Šta je novo?

MNP u praksi - vase price i iskustva

Mogu li pre nego što stigne račun, na osnovu zaduženja u MTS aplikaciji platiti septembarski račun? Ili je najbolje da sačekam par dana da stigne račun, platim i onda odem do Telenora?

Edit: Koja je procedura i da li uopšte mogu posle isteka ugovora u MTS da svoj postpaid prenesem na drugu osobu pa da ona ide u Telenor i podnese zahtev za prenos i potpiše ugovor u Telenoru u svoje ime za taj broj?
 
Poslednja izmena:
Naravno da može, i jedno i drugo.
Za ovo drugo oboje idete u poslovnicu sa ličnom kartom.
 
To se zove preregistracija s jedne na drugu osobu,zato su potrebne licne.Danas je sve moguce.
 
Možda u temi negde i piše, ali nisam našao na poslednjih 20tak stranica ... Ako sam izmirio sva dugovanja kod jednog operatera i kod drugog podnesem zahtev za prenos broja, koji je poslednji trenutak kad od prenosa mogu da odustanem? Da li stiže neka poruka na koju treba da se odgovori ili nešto slično?
 
Ti ne možeš da odustaneš, već tvoj trenutni operater može da ti ne odobri prebacivanje jer si sa njim potpisao novi Ugovor, produžio uslugu.

Mislim da imaju rok od 72 sata da završe sve.

Ako se dobro sećam, dobiješ poruku od novog operatera da ti je broj prebačen i onda ubaciš novu karticu u telefon.
 
Prebacivao sam pre par meseci sa Telenora u MTS.
Imao sam neki propušten poziv korisničkog centra Telenora tipa zvrc i zdravo, nema teorije te reflekse da imam u ovim godinama :) Trebalo bi da je to zadnji momenat sa moje strane da mogu da odustanem, ali ne mogu da potvrdim jer nisam hteo da odustanem.
Sa druge strane oko poruka, nikakve poruke nisu stigle, prestao Telenor da radi odjednom, ubacio MTS karticu i radila mreža. Tako da nisam pametan, bukvalno svi su rekli da stiže poruka...
 
Početkom septembra sam preneo broj iz MTS u Telenor. MTS mi nije poslao račun za taj deo septembra, a broj više nije u Moj MTS. Jedina opcija je da idem u poslovicu?
 
Idi da cekas, nije nenormalno da jos nije stigao račun.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Svakako mozes i da zoves kol-centar, ja bih u poslovnicu svratio samo slucajno ako ugledam da nema reda za cekanje.
 
Pa pozovi 0800 100 100... trebalo je postom da dobijes taj zadnji racun. Treba to platiti, jer mogu od novog operatera da traze da te iskljuce


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Podneo zahtev za prenos u Telenor mrezu iz MTSa 25.12. Danas, 3.1., prestaje MTS kartica da radi. Nije bilo sms poruke obavestenja. Ubacujem Telenor karticu, ne radi. Telenor podrska nema informaciju od MTS-a da je prenet broj, tj broj jos nije kod njih. Pristup ratelu navodno nemaju da provere. MTS podrska kaze da je prenos zakazan izmedju 1.1. i 2.1. - zakazivanje prenosa u noci izmedju dva neradna dana!? Operaterka me pita na kraju razgovora da li mi kartica ne radi, iako sam joj to rekao na pocetku, izgleda da je zaboravila u 5min sto su proveravali dok sam cekao? Navodno su prosledili slucaj drugoj sluzbi i navodno se ovakvi zahtevi resavaju brzo. Da vidimo i to cudo, bez telefona sam vec 5h. Samo potvrdjuje da je odluka da predjem u Telenor bila ispravna.

Broj je izvorno Telenor, prenet u MTS krajem 2011te zbog nize cene usluge. Sada sam resio da predjem nazad zbog kvaliteta usluge, jer sam do skoro koristio Telenor sluzbenu karticu i razlika je itekako primetna na mestima gde najvise koristim telefon (najvise u netu).
 
Poslednja izmena:
Koliko dugo vec imamo taj MNP, a jos uvek sve radi kilavo i nesinhrovizovano.:mad:
 
Mts broj su mi vratili u funkciju posle mog drugog poziva, ukupno sam 15h bio bez telefona. Kad ce biti prenos i dalje ne znam posto su mi iz mtsa sad rekli da je zakazan za sutra, ali isto tako su mi rekli da ga je zakazao vip, show.
 
Da napisem epilog. Broj prenet 6.1. ujutru u Telenor. Od mts-a ni p od poruke, tj dobio sam poruku na broj sa kojeg sam prilozio prigovor prvobitno, tu su poslali da je prenet broj i progutali dve cifre iz broja u smsu, ozbiljnost na nivou :)
Telenor, ocekivano, radi odprilike 5x bolje.
 
Hajd da pitam ovde.
Sestra htela da prebaci br u vip na novu neo 2 tarifu za 1000 din.
Broj je sad u mts na kontroli troškova.
Broj se vodi na meni.
Odem u vip, podnesem zahtev dobijem karticu i kaže mi da čekam odgovor od mts.
Međutim mts se javlja i daje mi istu ponudu sa duplo više neta da ostanem u mreži.
Mene sad zanima sta se desava sa zahtevom za prenos. Jer pored zahteva za prenos vidim da ima i neki Ugovor/aneks ugovora o zasnivanju pretplatnickog odnosa.
Čemu ovo sluzi jer me iz mts uveravaju da nemam nikakvih problema sa vip ako ostanem kod njih.



