Šta je novo?

MNP u praksi - vase price i iskustva

Ja sam postpaid korisnik telenora, kad sam iščitao ovu temu hteo sam da pređem na VIP, otišao isti dan i podneo zahtev, hteo sam zato što u firmi imamo VIP da sredim neki telefon na firmin ugovor. Pazite, bio sam na Prenesi 60! Znači sa telenor Klikom mi je račun bio u proseku 900 dinara, mada se u proseku jednom u dve godine zeznem pa napravim u romingu račun 8000 zbog GPRS-a...
Uglavnom, posle dva dana me zovu iz Telenora i ponude mi Prenesi i Surfuj 1000 uz 50% popusta. Faktički, račun će mi biti isti a dobijam 5 puta više minuta, 15 puta više poruka i 1GB podataka. Jedino što je ugovorna obaveza dve godine ali šta se može, bolje mi je to nego neki telefon niže srednje klase da sam uzeo.

Inače, i meni je neverovatna glupost da ne može onaj koji je promenio mrežu da isključi to glupo obaveštenje za sve, meni lično je to najveća prepreka za prelazak, iz razloga koje je neko naveo par postova iznad.
 
Znači, zovu li zovu ..... :) :) Samo pecu89 nisu zvali, odnosno nisu odobrili, jer je on prepaid ......

Ljudi, nije neverovatno, operateri jednostavno tako štite sebe ....

Zamisli ti sada potrošiš "glavne" minute, i ostane ti 1000 u mreži ... i pozoveš lika koji ima pozivni za tvoju mrežu ... oglas neki, recimo ..... i opušteno ga ispituješ o robi pola sata ..... i jače ... pa pozoveš drugi oglas, jer imaš ti minute u mreži .....

I onda dođe račun, PLJAS, kao šamar ..... svaki minut ti naplaćen x8 - 9 - 10 dinara ...

I ti odeš da se žališ ... i oni ti kažu da je on promenio mrežu ... i šta je tvoj argument ? Šta mene briga, i otkud ja znam da je on promenio mrežu .....

E, da ne bi oni došli u takvu situaciju .... ima obaveštenje ... ...
 
^^ MagicMaster, to je valjan argument, ali može to i elegantnije da se reši. Recimo, ako sam ja promenio operatera,
da svako ko me nakon promene zove dobije obaveštenje prvih 3 (upisati po želji) puta, a nakon toga da se automatski isključi, a ne ovako spamovanje.
Zar to nije prihvatljivo za sve tri strane?
 
Ma najbolje rešenje je da ukinu te minute u mreži i da sve bude nacionalni saobraćaj.
 
Ne dobijaju obavestenje svi vec samo oni iz cije si mreze pobegao.
 
Kod MTS-a ovaj popust može i da se šeta naviše kroz pakete. Pa ti možda nije loša fora da potpišeš ugovor na neki minimalni paket i odmah promeniš na veći. Ugovorna obaveza će ti biti na najmanjem paketu, a od sledećeg meseca imaš veći paket uz popust 50%. A ionako do kraja ovog meseca dobijaš sve min/sms/MB iz paketa koji uzmeš, samo se račun umanjuje proporcionalno prema broju dana, u zavisnosti od toga kada je ugovor potpisan.

Znači ako potpišeš ugovor na 24 meseca, možeš i nakon npr. 15-og meseca da pređeš na veći paket i popust od 50% se zadržava?
 
tako je
 
Planiram da prebacim moj i suprugin broj sa Telenor prepaida na MTS postpaid. Pre par godina sam brojeve registrovao na Telenorovom portalu. Da li je potrebno da pre prebacivanja jurim Telenor za PUK kodove (kartice su uzete pre skoro 15 godina, pojma nemam gde su mi te plastike) ili je dovoljno da samo podnesem zahtev?
 
