Šta je novo?

MNP u praksi - vase price i iskustva

Vec sat vremena pokusavam da popunim obrazac na VIPovom sajtu za prelazak iz MTSa u VIP... Odaberem dugme predji u VIP, bez uredjaja, 24 meseca ugovorna obaveza, kliknem na kupi online stoji 999 din. Popunim sve podatke i kad stigne do koraka za naplatu pise : NEO 2, bez ugovorne obaveze 1.699,00 RSD.
Zna li neko sta se desava?
 
Verovatno je takva procedura - potpises ugovor za postpaid bez ugovorne obaveze, kad ti odobre prelazak, pozovu te i potpises aneks sa izmenjenim uslovima i/ili telefonom.
 
Ok, hvala. Imam jos jedno pitanje.. Kada se broj prebaci da li ima onog automata koj obavestava ljude koji me zovu da je broj prebacen u drugu mrezu?
 
Sada ne, to moze svako za aebe sa aktivira kada zove da li da mu se javlja.
 
Vec sat vremena pokusavam da popunim obrazac na VIPovom sajtu za prelazak iz MTSa u VIP... Odaberem dugme predji u VIP, bez uredjaja, 24 meseca ugovorna obaveza, kliknem na kupi online stoji 999 din. Popunim sve podatke i kad stigne do koraka za naplatu pise : NEO 2, bez ugovorne obaveze 1.699,00 RSD.
Zna li neko sta se desava?
Desava se to da si preskocio korak u kome dozvoljavas proveru u kreditnom birou ili si zahtev podneo u vreme u koje kreditni biro ne radi.
Informaciju o ovome verovatno nisi video jer si pristupao sa uredjaja koji ima mali displej. Probaj sa kompa.

Astal da blista bejbi!
 
Posto mts ne odovar na poruke, preko tel nisu ponudili nista, podneo sam online zahtev (juce) za prenos broja u VIP. Danas me zvali iz vipa da potpisem zahtev za prenos, potpisao i sad cekam prenos i ugovor na 24m. Cekam.
3. aprila me zvali iz MTS da nude povoljosti ali sam ih odbio i danas postala aktivna vip-ova kartica.
Kada sam prvi put isao u vip potpisao sam obican ugovor bez ikakvih pogodnosti i bez ugovorne obaveze. Tako rade, sto su mi i u tel.razgovoru objasnili. Danas potpisao novi ugovor ili aneks sa +1gb i po nizoj ceni uz obavezu od 24m.
 
Poslao sam mail mts-u i pitao ih da li se može kod njih preneti broj iz Globaltel ili Vectone Mobile mreže,dobio sam sledeći odgovor:"
Prenos broja u mts iz Globaltel i Vectone Mobile mreže [T2018050100FRZ3294276]


mtsinfo <[email protected]>
sre 2.5.2018. 8:46

Poštovani,

Zadovoljstvo nam je što se interesujete za naše usluge.

Obaveštavamo Vas da zahtev za prenos broja možete podneti online, pozivom Kontakt centra 0800/100-100, ovim putem ili odlaskom u poslovnicu Telekoma Srbija a.d.

Želimo da Vas obavestimo da nije moguće preneti broj koji nije na području Srbije.

Budite slobodni da nam se i ubuduće obratite za sve potrebne informacije.

Srdačan pozdrav,
Bojana



Potrebna vam je pomoć? Uputite nam direktno pitanje.
Za dodatnu podršku posetite našu korisničku zonu ili nas kontaktirajte putem korisničkog servisa.
Pratite nas na društvenim mrežama:
Facebook mtstvojsvet | Twitter @mts | YouTube mtstvojsvet

Skrećemo Vam pažnju da se na svu elektronsku korespondenciju Telekom Srbija a.d, kako internu tako i eksternu, primenjuju Pravila koja su dostupna na www.mts.rs/otelekomu/disclaimer". Je l' oni misle da Globaltel i Vectone Mobile nisu mreže iz Srbije ili sam ja pogrešno protumačio mail?
 
