Šta je novo?

MNP u praksi - vase price i iskustva

Ne moze toliko da se ceka. Znaju se rokovi


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Cimaj ih na FB da ti kazu sta se ceka


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Kada se menja nosilac postpaid ugovora (broja) jel se novi vlasnik broja racuna kao novi korisnik?

Da li za njega vazi ono pravilo da ne moze da menja operatera 3 meseca?

Interesuje me konkretno za mts.
 
Tako je. U pravilniku RATEL-a imaju dve stavke, jedna je da je broj u mreži 3 meseca, druga da je njegov korisnik u mreži 3 meseca. Ne shvatam zašto se gleda i ovo drugo, kad može i da se zaobiđe ako prvo preneseš broj pa kod drugog operatera promeniš vlasnika.
 
Cimaj ih na FB da ti kazu sta se ceka


Sent from my iPhone X using Tapatalk

"Proverom je utvrđeno da je Vaš zahtev za prenos broja u procesu provere i rešavanja

Proces prenosa broja traje u periodu od 5 do 7 radnih dana".

Ovo sam dobio kao odgovor od agenta mt:s-a. Da li je ovo tacno ili me zavlace?
Uzgred da li proces prenosa moze da koci i ovaj zadnji racun sto treba da se plati do 20.3? Nisam mislio da ce se prenos broja ovoliko oduziti, posto je putem call centra Globaltela iniciran prenos 1.3, a evo skoro prodjje pola meseca i nista.
 
Назови и Глобалтел и објасни да предуго траје,да ћеш одустати и нека они то ријеше,нек виде шта није у реду.
 
Oni kazu da prenos traje od 7-10 dana, napisao sam to vec na prethodnoj stranici. Mislio sam da ce se prenos zavrsiti za 3-4 dana, ne znam ni sam sta da radim, ako se ne zavrsi ove nedelje, ide mi dzabe racun u mt:s-u, a nisam tako planirao.
 
Најгоре што можеш урадити је да чекаш.Зови и досађуј.
 
Planiram da prenesem 4 broja iz Telenora u Vip (firma je u pitanju), čim mi isteknu ugovorne obaveze. Da li po prenosu brojeva mogu odmah da se potpisuju ugovori i uzmu telefoni, ili ima neki period koji treba da prodje? Firma je korisnik Telenora oko 12-13 godina, ako to ima neke veze.
 
Ostalo mi je još oko 5 meseci do kraja postpejd ugovora sa MTS-om. M tarifa bez telefona. Pošto bih prešao u VIP zvao sa MTS da pitam za opcije. Kažu uopšte ne mogu da raskinem ugovor, tj da prenesem broj u drugu mrežu dok mi ne istekne ovaj sa njima.

Pošto nisam upoznat sa ovom materijom hteo bih da pitam jel oni mene leraju ili moram da istrpim još tih par meseci?

Podrazumeva se da moram da izmirim dugovanja.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Hvala na odgovoru

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Planiram da prenesem 4 broja iz Telenora u Vip (firma je u pitanju), čim mi isteknu ugovorne obaveze. Da li po prenosu brojeva mogu odmah da se potpisuju ugovori i uzmu telefoni, ili ima neki period koji treba da prodje? Firma je korisnik Telenora oko 12-13 godina, ako to ima neke veze.
Cim se brojevi prenesu, mozes vezati ugovornu obavezu. Sta mozes od tarifa i telefona, zavisi od KB provere. Radi se pre podnošenja zahteva, tako da odmah znas sta da ocekujes.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Nova situacija sa prenosom broja i mt:s u Globaltel. Jutros se probudim i vidim nema signala na broju koji se prenosi. Kada pozovem taj broj mt:s mi kaze "izabrali ste nepostojeci broj". Niko me nije ni obavestio da ce se nesto raditi oko prenosa, ni SMS da sam bar dobio. A ni Globaltel karticu nisam dobio:). Ko je ovde napravio propust sta mislite i koga prvo da zovem?
 
Globaltel da ti daju karticu!
 
Ako ovi iz Globaltela znaju sta rade ubijte me, cekam resenje ceo dan:). Uglavnom mi ceo dan kad neko pozove izbacuje "izabrali ste nepostojeci broj".
 
Napokon mi je prebacen broj u Globaltel, danas mi je stigla SIM kartica.
Ukratko prenos je trajao 19 dana, uz poteskoce, i do danas nisam ustanovio ko je od dva operatera odugovlacio prenos.
 
Napokon mi je prebacen broj u Globaltel, danas mi je stigla SIM kartica.
Ukratko prenos je trajao 19 dana, uz poteskoce, i do danas nisam ustanovio ko je od dva operatera odugovlacio prenos.

Kao da su ga na ledjima prenosili... Ne moze kod nas nista da valja pa to ti je...
 
Globaltel je tu više napravio zastoj nego mts, naročito zato što ne izdaju karticu čim podneseš zahtev, već tek po uspešnom prenosu.
Nakon toga, oni moraju ručno da zamene broj na nekoj postojećoj kartici.
Problem je što to ne rade direktno u poslovnici, nego moraju njihovi "programeri", koji ne sede tu.
Uglavnom, globaltel je lep eksperiment, ali nikako za primarnu upotrebu. Potpuno su nepouzdani što se nekih stvari tiče.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Prebacujem broj u VIP
54eb847d542061cc8fcb579cb6315e86.jpg


Послато са moto g(6) play помоћу Тапатока
 
Prebacivanje iz Telenora u vip
b8cc8a7beb2886dbbe77f0b906863028.jpg


Послато са moto g(6) play помоћу Тапатока
 
Meni istice u mts morava 2 20.08., presao bih u VIP prepaid, da radim online ili je bolje da odem u poslovnicu? Da li vec 21.08. moze da se podnese zahtev ili da odradim dva dana ranije? Juce sam platio racun za jul, valjda je to to sto se tice uslova.
 
Meni istice u mts morava 2 20.08., presao bih u VIP prepaid, da radim online ili je bolje da odem u poslovnicu? Da li vec 21.08. moze da se podnese zahtev ili da odradim dva dana ranije? Juce sam platio racun za jul, valjda je to to sto se tice uslova.
Ne moze da se pređe online na pripejid.
Moraš da ideš u poslovnicu.

Послато са moto g(6) play помоћу Тапатока
 
Računaj da će prenos broja da traje 6/7dana. Osim ako predaš zahtev u ponedeljak onda bi trebalo do petka da ti prebace.

Послато са moto g(6) play помоћу Тапатока
 
Dobro je da si na vreme platio racun, jer su meni namerno danima to knjizili iako sam platio karticom na sajtu.

Da, onda vec od 21. mozes da trazis prenos u vip https://www.vipmobile.rs/privatni/ponuda/prepaid


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa znam da traje, nije frka. Bitno da ne budem bez broja dugo mada imam drugu karticu. Platio sam u posti al posto MTS-u ne radi to oko placanja cele godine i dalje stoji da nije placeno.
 
Neces biti bez broja,dobices poruku od VIP za par dana (msm da je meni sve skupa trajalo tipa 7 dana) i onda samo ubacis VIP karticu koju ces dobiti cim podneses zahtev
 
Nazad
Vrh Dno