Planiram da prebacim moj i suprugin broj sa Telenor prepaida na MTS postpaid. Pre par godina sam brojeve registrovao na Telenorovom portalu. Da li je potrebno da pre prebacivanja jurim Telenor za PUK kodove (kartice su uzete pre skoro 15 godina, pojma nemam gde su mi te plastike) ili je dovoljno da samo podnesem zahtev?
Ako podnosiš zahtev preko web-a,ne treba ti ništa,samo popuni zahtev i sve ti stiže na kuću.Ja sam tako prebacio jedan broj,i dva su još u fazi prebacivanja.
P.S Zar nemaš na onoj kartici odakle se lomi mala sim kartica,upisane Puk kodove?
 
Poslednja izmena:
Pa napisao sam već da sam odavno zagubio te velike kartice. Još bolje ako ne traže PUK u tom slučaju, manje cu se cimati sa operaterima.
 
Poslednja izmena:
Tako je bar meni bilo kada sam podnosio zahtev preko web-a.
Možeš i da ih pozoveš da ti daju,čisto za svaki slučaj.
Probaj ovako preko web-a pa ako sve bude ok,onda odlično.
 
Kakva je prodecura kada se pokrene postupak prebacivanja broja, a sadasnji operater zove da ponudi bolje uslove?
Da li se mora preci na drugu mrezu i da li se moze otkazati prebacivanje broja?
 
Ако ти одговара понуда, можеш отказати захтев за преношење броја (најчешће слањем СМС-а). Стари оператер ти затим курирском службом, у року од неколико дана, шаље анекс уговора на потпис.
 
Za sada sam zadovoljan. Napisaću utiske posle par dana korišćenja ukoliko mi se nešto ne svidi.

Osećam potrebu da opovrgnem samog sebe posle 20ak dana bezuspešnog korišćenja MTS mreže. Blagi užas, tiha jeza! Handover sa UMTS-a na GSM mi ne radi uopšte. Puca veza svaki put. To je jos vise izraženo činjenicom da mreža bezuslovno forsira UMTS dok god ima i minimalno potrebnog signala, tako da se vrlo često dešava da se poziv uspostavi preko UMTS-a, signal oslabi i meni veza pukne kad treba da se prebaci na GSM. Poslednjih nekoliko dana sam fiksirao telefon na GSM, sto je smanjilo učestanost pucanja veze sa, otprilike svakog drugog poziva na svaki 4. ili 5. U poslednjih 5-6 dana sam 3 puta (ne zaredom) video poruku "network busy" (ne "user busy") sto na Telenoru ne pamtim kad sam video poslednji put. Dešavalo mi se i da mi poruke ne stižu po nekoliko desetina min, a onda dođe 10 odjednom.

Telefon koji koristim je HTC Desire S. Nemam razloga da sumnjam u ispravnost telefona jer je on na Telenoru funkcionisao savršeno. Probao sam i na njemu da flešujem novi Radio, ali to nije napravilo nikakvu razliku. Korisnički servis sam zvao pre 15 dana, ostavio reklamaciju uz obećanje da će me neko zvati povodom toga, ali se to nije desilo još uvek.

U svakom slučaju, ništa od mog potpisivanja ugovora. Čekam da istekne još dva meseca, pa da bežim od njih glavom bez obzira. Nema tog popusta koji mogu da mi ponude da bi me zadržali u MTS-u. Čak sam i razmišljao da ih tužim RATEL-u za loše pružanje osnovnog servisa i da tražim prevremeno prenošenje broja na drugu mrežu, ali sumnjam da bi to uspelo.
 
Nije direktno vezano za temu, ali bih se nadovezao - mozda nekome pomogne u odluci kog operatera da bira.

Mislim da moze problem biti i na korelaciji mreza - telefon.

Zasto? Pa eto ja sam ostao na Telenoru za razliku od tebe (a negde u istom trenutku sam presao na postpaid kad si se ti prebacio u mts). Sa starim telefonom (Nokia E72, symbian) sam imao ponekad problem (mada iskreno - retko) da pukne razgovor na pola kad se prebacuje sa UMTS na GSM. Sa novim telefonom jos nisam imao taj problem, tacnije 2 puta mi je pukla veza ali uvek sa istom osobom (mts) tako da mislim da moze da bude i do nje, ili da je slucajno prekinuta.
Takodje sam sa Nokiom imao problem sa slanjem poruka (koliko sam skapirao svi symbiani sa starijim software-om su imali taj problem). Naime telefon prijavi kako ne moze da posalje poruku, a primalac je primi, pa i odgovori. A kod mene mi i dalje stoji da je u outboxu, i kad je posalje skine mi opet kredit, naravno primalac dobije 2 poruke. A ja jos ne primim njegovu, dok ne prodje 10tak minuta ili dok ne restartujem telefon.

