Šta je novo?

MNP u praksi - vase price i iskustva

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,055
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Hajde da otvorimo jednu zbirnu temu za sve koji su pokusali da iskoriste MNP kao i za one koji imaju eventualne nedoumice i pitanja. Kasnije mozemo da napravimo i neki kratak FAQ.

Dakle, pisite sa koje na koju mrezu ste hteli da se prebacite, sta su vam trazili od dokumentacije, da li ste prepaid ili postpaid korisnik, da li ste imali neku ugovornu obavezu, za sta su vas sve smarali, zasto su vas odbili, koliko je to sve trajalo itd...





MOD Edit:

FAQ: (najcesce postavljena pitanja)



*Aktuelna verzija RATELovog Pravilnika o prenosivosti broja u mobilnoj telefoniji



*Kada i kako podneti zahtevi za prenos broja:

Optimalno 2 dana pre isteka ugovorne obaveze s tim što u zahtevu za prenos koji podnosiš operateru primaocu broja naglašavaš datum isteka ugovorne obaveze za datum željenog prenosa. Ovako popunjen zahtev možeš podneti i bilo koliko dana ranije ali ostavljaš mogućnost da te zezne ljudski faktor. Na način kako sam ti predložio, sve se skockalo sa obavezom operatera primaoca broja da u roku od 2 dana započne proceduru prenosa kod operatera davaoca broja, a naznačavanje željenog datuma za prenos čini da nemaš rep neplaćenog računa za period posle 18. što znači da ne moraš unapred da platiš račun do 18. Već za to imaš (maksimalno) mesec dana.

Dakle, najbolje je započeti prenos broja PRE isteka ugovorne obaveze pri čemu se u zahtevu naglašava datum željenog prenosa! Tada ne postoji mogućnost odbijanja od strane provajdera davaoca broja a postoji i dodatna pogodnost - aktuelni (poslednji račun, onaj za period do isteka ugovorne obaveze) ne moraš unapred da plaćaš već ti je ostavljen zakonski rok od 30 dana.
 
Poslednja izmena od urednika:
2 postpaid broja iz MTSa u Telenor

1 prepaid iz Telenora u VIP

1 prepaid iz Telenora u MTS preko neta, čisto da vidim kako će da protekne.

Za ova dva postpaid, jedan sam odustao, jer sam ga hteo u prepaid, pa su mi sami u MTSu ponudili da ga prebacim odmah kod njih u prepaid. Uzeli mi postpaid karticu, dali drugu prepaid, aktivirali je u roku od 24 sata, mada još nije izvršen kompletan prebačaj, kada pozovem 777, automat kaže imam još toliko i toliko kredita, a kada proverim na *100# , dobijem poruku: Usluga je namenjena za prepaid korisnike, za MTS vodič koristite *797# ... :) :) :) Napisana reklamacija, pa čekamo.

Drugi postpaid, već sam pisao, prvo nije odobren zbog neslaganja poslovnog imena, (?!?), kada nisu uspeli da me ubede da ostanem, drugi zahtev je prošao glatko. Dobio sam SMS da ću biti prebačen danas , 11.07.2011. izmedju 02 i 06 sati, ali naravno, opet je izbio neki kuršlus, pa mi je MTS ugasio karticu, a Telenor još nije aktivirao. Zvao sam korisnički, kažu nisam samo ja u pitanju, cela ta serija prelaska je zaglavila, u najkraćem mogućem roku će biti sredjeno. Kada pozovem taj broj, javi se automat koji kaže da sam prebačen u Telenor mrežu, a odmah zatim telenororv automa koji kaže da broj nije u funkcii : ) :) :) :) Dakle, mora negde da nešto koči. Ovaj put Telenor. Osim ako im MTS nije dao neke pogrešne parametre. Ne znam kako to već ide.

Onaj prepaid iz Telenora u VIP je rešen najkraćem roku, jer iako je broj aktivan par godina, ja ga registrovao skoro, zbog MNPa, i naravno VIP je dobio odgovor od Telenora da "korisnik je kraće od 90 dana u mreži davaoca broja" .... pa da se ajvim ponovo. dali mi već VIP karticu, pa ćemo da probamo sa njom da obnovimo za 3 meseca.

