Šta je novo?

MNP u praksi - vase price i iskustva

Pre 8 godina sam presao sa Telenora na MTS, da li je moguce za dzabe da se vratim na Telenor?
 
Pre 8 godina sam presao sa Telenora na MTS, da li je moguce za dzabe da se vratim na Telenor?

Moze odes u telenor poslovnicu samo.Ako je prepaid broj ponesi i plastiku od mts sa pin i puk posto na njoj pise i serijski broj i puk1 koji treba.
 
Naravno, prenos placa tvoj novi provajder.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze odes u telenor poslovnicu samo.Ako je prepaid broj ponesi i plastiku od mts sa pin i puk posto na njoj pise i serijski broj i puk1 koji treba.

U pitanju je postpejd broj koji je 063... prebacen na MTS pre 8 godina. Razmisljam da se vratim na Telenor pa me zanima da li moze drugi put da se menja mreza.
 
U pitanju je postpejd broj koji je 063... prebacen na MTS pre 8 godina. Razmisljam da se vratim na Telenor pa me zanima da li moze drugi put da se menja mreza.
moze.Setao ja jedan broj Vip MTS pa opet vip.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
juce podneo zahtev za prenos, mts postpaid na telenor, valjda prepaid jer nisu bili sigurni sta i kako nudili su postpaid, a na zahtevu za prenos stoji postpaid - kazu to se odnosi na postojeci status sa mts-om. kako samo ni formular ne moze da bude jasan, i kazu za prenos se ceka oko 10 dana. Sto rece neko ko na grbaci da ga prenose.
 
@neo geo Sestra juce podnela zahtev da predje sa postpaid MTS na prepaid Telenor. Malopre joj stigla poruka da joj MTS ne dozvoljava prenos. e sad sto nemam pojma.
 
pa jedino ako ima preostalih zaduzenja u MTS, ili je pod nekom UO sa njima ... ne bi trebalo da ne moze iz nekog treceg razloga ..
 
Ipak je treci razlog.
Zeznuli u Telenor poslovnici.
Razlog je nepostojeci broj :)
Valjdasu napisali da je broj prepaid umesto postpaid
 
08.02. istekao ugovor sa telenorom
Odmah nakon ponoci porucujem intarifu preko Vip online.

Zakace me praznici, pa tek 17. dobijem SIM, ugovor / zahtev za prenos preko Cityexpress.

Imaju integraciju da cim potpises kod City express kurira oni to odmah vide, ali TEK TADA iniciraju prema telenor/mts.

18.02. Zovu iz Telenora sa +381 63 7999 040 i imaju “specijalnu ponudu”... ali slabo ih cujem i prekida se veza :D

19.02. Ponovo poziv, ali prekinu posle 2 sekunde.

19.02. Odobren prenos u 17h.

Kontaktiram ih preko FB, ali kazu da je vec zavrseno i cao.

Tehnicki prenos zakazan za 24.02.

Od danas u VIP.

Jutros stize anex - popust za Intarifu bez ugovorne ubaveze na 999 din (300 minuta i 10 GB + drustvene mreze).

Druga prica - i kako na anexu pise “sve moze, a nista ne mora”.

Nedostajace mi deezer i spoj sa mobi bankom. Ali ovako imam slobodu.
 
08.02. istekao ugovor sa telenorom
Odmah nakon ponoci porucujem intarifu preko Vip online.

Zakace me praznici, pa tek 17. dobijem SIM, ugovor / zahtev za prenos preko Cityexpress.

Imaju integraciju da cim potpises kod City express kurira oni to odmah vide, ali TEK TADA iniciraju prema telenor/mts.

18.02. Zovu iz Telenora sa +381 63 7999 040 i imaju “specijalnu ponudu”... ali slabo ih cujem i prekida se veza :D

19.02. Ponovo poziv, ali prekinu posle 2 sekunde.

19.02. Odobren prenos u 17h.

Kontaktiram ih preko FB, ali kazu da je vec zavrseno i cao.

Tehnicki prenos zakazan za 24.02.

Od danas u VIP.

Jutros stize anex - popust za Intarifu bez ugovorne ubaveze na 999 din (300 minuta i 10 GB + drustvene mreze).

Druga prica - i kako na anexu pise “sve moze, a nista ne mora”.

Nedostajace mi deezer i spoj sa mobi bankom. Ali ovako imam slobodu.
Sloboda je neprocenjljiva.:)
 
Evo imam i ja jedan biser prenet broj iz mts u telenor stiglo da je prenos danas izmedju 2 do 6 tek je danas oko 10 ugasena stara kartica.Nova i dalje nema mrezu.Ako ne proradi za par sati moracu da okrenem telenor
kad se okrene broj kaze mts izabrali ste nepostojeci broj.
 
Poslednja izmena:
Evo imam i ja jedan biser prenet broj iz mts u telenor stiglo da je prenos danas izmedju 2 do 6 tek je danas oko 10 ugasena stara kartica.Nova i dalje nema mrezu.Ako ne proradi za par sati moracu da okrenem telenor
kad se okrene broj kaze mts izabrali ste nepostojeci broj.
Jos jedan dokaz da posle toliko godina MNP funkcionise kao da su ga deca radila,a ne strucnjaci.
 