Kad sam ga prebacio na GSM only nisam imao nijedan problem, niti sa porukama niti sa pucanjem veze, a posto sam tad bio prepaid i net nisam koristio, bilo mi je svejedno, i tako sam i koristio u zadnjih 6 meseci.

Sa druge strane sa novim telefonom (SE Xperia Pro) nemam nijedan problem tog tipa (sem ona 2 pucanja koja mislim i da nisu do mreze) a 3G je ukljucen stalno. Poruke normalno saljem/primam, razgovori ok...
 
Poslednja izmena:
Ma koji bre MTS, već dve godine se zlopatim i čekam k`o ozebao sunce da dođe i taj 9 januar da mi istekne ugovor pa da se vratim na Telenor.
Pola minuta iz pretplate potrošim na ponovno pozivanje ljudi koje sam zvao i koji me zovu jer veza puca li puca. Pokrivenost kvalitetnim signalom je katastrofa. U Nišu na bulevaru Nemanjića (pandan Novog Beograda) čak i u njihovoj novootvorenoj poslovnici je signal katastrofa. Nije ni Telenor baš sjajan, ali je definitivno kvalitetniji. Da otkolonim sumnju u telefon, probao sam na svim problematičnim lokacijama isti telefon sa telenor karticom i razlika je nebo i zemlja, u korist Telenora (vidim da i Vip ima na istim mestima dobar signal, ali nisam probao jer mi se ne kupuje Vip kartica).
Od 1998 sam do 2003 koristio MTS, od 2003 do 2010 Telenor i od 2010 do danas i jedan i drugi, s tim da mi je glavni broj MTS (za dve nedelje će i on na Telenor).
Po nekim mojim ispitivanjima, izgleda da je problem do loše projektovane mreže u određenim delovima grada. Isti problemi sa signalom i držanjem veze javlja se u potezu koji se pruža u pravcu sever-jug celom širinom grada i nema veze da li su u kraju privatne kuće ili stambene zgrade. Primer, kod mene na poslu u lokalu MTS gubi, čak i GSM, signal dok na istiom metu i Telenor i Vip imaju minimum 3 crte na 3G a najčešće su na 5 i više. Da ne govorimo o veoma čestim pojavama da mi prilikom pozivanja izbacuje "Network busy" i to obično, po Marfiju, kad mi telefon najviše treba.
100 puta sam se žalio i call centru i u poslovnicama ali nema `leba. Zbog nemarnog odnosa prema korisnicima od mene više ni dinar neće videti. Mislite o tome.
 
Poslednja izmena:
Juče su mi taštu najcrnje ispljuvali u Telenoru, jer se “usudila“ da traži prelaz sa njihovog pripejda na mt:s postpejd. Podneo sam u njeno ime online zahtev, da bi ispalo da se broj ne vodi na nu i da je zahtev odbijen.
Nakon odlaska u Merkator i čekanja sat vremena, na njen zahtev da je upišu kao vlasnika broja i da joj daju PUK broj za prelaz u mt:s, dobija odgovor od šalteruše da se upis ne radi za pripejd i jedva joj izdaje PUK broj.
Na kraju joj rekla da će da se “usreći“ sa mt:s-om, ali da se ne vraća u Telenor.

Sada čekamo ove iz mt:s-a, da vidimo da li će uraditi prenos pre N.G.
 
Ja bih se u tom slucaju zalio sefu poslovnice istog trenutka na nekorektan odnos sa korisnikom. I kako je smela uopste da kaze da se ne vraca u Telenor, ne kapiram? Sta sad, ona ce da joj zabrani? Svasta :)

Naravno da se vrsi upis i za prepaid, svasta. Meni je broj godinama bio registrovan na caleta.
Ali sam doziveo nesto slicno u Telenor poslovnici u Knez mihajlovoj, nisam prenosio broj vec prebacivao broj sa caletovog na moje ime. Gde me je radnik zacudjeno pogledao i maltene se nasmejao kad sam mu potvrdio da to radim za prepaid.