E, a sada najsmešniji deo, prepaid koji sam iz zezanja iz Telenora hteo u MTS da prebacim čisto da vidim kako bi išlo preko sajta, odradjeno kako treba još 02.07., kartica mi je stigla PostExpressom već u utorak, potpisao ugovor, vratio kuriru, istog dana ili sledećeg, zvala me teta sa broja 064/790 da pita da li sigurno želim opet prepaid, i to je bilo to. Evo nedelju dana ništa. Bio u poslovnici, onaj ne vidi ništa u računaru, kaže zovi Telenor. U telenoru nemaju ništa, zovite korisnički MTSa. Zovem 064 789, kaže zovite 064/790. Zovem 064/790, ispta me za podatke, čekao sam 5 minuta, kaže ipak zovi 064/789, pa udju u opciju prepaid. Pozovem 064/789, prepaid opcija, operater 10 dinara, Uzeo mi i on sve podatke, uzeo o kom se broju radi, i napisao reklamaciju, iako sam rekao da sam već dobio karticu i potpisao papire, da ih je kurir vratio, kaže NIGDE NEMA ZAVEDENOG ZAHTEVA!!! :) :) :) Pa je i to dopisao u reklamaciji, a za kontakt broj sam ostavio onaj postpaid koji mi Telenor još nije aktivirao, i sada čekam poziv na njega.

Samo su mi u VIPu tražili PUK plastiku, na MTS sajtu toga nije bilo, a za postpaid ne traže, samo lična karta, odnosno u mom slučaju i pečat, jer mi se na firmu vodi broj, i na firmu je i sada.
 
MTS na Vip

Zahtev podnet 06.07. u 17:28, odobrenje za prenos stiglo juče (11.07.) u 15:37. Prema SMS obaveštenju tehnički prenos će biti obavljen 14.07. u periodu 02-06h.
U poslovnici Vip-a sam dobio obaveštenje da ću tek po izvršenom prenosu moći da uzmem aparat.
Zvali me iz Vip-ovog KS-a, info razgovor. Na moje pitanje o vremenu teh. prenosa odgovorili mi: noć četvrtak na petak u periodu 02-06h. To je onda 15.07.
Da ne budem bezobrazan, ali se potvrđuje da su prognoze tačne da će ovo biti JLZ.
 
Da li neko ima iskustva sa prenosom sa Telenori ili VIPa na Telenor ili VIP ? Nekako uvek kada je MTS u priči, tu se nešto kasni, tu nešto smeta, ima uvke nekih džombi na putu .....

Juče oko 16,00 dobih mrežu. I dve poruke dobrodošlice od Telenora. Još uvek mi ne radi provera na *311#, ali kažu da će se sve srediti čim prenos bude kompletiran.
 
Poslednja izmena:
Jutros kod moje supruge, MTS ugasen> prenesen na telenor> ali jos uvek nije aktivam, javlja> broj je privremeno iskljucen.
Bio sam do telenora rekli su mi do kraja dana da ce da proradi sve.
Prepaid kartica je u pitanju.
 
Podneo zahtev u ponedeljak 04.07. Telenor>VIP ; prepaid>prepaid. Računar u VIP poslovnici u PA pravio probleme, ali je zahtev uredno prihvaćen u sistemu i kod telenora i kod Vip-a, ali nisu mogli da mi izdaju drugu karticu, jer je kompjuter odbijao da završi zahtev. Sve sredjeno u utoran 05.07. Transfer odradjen jutros 12.07. tačno u terminu izmedju 2-6h. Sve radi najnormalnije.

U ponedeljak 04.07. I žena podnela zahtev kao i ja. Ali njen zahtev prihvaćen najnormalnije. Medjutim u utorak problem, odbijen prenos. Brzo smo utvrdili grešku, žena u Vipovoj poslovnici greškom unela pogrešan JMBG (došla mi žena 3 godine mladja :D) U utorak 05.07. Ispravljen zahtev i sve prošlo OK.

Oboje smo dobili poruke (mislim u petak 08.07.) da će prenos biti uradjen 12.07. medjutim opet ponavljam meni je prenos odradjen, ali njoj nije. Videćemo kad će.
A da u medjuvremenu su nas zvali iz Telenor Call centra, pitali za razlog odlaska i to je to.
 
