Šta je novo?

Gainward gtx 560 ti "problem"

Kod mene je isto bio problem iako sam pre toga instalirao drajvere za moj monitor sa CD-a sto je isao uz njega. Vidi kabl jos koji ako nadjes, pozajmi jos od nekog na probu.
 
Pozdrav svima.
Sve ovo vreme sam istrazivao problem i sada mi je potrebna vasa konsultacija.

Problem se ispoljava "samo" kada je HDMI kabl ukljucen u Graficku. Dakle, sve iz prethodnih postova je isto, samo problema nema kada je HDMI kabl out.
Problem se manifestuje cak i kada je TV iskljucen.

Ukoliko vas mrzi da citate prethodne postove problem je sledeci:

- Svaki put kad je na Monitoru neka tamnija pozadina, primecuje se da slika pliva.
problem je prisutan samo kada je hdmi kabl ukljucen.
Problem me toliko iritira da sam pokusavao skoro sve.
Jedino sto nisam probao je druga maticna i napajanje.

Da li je IKO imao ovakav problem ili sam jednostavno "zaboo" los primerak GTX-a od Gainward-a?
 
@mmarkovic

ako imas kablovsku,iz TV-a probaj da izvadis kabl od kablovske :D ...zna da pravi smetnje.
 
a kakvo podesavanje ?

verovatno si probao i drugi HDMI kabl?
probaj da povezes DVI to HDMI sa drugim kablom

Probao sve sto si naveo - vise puta.
Zajmio konvertore i kablove. Uvek je isto.
Ukoliko bilo sta ubacim u HDMI port, slika treperi.

Podesavanje:
- Neki indijac na nvidia forumu je objasnio da postoji "sync" problem u Kernelu Drivera za GTX560ti, ali nazalost nVidia negira i tera na customer support proizvodjaca.
Gainward ima "lepu" podrsku ....
 
Mali Update:
- U Medjuvremenu sam promenio GPU sa Gainward-a na MSI HAWX (560 ti)
Problem i dalje postoji - naravno samo kad je Ukljucen HDMI.
Odem ja korak dalje, uzmem monitor koji ima DVI i VGA, i povezem sve na komp sa DVI kablom - PROBLEMA nema!
Ocigledno GPU ima problem sa sinhronizacijom Analgonog i Digitalnog signala - i tu nastaje ovaj problem.

Drugo resenje sa kojim sam privremeno uspeo da resim problem je taj da dok nisam kuci - iskljucim HDMI - kada ga vratim u prvo vreme, nema problema, ali kasnije se pojavi (doduse mnogo blaze)
 
Nazad
Vrh Dno