Šta je novo?

Google+

Hvala kibiceru na pozivnici, kome jos treba neka mi posalje email u pm.
 
Dobra stvar je sto sada na slike mozes da vidis exif
 
Isto se zahvaljujem ivanu123 na poslatom pozivu :) . Facebook je bio retardiran i pun raznih gluposti, očekujem da Google+ ne ponovi iste greške i da zadrži određenu profesionalnost. Kome treba inv nek šalje PM, a mogli bi svi sa foruma da počnemo međusobno da se dodajemo, ta ideja na google+ se ne čini tako lošom kao što mi se činila na Facebooku.
 
Meni na zalost nije jos uvek omoguceno slanje pozivnica,pa se izvinjavam ljudima koji su trazili a nisu dobili od mene istu :(
 

Prilozi

  • pozivnice.jpg
    pozivnice.jpg
    118.1 KB · Pregleda: 158
e malera :D Opusteno,ako budes imao vremena,probaj sutra :)
 
Molio bih jednu pozivnicu na photoabdee(na)gmail(tacka)com

Fala
 
prenesite malo utiske vi koji ste dobili invite :)
 
ne treba mi invite slati, google plusovan sam ;D

uuu al je dobar :D
(ne dizem hype, nego je zaista bruka...)

samo cu reci da google+ apk od prvog dana izgleda kao FB (i bolje) nakon ovih godina ;D
i toliko mocno i brzo sve radi/pregledno je...huddle je vrhunski...
 
Poslednja izmena:
Dobio i ja od Milosa Lazarevica, ne znam ko je ali fala ;) Odupirao sam se Facebooku do sad, videcu da li cu koristiti ovo.. deluje bolje u svakom slucaju. Sto se tice Circles-a, on mi nudi sve s kojima sam razmenjivao mailove, ali kako da znam da li neko od njih uopste ima + nalog.
 
^ verovatno nema...



p.s. uuu ;D
+1 dugme (link)

korisno,korisno....
 
Vas 20 i kusur koji ste mi zatrpali inbox ste dobili invite :)
 
radisica[at]gmail, u znak zahvalnosti mogu da ponudim uslugu bolja cena robe u Emmi shop-u :)
 
@frostonja
Poslato.
 
Hvala na invite-u, Igore.
 
Dajte jedan da probam zexbeg kod džimajla kom
 
Ako još nekome treba invite, PM.

@soko
poslao sam ti invite.
 
Sta je usluga, poslao PM i za par minuta dobio invite. Pravi forum nema sta.

Hvala DariusIII :happy:
 
Poslednja izmena:
i ja zahvaljujem na share-u. previše mi liči na fejs, ali kontam da će biti manje idijota :D
 
Ako neko moze da mi posalje invite...
duga13 [at] gmail

hvala
 
Kome treba invite, moze slobodno da posalje PM.
 
nervira me jedino sto nema MULTIPLE SELECTION kad hocu da uploadujem slike sa kompa :/
moram sliku po sliku.. FAIL


sa fona iz google+ aplikacije je druga prica...
 
"Овај садржај тренутно није доступан" mislim da Face ne odobrava što radiš protiv njega :D

Dostupan je, nego nismo prijatelji na fejsu...


You're lazy and you don't want to manually re-upload all of your Facebook albums on Google+, but you really want all those albums and pics on Google+.


Here's how I did it... and it went pretty smooth, so I decided to share with yall... :D


1. Go to Facebook account, account settings, than download your information. (it will take some time for FB server to gather all the pics and zip it so be patient).

2. Once you've downloaded the zip file, you will find all your photos inside "photos" folder, sorted in subfolders with your albums' name. That's good, and we'll get to why exactly, later on.

3. Download free Picasa application. It's similar to IrfanView or ACDSee, so you'll have no problem getting around once you've started it. It will scan your hard drive, and should find photos you've downloaded from Facebook. If it fails to do so, just point the application to the folder you've unzipped photos to.

4. If you have Google+ account, that means you have GMail and Picasa account (once you're in GMail, for example, just click on "Photos" tab on upper left of the browser windows and it will open a new tab with your Picasa page). Also, you will need to log in Picasa Windows (or MacOS X) application with your Google+ / GMail / Picasa account (that's one and the same) so that the program knows what account to upload your photos to.

5. Now go back to Picasa application, and on Library tab, on the left side, you should see folders with pics, listed alphabetically. Find those that you've previously downloaded from Facebook. Right click on each folder will give you drop-down menu. What you need is one of the last options (third one from below) that says: "Upload to Picasa Web Albums". It will bring another window where you can tell the application where to upload photos and in what size (from 640 * xxx, over 1600 * xxxx to "Original Size"). Good news is that the program will automatically suggest that you create new album for each of the folders you pick to upload, while giving that album exact folder name. This means that you will have all of those albums from Facebook properly named on Google+ (Google+ gets an automatic access to your Picasa Web photos, but don't worry, none of those will be instantly published or shared with everyone). Actually, you will need to change privacy / share settings for each album, later on in Google+ photo albums tab).

Picasa application, unlike Facebook, has an option that allows you to put folders to upload in a queue, so you can repeat the "Upload to Picasa Web Albums" option for each of your folders / Facebook albums and leave your computer to finish upload. Again, once you've uploaded pics, you will need to go to Picasa (Photos on the top, Google tab) and share each album with some "Circles" or all of them...

So, that's it. Five easy steps...


Cheers,


byMaX
 
ja ne mogu da provalim kako se nekom salje invite :S moze pomoc?

edit: snashao se ipak :)
 
Poslednja izmena:
Da potvrdim i ja - RADI! :)
Hvala kutiji :)

Elem, još od tog momenta (kada sam primio tvoju poruku) mi stoji notifikacija - gornji desni ugao - i ne mogu da je se rešim. Otvorim je, pročitam, ona nestane tog momenta, međutim čim rifrešujem stranicu, opet je ista notifikacija tu!? :s
Verovatno je neki bug, ali dešava li se to i vama?
 
Nazad
Vrh Dno