Svi su stoka, samo zavisi kako se kome zalomi.

Meni opet Telenor ispadne najbolji i pored svega, kad saberem svoje potrebe/potrosnju itd.
 
Meni je trebalo 6 dana uključujući i vikend. Prešao jutros sa Telener računa na MTS prepaid.

Operaterka sa 0639000 isto imala blago zabrinutu notu, kao jel mi dobro što prelazim sa Telenora na MTS. Čini mi se da je Telenor ekipa u fazonu da treba da smo srećni što imamo privilegiju da oni hoće da nam pruže uslugu. Inače za protekle tri godine na Telenoru nije da nije bilo problema sa vezom, duplim sms-ovima, nedostupnošću i sličnim glupostima koje prate provajdere.

Kad rekoh da MTS daje 50%, reče ona da to može i kod njih (iako mi je mesec dana ranije operater eksplicitno rekao da ta opcija ne postoji).
Doduše nije umela da mi odgovori zašto su me naterali da čekam red da bih tražio promenu mreže, pa da mi tek onda ponude iste uslove koje sam dobio u MTS sa vrata. Rekoh, ako se pogađamo, ajd ti meni ponudi više od onog što MTS nudi.
Ostala je bez teksta, pa joj rekoh da može slobodno da me okrene za dve godine da proveri kako sam zadovoljan sa MTS uslugom.
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje...
Bio postpaid MTS, pa prešao po MNP na VIP prepaid (jer mi ovi iz telenora rekli ne može?, pisao sam o tome), sada bih na Telenor postpaid uz telefon, ali mi nije isteklo 3 meseca od prošlog MNP.
Zvao sam kontakt centar, kaže ne može nikako pre isteka 3 meseca da se MNP prenese moj broj na novi ugovor. Jedino da uzmem sa novim brojem, ali kasnije ne mogu moj koji ću da prenesem u Januaru da vežem uz novi ugovor koji bih sad sklopio. A taj moj broj koji imam od 1998, je kod Telenora već zauzet sa svim njihovim prefixima.
Da li postoji neka kombinacija, tipa, uzmem novi broj postpaid, posle mesec dana prenesem svoj broj na telenor prepaid, pa radim neki forward sa starog na novi i pri tom ne plaćam ništa, uz neki tarifni dodatak...?
 
Imam pitanje...
Da li postoji neka kombinacija, tipa, uzmem novi broj postpaid, posle mesec dana prenesem svoj broj na telenor prepaid, pa radim neki forward sa starog na novi i pri tom ne plaćam ništa, uz neki tarifni dodatak...?
Uzeo ti nov broj ili ne,3 meseca je minimum.
 
Pazite kad prebacujete broj iz Vipa tj. pre toga idite i uzmite podatke iz poslovnice jer po Vipu Dj i Đ nisu isto slovo, ako neko ima dva prezimena jako vazno je da li ima crte ili nema izmedju prezimena.
 
Jos jedna preeediivna prica oko mt:s-a.

Jedna moja prijateljica odluci da uzme telefon, a imala je Telenor postpaid broj, ugovor istekao davno. I, za 1din joj se u odgovarajucoj potrosnji nije nista svidjalo, i (sto je najgore) na moju preporuku odluci da predje u mt:s, jer tamo uz Mix Net M paket, moze za dinar da dobije LG Optimus Me, ili neki tako low-end Android.

Podnese zahtev, i prvi put bude odbijen, zbog nepostojeceg broja (!!), odemo da se zalimo i ponovo se podnese zahtev, uz napomenu da je njihov razlog besmislen - uostalom, na taj broj su je i zvali da kazu da je nepostojeci!