Poslato sa EML-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Naravno da nemas problem. To nije ni ugovor ni aneks nego neki predugovor bez obaveza


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hajd da pitam ovde.
Sestra htela da prebaci br u vip na novu neo 2 tarifu za 1000 din.
Broj je sad u mts na kontroli troškova.
Broj se vodi na meni.
Odem u vip, podnesem zahtev dobijem karticu i kaže mi da čekam odgovor od mts.
Međutim mts se javlja i daje mi istu ponudu sa duplo više neta da ostanem u mreži.
Mene sad zanima sta se desava sa zahtevom za prenos. Jer pored zahteva za prenos vidim da ima i neki Ugovor/aneks ugovora o zasnivanju pretplatnickog odnosa.
Čemu ovo sluzi jer me iz mts uveravaju da nemam nikakvih problema sa vip ako ostanem kod njih.



Poslato sa EML-L29 uz pomoć Tapatoka

Ček, nude ti beskonačno minuta i poruka, i 4 GB neta za 999 dinara??
 
Da li je moguce sa operatera X preci na operatera Y ukoliko kod X-a imate postpaid ugovor bez ugovorne obaveze a zelite preci kod Y-a na prepaid?
Koliko traje postupak, prijatelj je dobio neke oprecne informacije pa rekoh da pitam oko ovoga ovde.
 
Ako nemaš ugovornu obavezu kod operatera X, oni te ne mogu sprečiti da pređeš.
Treba da proveriš sa operaterom Y da li prihvataju takav transfer i pod kojim uslovima.
 
Da li je realno da ovo ne funkcioniše, tačno sam znao da će biti problema?! Ej, 2020. godina...
U VIP-u sam 17tog podneo zahtev za prenos iz Telenora (čim mi je 16tog iztekla ugovorna obaveza). Zahtev mi je odobren 20tog. Tehnički prenos zakazan za 24. između 2 i 6 ujutru, Telnor kartica očekivano prestala da radi kao i aplikacija ali mi stari broj nije aktiviran, tj kad ga zovem nepostojeći je. VIP karticu koju sam dobio od njih sam ubacio, dobio sms gluposti dobrodošlice, podešavanja itd ali mi broj ne radi, već radi taj neki levi 061 broj koji piše na kartici, on zvoni a moj 063 je nepostojići.
Juče sam bio u VIP-u oni nemaju pojma, kažu da ako ne proradi danas da dođem da podnosimo neku žalbu.

Ko je kriv za ovo, gde da idem i kome da nanu naninu, da im napravim haos? Više od dva dana sam bez broja?
 
Kako misliš ko je kriv i kod koga da se žališ? VIP je kriv, naravno, nema ko drugi. Telenor je svoje završio, isključio te i gotovo, al' VIP nije odradio svoje.
Pozdrav
 
Nema potrebe da cekas neko ih zovi ili pisi. A te koji su te otkacili u poslovnici treba da kazne
 
Znači ne verujem, i dalje nisu rešili i dalje sam bez broja! Juče bio u vipu, nemaju pojma, ne mogu ništa na licu mesta da urade, uzeli neki serijski broj sim kartice i prosledili problem kolegama. Kažu kao to se retko dešava ali dešava se, i kao trebalo bi u toku dana da bude rešeno ako ne onda sutra. Evo danas i dalje mi broj ne radi, jedina promena je što više nije nepostojeći kad ga nazovem već zvoni ?! dvaput zazvoni i onda izbaci kao zauzeto. Telefon mi naravno ne zvoni, i dalje je aktivan taj levi 061 broj koji je na kartici koju sam dobio od njih.
 
Zanimljivo, možda je problem negde na FNP-u, al' to bi opet VIP morao da istraži i da zahteva da se reši.
Mada, najviše sumnjam na sam VIP i promenu broja na tvojoj novoj kartici koja se završila neregularno.
Pozdrav
 
Proradilo konačno, izbacilo mi "Sim not provisioned" i za ovu 061 karticu, restartovao telefon i najzad mi radi moj 063 broj.
 
Ako pre/registrujete prepaid broj u MTS onda mora jos 3 meseca da bude kod njih! I nece moci da se iskoristi intarifa 18/26 koja vazi do 30.11 :(
 
Poslednja izmena:
Update: obmanjuju ljude. Nema to ogranicenje da se mora ostati u mrezi 3 meseca. Registrujete prepaid broj u mts i mozete odmah da inicirate prenos kod vip/telenor.

Trazio sam im na osnovu cega ovo traze, pa nisu nista napisali - samo da se javim call centru.

A na 2-3 prodajna mesta ista prica - kao mora da se ostane 3 meseca!

Ali ipak odobrise. Naravno cekaju poslednji trenutak. RATEL pod hitno treba da im skrati ovaj rok.

Ako u USA moze da bude prenos u par minuta, a pa moze i kod nas max jedan radni dan da bude rok za odobrenje.
 
Update: obmanjuju ljude. Nema to ogranicenje da se mora ostati u mrezi 3 meseca. Registrujete prepaid broj u mts i mozete odmah da inicirate prenos kod vip/telenor.

Ako u USA moze da bude prenos u par minuta, a pa moze i kod nas max jedan radni dan da bude rok za odobrenje.

Naravno,samo ovde prenos traje kao da na ledjima prenose broj sa brda na brdo.
Nesposobnjakovici,to su oni koji su to tako sve osmislili.
 
Nazad
Vrh Dno