Šta je novo?

MNP u praksi - vase price i iskustva

Nisam stigao tokom leta da podelim ovo iskustvo, ali prilikom prelaska iz Telenora u neku drugu mrežu sve je moguće.
Ja sam jedan Telenor broj, koji sam kupio krajem maja, probao u junu da prenesem u Vip. Čisto da probam, iako sam unapred znao da od prenosa nema ništa, jer nije prošlo ni mesec dana od boravka u Telenoru, a potrebno je minimum 3 meseca.
Međutim, Telenor odobrava prenos i dobijam informaciju da se taj neraspakovani i nov broj kod njih vodi kao aktivan još od januara 2014 (prilikom aktivacije kartice u maju dobio sam sve one poruke i bonuse koje dobija svaki nov korisnik). Broj je prenesen kod Vipa u rekordno brzom roku, za nekih 6 dana. LOL :)
 
Pozdrav, da li neko zna koliko dugo traje prenos broja u noći prenosa? Meni je stigla poruka da će mi broj biti prenet između 2 i 6 h ujutru. Trebaće mi telefon, imaću neke neodložne razgovore sa Kanadom, pa me zanima u kom trenutku prestaje da radi stara, a počinje da funkcioniše nova. Da li će obe istovremeno raditi sa starim brojem ili će jedno vreme broj biti nedostupan na obe kartice? Rekli su mi da je prenos zakazan u 2 h ujutru, ali ne verujem da će ga baš tad preneti (bar to znam iz iskustva), možda je to samo početak postupka prenosa.
Unapred hvala na svakom odgovoru!
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, da li neko zna koliko dugo traje prenos broja u noći prenosa? Meni je stigla poruka da će mi broj biti prenet između 2 i 6 h ujutru. Trebaće mi telefon, imaću neke neodložne razgovore sa Kanadom, pa me zanima u kom trenutku prestaje da radi stara, a počinje da funkcioniše nova. Da li će obe istovremeno raditi sa starim brojem ili će jedno vreme broj biti nedostupan na obe kartice? Rekli su mi da je prenos zakazan u 2 h ujutru, ali ne verujem da će ga baš tad preneti (bar to znam iz iskustva), možda je to samo početak postupka prenosa.
Unapred hvala na svakom odgovoru!

Nema pravila.
Može da ti sve bude gotovo do malo posle 3,a može i do 6 sati.
Meni je neki dan prenos bio gotov tek malo posle 3.
 
Treba jedan broj sa mts prepaida da prebacim na prepaid u VIP nego me zanima jel se dobija nova sim kartica od VIPa ili ne?
Znam da treba mts kartica i PUK1 kod da imam prilikom podnošenja zahteva ali ne znam da li se posle prenosa broja dobija nova sim kartica....davno sam prenosio broj pa i zaboravio
 
Treba jedan broj sa mts prepaida da prebacim na prepaid u VIP nego me zanima jel se dobija nova sim kartica od VIPa ili ne?
Znam da treba mts kartica i PUK1 kod da imam prilikom podnošenja zahteva ali ne znam da li se posle prenosa broja dobija nova sim kartica....davno sam prenosio broj pa i zaboravio
Dobijaš novu vip karticu.

Sent via Xperia Z3
 
23.11 podnet zahtev za prenos broja u VIP mrežu
28.11 su me zvali iz mts da pitaju što prenosim broj i da dana današnjeg ništa još uvek
Jel može se negde proveri šta je sa tim zahtevom?
 
^ Naravno, za to zoves Vip da ti kažu koji je status.
 
23.11 podnet zahtev za prenos broja u VIP mrežu
28.11 su me zvali iz mts da pitaju što prenosim broj i da dana današnjeg ništa još uvek
Jel može se negde proveri šta je sa tim zahtevom?

Predugo sve to traje...
Do danas je već trebalo sve da se završi.
 
Istice mi ugovor u mts-u 30.12 ,da li bi mogao sledece nedelje da podnesem zahtev za prenos broja u drugu mrezu?
 
Istice mi ugovor u mts-u 30.12 ,da li bi mogao sledece nedelje da podnesem zahtev za prenos broja u drugu mrezu?

Možeš,ali će ti naplatiti neki penal što napuštaš pre završetka UO.
Meni su to uradili par dana pre nego što sam prešao na drugu mrežu,i ako po meni to nije pre,jer samo plaćaš taj poslednji mesec i to je to,ali oni to ne gledaju tako.
 