Drugi put sve bude ok. Ode da potpise ugovor i da dobije telefon nakon sto joj je aktivirana nova mt:s kartica, i kazu joj da je baza podataka jos ne prepoznaje, i da mora da se vrati, a u medjuvremenu joj stave samo Hello tarifu (tacnije, na nju su stavili cim je podnela zahtev, kao, to da bude ta njena dok ne dodje da potpise ugovor). Vratimo se, uzme telefon, tarifa Mix Net M, i pitamo, JASNO I GLASNO: DA LI JE ODMAH AKTIVIRANA MIX NET M TARIFA, i mladic koji nas je usluzio, nonsalantno kaze: DA, DA, NARAVNO.

Ok, odemo, ona nastavi da koristi telefon, upoznaje se sa Androidom, sve ok. Sve, da bi joj danas bila zablokirana kartica, zbog racuna od 12000din (!!) napravljenog od sredine decembra, koji mora da regulise da bi joj odblokirali odlazni saobracaj. Pita ona pa kako, nemoguce da sam i besplatne minute/poruke/MB-ove potrosila, a kamoli da sam prekoracila za 12k, tek oni - pa Vasa tarifa je Hello, i sve ste to napravili koriscenjem interneta na njoj, jer nije uracunat!

Devojka se isplaka, a ja sutra idem sa njom da se svadjamo, posteno. Ne bude li taj racun storniran, ne znam... Mislim da bih bio u stanju do tuzbe da idem.

Sramota jedna, koja djubrad. U oci te gledaju i lazu. Ne bude li se u jednom koraku sve resilo, stvarno sam zavrsio s njima zauvek, a verujem i ona. Koji me djavo terao da ih joj i preporucujem...
 
Samo uloži reklamaciju i istraj u tome.
Meni su tako isto umesto Mix 400 tarife,stavili Bel 1000 i umalo ih nisam ubio.
Rekoh sebi,ajde da proverim na kodu *797# i, imam šta da vidim,odmah zovem kol centar i uložim reklamaciju i isto mi rekli da slobodno koristim bez obzira na tarifu i da će sve biti ok.
Nisam ni brinuo,jer u ugovoru mi lepo piše na kojoj sam tarifi,tako da su mogli da mi pljunu pod prozor.
A kada su me zvali da pitaju koji ću paket,rekao sam jasno da hoću Mix 400,a ko je čuo Bel 1000 nije mi jasno.
Tamo očigledno rade šarlatani pa nije ni čudo što dolazi da takvih stvari.
 
Ok, bicemo istrajno definitivno. Malo si mi sad olaksao.
 
Samo im gurni pod nos ono što piše u ugovoru pa neka se češu posle.;)
Ja sam im rekao da ne želim da plaćam njihove brljotine pa neka vide šta će i kako će.
 
Poslednja izmena:
Fora i jeste u tome - ako u ugovoru pise da se usluga aktivira od prvog, mozemo se slikati... :| Prijateljica naravno nije citala ceo ugovor, gde je to verovatno pomenuto, posto joj je covek lepo rekao da je od istog momenta Mix Net M.

Da li ti imas ugovor pri ruci, je l' pise to negde u njemu? Pogledali bismo mi odavno, ali drugarica je otisla kuci, a papiri su joj jos tu, u domu.

Jaaooj, zeludac mi se okrece... Sad ako radi mene, tj. njih pukne 12k, pa poludecu...
 
U poslovnici gde sam bio,nisu videli taj famozni Bel 1000 tarifni profil,pa kada sam zvao kol centar,lik se začudio kako to nisu videli,ali svejedno,meni u ugovoru tačno piše koja je tarifa,a to što u telefonu stoji druga,to je već njihov problem.
Da li je ona potpisala ugovor na taj paket ili na Mix Net?
 

Prilozi

  • scan0002.png
    scan0002.png
    989.9 KB · Pregleda: 93
Poslednja izmena:
Na Mix Net M, ali kao nisu joj odmah taj paket aktivirali, nego bi tek prvog, a rekli su da su odmah aktivirali Mix Net M! E sad, ako u ugovoru pise da se od prvog primenjuje, nece nam dati da se izvucemo, bolece ih uvo sto je njihov radnik sje*ao.
 
Ako u ugovoru piše da se od prvog primenjuje, postavlja se pitanje koji paket se primenjuje do prvog? Moralo bi i to da piše u ugovoru, tako da mislim da su svi argumenti na vašoj strani.
 
Nazad
Vrh Dno