Šta je novo?

Google+

Sve vezuju za IP i prave timestamp (beleži se vreme). Ali dobro ti se sigurno pitaš, šta ako imaju IP, ne znaju ko je ispred ekrana. Pa trik je u tome što znaju. Sve što treba da urade jeste da te podatke vezane za IP što su skupili filtriraju u potrazi za imenom koje si sigurno ostavio negde. Mogu da ti naprave psihološki profil pomoć upita i da ga vežu za ime i to jako precizno. Na taj način je moguće da diferencijaju tebe i nekog drugog koji je jahao taj IP.

Gugl profil i ostale lokacije gde ostavljaš podatke im samo olakšavaju posao. Mogu da te nađu i da nikad ne ostaviš bilo kakav podatak o ličnosti, ukoliko postoji u papirima negde zabeleženo da postojiš mogu te istražiti kao što može tajna služba. Sve može. Gugl i jeste tajna služba, samo privatna koja se finansira od reklama.

Jedini način da se danas sakriješ jeste da si nevidljiv i da ne postoji nikakav trag o tvom postojanju, da niko ne zna za tebe. U svim ostalim slučajevima te mnogi mogu naći, među njima i Gugle. Nije paranoja, to je stvarno moguće samo ako žele. Zato nema smisla brinuti tu brigu, ionako ih ne zanimaš preterano, sve je to u funkciji tvog profilisanja kao potrošača. Osim ako jednog dana ne naprave neko finalno rešenje za sve nas :)

Edit: Ne kažem da za svakog internet korisnika ikada zaista i postoji detaljan profil ličnosti negde na Guglovim serverima, to osim njih niko ne zna da li je tako. Ali da je moguće i izvodljivo to jeste.
 
Poslednja izmena:
Jos samo da naprave import foto galerije sa FB-a...
 
Nisu ga još ni pustili u rad, a već su napravili dobar hajp. Predviđam masovno prebacivanje sa fba kad se zvanično otvori sajt. E sad, da li će sadržaj dovoljno zainteresovati korisnike da prevagne na G+, will see...

neće biti masovnog prelaženja iz razloga što je Fb za maloumne osobe a G+ je za geek-ove.
 
@ G@W
Razumeo sam. Nije meni paranoja da li oni znaju ko sam i sta sam, vec me brine to filtriranje za odredjeni pojam koji se kuca u pretrazi. A sto se tice finalnog resenja za sve nas, koliko sam ja cuo planira se smanjenje sa 6.5 milijarde na pola milijarde ljudi. Watch out Big brother is watching us. :) :) :)
 
A šta ti je Google loše uradio u životu?

Moje vidjenje ovih stvari nema nikakve veze sa time da li sam negde stradao ili ne.
Svi pricaju sta se dobija, marketing je to - valja razmisliti i o tome sta se gubi. Ako cu izgubiti, barem necu biti i saucesnik.
 
Možda je nekad probao da zezne SEO pa ga je Gugl "izbrisao" ;)
 
Ne brine me privatnost, a ni SEO benovanje - ono sto mi se ne svidja je mogucnost da budem deo nekog statistickog poola.
Upascu ja tu bez sumnje (tj. vec jesam), ali ne zelim da to bude uz moj pristanak. Barem toliko mogu da odlucim.
Prve posledice takvog katalogizovanja su pojacano i sve preciznije smaranje (marketing/spam/whatever), a vremenom se stvari komplikuju.
Sa druge strane, pozdravljam zelju drugih, najvise Amera, da ucestvuju u katalogu - od toga zivim, u krajnju ruku :)
E sad, kome je jasno, jasno je. Over and out.
 
Sve vezuju za IP i prave timestamp (beleži se vreme). Ali dobro ti se sigurno pitaš, šta ako imaju IP, ne znaju ko je ispred ekrana. Pa trik je u tome što znaju. Sve što treba da urade jeste da te podatke vezane za IP što su skupili filtriraju u potrazi za imenom koje si sigurno ostavio negde. Mogu da ti naprave psihološki profil pomoć upita i da ga vežu za ime i to jako precizno. Na taj način je moguće da diferencijaju tebe i nekog drugog koji je jahao taj IP.

Gugl profil i ostale lokacije gde ostavljaš podatke im samo olakšavaju posao. Mogu da te nađu i da nikad ne ostaviš bilo kakav podatak o ličnosti, ukoliko postoji u papirima negde zabeleženo da postojiš mogu te istražiti kao što može tajna služba. Sve može. Gugl i jeste tajna služba, samo privatna koja se finansira od reklama.

Jedini način da se danas sakriješ jeste da si nevidljiv i da ne postoji nikakav trag o tvom postojanju, da niko ne zna za tebe. U svim ostalim slučajevima te mnogi mogu naći, među njima i Gugle. Nije paranoja, to je stvarno moguće samo ako žele. Zato nema smisla brinuti tu brigu, ionako ih ne zanimaš preterano, sve je to u funkciji tvog profilisanja kao potrošača. Osim ako jednog dana ne naprave neko finalno rešenje za sve nas :)

Edit: Ne kažem da za svakog internet korisnika ikada zaista i postoji detaljan profil ličnosti negde na Guglovim serverima, to osim njih niko ne zna da li je tako. Ali da je moguće i izvodljivo to jeste.

