms karticu koju treba da zamenim kad mi odobre prelazak i rekao da ce da traje do 4 radna dana...

Sutradan ujutru oko 9h zove me teta iz telenora da me pita zasto zelim da promenim operatora i da pokusa da me zadrzi u telenoru. Kazem razlog da su mi potrebni minuti u sve mreze i da u vip-u ima 1000 minuta za 1000 din i da ako mi punude nesto slicno da cu da ostanem kod njih :) Na to ce ona meni da takav paket ne postoji vec da mogu da mi daju na postojeci paket "prenesi 200" (osim onih 200 minuta i 200 poruka) jos 200 minuta i poruka u telenor mrezi nakon potrosenih besplatnih minuta ili na paket prenesi 400 isto toliko minuta i poruka u mrezi :wc: ... zahvalio sam se na ponudi a ona nekako (valjda nezadovoljna sto me nije uspela zadrzati) nadrndana se odjavi u fazonu kao "odakle ovom ideja 1000 minuta za 100 dinara" :bottle:

Takodje u utorak sednem da citam ugovor i vidim da nije stiklirano na 24 meseca i odmah zovem kod partnera vip-a gde sam posnosio zahtev da proverim sta je u pitanju da ne bude da ne dobijem nista od promocija i dobijam odgovor da to u stvari tako treba da bude i da je on licno radio i ostale ugovore tako... :type:

14.07.2011 stize mi sms da ce tehnicki prenos broja biti realizovan 18.07.2011 u periodu od 2 do 6h...

U principu po prici da ce da bude realizovano za 4 radna dana ocekivao sam do petka :) ali nema veze i ovo je bilo iznenadjujuce brzo jer evo me danas ujtru sa 063 brojem kod vip-a

E sad ajde da vidim kako se proverava stanje smartova... hm.. preko poruka i govornog automata daje samo broj potrosenih smartova a ne preostalih kao sto je to u telenorovim paketima. Neka sumnja me naterala da ponovo proverim u vezi promocija i zovem kol centar gde me neprijatno iznenadjuje informacija da mi je preostalo jos 540 smartova tj da nema nista od promocije jer ugovor nije potpisan na 24 meseca i da to u stvari tako mora kad se prenosi broj pa se posle toga treba ponovo otici do poslovnice ili kod partnera da se potpise novi ugovor ...

Sreca da sam zvao kol centar da proverim jer mi prodavac u partnerskoj prodavnici vip-a nije spominjao ponovno potpisivanje ugovora... tj sreca je njegova jer bi ga na godisnji poslao da ide u zavojima kad bi saznao preko racuna da nemam promocije na paket... :smackbum: :smack: :d

Ja, u principu, razumem da postoje armije neinformisanih prodavaca i operatera u kol centru pa idem do kraja ali pitanje je koliko ljudi, koji se ne razumeju u ove stvari, ostanu zahebani na ovakve ili slicne promocije krivicom neinformisanosti ljudi koji rade ne samo u telekomunikacionim nego i ostalim firmama ... :vomit:
 
Čekaj, ja sam mislio da duple smartove dobijaš kada potpišeš ugovor u promo periodu, nisam znao da postoji i ugovorna obaveza? A kako onda da uzmeš telefon, odnosno ne uzmeš za dodatni popust, ako već imaš obavezu 24 meseca?
 
Nemojte u offtopic.
U promo periodu se dobijaju i dupli smartovi a i telefon po izboru i tarifama najnormalnije.
 
Poslednja izmena:
:) :) :) :) Evo epiloga čoveka koji je uzeo fon od MTSa i ipak uradjen prenos:

Evo danas me zvali iz mts...kazu nemaju mogucnost da mi vrate broj naredna 3 meseca :) i rekli su mi da je ugovor automatski raskinut.
I nudili mi opciju da uzmem broj po izboru i vezem za taj ugovor...nisu spominjali vracanje telefona ili bilo cega.
To sam odbio...mislim da uzimam novi broj..pa da placam dva postpaida mesecno...predlzio sam da ostave taj ugovor(iako ne vazi) stand by naredna 3 meseca dok sam na telenoru...pa da se vratim na mts...i da mi od tada krene ugovorna obaveza od 24 meseca...rekli su da ce proveriti dal to moze pa ce mi javiti sutra.

:) :) :) Znači, častili ga telefonom ....

Ja da sam na njegovom mestu, probao bih telenor 2 meseca, i uzeo telefon. Jer oni ne mogu bez njega da ga vrate u mrežu na silu. A i da mogu, ako uzme telefon na 2 godine, mogu da ga duvaju ...

to bi im bio jedan lep nauk .... :)
 
Poslednja izmena:
Ја поднео захтев са Теленора на МТС. Први пут ме одбили јер није прошла уплата рачуна, па поновио захтев после реализовање уплате.
Сутрадан ми послали картицу и захтев о пребацивању броја, брзом поштом. Наравно поштар није дошао у стан, већ ми оставио цедуљче да се јавим у пошту, да подигнем пакет. Е то је било све до јуче.
Данас добијем на другој адреси опет цедуљче (питала ме девојка са МТС где да доставе картицу, а где ће ићи рачун, а пошто сам тренутно на једној адреси, а после ћу бити на другој) кад оно послали ми опет, брзом поштом, нову картицу и захтев о пребацивању броја. Ја не знам што људи кукају на МТС, кад ради овако озбиљно свој посао:d

Е да, то сам радио за два постпејд броја, почео 19.07 па ћемо видети кад ће бити одрађено.
 
Mene zanima da li je neko prešao sa druge mreže na telenor prepaid i da li su dali nešto kredita na toj kartici koju vam daju prilikom podnošenje zahteva?

Ja sam na VIP-u dobio 100 din. prema svim mrežama i 1000 din. u vip mreži.
 
Jel neko do sada prenosio broj, a da pri tom ima ugovornu obavezu? Ja imam u Telenoru do decembra, al ne daju mi da platim penale i pređem kod drugog operatera. Rekoše mi u Call Center da je to interni dogovor između operatera.
 
Mene zanima da li je neko prešao sa druge mreže na telenor prepaid i da li su dali nešto kredita na toj kartici koju vam daju prilikom podnošenje zahteva?
Presao sa MTSpost na TelenorPrepaid. Nikakav kredit posle prenosa.
Dobiju se one promocije Pricaj&Kuckaj&Surfuj nakon 7 dana. 500min i 500sms za 200din 7 dana.
 
Pa da. Prazna kartica, nula dinara.
Meni licno je nebitno, vazno je da sam preneo broj i da sve radi potpuno normalno.
 
Pa sunce im kalaisano, pa kada kupiš prepaid dobiješ 50 dinara kredita ... al se stisli ....
 
Kad kupis prepaid dobijes 50din ali za 200din keshovine :). Ova kartica je besplatna plus besplatan prelaz.
VIP je darezljiviji. Barem za dobrodoslicu 100min u Telenor mrezi da daju :)
 
Nazad
Vrh Dno