Šta je novo?

Google+

Na stranu dizajn, to se da brzo i lako ispraviti, najveći problem po mom mišljenju je to što su, opet, pustili nezavršen proizvod kojem fali podosta stvari.
 
najveći problem po mom mišljenju je to što su, opet, pustili nezavršen proizvod kojem fali podosta stvari.

Pa nisu još pustili ništa, zatvorena beta puna geekova je teško "pušten" proizvod. Vrlo je teško napraviti proizvod ove vrste koji će dobro funkcionisati ako su jedini ljudi koji ga koriste developeri koji rade na njemu. Kroz korišćenje proizvoda u ovoj beta fazi će se pokazati mane i nedostaci koji će se nadam se ispraviti dok se proizvod zvanično ne pusti u rad.

Evo i google moderator linka gde možete glasati za poboljšanja plus-a: http://www.google.com/moderator/#15/e=9fe9f&t=9fe9f.40&f=9fe9f.4d0f44

Čisto iz radoznalosti, koji su to, po tebi, nedostaci ovog proizvoda?
 
Dobro,ne radi ocigledno bez pozivnica ... Gizmore kad vec delis.... ;)

TTalk Htc Desire
 
Pa nisu još pustili ništa, zatvorena beta puna geekova je teško "pušten" proizvod. Vrlo je teško napraviti proizvod ove vrste koji će dobro funkcionisati ako su jedini ljudi koji ga koriste developeri koji rade na njemu. Kroz korišćenje proizvoda u ovoj beta fazi će se pokazati mane i nedostaci koji će se nadam se ispraviti dok se proizvod zvanično ne pusti u rad.

Evo i google moderator linka gde možete glasati za poboljšanja plus-a: http://www.google.com/moderator/#15/e=9fe9f&t=9fe9f.40&f=9fe9f.4d0f44

Čisto iz radoznalosti, koji su to, po tebi, nedostaci ovog proizvoda?

Eh sad, nisu pustili... :) Ne treba ići u krajnost, jasno da ne treba testiranje prepustiti samo devovima, ali sa druge strane nekoliko miliona korisnika je daleko od male zatvorene grupe ljudi.

Nedostaje Event sistem, nešto poput fan stana ili grupa na facebook-u (mada ne sumnjam da će toga biti), account settings je previše konfuzan i aplikacija skače između stare i nove account settings strane. Dakle, to su tako neke osnovne i očigledne stvari koje bi svako primetio posle pola sata testiranja... A na linku koji si dao već ima dosta kvalitetnih predloga i stvari koje fale i koje se prosto očekuju da su tu. Ovako kako je, izgleda kao prilično ogoljena verzija Facebook-a.
 
Nisam rekao da je to mala zatvorena grupa ljudi, nego da je zatvorena beta puna geekova. Geekovi će se žrtvovati, proći kroz proces unapređenja proizvoda, i u njemu učestvovati, da bi proizvod bio spreman za generalnu populaciju kada se zvanično pusti u rad.

Za event sistem se slažem, ovo ostalo meni lično uopšte nije bitno. Fan stranice su način da se firme besplatno reklamiraju i uglavnom ih smatram za spam. Grupe ne bih da komentarišem, ali bih voleo da ne vidim ni jedno ni drugo na plus-u, mada google već radi na stranicama za firme (kao pages na fb), vole oni enterprise. Ako ništa drugo, neće se praviti klasični profili za potrebe firme, pa će postojati očigledna razlika između stranice neke kompanije i neke osobe. Nisam primetio da je account settings konfuzan.
 
Bilo bi dobro da je tako, mnogi ljude koje već vidim (i njihove negativne reakcije) su daleko od geekova, masa ljudi će (pre vremena) probati, razočarati se i diće ruke. Toga se bojim.

Što se tiče fan stranica, ja volim da pratim pojedine sajtove, kao i fan stranice muzičkih bendova koje pratim/slušam, no kao što rekoh toga će biti, kao i još mnogo stvari, ali se bojim da ne stignu previše kasno. Tako neke osnovne stvari su morale biti prisutne već u beta verziji, pa da se vremenom fino doteruju shodno sugestijama beta korisnika.

Suviše je trenutna verzija klot za široku publiku naviknutu na Facebook. No, kao što rekoh, videćemo kako će se stvari dalje odvijati...
 
Poslednja izmena:
Hvala svima koji su mi poslali invite, upao sam danas popodne i odusevljen sam, bice ovo cool
 
Bilo bi dobro da je tako, mnogi ljude koje već vidim (i njihove negativne reakcije) su daleko od geekova, masa ljudi će (pre vremena) probati, razočarati se i diće ruke. Toga se bojim.

+1

Sent from my HTC Wildfire
 
Postoji opcija Sparks ukucajte sta vas zanima i dobicete bukvalno sve linkove o toj temi koja vas interesuje pa pratite sta vas zanima. Ja nikada nisam bio korisnik fb niti cu ikad biti, smatram da je na pocetku i to bio dobar projekat koji se vremenom pretvorijo u sprdnju. Ja sam licno odusevljen g+ kao i moji prijatelji koji su se prikljucili, g+ je za sad prava socijalna mreza bazirana na interakciju izmedju ljudi bilo video pozivima bilo chatovanjem a ne kao fb gde su se vremenom te stvari bacile u zadnji plan a igrice i lajkovanje kojekakvih slika si..satih kuc.i u primarni plan. Molim boga da g+ ostane ovako kao sto neki kazu ogoljen. Takodje i u ovoj beta fazi g+ je sigurniji bar jedno 100 puta od fb i bilo bi super kad bi tako i ostalo, i po meni bi bilo ekstra kada bi bilo zabranjeno mladjima od 16 god npr.
 
Ništa na facebook-u nije gurnuto u prvi ili drugi plan, svako je slobodan da ga koristi kako želi. Ako dodaš gomilu smarača, firmi i kreneš da "trguješ" sa lajkovima, učlaniš se u hiljadu i jednu fan stranu "nećete verovati šta je ova devojka uradila!!", nije tu kriv facebook. Da ne dužim, nije facebook kriv što su ljudi takvi kakvi su. :)

Sparks, iskreno ne kapiram "čemu to služi, a uz to i ne radi"? Koja je razlika između Sparksa i ukucavanja tog interesa u bilo koji search engine? Meni konkretno izbacuje neke bezveze linkove koji me mahom ne interesuju. Daleko više mi odgovara da "lajkujem" određenu fan stranu ili grupu koja na kvalitetan način obrađuje određenu temu, i da pratim šta imaju da kažu, što oni, što ostali ljudi, pa se tu svašta korisno može čuti/reći kroz komentare itd. Po mom mišljenju to jeste socijalna interakcija i tako ja socijalnu mrežu zamišljam, a ne kao chat sa ljudima koje svakako već imam na Skype listi godinama i mesecima.
 
Zabranjen je za mlađe od 18, a datum rođenja u google profilu nije moguće promeniti.
Zanima me šta je to što ga čini toliko sigurnijim od fb. Konkretne stavke, ako je moguće.
Hvala!

TT
 
Ništa na facebook-u nije gurnuto u prvi ili drugi plan, svako je slobodan da ga koristi kako želi. Ako dodaš gomilu smarača, firmi i kreneš da "trguješ" sa lajkovima, učlaniš se u hiljadu i jednu fan stranu "nećete verovati šta je ova devojka uradila!!", nije tu kriv facebook. Da ne dužim, nije facebook kriv što su ljudi takvi kakvi su. :)
Baš tako. Na primer, nisam član nijedne grupe i ne igram nijednu igru. Koristim Facebook da razmenim fotografije (ideje, misli, trenutno raspoloženje...) sa poznanicima i prijateljima koji nisu u mojoj blizini. Pritom, jako lepo mogu odrediti ko će videti a ko neće određeni foto album. Facebook ne "propagira" ništa, ne "uslovljava" ničim (osim Terms of use), ne "reprezentuje nikakve loše vrednosti".

Meni je poslat invite za Google+ pre par dana ali ništa nije stiglo. Prijavio sam se na "Keep me psoted" listu pa očekujem neko obaveštenje od njih. Nije mi hitno. Učlaniću se kada zvanično bude otvoren uz pun kapacitet. :)
 
Citam pre par dana da su inviteovi zatvoreni, a sad vidim da se ovde uveliko trejduje istim. Dakle, ako neko mozda ima da prilozi jedan poziv sirotinji neka mi se javi na PP. Hvala unapred. :)
 
Ne trejduje se, svako može da poziva neograničeno. Daj gmail adresu.

TT
 
Joj samo da docekam kraj fb pa da umrem srecan,zbogom farmo, zbogom like,zbogom deco ispod 16 godina,zbogom kur.ve, zbogom grupe,zbogom pokloncici,cvetici i medvedici,zbogom bakice i dekice od 80 godina, zbogom pozeri. Ziveo g+ nek ima 100000 korisnika al brate da su normalni ljudi, cim ubace prvi cvet ili pokloncic odo ja.
 
Zasto mroas da sacekas kraj ? jednostavno disable accaunt i prestani da koristis...
 
Zasto mroas da sacekas kraj ? jednostavno disable accaunt i prestani da koristis...
Pa nemam ja fb acc boze sacuvaj, niti sam ga ikad imao privatno,poslovno sam se bavio fb i uopste cyber kriminalom i znam koliko uzasa postoji na doticnoj drustvenoj mrezi, takodje imam gomilu prijatelja i rodbine koji ga imaju i koji me psihicki unistavaju sa fb, i ja sam sad ostecena osoba ja kad cujem rec like ili da je neko nesto lajkovao ja dobijem poriv da ubijam, ja kad izadjem sa drustvom vece mi prodje u slusanju o grupama i o lajkovanju. Lajkovao sam ti profil ili sliku ili status boze ima li te sta neko ima od lajkovanja, ajde ja bi razumeo da ti lajkovi donose nesto npr skupis 100 lajkova dobijes neku nagradu ali ovako strasno. Onda brate slike neko se pokenj.a i okaci sliku i sad ga ljudi lajkuju vauuu koji car to kralju dza buu. Pa onda milioni maloletne dece, klinke se slikaju gole jbt i da nema nikog da to kontrolise lupi ban i cao nego je to sve na izvolte svakom ko pozeli. Na jednoj IP adresi postoji u proseku 3 fb acc znaci jedan pravi a 2 lazna sa laznim imenima i podacima koji se koristi za razne ilegalne gluposti,maltretiranja, proveravanja,ucene itd itd.
 
To samo znači da se družiš sa likovima koji ti nisu pravi prijatelji jer te, očigledno, nerviraju. Da nema Facebook-a, nervirali bi te sa nečim drugim. Problem nije u njima i Facebook-u, nego tebi, tj. lošem odabiru kruga prijatelja.

Što se tiče ostalih kriminalnih stvari koje pominješ, toga ima svuda po netu, nije npr. vBulletin kriv zbog flejma na forumu. Facebook kao platforma je OK, ponavljam, problem je u ljudima. Neko pametan je rekao da je svaki sistem dobar (komunizam, socijalizam, kapitalizam, ...) problem su ljudi koji sve okrenu naopako, tako da ni G+ neće biti imun na sve pomenuto.
 
Kad ti neko kaze

Problem nije u njima i Facebook-u, nego tebi

i onda na kraju izjavi

Neko pametan je rekao da je svaki sistem dobar (komunizam, socijalizam, kapitalizam, ...)

lako dodjemo do zakljucka da problem nije u tebi ili fb-ku nego u prijateljima :) . Ako nista sada makar znas kakvi su, cekaj da ih prodje fb manija i resena stvar.
 
To samo znači da se družiš sa likovima koji ti nisu pravi prijatelji jer te, očigledno, nerviraju. Da nema Facebook-a, nervirali bi te sa nečim drugim. Problem nije u njima i Facebook-u, nego tebi, tj. lošem odabiru kruga prijatelja.