Jedno pitanjce, precesljah malo temu i mislim da sam sebi nasao odgovor ali cisto da potvrdim konkretno.
Podneo sam zahtev za prenos broja iz Telenora u Vip, receno mi je da ce biti zavrseno posle 7-8 dana, s obzirom da sam to podneo posle 14h. Devojka mi je tamo objasnila sta ce se sve desiti, meni pola isparilo iz glave. Dobih i karticu. E sad, ocekujem da ce prenos najranije biti u sredu, najverovatnije u cetvrtak i petak. Sa postpaida na postpaid. Ono sto mene zanima, da li ja svojevoljno mogu da ubacim karticu sto su mi dali, kada mi dezaktiviraju ovu iz telenora? Devojka mi je tamo rekla kao da mogu da dodjem kod njih, posto ujedno uzimam i telefon koji sam rezervisao, pa ce oni to da srede. A meni je to problem sto sam ja sredom na faksu ceo dan do 19h, a u cetvrtak i petak necu moci da odem do poslovnice pre 15h. Naravno, potreban mi je broj. Ja svakako nista necu ugroziti/pokvariti ako sam ubacim karticu koju su mi dali?
 
Poslednja izmena:
Ono sto mene zanima, da li ja svojevoljno mogu da ubacim karticu sto su mi dali, kada mi dezaktiviraju ovu iz telenora? Devojka mi je tamo rekla kao da mogu da dodjem kod njih, posto ujedno uzimam i telefon koji sam rezervisao...Ja svakako nista necu ugroziti/pokvariti ako sam ubacim karticu koju su mi dali?
Odgovor je: da mozes. Kada ti prebace broj u vip novu karticu koristis odmah najnormalnije. Ne treba zbog toga da ides u poslovnicu.

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem na odgovoru. A u poslovnicu ću svakako morati da odem po telefon, samo mi je bilo bitno to za karticu da znam da mogu slobodno da je ubacim.
 
Jedno pitanjce, precesljah malo temu i mislim da sam sebi nasao odgovor ali cisto da potvrdim konkretno.
Podneo sam zahtev za prenos broja iz Telenora u Vip, receno mi je da ce biti zavrseno posle 7-8 dana, s obzirom da sam to podneo posle 14h. Devojka mi je tamo objasnila sta ce se sve desiti, meni pola isparilo iz glave. Dobih i karticu. E sad, ocekujem da ce prenos najranije biti u sredu, najverovatnije u cetvrtak i petak. Sa postpaida na postpaid. Ono sto mene zanima, da li ja svojevoljno mogu da ubacim karticu sto su mi dali, kada mi dezaktiviraju ovu iz telenora? Devojka mi je tamo rekla kao da mogu da dodjem kod njih, posto ujedno uzimam i telefon koji sam rezervisao, pa ce oni to da srede. A meni je to problem sto sam ja sredom na faksu ceo dan do 19h, a u cetvrtak i petak necu moci da odem do poslovnice pre 15h. Naravno, potreban mi je broj. Ja svakako nista necu ugroziti/pokvariti ako sam ubacim karticu koju su mi dali?

A što ne bi ubacio tu novu karticu onog dana kad ti prebace broj,a dotle normalno koristiš Telenor?

Možeš ti da je ubaciš,ali ne vidim svrhu dok ti broj ne prebace.Vip ima neke privremene brojeve tako da pripaziš da ne aktiviraš, jer mogu posle da ti naplate i korišćenje tog broja onoliko dana koliko si ga koristio.
Ja sam skoro prebacio i nisam se zazao sa tim dok ga zaista nisu prebacili.Ne znam zašto nemaju za takve slučajeve prazne Sim kartice kao Telenor ili MTS.
 
Poslednja izmena:
Pa to i radim trenutno :D Nisam ja još ništa ubacio, u telefonu mi je i dalje Telenorova kartica jer sam baš to i tu devojku pitao da li mi do isključenja ostaje sve što imam, minuti poruke i ostalo. Ja sam gore pitao baš to što si napisao u prvoj rečenici, zanimalo me je da li ja mogu sam da ubacim karticu tog jutra kada isključe telenorovu, a da pri tome ne rizikujem da nešto ne zeznem sa tom vipovom karticom.
 