Jos jedan dokaz da posle toliko godina MNP funkcionise kao da su ga deca radila,a ne strucnjaci.
Prvi put ovako da se desilo a 3 broja sam saltao izmedju mreza i sve je proslo ok 1.Telenor na vip 2.MTS na telenor i ovaj treci sad sto je zabagovao negde u sistemu izgleda.Jednostavno u 10h vidim nema signala na staroj prepaid ubacim novu prepaid i nema mreze i dalje.Okrenem sa drugog broja taj broj i kaze besplatno obavestenje izabrali ste nepostojeci broj.
 
Evo odgovor od telenora sa fb:
Prenos brojeva u Telenor mrežu nije obavljen u toku noći zbog tehničkih poteškoća u Telekomu koji je sada rešen. Možeš očekivati da će u toku dana broj biti prenet u Telenor mrežu.
Ako jos nekome nije prenet broj iz mts u telenor da zna o cemu se radi
 
Nekoliko pitanja. Koliko sam shvatio da bi se preneo broj u drugu mrezu isti mora biti registrovan kod maticnog operatera? Da li moze nekako bez registracije iskreno mrzi me da se cimam? I ako ne, da li je tacno da se 90 dana za boravak u mrezi racuna od trenutka registrovanja broja pa tek onda mogu da prebacim broj u drugu mrezu? Hvala
 
@Him nemoj da te lazu za to oko registracije da moras da ostanes 90 dana. To im je fora da te zadrze. A posebno ovi prevaranti iz mts
 
Ako neko mozda zna da mi odgovori. Prenosio sam broj pre 10ak godina prvi put i pre 5-6 god poslednji put, postpaid na postpaid (vip-mts-vip). Sad zvao telenor da pitam proceduru i operaterka mi kaze da moram prvo da idem u a1 da raskinem ugovor (postpaid) pa da prenesem broj u telenor (prepaid). Jel to tako treba ili mi je pogresno rekla operatorka?
Cini mi se kad sam radio prenos ranije odem kod operatera kod kog zelim da predjem potpisem ugovor oni odrade sve i to je to nema odlazenja kod starog operatera...
 
Ako neko mozda zna da mi odgovori. Prenosio sam broj pre 10ak godina prvi put i pre 5-6 god poslednji put, postpaid na postpaid (vip-mts-vip). Sad zvao telenor da pitam proceduru i operaterka mi kaze da moram prvo da idem u a1 da raskinem ugovor (postpaid) pa da prenesem broj u telenor (prepaid). Jel to tako treba ili mi je pogresno rekla operatorka?
Cini mi se kad sam radio prenos ranije odem kod operatera kod kog zelim da predjem potpisem ugovor oni odrade sve i to je to nema odlazenja kod starog operatera...
Ako je poslusas - gubis broj. To nikako nemoj da radis!

Samo ides u Telenor i trazis prenos na prepaid.
 
Tako sam i radio prva 2 puta, a vise puta sam ponovio pitanje operaterki i tera svoje kaze raskinete ugovor kod starog pa dodjete da prenesete broj...
 
Pusti ti tu operaterku, direkt kod operera kod kojeg želiš da preneseš broj, nikakvo raskidanje kod starog. Sam zahtev za prenos broja kod novog je zahtev za raskid kod starog operatera.
 
Kako izvrsiti pritisak na RATEL da ovo skrati na 24h? MTS zloupotrebljava i tako po isteku poslednjeg dana odbije zahtev… pa onda morate ponovo da cekate. I tako kupiju vreme (i ide pretplata).

u USA se zavrsi za 10 minuta!
 
4 radna dana do odobrenja. Cetvrti dan je dan kada mozes otici kod novog operatera i potpisati ugovor/uzeti telefon. Novom operateru posle treba jos jedna noc da ti aktivira karticu. Tako da petog dana u zoru je broj u novoj mrezi.
Kako izvrsiti pritisak na RATEL da ovo skrati na 24h? MTS zloupotrebljava i tako po isteku poslednjeg dana odbije zahtev… pa onda morate ponovo da cekate. I tako kupiju vreme (i ide pretplata).
Ne znam kako nastaju ovi problemi, u mom slucaju mts jeste cekao poslednji sat (koji ima po zakonu) da mi odobri prelazak na Vip, ali se na kraju sve zavrsilo bez agonije. 063 broj inace, dakle prebacivan je do sada vec tri puta i nikada nije bilo problema, ali sam uvek vodio racuna da su svi uslovi ispunjeni - ugovorna obaveza istekla, svi racuni placeni (poslednji ne mora u napred, tj. moze do roka za placanje), broj je bar 3 meseca u mrezi (prepaid brojevi posebno da obrate paznju na ovo, pored registracije).
 
Poslednja izmena:
U nekim normalnim zemljama to se zavrsava sve za 1 dan,a mozda i pre,nebitno postpaid ili prepaid.
 
Zelim da izvrsim prenos broja iz globaltela u telenor. Zanima me da li se prilikom zavrsenog prenosa dobija neki inicijalni kredit ili pak aktivacija prvog besplatnog dodatka? Prepaid broj je u pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno