Šta je novo?

MNP u praksi - vase price i iskustva

Ako mi istice ugovorna obaveza 23.11 u Mts-u kako funkcionise isplata duga prema njima za novembar...jel placam naknadno ili mi ne daju prenos dok sve ne isplatim?
Ako planiras da otkupis ugovornu obavezu onda placas sve do 23.11. A ako planiras da prenosis broj posle isteka ugovorne obaveze, racun za novembar placas mts-u kada ga dobijes, tj do 20.decembra

Sent via Xperia Z5
 
Da li je neko skoro prenosio broj iz druge mreže u Telenor prepaid?
Ako jeste, koji se prepaid paket dobija na prenetom broju i koliko na njemu važi dopuna.
Unapred hvala na svakom odgovoru :)
 
Zbog čega mts portal odbija online zahtev za prenos broja? Broj sa prepaida treba da ide na prepaid ali mts stalno izbacuje grešku "kupovina nije uspešno obavljena"
 
Imaš na sajtu opciju čet.

Pa im se javi, zvaće te. Ili ti okreni 064733.
 
Ne mogu ni oni da pomognu,ne znaju šta je.
Mora do poslovnice da se ide
 
Dajte savet šta da se radi i kome se obratiti.

Prepaid broj koji je registrovan na ime,na kome nikakvih dugovanja ne može se preneti u drugu mrežu iz Vipa.
Probano i u mts i u Telenor dobija se isto obaveštenje: broj nije u statusu

Kontaktiran je VIP ali kažu da je sa njihove strane sve u redu i da nema nikakvih restrkcija na broju

Šta dalje raditi?
 
Cisto da pomenem i ovde:
https://pbs.twimg.com/media/DQbkNSMVwAAJmnL.jpg
VIP ima pravi plus u MNPu od juna. Telenor cist minus. MTS u oktobru samo pravi minus.
Ni ja nisam ocekivao da ce VIP oko 10K mesecno biti u plusu (znam da je u junu bilo otprilike toliko, a slicno je i ostalih meseci).
 
^ alfa, ko je izvor slike od gore?

Broj korisnika koji su prvi put promenili mrezu od pocetka godine do sada je oko 75000, a ukupan broj od pocetka MNP-a je 540000. Najvise ih je bilo u maju (oko 8890), zatim u junu (8600). Ostali meseci su sareni (od 4300 - 7800), ali ne izgleda da postoji neki izrazeni pik.

Pozdrav
 
Turk je izvor slika, ali izgleda da sam pogresio oko broja NETO promena.. sad cu potraziti.

EDIT: https://twitter.com/turkdejan/status/877783574388252672
U pravu si, ~2500 mesecno je neto priliv VIPu. Vidim nesto se ne slaze 60K da je dobio VIP a da udeo na trzistu sva tri operatera se ne pomeri. Izvinjavam se.

Sto se tice broja prenosa uopste:
http://www.ratel.rs/upload/document...ektronskih komunikacija Q3 2017 - ZA SAJT.pdf
RATEL kaze 28-32K po tromesecju (32K za Q2 i Q3/17), sto je oko 10K mesecno?
 
Poslednja izmena:
Interesuje me procedura kada se kod recimo Telenora podnese zahtev za prelaz iz MTS-a, pa MTS po dobijanju zahteva posalje "ponudu koja se ne odbija" (hipoteticki), kako se odustaje od zahteva za prelazak?
 
Vrlo jednostavno, od prelaska se odustaje tako što prihvatiš "ponudu koja se ne odbija"

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока
 
samo da kazem da sam uspeo da prepaid internet broj iz telenora prebacim u vip na obican prepaid a cuo sam od pojedinih da to nije moguce tako da ako neko ima prepaid internet tamo sa dobrim brojem moze ga prebaci u drugu mrezu bez problema
pozdrav
 
Na forumu sam jedino video da se ne moze preneti na Surf/Online tarifu (Tln/VIP), ali na prepaid uvek je moglo?
Kod MTSa bi trebalo da moze na Mobilni Net uvek, jer je mogu prelaz sa postpaid na MN i obratno.
 
Danas je konacno zavrsen prenos kevinog broja iz Mts-a u Telenor. Koristila je Pricu plus i sve joj je vise falio net (onih 25 mb u tarifi necu ni da racunam), pored toga dosta koristi i Viber da prica sa burazom, pa je nekako logican izbor bio Telenor i tarifa Prenesi+S. Tu je u cenovnom rangu sa Pricom plus, sve se prenosi 3 meseca, ima 500mb i 10gb za jednu aplikaciju, jedino ima 100 minuta manje ali to se moze nadoknaditi Viberom kog sad svi imaju.