Ne treba im IP adresa uopste.
Sve se jednostavno odradi preko cookies iz browsera.

Kad reinstaliras komp/browser, i prvi put odes na google.com, generise se cookie koji uvek ostaje isti (osim ako ga ti manuelno ne obrises).
U njihovoj bazi se skladiste rezultati pretrage na osnovu tog cookie-a.
Kad se logujes na neki od google servisa, tipa gmail, onda se tvoj (novi) cookie vezuje za tvoj gmail account.
U prevodu ako koristis neki od google servisa moze da postoji povezanost svih tvojih rezultata pretrage u zadnjih x godina.

Mogao bi da probas da ugasis cookies u browseru totalno, ali srecno stim, jer pola weba zahteva da ih imas ukljucene.
 
Poslednja izmena:
Google+ je do jaja :) Danas sam dobio invite i bas mi se dopada koncept.
 
^daj meni šeruj neku vest, pa da i ja upadnem.. Ako hoćeš, daću ti mejl na private!
 
Ko hoce invite, molim mail na PM.
 
^^^TOOO LEGENDO! :) THX
 
ja jos cekam invite :(
 
Dobicete od mene u Inbox post, kliknite na njega i kad se otvori imacete dugme JOIN GOOGLE+
 
@Kutija, daj reci mi molim te od kada imaš google (gmail) nalog?
Ne mogu da verujem da neke stvari na google, neki korisnici dobijaju kasnije a neki ranije.
Recimo, onaj people widget (koji više ni ne koristim, jer je rapportive 3x bolji!), mi je stigao nedavno, a neki ljudi za koje pouzdano znam da imaju otvoren nalog posle mog, su pre dobili nego ja.
Moj nalog je otvoren sada već daleke 2005.!

P.S. ne mogu da se joinujem! Kliknem na join i odvede me na istu onu stranu na kojoj sam već bio, a to je ona da se prijavim za čekanje na google+
Zna li neko u čemu je caka ili su sad i taj "bug" popravili?
 
ali posle toga nemam nista, stoji:

Google+ is in limited Field Trial
Right now, we're testing with a small number of people, but it won't be long before the Google+ project is ready for everyone. Leave us your email address and we'll make sure you're the first to know when we're ready to invite more people.

Keep Me Posted

Already invited? We've temporarily exceeded our capacity. Please try again soon.
 
Nije bug izgleda da nema vise :)
Inace koristim Google od prvog dana.
 
Btw na sta ste kliknuli, na "View or comment...." ili na Learn more?
 
I na jedno i na drugo :(
 
view or comment this post, onda dobijem crveni kvadrat u kom pise JOIN GOOGLE+ tu kliknem i onda ono iznad
 
Cudno, ja sam dovukao bar 15 ljudi u zadnjih sat vremena.
 
@Kutija: A šta to znači od početka? Koja je to godina ako nije 2005.?

Wikipedia: Gmail is a free, advertising-supported email service provided by Google. Users may access Gmail as secure webmail,[1] as well via POP3 or IMAP protocols.[2][3] Gmail was launched as an invitation-only beta release on April 1, 2004[4] and it became available to the general public on February 7, 2007, though still in beta status at that time.[5] The service was upgraded from beta status on July 7, 2009, along with the rest of the Google Apps suite.[6][7] As of November 2010, it had 193.3 million users monthly.[8]

Jedino ako baš nisi u tom prvom, prvom roku u 2004.?
 
Da li moze i meni pozivnica? :)
 
^Ti ne čitaš... nema ih više... Ne može da se pristupi :(
 
@Kutija: A šta to znači od početka? Koja je to godina ako nije 2005.?

Wikipedia: Gmail is a free, advertising-supported email service provided by Google. Users may access Gmail as secure webmail,[1] as well via POP3 or IMAP protocols.[2][3] Gmail was launched as an invitation-only beta release on April 1, 2004[4] and it became available to the general public on February 7, 2007, though still in beta status at that time.[5] The service was upgraded from beta status on July 7, 2009, along with the rest of the Google Apps suite.[6][7] As of November 2010, it had 193.3 million users monthly.[8]

Jedino ako baš nisi u tom prvom, prvom roku u 2004.?

Sad gledam prvi mail - datira iz iz decembra 2004. godine.
 
Pa onda ne znam... izgleda da samo vi iz te 2004. imate pravo eksluziviteta... :s
Primetio sam to i za mnoge druge stvari koje su se pojavljivale... večito kasne, a ja večito nezadovoljan zbog toga!
 
Ja imam nekoliko naloga, neki datiraju i iz 2007. godine i nikad nista epohalno nije kasnilo.
 
Nazad
Vrh Dno