Šta je novo?

Google+

ako sam dobro shvatio Gizmora, poslat ti je invite :)
 
Evo poslao sam sad opet svima, onima preko PM-a i ovde u temi, juče uveče nisam stigao.
 
Already invited? We've temporarily exceeded our capacity. Please try again soon.
 
Hvala Gizmor 2X ali trenutno ne primaju ni sa pozivnicama...
 
Ajde neko da mi posalje invite please [email protected] nisam korisnik fb i nikad nisam bio ali ovo cu koristiti sigurno. Ocekujem invite. Pozz
 
Sinoć su pustili manje više svakoga sa pozivnicom, dok ne dobiju duplo više ljudi nego što ih je u tom trenutku bilo. Članovi plus-a su mogli videti specijalno invite dugme. Vic Gundotra je objavio vest na svom g+ nalogu i u narednih bukvalno 5 minuta ispunili su cilj i ponovo zatvorili ulaz, čak i sa pozivnicama. Možda je moja informacija pogrešna (i definitivno nezvanična), ali sam čuo da je pre ovog otvaranja "user base" bio oko 1 milion korisnika, što bi značilo da je upalo još milion za nekih 5 minuta.

I dalje postoji šansa da neko upadne, ali je prilično random. Google radi tzv. "rate limiting" odnosno "throttle"-uje što znači da samo određeni broj ljudi može upasti u određenom vremenskom periodu. Svi ostali se odbacuju.

Takođe sam čuo da se g+ zvanično otvara 31. jula. Ne znam koliko je to tačno.
 
Upravo sam napravio profil, trenutno puštaju sa pozivnicom, mada ceo dan danas nisu.

Moje preliminarno mišljenje je da će ovo da ode put Wave-a i Buzz-a... :)
 
Pa i ja sam takvog misljenja. Prvenstveno mislim na to sto kazu da je kvalitet video poziva na strani Skype-a (FB). A i mogla je i neka drugacija pozadina da se udar, neka tamnija sa kakvom texturom, a ne belo ko kod klot FB-a. Doduse ja na FB koristim skriptu pa mi je jako prijatno za oci.
 
Poslednja izmena:
Kakav crni fb i skype.. pa ja probao hangout i bilo je perfektno.. instalirao plug in i to je to.. nas 3 kao ludaci ne verujemo kako dobro i sinhrono radi.. bez laga.. sto bih koristio skype video call u okviru facebook-a ??????
 
kad su ono rekli da gase profile koji nisu javni? ja čekam da moj ugase previše mi je ovo kao facebook. a i imam 2 "prijatelja", druge koliko vidim baš zaboli :D
a iskreno nisam se ni ja nešto primio
 
Kakav crni fb i skype.. pa ja probao hangout i bilo je perfektno.. instalirao plug in i to je to.. nas 3 kao ludaci ne verujemo kako dobro i sinhrono radi.. bez laga.. sto bih koristio skype video call u okviru facebook-a ??????

Meni lično ne treba ni jedno, ni drugo za tu nemenu jer vdeo pozive, koje inače veoma retko koristim, ću obaviti iz Skype-a direktno.

Mislim da neće zaživeti jer će se baza korisnika svesti na ljude koji će jedno vreme da kopiraju FB i Twitter statuse dok im i to ne dosadi...

Facebook je duboko integrisan u sve sfere života na netu. Pravljenje nove velike soc. mreže mi deluje kao pravljenje alternativne verzije interneta. Za ogroman procenat populacije je facebook = internet, i sad sve te ljude prebaciti na nešto novo... teško.

Verujem da će Google u tehničkom pogledu napraviti bolja rešenja, ali džabe im sve to ako ljudi ne budu koristili, a meni se nekako čini da neće jer ne vidim ovde ništa specijalno dobro što facebook već nema i što bi prosečnog korisnika privuklo. Videćemo...
 
Nemoj pogresno da me razumes ali moje iskustvo sa "ljudima" jeste da je njima pre svega google = internet. Veruj mi, vise nego facebook.. Mislim ne zelim da rasprava ide u tom smeru ali dokle god postoji bojazan od necega, to znaci da postoji sansa za uspehom!!! Kako su gledali ljudi na fb kada je prosto uleteo u "myspace" ..
 
Lično koristim skoro sve google servise, što na web-u, što na fonu, tako da nemoj ni ti mene pogrešno da razumeš, nisam protiv, napravio sam profil i krenuo da koristim. I, kao što rekoh, ono je preliminarno mišljenje/utisak, videćemo kako će ići, ali za sada nisam optimista. Myspace nije relevantan/uporediv, to je tada bilo nezrelo i bilo je prostora da se uleti u priču.
 
Poslednja izmena:
Zapravo, nisam siguran. :) Mislim da ipak pozivnice više nisu potrebne, ali treba potrefiti termin kad radi registracija.
 
Potrebne su i te kako :) Sa pozivnicom treba potrefiti termin kad radi registracija
 
Potrebno je pokusavati vise puta dok ne odobre nalog...

Kome je potrebna pozivnica, može da proba i OVDE
 
Stvarno su mogli drugaciji dizajn da naprave, nemoguce da je ovo jedini nacin, slika gore levo i ostalo..
 
Nazad
Vrh Dno