Šta je novo?

Google+

Napravio sam circle, ali pošto imam 45 ljudi u njemu odavde, ne znam ko je ko. Napišite ispod imena svoj nick na Bench-u, jedino ako to niste ostavili za nešto drugo, onda ne znam kako ćemo lako da se prepoznajemo :)
.

Hmm mozda glupo pitanje ali kako sad da "pristupim" tom krugu? Verovatno ti ubacujes ili . . .?
 
Google+ je zamišljen tako da kada dodaš nekog po prvi put u krugove, ta osoba će samo dobiti notifikaciju da ga je taj i taj dodao. E sad, njemu neće izaći poruka u koji od krugova je smešten, već samo da je dodat negde.

Ja sam to zamislio ovako: da svako od nas doda svakog u svoj napravljeni Benchmark krug, čisto da se zna da su sve osobe odatle sa Benchmarka. Još jedna stvar je to, kada kliknete na Benchmark krug dobijaćete sve što je postovano od strane osoba iz njega. Jednostavno se ponaša kao filter. Takođe, kada delimo nešto, fotografiju, klip ili neki tekst, imamo izbor da podelimo to samo sa osobama iz Benchmark kruga, jednostavno da druge osobe koje imate dodate u nekim drugim krugovima ne dobiju to što ste podelili jer ih se ne tiče. Po meni je ovo odlično osmišljena stvar i ispada da pravimo mini zajednicu unutar samog Google Plus-a.

Hteli smo odvojenu Benchmark sobu za zabavu - ovo je još bolje od toga, samo je problem što trebamo svi međusobno da se dodamo u Benchmark krug da bi funkcionisalo. Ostavljanje mail adresa u nekoj temi je možda najpametnije ali ne u punom obliku da ne bi bili meta spamera, već na primer da se ostavi sve ono pre @gmail.com. Takođe, trebalo bi nekako da označite na svom profilu ko ste ovde na forumu, da bi cela ova zamisao imala smisla :)
 
Poslednja izmena:
E pa ovako ja cu sad napraviti lepo benchmark krug a ko zeli nek mi na pm posalje mail adresu i ja cu ga ubaciti tu.
 
Nema smisla tako preko PM-ova, te ljude koje dodaš treba svako da doda odavde da bi imalo smisla. Treba nam upravo ovakva tema kao što je za PSN Usernames, gde će svako ostaviti svoj deo maila koji ide ispred @gmail.com. Dodajemo jednu po jednu osobu, kako neko napiše post sa svojom adresom, a posle kada skupimo dovoljno samo editujemo prvi post i ubacimo sve koji su do tada ostavili adresu, baš kao što je to na PSN Usernames temi.

Mislim da je najbolje da jedan od moderatora otvori takvu temu, ili da nam da blagoslov :)
 
Gizmore check :)
Odlicna ideja moram priznati. moderatori neka naprave sobu (ili kao sto kazes neka "aminuju" samo).
 
Gizmor, zasto ti jednostavno ne otvoris takvu temu? Od kad se to za otvaranje teme trazi blagoslov moderatora? Ne kosi se sa pravilima i propisima foruma i dobra ti je ideja.
 
Čisto iz razloga zbog toga što se radi o javnom postavljanju mail-a (ili u ovom slučaju barem njegovog dela) koji vodi direktno ka ličnim informacijama, pa da ne bude posle problema da je benchmark kriv ako bude problema. Mada, kad bolje razmislim, ko je paranoičan o izlaganju ličnih informacija javnosti, neće ni ostaviti svoj mail u temi :) . Meni je najmanji problem da otvorim temu, samo sam obazriv da ne povuče neke skrivene probleme koji mogu da se dese.
 
Otvori temu slobodno , stavicemo sticky , takvi problemi mogu da postoje za sve al sta je tu je.
 
Otvarajte temu,pa ko je paranoican ne mora i nece se sigurno pridruziti benchmark krugu,a ocigledno da ima dosta ljudi koji su raspolzeni da se druze i upoznaju i na ovakav nacin.
 