Elem, podneli smo zahtev 14. februara i odmah je potpisala ugovor koji je krenuo danas (23.), tj. 10. dan od zahteva za prenos. Ne znam zasto je toliko dugo trajalo, ali me je iznenadilo sto odmah potpisujes ugovor bez ponovnog dolaska u poslovnicu po odobrenju zahteva. Kad sam svojevremeno prelazio iz Vipa u Mts, dolazio sam ponovo da potpisem ugovor, sada to izgleda vise nije praksa, odmah se bira tarifa i potpisuje ugovor, koji nije obavezujuc u slucaju da se predomislis. Mogucnost da se predomislimo je postojala, mada sam znao da ce joj Mts tesko ponuditi nesto bolje u tom cenovnom rangu. Iznenadilo me je sto su je zvali iz Mts-a samo jednom i to rano ujutru, sto nije cula i nije se javila. Nakon toga je dobila poruku gde nude 'ponudu specijalno za nju' i da pozovemo 733 (cini mi se da je taj broj bio) zbog dogovora. Okrenem ih, kazem sta imam, likusa me oladi i kaze pozvace vas sluzba o korisnicima ponovo. Nisu zvali ponovo, mada me i ne cudi jer joj nisu mogli ponuditi 100 gb uz Miks L na primer kada zeli da se ogranici na cenu Price plus, tj. Prenesi+S tarife. Par dana kasnije stize poruka od Telenora da ce broj biti prebacen 23. izmedju 2-6h ujutru sto se nije desilo sve do podneva danas. Zovem Telenor da pitam sta se desava, kaze likusa imaju nekih tehnickih problema u Mts-u i da pozovem njih, ali da ne brinem jer za prenos nema prepreka. Zovem Mts, doticna kaze kako imaju problem sa deaktivacijom kartica ciji su prenosi trebali biti danas vec uveliko realizovani i da ce broj biti prenet u toku dana, a onda doda da imaju problema sa sistemom i da mnoge stvari ne funkcionisu. Prenos je prosao danas, Viber je vec aktiviran kao dodatak, sa mrezom nema problema, 4g je non stop. I meni sleduje prenos broja u Telenor u avgustu ako im ove tarife (ili mozda bolje budu) ostanu, osim ako Mts ne izbaci nesto novo za tarife manje od 1000 dinara.

PS Iznenadilo me je sto je dobila celih 500 mb iako je umanjen broj minuta srazmerno broju preostalih dana u mesecu. Ne znam da li je to neki bag ili mozda Telenor daje odmah pun net iz paketa, bez obzira kada potpises ugovor?
 
^
Oduvek je tako bilo kod Telenora, minuti i sms srazmerno broju dana, internet puna kvota.

П10Л ТТ
 
Da li je neko probao da podnese zahtev za prenos broja u Vip preko njihovog sajta? To je skoro omogućeno,ja nisam pokušavao
 
Па покушај,није компликовано.
 
Da li je neko probao da podnese zahtev za prenos broja u Vip preko njihovog sajta? To je skoro omogućeno,ja nisam pokušavao

Moras samo da se registrujes,mada ne znam sto su ga zakomplikovali sa tom registracijom kada su mogli da urade isto kao i MTS.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Evo jednog iskustva. Podneo sam zahtev da prebacim neki vip pripejd broj u globaltel, i evo nakon mesec ipo dana su mi odgovorili da je zahtev odobren. Međutim, buni me sledeće, naime iz globaltela traže da kupim njihovu sim karticu od 750 dinara, pa će mi onda umesto tog broja koji je na toj kartici biti ovaj preneti broj. Da li oni imaju pravo da naplate dolazak u njihovu mrežu? Nisam nigde našao na ratelovom sajtu taj član vezano za to. Prenosim u celosti sms poruku globaltela:

"Postovani, Vas zahtev za prenos broja je odobren. Potrebno je da kupite Globaltel sim karticu i posaljete nam njen broj na [email protected]
Srdacno, Globaltel team"

Da sam hteo da dam 750 dinara, sigurno bi uzeo njihovu sim karticu sa sve 0677 prefixom i završio posao.
 
Poslednja izmena:
Zasto ne bi imali pravo da naplate? Tvoj je izbor da li ces na to pristati.
 
Pilicari care na sitnicama, pogotovu gde nemas bas izbora ili ti je mrsko da nesto menjas... ovo je pljacka.
 
Znam da imaju verovatno pravo, ali npr i mts,telenor i vip nude tu uslugu za dinar, uz davanje svih bonusa iz promocije koja je aktuelna u tom trenutku za pripejd ili postpejd broj. I kod njih pripejd kartica košta 300 dinara, pa je opet prelazak korisnika iz neke mreže kod njih besplatan. Sutra šaljem mejl globaltelu, a 750 din im neću dati sigurno.
 
