Šta je novo?

Kako vam radi 3G net u Srbiji? (*samo rezultati merenja)

Falcon

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
19.02.2002
Poruke
7,261
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5900X
Matična ploča
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING
RAM
2x16GB Kingston 3200
GPU
ZOTAC RTX 3090 Trinity OC
Storage
Samsung 980Pro 2TB | Samsung 980Pro 1TB | Samsung 951 500GB
Zvuk
Creative Sound Blaster Z & Sennheiser HD555 | Marantz Cinema 50 & Jamo C607 + C60 CEN + C60 SUR + C601 | SVS PB1000
PSU
Corsair 850W HX
Kućište
Corsair 600T
Monitor
Asus ROG Strix XG43VQ | LG OLED C2 55" | BenQ W1050 + AVtek Cinema 16:9 105"
Miš & tastatura
Logitech G502 | Alienware AW768
Ostale periferije
Playstation 5
Laptop
HP EliteBook 850 G8
Tablet
iPad Air
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch 7
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Kako vam radi 3G net po Srbiji? Prvenstveno mislim na brzine koje postižete, znam da pokrivenost još uvek nije 100%, čak i po Beogradu ima "rupa" gde nema 3G signala.

Brzine koje ostvarujem su 0.5 do 3Mbit za download i nikada više od 0.35Mbit za upload.

127725199.png


Kum na mts-u ostvaruje veće brzine za upload:

127296137.png



I nešto zanimljivo, jutros je došlo do prekida interneta preko Telenora. Odmah nakon što je proradio net, uradio sam test i dobio jako zanimljiv rezultat:

127696026.png


Brzinu koju inače nikad i ni u kojim uslovima ne postižem.

Zbog čega pokrećem celu ovu priču? Zato što već par meseci intenzivno koristim 3G internet sa telefona i primetio sam da je na Telenoru opala brzina koju mogu da ostvarim. Početkom godine sam imao (ako me pamćenje dobro služi) upload od 1Mbit, ako ne i više. U zadnje vreme vidim da je slanje preko 3G dosta sporije i posle više urađenih testova, došao sam do zaključka da je limitiran upload.

Poslao sam i mail Telenoru gde sam se požalio na problem ali nisam dobio nikakav odgovor.

Zato hoću da pokrenemo ovu priču, možda će nekome i značiti ukoliko se odlučuje na promenu operatera preko MNP, a možda i postignemo nešto kod samih operatera.

Koje brzine vi postižete?
 
65938056.png


Ovako je kod mene.
 
Na kojoj mreži, jel isto Telenor?
 
Telenor, a konektovan je na HSDPA.
 
Jel ima Telenor i HSUPA ili samo HSDPA?
 
Meni dload nikada nije isao ispod 1mbit/s pod uslovom da sam pokriven makar 3g mrezom...uload je tu do 350kbit/s mozda malo vise.

Max brzinu koju sam ostvario je 3,8 mbit/s dload ...

Telenor.
 
Evo speed test sa telefona.
Zadnji je pred novu godinu. Inače pre toga sam imao download nekog torenta od 420KB/s. (Braće jerković ).
Drugi je telekom adsl.
Prvi je edge u predgrađu Vrnjačke banje. :( dovoljan je za mail, twitter, google talk, čak sam uspeo i radio da slušam (40kbit aac), ali ne može nizašta više. Jedini problem je latencija. Čini mi se da je velika.
Prvi i treći telenor.

Ttalking desire.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1310055497990.jpg
    uploadfromtaptalk1310055497990.jpg
    124 KB · Pregleda: 391
Poslednja izmena:
sc20110707205746.png


Telenor, uzas ping i uzasan upload.
 
Poslednja izmena:
Not bad,bilo je i vise ... VIP [ns]

x55op4.jpg
 
Poslednja izmena:
Telenor od pre 15 minuta

127957364.png


Izgleda da su popravili download ali je upload i dalje očaj. Ping bi mogao biti bolji ali nikako da se nakanim da uradim tracert sa telefona da vidim kuda ide njihov net do Verata.
 
Ja sad gledam istoriju rezultata, i svi download su mi redom sa 0.56Mbps... 6 komada ravno. Tek mi je jedan sa 1.54Mbps. Vecu vrednost od toga nikako nisam video.
Upload, naravno, 0.35-0.36Mbps... zakucan.


Telenor, naravno... zaboravih da dodam.
 
Poslednja izmena:
Meni Vip-ov 3G radi odlicno, rezultati su slicni Telepovim :)
 
Pics :)
 
ju...iznenadio sam se brzinom interneta kod vip-a :D

covek se uglavnom krece po istim mestima u jednom gradu (kuca, mesto za kaficu, fakultet, devojka...) i na tim mestima je vip pa bar za 50% bolji....
iznenadio me vip, koji ima bolji net od telenora :/

edit: malo kasnije cu skinuti speedtest app, i ovde okaciti rezultat.
 
Poslednja izmena:
ahahahah koji secs ;D

55 ms ping
5181 kbps download
1558 kbps upload

network: hspa
server: belgrade

ovo je ipak ne 50%, nego 100% bolje od telenorovog neta u mom kraju
 
Potvrdili su mi iz Telenora ono u šta sam sumnjao, da ograničavaju upload. Vade se na to rade na povećanju kapaciteta ali da je ovo sada, citiram, "najviše što mogu da ponude trenutno".

Down je odlican, Up i dalje gori od mts i VIP-a
129295305.png
 
Ja sam i dalje na 0.54Mb/s... sad pustah :p

Nego, sad mi pade na pamet - koje su sanse da to mene famozni "Klik" limitira? :)
Mozda je on ogranicen nesto, a ovi normalni paketi idu pak punom brzinom...
 
Jako dobre tj upravo je to problem, ortak na SGS1 nemože preko 0.5Mbit baš na Kliku :)
 
Cool, pade mi kamen sa srca... onda eto mene na "Prenesi i surfuj 1000" vec od 1. avgusta :smoke:
 
Bolje proveri prvo, mozda je isto sr.nje

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Ja imam prenesi + 1gb. Nikada klik nisam koristio, pa opet ne ide preko 0.4, bilo na hspa, bilo na edge.

Ttalking desire.
 
Moji rezultati su sa Prenesi plus 1000
 
66074818.png


Vip :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Jel ima neko sa Bezanijske kose da provrti Vip i Lelenor, treba uskoro da uzmem neki paket, pa da znam kod koga je bolji net?
 
gde na kosi te zanima?
 
Nazad
Vrh Dno