Meni je prepaid sa VIP-a u MTS prosao za tacno 4 dana s tim sto sada kada zovem taj broj odmah zvoni. Znaci nikakvog obavestenja nema. U VIP-u sam imao na racunu 500din, a sad u MTS-u 200 i to je izgleda kao bonus dobrodoslice. VIP-ov kredit ispario.
Drugi broj sam trazio u MTS-u da mi prebace na prepaid sa postpaid jos prosle nedelje. Pre 10min su me zvali sa 790 i rekli da ce poslati karticu do kraja nedelje na kucnu adresu i da ce kostati 200din
 
1. Što se tiče upozorenja, izgleda da se uključuje samo kada zove neko iz mreže u kojoj si bio. Ja bio u MTS prešao u Telenor. Kada pozovem sa VIPovog, ništa, normalno zvoni. Kada pozovem sa Telenora, ništa, normalno zvoni. Kada pozovem sa MTSa, prvo ide upotorenje pa zvoni. Što je i logično.

2. Što se tiče kredita, naravno da vam neće dati kredit koji ste imali u prethodnoj mreži. Potrošite ako ga imate, makar na nagradne igre, ne poklanjajte im ga. :) :)

3. Što se tiče cene prelaska sa postpaida u MTSu na prepaid, izvini, ali ispadosmo glupi, majke mi. I ja sam istu grešku napravio. Kada mi je onaj tražip 177 dinara za zamenu kartice, trebao sam samo da mu kažem: Izvini, onda neću, preneću u VIP, prenos mi je džabe, i mogu direktno u prepaid, i još ću dobiti kredit dobrodošlice. Pa baš ako mi je zapelo, onda ću ta 3 meseca prebaciti iz VIPa nazad u MTS, opet za džabe, i još ću i od MTSa dobiti kredit dobrodošlice. Džiberi najobičniji.
 
Ja sam podneo zahtev 04.07. sa MTS-a na Telenor, trebalo im je 4 dana da mi odobre zahtev i u sms-u sam dobio poruka da ce se kartica aktivirati 12.07. izmedju 02h - 06h i tako je i bilo ujutru sam video da mi je mts kartica deaktivirana ali nakon sto sam ubacio novu telenoruvu karticu i video da ni telenorova kartica nije aktivirana.
Nakon sto sam nazvao korisnicki servis rekli su mi da samo isljuciti i ponovo ukljuciti mob i da ce da proradi, i tako je i bilo :d
 
Ma nisam ni razmisljao o ovoj trecoj stavki ali si potpuno u pravu. Sad mi je krivo, ne zbog j.ebenih 200din nego zato sto su cigani najobicniji
 
Ja mislim da to plaćate uslugu PostExpress-a. Evo cenovnik 150din + 18%PDV = 177 din.

Jel postoji mogućnost da im kažete da nećete da šalju karticu na kućnu adresu, nego da podignete u njihovoj poslovnici?
 
3. Što se tiče cene prelaska sa postpaida u MTSu na prepaid, izvini, ali ispadosmo glupi, majke mi. I ja sam istu grešku napravio. Kada mi je onaj tražip 177 dinara za zamenu kartice, trebao sam samo da mu kažem: Izvini, onda neću, preneću u VIP, prenos mi je džabe, i mogu direktno u prepaid, i još ću dobiti kredit dobrodošlice. Pa baš ako mi je zapelo, onda ću ta 3 meseca prebaciti iz VIPa nazad u MTS, opet za džabe, i još ću i od MTSa dobiti kredit dobrodošlice. Džiberi najobičniji.

Zar se ne placa 200din prenos? MTS je valjda odlucio da oni to placaju za ljude koji prelaze kod njih, pa da to kosta korisnika 1 din, ali ako idete u VIP ili Telenor trebalo bi da je 200 din? (Tako sam ja bar razumeo).
Dakle za prelaz na vip prepaid bi platio 200din, a za povratak na mts bi ti bilo gratis (1 din).
 
Poslednja izmena:
Bishop, sve sam obavio u poslovnici, niko mi ništa nije slao.

http://www.mts.telekom.rs/index.php/Zamena_SIM_kartice.html

Cena za zamenu oštećene, izgubljene ili ukradene prepaid SIM kartice, sa zadržavanjem istog broja je 177,00 dinara, sa porezom.
Cena za zamenu prepaid SIM kartice na zahtev korisnika, sa zadržavanjem istog broja je 177,00 dinara, sa porezom.

zevs, prelaz jeste 200 dinara, ali VIP i Telenor ne naplaćuju prelaz, a MTS naplaćuje 1 dinar. Tako da bih dobio džabe prelaz + kredit dobrodošlice.