Ističe mi ugovor sa mtsom u petak, ako sam dobro razumeo najbolje je da odem u telenor u sredu i tražim prenos broja uz napomenu da mi ugovor ističe tek za 2 dana?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
evo uhvatio sam momenat iskljucivanja signala, zbog prelaska u drugu mrezu...





 
Poslednja izmena:
Imam specificnu situaciju... Podneo sam zahtev za prenos broja iz telenora u vip u petak. Medjutim, predomislio sam se, i odlucim da produzim ugovor u telenoru - odradim to u subotu. Danas dobijem poruku da je prenos broja u vip odobren i da ce biti obavljen u noci 26.12??
Sta ce sada biti?

Huawei P10
 
Prenosio sam broj 2-3 meseca nakon što je zaživela ova mogućnost i sve je proteklo u najboljem redu. Danas, x godina kasnije kada je to normalna i masovna pojava problemi.

Ko prati MTS temu, zna da dva post paid broja prebacujem u VIP. Prvi broj prođe bez ikakvih problema. Drugi broj, ne može ni da se registruje zahtev za prenos. Da li je prošla UO? Jeste. Racuni? Svi placeni. Pa ne znamo sta je, mozda jos nisu oslobodili broj od UO. Probajte za 2-3 dana ponovo. Proslo 2-3 dana, sve isto. Zovi MTS: Ne date mi da predjem u VIP. Kaze operater, nema nikakav zahtev da je podnet za prenos. -Ali zahtev neće ni da prodje, odmah bude odbijen. - Kažem vam, u sistemu nema zahteva. Vas broj je slobodan i nema prepreka da bude prebacen. I ove poslednje 3 recenice se vrte u krug narednih 15 minuta, dok nije ukapirao da prilikom generisanja zahteva dodje do odbijanja, pa pita A sta pise na ekranu kao razlog odbijanja? - Da li vi dozvoljavate korisnicima da gledaju u vas ekran kada radite? - Ne. -Pa kako ja mogu to da znam, receno mi je da blokirate prenos.- Vas broj je slobodan, javite mi sta pise kao razlog odbijanja...

Zovemo VIP. Bili smo 2 puta da prenesemo broj, desilo se to i to. Dajte mi podatke... Ne postoji registrovan zahtev za prenos. - Pa ne postoji, zato sto odmah bude odbijen. - To je nemoguće, potrebno je 2 dana da se izvrše provere, pa da bude odbijen. Vrtimo se mi tu u krug. Zovite MTS. - Zvao sam i kažu da je broj slobodan i traže poruku o grešci... Na kraju, operaterka kaže da će da proveri sve i da će da se javi. (Konačno, pravi odgovor.) Posle 20-ak minuta zove, čula se sa poslovnicom i konsultovala se sa još nekim. Našli su šta je greška, može da se ode da se podnese ponovo zahtev. Hajde, 3 sreća... Kad tamo, dajte mi PUK kod. - Otkud mi? Pa ne nosim to sa sobom. To je potrebno samo za neregistrovane pripaid brojeve. - Takva je procedura. - Pa pre tri dana sam preneo broj i niste mi tražili PUK kod. -Ne, ne, to je obavezno. Mora. Zovite MTS da vam daju Puk. Zovemo MTS, daju nam PUK. - VIP radnik dobacuje, e treba i serijski broj kartice. - MTS operater: To nisam u obavezi da vam kazem. - Pa da li imate taj broj na ekranu sad? - Da. - I necete da mi kazete? - Ne, pise vam na kartici, izvadite je i procitajte.

Spajalica da se izvadi kartica, lupa, nadjemo i taj broj, i konačno ode zahtev za prenos broja. Ne mogu da procenim ko je zakakao stvar. S obzirom na to da je jedan broj normalno prosao, a odmah zatim drugi nije, deluje da je do MTS-a. Ako nista, operaterka iz VIP-a se bar angazovala da resi problem i bila je veoma ljubazna.

Info o potrebnom vremenu. Zahtev za onaj prvi broj je podnet u petak poslepodne, sto se vodi kao da je podnet tek u ponedeljak. U sredu su zvali iz MTS-a da nude pogodnosti, a istog dana mi je stigao SMS da ce prenos biti u noci nedelja na ponedeljak. Dakle, oko 7 dana se ceka.
 
Ja sam podneo zahtev u cetvrtak pre podne (pre 14h), a broj je prenet u vip u noci utorak na sredu... Sa sve ugovornom obavezom pod kojom je bio u telenoru [emoji23]

Huawei P10
 
Može li se sa MTS postpaid preći direktno na VIP prepaid ili postoji neki duži i komplikovaniji proces koji mora da se ispoštuje?
 
Moze


Brzi, PUK jeste obavezan..verovatno je drugi prepaid vec bio registrovan. Ili ima bug u MNP sistemu :)
 
Alfa, nisi pažljivo čitao. Postpaid brojevi su u pitanju.
 
Zvucalo je kao radnik da je rekao da treba za nereg prepaid. Citah na brzaka na fonu, sry :(
Lol
 
Ne, to za nereg brojeve znam odavde sa foruma. Ali na kraju je tako "na silu" i prenet, kao da je tuđi ili nereg broj.
 
Ako mi ugovorna obaveza traje do 1.3.2019, zanima me da li taj dan mogu da pokrenem prenos? Kako se to gleda, ili ipak moram da sacekam 2.3.2019.
 
Od 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam imao na Telenoru jednogodišnju ugovornu obavezu potpisanu 14. februara prošle godine. U aplikaciji ''Moj Telenor'' pisalo je - ugovorna obaveza od 14.2.2018. do 14.2.2019. Međutim, 14 februara ove godine, u aplikaciji nije više pisalo da sam pod ugovornom obavezom, što je i logično, ista je trajala tačno godinu dana, znači do 13. februara.
Tako da, trebalo bi da možeš već i prvog marta da započneš postupak prenosa broja, ali najbolje ti je da proveriš u poslovnici svog operatera.
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta i kako Telenor tumaci ali zna se šta znači kad je nešto do određenog datuma. To znaci i taj dan do ponoći.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tako sam i ja mislio. Ali nije bilo tako.
 
Provericu sa operaterom. Mada mogu i preko onog njihovog mt:s sajta da proverim kad istekne ugovorna obaveza. Ovo sam najvise pitao zato sto planiram da prebacim broj u Globaltel, a oni ne rade vikendom, a 2.3 je subota. Moze li se zahtev za prenos podneti ranije, s tim da se naznaci kad oni da ga obrade, tj. aktiviraju?
 
To verovatno možeš dogovoriti sa njima. Naznaci im kad istice pa nek oni obrade kako misle da treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne moze ranije. Moraju odmah da unesu i gleda se u koliko sati si predao... moras na vreme da platis sve (osim trenutnog racuna)... vec sam napisao iskustvo - dok botovi u mts to nisu proknjizili nisam mogao da prenesem u telenor.

Bas hoces da placas te kopernikuse i pinkove...?


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Koliko se secam ako se podnese posle 14h smatra se da je sledeceg dana podnet zahtev? Znaci >14h 1.3. ako podneses efektivno kao da si 2. podneo.

Sale, a bolje ovi koji su nam naduvali cene i iznose novac samo van zemlje?:)
 
Da, neka nose tih 1500 din.

Vip je napravio revoluciju sa neo... da su dali jos neta presao bih kod njih.

Telenor daje dosta neta i deezer je super stvar, pa su moj izbor naredne 2 godine.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Meni jos uvek nije prenet broj u Globaltel. Zvao sam ih i kazu 7-10 dana se kao ceka odgovor od mt:s-a?
 
Nazad
Vrh Dno