Evo jednog iskustva. Podneo sam zahtev da prebacim neki vip pripejd broj u globaltel, i evo nakon mesec ipo dana su mi odgovorili da je zahtev odobren. Međutim, buni me sledeće, naime iz globaltela traže da kupim njihovu sim karticu od 750 dinara, pa će mi onda umesto tog broja koji je na toj kartici biti ovaj preneti broj. Da li oni imaju pravo da naplate dolazak u njihovu mrežu? Nisam nigde našao na ratelovom sajtu taj član vezano za to. Prenosim u celosti sms poruku globaltela:

"Postovani, Vas zahtev za prenos broja je odobren. Potrebno je da kupite Globaltel sim karticu i posaljete nam njen broj na [email protected]
Srdacno, Globaltel team"

Da sam hteo da dam 750 dinara, sigurno bi uzeo njihovu sim karticu sa sve 0677 prefixom i završio posao.
Prenos broja valjda kosta 1000 dinara zvanicno,ali je praksa operatora da prenos ne naplacuju (tj. valjda oni snose troskove prenosa)...

Sent via Huawei P10
 
Pre pola godine čitao sam Pravilnik o prenosu broju na RATEL-ovom sajtu i ako se dobro sećam, po tom pravilniku korisnik je dužan da operateru primaocu broja plati samo 200 dinara. Kada je počela usluga prenosa broja svi operateri su preuzeli na sebe da plate tih 200 dinara i uslugu učine još dostupnijom. 1000 dinara plaća operater primalac broja operateru davaocu broja i nigde nisam pročitao da ta usluga pada na teret korisnika broja.

Ne znam kako Globaltel funkcioniše, meni je čudno da je za proces prenosa broja trebalo da prođe mesec i po dana, jer Pravilnikom o prenosu broja su utvrđeni rokovi prelaska koji ne bi smeli, po mojoj slobodnoj proceni, da prelaze 7 radnih dana.

BTW, kako se podnosi Zahtev za prelazak u Globaltel mrežu kada imaju samo jednu poslovnicu u celoj zemlji?
 
Ja sam otišao u tu jedinu globaltel poslovnicu u BG-u, i hemijskom popunio zahtev za prenos broja na nekom njihovom obrascu. Da stvar bude još gora sada, broj je kod njih prenet od juče,ali pošto nisam kupio njihovu sim karticu, taj broj sada ne mogu da koristim. Videću šta može da se uradi po tom pitanju svakako, a prenos broja sam zahtevao čisto da vidim kako to funkcioniše kod njih, ionako mi taj vip broj i nije bitan.
Hajde neka mi neko pomogne,gde piše na njihovom sajtu da se prilikom prenosa broja mora kupiti njihova kartica od 750 dinara? Danas ide prijava RATEL-U i agenciji za zaštitu potrošača, pa ću videti koji će biti njihov odgovor.
Link ka globaltel sajtu:

https://globaltel.rs/mnp_intro.php
 
Poslednja izmena:
Cak pise obratno: "Procedura prenosa broja u Globaltel mrežu je jednostavna i besplatna. "
 
Cak pise obratno: "Procedura prenosa broja u Globaltel mrežu je jednostavna i besplatna. "

Ovo sam im i ja citirao, ali su mi ipak odgovorili mejlom da je procedura prenosa besplatna i da samo SIM kartica naplaćuju 750 dinara.
Moju primedbu da je, po proceduri Ratel-a trošak prenosa broja 200 dinara, su ignorisali.
 
Posle 15 godina u MTS-u podneo sam zahtev za prenos broja u Telenor. Par dana pred istek ugovora javim se operateru na MTS cetu i trazim ponudu, pozove me agent i nudi mi PAKETE SA SAJTA. 15 godina, bar 10 unazad post-paid i uvek bar na medium paketima - i nudi mi paket koji svako pismen moze sam da pronadje.

Podneo zahtev za prenos pre par dana, danas me zove novi agent, "zasto prelazite, cime niste zadovoljni", ja kazem "mrezom generalno i uvredljivom ponudom agenta". On mi ponudi MIX XL sa neogranicenim minutima i porukama i 2 (+100)GB interneta, cini mi se za 1300 dinara (mada vidim da je "neprivilegovani" MIX XL na sajtu 1200). Dakle u "specijalnoj ponudi" nude paket bar 20% skuplji od konkurencije (VIP NEO 2). Genijalno, da vec cvrsto nisam odlucio da napustim MTS, mozda bih se i zamajavao objasnjavanjem kakvi su amateri, ovako sam se samo zahvalio - i par sati kasnije stigla je poruka od Telenora da je odobren zahtev za prenos i da ce se realizovati u sredu ujutru.
 
Posto mts ne odovar na poruke, preko tel nisu ponudili nista, podneo sam online zahtev (juce) za prenos broja u VIP. Danas me zvali iz vipa da potpisem zahtev za prenos, potpisao i sad cekam prenos i ugovor na 24m. Cekam.
 
Nazad
Vrh Dno