Šta je novo?

Proverite kako vam radi SSD (CrystalDiskMark i/ili AS SSD)

Slobodno apdejtuj firmver. To upozorenje je standardna praksa kod bilo kakvog apdejta sistema i sličnog softvera...
 
Kako se nosite sa software-om ADATA-e, u smislu sto mu treba 2min. da se otvori? Btw, kada se konacno otvori, da li je bezbolno da se radi fwupdate, obzirom da upozorava sa porukom da se to ne radi zbog potencijalnog gubitka podataka? Nisam navikao na to, pa nisam radio, kod Samsunga, Intela, Crucial nije tako...

Nemam obicaj niti potrebu da radim FW update.
Samo bude gore.
 
1. A-data 8200 pro 512gb

2. Samsung 850 evo 250gb

Kao ne narocitno zahtevan korisnik iskreno i ne primetim razliku u radu (cak mislim da mi je stari samsung ranije brze bootovao win sto na osnovu brzina deluje nestvarno :D )
 

Prilozi

  • adata.png
    adata.png
    27.4 KB · Pregleda: 66
  • samsung.png
    samsung.png
    21.8 KB · Pregleda: 60
Poslednja izmena:
Nedavno sam uzeo 970 Evo Plus od 250GB, naleteo mi je jeftino pa 'ajde, i stavio sam ga kao sistemski drajv umesto 850 Evo. Primećuje se razlika, majku mu...mada, vrlo je mala, tipa nekoliko sekundi kod bootovanja i za nijansu bolji odziv programa, ali je primetim. Daleko od skoka sa HDD na SSD, doduše, i još uvek ne bih preporučio prelazak sa SATA na NVMe ako nema dobrog razloga ili je cena baš povoljna...
 
Na Win7 ja nisam primetio razliku izmedju obicnog SSD-a i NVMe, kao zahtevan korisnik. Tek na Win10 primecujem razliku, ali ta razlika nije nesto velika.
 
Uzet 500gb 970 evo plus u win10 razlika je ono bas mala u odnosu na 250gb Samsung 860 evo. Tako da kome je potreban veci kapacitet bolje da uzme povoljniju varijantu m2 nvme ili sata ssd.
 
Uzeo sam SSD Patriot Burst 120GB, i instalirao sistem Win10. Veoma mnogo mi je pomogao nas kolega sa ovog foruma vladat1 koji zelim ga javno pohvaliti ovde. Pomogao mi pri instaliranju, legalizaciji, antivirusa... Rekao mi je i da testiram ovaj SSD i da postavim ovde. Malopre sam skinuo ovaj program CrystalDiskMark i izasao mi je ovaj rezultat. Ako mozete ukratko samo da mi kazete da li je OK moj SSD ili ipak nije dobar ,)
HVALA, Hvala svima...

Crystal.png
 
Uff ne znam! PC mi je Dell precision T1600, maticna ka0121 verovatno je onda SATA 2.
Posebno driver nisam instalirao samo sam u BIOS/u stavio na AHCI i od 3 HDD prvi sam stavio ovaj SDD(sistem).
 
Poslednja izmena:
Sandy Bridge bi trebao da moze SATA 3 , verovatno je AHCI driver u pitanju.
 
Kod mene na aceru jedan je sata 3,tri su sata 2.
Neka proveri.
 
Uzeo sam SSD Patriot Burst 120GB, i instalirao sistem Win10. Veoma mnogo mi je pomogao nas kolega sa ovog foruma vladat1 koji zelim ga javno pohvaliti ovde. Pomogao mi pri instaliranju, legalizaciji, antivirusa... Rekao mi je i da testiram ovaj SSD i da postavim ovde. Malopre sam skinuo ovaj program CrystalDiskMark i izasao mi je ovaj rezultat. Ako mozete ukratko samo da mi kazete da li je OK moj SSD ili ipak nije dobar ,)
HVALA, Hvala svima...