Što se tiče ostalih kriminalnih stvari koje pominješ, toga ima svuda po netu, nije npr. vBulletin kriv zbog flejma na forumu. Facebook kao platforma je OK, ponavljam, problem je u ljudima. Neko pametan je rekao da je svaki sistem dobar (komunizam, socijalizam, kapitalizam, ...) problem su ljudi koji sve okrenu naopako, tako da ni G+ neće biti imun na sve pomenuto.

hehe to si u pravu sigurno bi me nervirali sa necim trecim, a sto se kriminala naravno da ga ima svuda po netu ali ja sam ga se bas nagledao konkretno na fb i to onog najgore vrste pedofilija itd.
 
E da zaboravio sam sto se tice g+ dok je ovako glat ostajem i koristicu ga cim krenu gluposti odoh.
 
Moze li i meni jedna pozivnica ako neko imaaa.. nenadsbg et gmail kom
 
Da li ste probali Hangout? Ne radi YT na obe strane, tj. ja mogu da puštam video sa YT, druga osoba ne može... Do čega bi moglo biti?
 
hehe to si u pravu sigurno bi me nervirali sa necim trecim, a sto se kriminala naravno da ga ima svuda po netu ali ja sam ga se bas nagledao konkretno na fb i to onog najgore vrste pedofilija itd.

Daj mi na PM neke linkove do profila koji kako kazes kace pedofiliju i sl. Ja znam da to ne ide tako u praksi. Jer ako je acc otvoren za sve jako brzo stize ban jer se ocas posla nakupi nekoliko prijava. A ako je zatvoren, pa u cemu je draz ako nesto hoces nekome da pokazes, a ne mozes jer je profil privatan ? A i ti ljudi koje dodajes, sigurno ti nisu poznanici, jer ne verujem da bi sa pravim acc-om delio takve stvari da ti to gledaju rositelji, rodjaci cak i kolege sa posla. Zato mislim da ima malo istine u tim tvojim tvrdnjama, prosto iz razloga koje sam naveo.
 
Daj mi na PM neke linkove do profila koji kako kazes kace pedofiliju i sl. Ja znam da to ne ide tako u praksi. Jer ako je acc otvoren za sve jako brzo stize ban jer se ocas posla nakupi nekoliko prijava. A ako je zatvoren, pa u cemu je draz ako nesto hoces nekome da pokazes, a ne mozes jer je profil privatan ? A i ti ljudi koje dodajes, sigurno ti nisu poznanici, jer ne verujem da bi sa pravim acc-om delio takve stvari da ti to gledaju rositelji, rodjaci cak i kolege sa posla. Zato mislim da ima malo istine u tim tvojim tvrdnjama, prosto iz razloga koje sam naveo.

Ne radi se o kacenju materijala na kom postoji pedofilija nego se radi o slucajevima kada maloletna deca kojoj je naravno dozvoljeno da imaju fb i ostale razno razne profile u zelji da imaju sto vise prijatelja dodaju svakog ko posalje zahtev, tada ulaze u interakciju sa njima nepoznatim osobama i naravno iz neznanja otkrivaju odredjene stvari o sebi i dovode se u veoma neprijatnu situaciju. Takvi slucajevi su retki jer vecina roditelja vodi racuna o tome sta njihova deca rade i ako su normalni roditelji i nedopustaju im da imaju fb ili bilo sta slicno, medjutim postoji onaj procenat roditelja koje boli uvo sve dok se ****** ne desi, onda to otkriju u vecini slucajeva slucajno i kada je vec kasno tada se slucaj prijavljuje policiji a policija ima metode kako ce to dokazati i resiti.
 
Da ja tebi kazem nesto u poverenju. Samo deo policije koji cuva dupeta politicarima od nezadovoljnog naroda radi dobro svoj posao. Tu se i ulaze kinta. Ostali sektori policije cujem da malo malo pa strajkuju jer nemaju ni nove uniforme a ne nesto drugo.
Cyber kriminal je u Srbiji najmanje kaznjavan od svih ostalih oblika kriminala upravo zbog nesposobnosti policije da otkrije pocinioca krivicnog dela.
 
Nazad
Vrh Dno