Pa to i radim trenutno :D Nisam ja još ništa ubacio, u telefonu mi je i dalje Telenorova kartica jer sam baš to i tu devojku pitao da li mi do isključenja ostaje sve što imam, minuti poruke i ostalo. Ja sam gore pitao baš to što si napisao u prvoj rečenici, zanimalo me je da li ja mogu sam da ubacim karticu tog jutra kada isključe telenorovu, a da pri tome ne rizikujem da nešto ne zeznem sa tom vipovom karticom.

Ne bi ništa zeznuo,ali ovo što sam ti napisao bi se verovatno desilo.
Najsigurnije ti je da je ubaciš veče pre nego ti ukjuče broj,a ti ujutru ukjučiš telefon i to je to.
Možeš je ti ubaciti kad god,samo nemoj uključivati telefon do dana dok ti broj ne prebace zbog onog što sam već napomenuo.
 
Pa to. Stigla mi je juce poruka da je prenos odobren i da ce biti izvrseno u cetvrtak izmedju 2-6h, bas u ono vreme kako mi je i devojka u Vipu sa Tvitera i napisala da ce stici ta poruka kada sam pitao kada bih mogao da ocekujem prebacivanje broja. Tako da svakako sutra ubacujem karticu jer ionako rano ustajem za faks pa mi je to cas posla. Ni sada ne bih ubacivao jer opet zovem i saljem poruke pa neka barem iskoristim ovo poslednje iz Telenora.
 
U utorak sam podno zahtev za prenos iz MTS-a u Telenor. Danas me zvala preljubazna i umilna zenska persona sa predlogom da nastavimo saradnju kako god meni odgovara. Zahvalio sam joj se i najuctivije joj objasnio grozotu mog iskustva sa njihovom firmom.
Malo posle toga stize SMS sa potvrdom da ce prenos biti 28.12. u toku noci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U utorak sam podno zahtev za prenos iz MTS-a u Telenor. Danas me zvala preljubazna i umilna zenska persona sa predlogom da nastavimo saradnju kako god meni odgovara. Zahvalio sam joj se i najuctivije joj objasnio grozotu mog iskustva sa njihovom firmom.
Malo posle toga stize SMS sa potvrdom da ce prenos biti 28.12. u toku noci.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samo da potvrdim, noćas izvršen prenos broja i jutros aktiviran superset. MTS ostaje u prošlosti. Danas još fiksni i to je to.
 
Danas podneo zahtev za prenos 064 turist sim broja sa mts-a na vip.
Bas me zanima dali ce odobriti.
Bio lep broj, steta da propadne... :D
 
Juce podnesem zahtev za prenos broja iz telenora u vip, i vec danas vidim zovu sa 9000. Bas su u zurbi :)

Sent via Xperia Z3
 
Ja sam 2 nedelje hteo internet broj da prebacim iz telenora na vip pripejd jer je lep broj. 2 nedelje u Knezu nisu imali kartice za pripejd mnp a ni u Sremskoj, a zatim sam u nedelju otišao opet u vip u Knezu da bi mi lik rekao da mu sistem ne dozvoljava prenos tog broja :D Zatim mi je rekao da ja taj broj prvo prebacim u telenoru na pripejd ( što mi nisu dali jer je net broj ) a da od prvog Aprila dodjem u vip i podnesem zahtev :D Odem ja lepo u ponedeljak u delta city u vip, dečko odradi zahtev za 2 min i da mi privremenu pripejd karticu sa kreditom i opcijom net za chat za dž u narednih godinu dana. Kad zovu me juče iz telenora na moj mts broj da mi ponude 50% na surf pakete da nastavimo saradnju :D Tako da sam posle 2 nedelje cimanja sa vipom opet dobro prošao, imam pripejd karticu za dž :D Dok kod mts-a toga nema već daju neaktivnu karticu, pa tek ako se odobri prenos broja onda je aktiviraju i daju 25 dinara kredita :D
 
Pa kod VIPa valjda i dalje mozes dobiti onu Dodji i Probaj tarifu za dz mesec+ ;)
 
Može ali ne ja :D Kod njih imam 2 vip online 3 tarife, megu i kućni net :D Nego sam samo hteo da zadržim telenor net broj, a uzeo sam ga zbog sestre 50% više. Ali hvala vipu na pripejd kartici, iako imam još 4 sweet ova će mi dobro doći zbog neta za chat za sestru godinu dana free :D
 
Ako mi istice ugovorna obaveza 23.11 u Mts-u kako funkcionise isplata duga prema njima za novembar...jel placam naknadno ili mi ne daju prenos dok sve ne isplatim?
 
Nazad
Vrh Dno