Pogledajte prilog 290882

Molim te, sa takvim rezulatima nemoj više da me hvališ :D
 
Sada sam menjao poziciju SATA kabla pa sam povezivao SSD na prvi Sata priključak. Kao da sam dobio malo bolju brzinu (Crystal2)! Ali opet ne znam da li je to dobro ili ipak treba još nešto pokušati?
 

Prilozi

  • Crystal.png
    Crystal.png
    22.4 KB · Pregleda: 53
  • Crystal2.png
    Crystal2.png
    22.3 KB · Pregleda: 49
Poslednja izmena:
Sandy Bridge bi trebao da moze SATA 3 , verovatno je AHCI driver u pitanju.

i ja mislim. Prebacio je na AHCI posle instalacije win. Da li može nekako naknadno da ubaci drajver bez reinstalacije windowsa ? Koja je normlana brzina za ovaj Patriot ?
 
Drajver već postoji samo treba u registry-u da se promeni koji će da koristi, posle se restartuje Windows i promeni podešavanje u BIOS-u i to je to.
 
Ssd mi je na 99% helth, kupljen pre neki dan, ovo je u redu?
P.s.temp je 53°
Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pokazuje da je sve u redu.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Ako si ga testirao kao lud, a da je pride i još maleni SSD (kad bi još znali koji model i koliki - niti napisa osnovnu informaciju, niti imaš "moja mašina" :d), naravno da si ga istrošio taj 1%...
 
Hahahaha pre neki dan sam pisao o njemu i zaboravio sam da napisem koji je [emoji2357][emoji23]
Kingston a400 120gb ssd, samo instaliran windows 10 pro 64bit i 3programa.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Pozdrav, da li mi dobro radi ssd i zasto ne :), sve nesto gledam po gugletu i kao da bi trebalo bolje brzine da izbaci

SSD: Kingston SSD M.2 500GB NVMe PCIe SA2000M8
M: Asrock B365 Pro4
CPU: Intel Core i5-8400
RAM: Kinston 2x8Gb HyperX FURY 2666
HDD: WD Red 1 TB
PSU: Corsair RM550x
GPU: Gigabyte gtx 1070 gaming g1 8g
OS: Win 10 Education x64 latest update


Desktop Screenshot 2020.10.12 - 05.55.35.26.png Desktop Screenshot 2020.10.12 - 05.59.03.01.png Desktop Screenshot 2020.10.12 - 19.23.58.72.png
 
Poslednja izmena:
Verovatno plavi. Tada u to vreme je bilo na različitim sata portovima različitih brzina na sata portovima, kao i različitih kontrolera koji su vodili do sata konektora.
Sigurno nisu stavljali 2 bela sata 3 i dva druge boje... već obrnuto. Po meni, plavi ili crni su sata 3, ostali sata 2 (najverovatnije).

I naravno da će uticati na brzinu. Sata 2 će ti dati upola brzine koju ssd može da isporuči (makar ovi sata ssd-ovi).
 
Poslednja izmena:
Kingston sa400s37120g
Na njemu samo sistem i tri programa.
Radio ukupno malo vise od dva dana, health pao na 98%, znam da sam pisao o njemu pre neki dan, ali da li je ovo normalno?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Verovatno plavi. Tada u to vreme je bilo na različitim sata portovima različitih brzina na sata portovima, kao i različitih kontrolera koji su vodili do sata konektora.
Sigurno nisu stavljali 2 bela sata 3 i dva druge boje... već obrnuto. Po meni, plavi ili crni su sata 3, ostali sata 2 (najverovatnije).

I naravno da će uticati na brzinu. Sata 2 će ti dati upola brzine koju ssd može da isporuči (makar ovi sata ssd-ovi).
------------------------
Sinoć do kasno probao na sve 4 konektora sam testirao moj SSD i skoro na svim konektorima ista brzina kod mene pokazuje! Ali sam ga ostavio na plavi sada priključen. Ovakvi su testovi sa sve 4 slično...

https://postimg.cc/zHhNLW43
 
Nazad
Vrh Dno