Ali, evo, da ne grešim dušu, što bi rekli stari, dobio sam na kreditu 200 dinara, tako da sam na nuli.

j sasa, proveri i ti , da li je i tebi "leglo" 200 dinara kada se sve okonča.

Ali , i dalje mi na pokušaj provere kredite *100# izbacuje da je ovo samo za prepaid korisnike, tako da sam pozvao 777, i onda sam saznao da sam dobio kredit 200 dinara.
 
Zar se ne placa 200din prenos? MTS je valjda odlucio da oni to placaju za ljude koji prelaze kod njih, pa da to kosta korisnika 1 din, ali ako idete u VIP ili Telenor trebalo bi da je 200 din? (Tako sam ja bar razumeo).
Dakle za prelaz na vip prepaid bi platio 200din, a za povratak na mts bi ti bilo gratis (1 din).

Ratel im jeste odobrio da naplaćuju svi po 200 din, ali su operateri od toga odustali, pa je kod svih Dž, sem u mt:s-u gde je 1 din odnosno Dž.

@Magic, sorry nisam pažljivo čitao tvoj post, video sam da sasi donose na kucu.

Inače ja sam u VIP-u kao bonus kredit dobio 100 din. prema svim mrežama i 1000 din. u VIP mreži u trajanju od 7 dana.
 
Poslednja izmena:
Broj prebacen, sinoc. Proslo je 12 dana. MTS>Telenor
 
^ sramota... :/
12 dana?

pa jesi bio bez telefona? ne razumem ko ce sad tebi da se izvini za tih 12 dana,tj 10 dana vise nego sto su oni zakonom propisali...
 
Nije moj broj, od supruge. 1.07. smo prebaciji, 5.07 smo dobili poruku da ce prenos biti izvrsen 12.07. izmedju 02-06h.
Juce ujutru spremajuci se za posao bacih pogled na tel, MTS iskljucen a telenor jos nije bio aktivan. Sinoc oko 22h uspostavljena mreza.
Inace broj ti je aktivan sve do trenutka dok ne predjes ( odnosno iskljuce ga u ono vreme kad treba da predjes na novu mrezu, tako da smo bili bez telefona oko 18 sati)
Posto je prepaid danas idem da ga dopunim jer se kredit ne prebacueje. Jedva cekam da kazem koja mreza a broj 064. Bas me interesuje kako je to reseno.

Sad kad je zove neko sa telenor mreze zvoni normalno, a sa druge ide ona poruka, broj je prenesene bla bla bla.
To bi trbalo da moze da se iskljuci. Danas cu svratiti do poslovnice.
 
Poslednja izmena od urednika:
Te poruke sluze za odlazne pozive. Nije predvidjeno da ih iskljucuje onaj koji prima poziv.
Odes i iskljucis za sebe da kada ti pozivas nemas obavestenje o mrezi (ako ti nije bitno).
cheers
 
Poslednja izmena:
Bruka za telenor.

Prvo su dvosmisleno napisali:

Od 1. jula 2011. godine možeš da postaneš Telenor korisnik, a da zadržiš svoj stari broj telefona. Bilo da si bio pripejd ili postpejd korisnik, prenosom svog broja u Telenor mrežu možeš da odabereš koju god uslugu želiš.

Na moj mejl:

Da li ovo znači da ću sa druge mreže moći da povučem postpaid broj, a u vašoj da izaberem prepaid?

Da li i to automatski znači da ću moći bilo koji broj koji imam i kod vas na postpaid moći da prebacim na prepaid, naravno ako nema ugovorne obaveze?

Pozdrav.

odgovaraju:

Postovani,

mogucnost da korisnik napusti mrezu kao post-paid i predje u novu kao pre-paid za sada ne postoji, samim tim ne postoji ni mogucnost da korisnik nase mreze predje sa post-paid na pre-paid sistem tarifiranja.
Za tehnicke i proceduralne mogucnosti prelaska sa post-paid-a na pre-paid mozete se periodicno informisati na dole navedene kontakte.

Srdacan pozdrav.