Evo ljudi, otvoreno :) . Hajde da se bolje upoznamo, godinama smo zarobljeni iza nick-a na forumu i avatara.
 
Mozda nekima tako i odgovara ;)
 
+1
 
lol al` ste drustveni :p

Tapatalk
 
Jel moze neko da mi posalje pozivnicu? Ako moze neka mi se javi na PP da mu dam mail, da ne ostavljam ovde.
 
A zašto se ti ne javiš nekome od nas koji imamo nalog na PP za pozivnicu?
 
Pa kako da znam ko ima nalog? Evo javicu se tebi, pretpostavljam da ga imas.

EDIT:marko_n, nije mi stiglo. Proveravao sam bas malopre i spam folder, ali nema nista.
 
Daj mi samo mejl na PP ili pošalji ponovo mejl na [email protected] jer više ne znam ko je ko. :)

Edit:
Poslao sam ti ponovo.
 
Poslednja izmena:
Kako iskljuciti mail notifikacije o komentarima ili novim ljudima koji su me dodali u krug?

Prepun mi inbox, porez zive i zdrave app na telefonu :)
 
Idi na zupčanik gore desno/google+ settings i deštikliraj šta hoćeš
 
:D

resizedgoogle%2B%25281%2529.gif
 
Svim ljudima koji su do sada tražili invite sam poslao, ako vam nije stiglo, cimajte na PP.

Inače stari nalog su mi blokirali, neko ga prijavio, tako da ne mogu više da šaljem pozivnice, ali tu je novi. :) Kome treba invite, neka se javi putem privatne poruke na forumu i ostavi email na koji želi da dobije pozivnicu.
 
jel još nekome koči gmail opasno ovih dana, od kako je lansiran ovaj plus-šta-već?

Meni jeste, ali pre jedno možda 5-6 dana, sada su sredili kapacitete pa sve klizi kao pre... Ili prosto niko ni ne koristi više G+, napravili smo svi naloge, sad mogu da ga ugase, kao i Wave. :)
 
Meni isti efekat kao sa Facebookom, mislio sam da ce biti drugacije, ali me mrzi da ga 'koristim', mozda zato sto i jeste previse kao facebook.
 
Meni jeste, ali pre jedno možda 5-6 dana, sada su sredili kapacitete pa sve klizi kao pre... Ili prosto niko ni ne koristi više G+, napravili smo svi naloge, sad mogu da ga ugase, kao i Wave. :)

Realno. Bilo je zanimljivo u pocetku, svi su culi da Google otvara NESTO. Uh, bice bolje od FB-a, ovo ono, treba pozivnica... Ali opet, nije to toliko zanimljivo da bude zivo kao na FB. Tim pre sto gomila mladje populacije, koja je, verujem, osnov FB-a, nije nasla za shodno da se prebaci na G+.
 
Mislim da ovaj G+ nema ni teoretske sanse da porazi FB. Nema cak ni sanse da se primi kako treba. Problem je taj sto su 90% korisnika FB-a ljudi koju su kao npr. moje sestre koje imaju po 23-24 godine, nemaju pojma ni sta je Google, a jos manje sta je Google+, ne znaju ni sta je Opera ili FF, znaju samo da je to ona ikonica koju kliknu da im se otvori FB. Isti oni "kapaciteti" koji zovu tehnicku sluzbu da se zale da im ne radi Internet kad je FB down. Retardi u najavi. G+ ima istu sudbinu kao i kvalitetna muzika u nasoj zemlji....dzabe kada nema ljudi koji bi to prenosili dalje....ostali su samo retardi nazalost.
 
Ma ne bih ja G+ poredio sa kvalitetnom muzikom.

G+ je prosto plagijat, kopija FBa, evo da se ušteluje malo CSS mogao bi da se napravi da bude isti FB, a pri tom ne nudi ništa specijalno novo što bi privuklo usere po principu "ovde ima tamo nema".
 
Nazad
Vrh Dno