Telenor d.o.o.
Biznis kontakt centar
Omladinskih brigada 90
11070 Novi Beograd, Srbija
Tel: 063 9000
Fax: 063 9002
E-mail: [email protected]

Prvo što me iritira, kada vrate poruku, moja pšoruka koja je sa srpskom laticiom izgleda ovako:

Sa va1eg sajta:

""Od 1. jula 2011. godine mo3e1 da postane1 Telenor korisnik, a da zadr3i1 svoj stari broj telefona. Bilo da si bio pripejd ili postpejd korisnik, prenosom svog broja u Telenor mre3u mo3e1 da odabere1 koju god uslugu 3eli1. "

Da li ovo znaei da au sa druge mre3e moai da povueem postpaid broj, a u va1oj da izaberem prepaid?

Da li i to automatski znaei da au moai bilo koji broj koji imam i kod vas na postpaid moai da prebacim na prepaid, naravno ako nema ugovorne obaveze?

Pozdrav.
(ono gore sam ispravljao da bi vi razumeli)

A oni u svom odgovoru uopšte ne koriste naša slova.

Drugo, ovo im je fail, jer , eto , dokazano da MTS to radi, VIP to reklamira od samog početka, a oni još tvrde pazar. Tako da imam jedan broj koji sam op isteku obaveze hteo da prebacim u prepiad kod njih, ali ako neće, odo gde oću ...
 
Prebacio sam MTS post --> TLR prepaid bez problema. Cekam da me ukljuce.

p.s. idi do poslovnice, meni su uradili bez pitanja kao normalnu opciju.
 
Poslednja izmena:
Pa šta je stobom, kao da ne znaš koja sve bagra radi u tim poslovnicama i call centrima. Ja sam 01.07. bio u VIP poslovnici i pitao da li postoji obaveštenje da je neko prešao na drugu mrežu, a on mi reče da takva opcija NE postoji. A na njihovom sajtu jasno piše: "Prilikom pozivanja prenetog broja može se čuti automatska govorna poruka da je broj koji se poziva prenet u drugu mrežu. Na vaš zahtev poruka se može deaktivirati."
 
Drugo, ovo im je fail, jer , eto , dokazano da MTS to radi, VIP to reklamira od samog početka, a oni još tvrde pazar.

Vip ne radi prebacivanje sa postpaid na prepaid. Ili barem to ne radi za svoje postojeće korisnike. Bio juče do poslovnice da se raspitam o toj mogućnosti i lepo me obradovali. Pored toga "ne postoji mogućnost" da mi otključaju telefon koji sam kupio uz postpaid ugovor koji je istekao.

Ostaće jedini provajder koji to ne nudi svojim korisnicima.
 
Poslednja izmena:
Onda lepo odeš kod drugog provajdera i podneseš zahtev da predješ kod njih na prepaid.

Kada te budu pozvali iz VIPa, kažeš im i zašto. Jer npr telenor otključava telefone posle ugovorne obaveze.

Pa ako im je stalo da te zadrže, onda će se potruditi da to odrade. Ako ne, predji kod drugog na prepaid, pa za 3 meseca se vrati u VIP kao prepaid, i ostaneš prepaid.

Malo cimanje, ali ostvarićeš šta si hteo.
 
Kašnjenje

Još uvek mi nije izvršen prenos najavljen SMS-om za 14.07. 02-06h.:mad:
Biće da imamo problem da svako računa vreme prema sopstvenom nahođenju.:wall:
 
Uplata kredita posle MNP-a :D

1. Uradjen MNP Telenor->VIP = 0 din.
2. Novac za kredit = 200 din.
3. Izraz prodavčevog lica kada krenete da diktirate broj za VIP...062... = Neprocenjivo :D

Šalu na stranu, prvo me čovek začudjeno pogledao i rekao pa to nije VIP. Reko moj jeste :D Kaže čovek dobro, ajde ukuca on broj, aparat ga odbije. Ukuca ponovo aparat ponovo odbije. Kaže čovek ajd da probam preko Telenora, probao ali ni tamo neće.
Jel imao neko sličnih problema?
 
Danas mi bio ortak, paket 1450 dingera, računi i do 2500 .... pokušao prebeg, MTS uradio sledeće:

zvali ga i nudili uz ugovor na 24 meseca: Ili popust 80 posto (osamdeset) na 12 mesei uz obavezu 24 meseca ili Nokia C5-03 touchscreen, za 1 dinar. Odlučio se za Nokiu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno