Šta je novo?

ACER ASPIRE ONE 722

evo ovako kao ti i ja sam razmisljao...

pa verovatno ce ti filmovi lepse izgledati na vecem ekranu... tako da po meni vredi uzeti skuplji...

e sad, druga je stvar sto ja da se sad pitam ne bih ponovo uzeo taj model.... zapao me je jedan koji se previse zagreva pri jacem loadu, a cinjenica je da ja nisam jedini koga je to zapalo kod ovog modela... pa ako hoces da se kockas i ako ti je to nebitno, samo napred
 
Ja sam se ipak opredelio za intel varijantu, sa N570. Bas me zanima da uporedimo temperature, rok trajanja baterije i sl. sa 722.
 
Ne mozes porediti nesto sto ne valja i nesto sto valja.To sto acer 722 baguju neki modeli to ne znaci da je intel N570 bolje resenje nego samo znaci da je acer nesto gadno zasr...Ja sam koristio asus model od 15.6 inca sa C-50 i mogu da ti kazem da sto se tice zagrevanja i trajanja baterije ne mogu da se porede sa bilo kojim intel modelom.Ja imam intel dual core i laptop ima odlicno hladjenje ali opet temperatura amd c-50 i mog i trajanje baterije je kao nebo i zemlja.E sad moj dual core koji je realno nista specijalno je 10 puta bolji nego amd sto se tice aplikacija.Tako isto i taj tvoj atom sto se tice aplikacija ubija amd u svakom polgedu.

AMD je dobar za 1080p za neki surf , igranje pilica i minica i za one koji zele da im laptop bude hladan i da mu baterija traje dugo.Na primer na mom dell-u baterija izdrzi maximum 2 sata na maximum da ga deljes.A kod asus-a sa c-50 ista baterija izdrzi duplo vise.krastavac taj cpu je mali potrosac jako.Moj cpu trosi 35W a ovaj trosi 9W.To sto nekima ovde CPU radi na 90 stepeni to ne znaci da je to normalno.To samo znaci da laptop jako baguje.Ako oces da testiras onda najbolje vidi sa gagom neka ti ona kaze kako njoj radi zato sto njen laptop radi dok od korisnika Hüsker Du laptop je jednostavno receno fabricka greska i ne moze biti merodavno....
 
Polako samo, niko nije rekao da cu testirati felericne modele(nadam se da nece da mi zapadne takav). Mislio sam ovako bezveze, poredjenja radi, zato sto svi nahvalise c-50 da je skoro pa neuporedivo bolji od atoma, a bas me zanima koliko je rasterecen procesor tom grafikom. Ja inace poucen negativnim iskustvima sa grafikom u laptopovima, ovoga puta sam se opredelio za graficki minimalizam:p + US tastatura me je dodatno odbila od 722, a veca kompaktnost 10.1 privukla. Meh, kladim se da razlike i nisu drasticne.
 
Aspire one D257
N570
2 GB ram
10.1"
 
ja sam bio jedno vreme vlasnik acera 722 i razlog zasto sam ga promenio je veoma slaba snaga procesora a i trebao mi je novac u tom trenutku. Razlog zasto vam ovo pisem je taj sto se i moj acer po citanju razlicitih programa grejao kao lud negde do 87 stepeni pri punom radu ,ali ja sam uveren da to ocitavanje temperature nije tacno . Ja sam nekada bio na njemu i po 5 sati i da je ta temperatura tacna on bi sigurno bar jednom zablokirao ili napravio neki problem sto on aspolutno nije manifestovao. Znaci radio je SAVRSENO . Moj vam je savet da se opustite i da uzivate jer je on po meni jos uvek best buy sto se tice netbook
 
Brancic slaba snaga procesora za sta ? On sve gura lepo, net, uporedne tabove, full hd filmove, muziku, office, sto mu i jeste namena. Gaz i kako si zadovoljan sa 257?
 
ja sam bio jedno vreme vlasnik acera 722 i razlog zasto sam ga promenio je veoma slaba snaga procesora a i trebao mi je novac u tom trenutku. Razlog zasto vam ovo pisem je taj sto se i moj acer po citanju razlicitih programa grejao kao lud negde do 87 stepeni pri punom radu ,ali ja sam uveren da to ocitavanje temperature nije tacno . Ja sam nekada bio na njemu i po 5 sati i da je ta temperatura tacna on bi sigurno bar jednom zablokirao ili napravio neki problem sto on aspolutno nije manifestovao. Znaci radio je SAVRSENO . Moj vam je savet da se opustite i da uzivate jer je on po meni jos uvek best buy sto se tice netbook

ovo su neki novi momenti... ranije se nisi zalio na tu temperaturu koliko se ja secam..... (ispravka: vidim sad na prethodnoj stranici da si i ti spomenuo da ti predje 80 C)

no ne vidim zasto bi on zablokirao ako je maksimalna temperatura procesora 90 stepeni C. ti i sam kazes da si ti napravio najvise 87... a ako to ocitavanje nije tacno to onda znaci da na gomili tih modela senzor nije dobro odradjen, posto se dosta ljudi zalilo

ja sam pak uveren da je senzor dobar posto je netbook prilicno vruc kada se pregreje na toj strani gde se nalazi procesor

evo mene u Srbiji i danas dok sam bio samo na internetu temp. je bila do 75, i pored toga sto sam smanjio voltazu na ovom modelu.. leva strana naravno pretopla..
 
Poslednja izmena:
i inace, nije mi jasno ko je to projektovao ovaj netbook... kakvu to on ventilaciju uopste ima kad ispod ne postoje nikakve rupe a sa strane je onaj resetkasti deo minimalan... krajnje minimalisticki odradjeno... to tesko da moze i biti relativno hladan netbook
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, bez tih resetkastih ili rupicastih delova sa donje strane na vise mesta nema nekog solidnijeg hladjenja, kako li je acer zamislio da ohladi tu tvoju masinu takvim resenjem i ja bih voleo da znam jer taj netbook ne koriste svi na severu zemljine kugle vec i u krajevima gde je dnevna temperatura oko 40C pa je i vise minutni a ne visecasovni posao za tog malisana u okoreloj sredini vrlo poguban...
 
Polako samo, niko nije rekao da cu testirati felericne modele(nadam se da nece da mi zapadne takav). Mislio sam ovako bezveze, poredjenja radi, zato sto svi nahvalise c-50 da je skoro pa neuporedivo bolji od atoma, a bas me zanima koliko je rasterecen procesor tom grafikom. Ja inace poucen negativnim iskustvima sa grafikom u laptopovima, ovoga puta sam se opredelio za graficki minimalizam:p + US tastatura me je dodatno odbila od 722, a veca kompaktnost 10.1 privukla. Meh, kladim se da razlike i nisu drasticne.

Moj drugar je kupio 722, uporedjivali smo ga sa mojim netbukom od 10". Razlika u dimenzijama je jako mala, zato sto 722 ima prilicno tanak bezel oko ekrana, duplo tanji nego kod 10" netbukova. Razlike u tezini nema, a prilicno je tanak, tanji od mog Asus netbuka. Sve u svemu, ako se plasis da ce biti glomazan, nemas razloga za brigu.

Takodje, iz mog iskustva sa 10" netbukom, mogu slobodno da kazem da je 10" premalo za udoban rad u wordu. Surf po netu je ok uz malo privikavanja na sitniji prikaz. Znaci, zavisi za sta ces ga pretezno koristiti. Ja mislim da je ovaj 722 u svemu u prednosti u odnosu na 10" modele, jedino sto se stvarno malo vise greje, mada nije strasno, ali sam navikao da se moj atom netbuk ne greje pa mi je ovo bilo malo pretoplo. :)
 
Kao što sam najavio u temi ovaj acer vs. asus sa fusionom - danas mi je stigao Acer 722 sa C-60 APU-om, koji bi trebalo da je nešto malo brži od C-50.

Veoma sam zadovoljan izborom, još uvek se navikavam, ali je prvi utisak odličan! U principu, sve što je Gaga 3 napisala važi i za ovaj model. Nema ni traga famoznom pregrevanju - max. temp u coretempu nije prelazila 75C ma šta mu radio. Napominjem da igrice ne planiram da igram, maksimalni task za ovaj netbook je puštanje i strimovanje HD materijala i razni taskovi u pozadini. Najbitnije mi je da je na dodir netbook u najgorem slučaju blago mlak, nema ni govora o tome da je neprijatan za upotrebu kada se drži u krilu od grejanja itd...

Za sad sam čak zadovoljan i Win7 Starterom koji u sebi ima word i excel za dž - a sve je legalno tako da... (Imam akademsku licencu za Win7 pro, ali mislim da ga neću stavljati na acera sve do ugradnje 4gb rama). Pri normalnom radu za sad nisam primetio da me starter verzija ograničava na bilo koji način - osim menjanja pozadina, ali za to sam ovde pročitao da može lako da se reši ;)

Dizajn je posebna priča - meni bolje izgleda uživo nego na slikama na netu, ona kapljica pozadi... super, stvarno je stylish netbook. S obzirom da nisam imao iskustva sa ovim tipom računara, dodao bih i da je prilično lagan i stvarno je ultra prenosiv - što je i jedan od glavnih razloga što sam ga i uzeo :)

To je to za sad sa prvim iskustvima, evo par slikica. Ako ima pitanja, tu sam. Pozz za sve benchovce!
 

Prilozi

  • DSC00683.JPG
    DSC00683.JPG
    341.4 KB · Pregleda: 122
  • DSC00684.JPG
    DSC00684.JPG
    298.2 KB · Pregleda: 114
  • DSC00685.JPG
    DSC00685.JPG
    367.9 KB · Pregleda: 121
Kupila sam prekjuče AAO 722 ovde na benchu.
ŠŠto se instalacije Win7 tiče, žalim što nisam instalirala pirata sa USBa. Nisam merila vreme, ali mi se čini da mu je trebalo bar 3-4 sata da instalira OS :mad:. Da ne pominjem kako je prepun bloatware-a, nekih idi0tskih programa (tipa WinLocker ili tako neki đavo, zahvaljujući kom je Win stalno kočio).

Uz lap dolazi i Office Starter, koji zabaguje čim se startuje.

Smeta mi što je tastatura US. Tasteri su mi preveliki, razglavim se dok otkucam tekst, idealna mi je tastatura na 10", ali hbg... Volela bih i manji tačped, ali sam to rešila tako što sam uglovima tačpeda dodala različite funkcije (srednji taster, minimiziranje programa i sl).

Temperatura CPUa mi je previsoka, običan surf i dogura do 67, 68C, nije padala ispod 61-62. Posle 5 min gledanja Kasandre na Youtubeu (nisam se ničeg pametnijeg mogla setiti :eyebrows:), dogurala je do 78C. Smanjila sam voltažu na 0.912 i 0.812V, što je smanjilo i temeperaturu za 5-6C. Spolja uopšte nije vruć, čak je hladan ukoliko ga uporedim sa drugim AAO D250 i D255. Izolacija je izgleda dobra, dok je ventilacija, pak, očajno odrađena, bolje da i nisu stavljali uopšte da izduvava :d.

Rezolucija sjajna, ekran taman po mojoj meri. Što se aplikacija tiče, deluje mi da dosta zaostaje za N550, često štuca, a dok nisam pobrisala onaj silni bloatware što je došao uz netbuk, nisam mogla dva prozora istovremeno da otvorim.

Fensi izgleda, ali meni je generalno svejedno makar izgledao i kao buđava cigla, važno da šljaka.
Sve u svemu, dosta dobra mašina za surf, filmove i Office (za ovo drugo je definitivno bolji izbor od 10"). Tek je nešto teži od svog manjeg drugara.

Inače sam se posle prvog Acer AO zaklela da neću uzimati više Acer, jer se svaki greje kao ringla, a ovo mi je treći po redu :d
 
Pretpostavljam da si kupila od usera jonesba, nek te lepo sluzi, sta drugo da kazem ;)
PS. jedino da mu se izmoduju dve rupe da se poboljsa cirkulacija vazduha malo ako je bas prevruc :O :/ B)
 
Ma spolja je 'ladan k'o led, ali temp je obično oko 60C pri surfu. Više mi stvara psihičku nelagodu jer znam da je vruć iako to ne osećam :d. Dođe mi da ga otvorim i izluftiram :-devil-: (na desktopu sam još odavno skinula bočne strane kućišta :d)
 
Tako on radi, samo se ti opusti i surfuj kao da je na 20C ;)
 
Sto bi bilo super da smo svi u istom gradu, pa da ponesemo malisane pijemo negde kafu, surfujemo i uzivamo.... :D
 
Da Gago, ova 722ojka bi nam dobro dosla kao podgrevac za kaficu, caj etc. :d
 
hm...pa ne znam bas.....ali kako god po meni je i dalje number one :D , naravno u ovom cenovnom rangu!
 
pih, odmah se naljuti cim nesto kazem za ovog malisu sto lici na lose :d
 
Ma super je malisa, samo kad bi korisnici manje gledali temp procesora a vise temperaturu kucista, tj netbooka.

A da se greje vise nego sto je proizvodjac hteo, gasio bi se automatski ili tako nesto, ima neku zastitu sigurno. Tako da ja koristim i uzivam ;)
 
pih, odmah se naljuti cim nesto kazem za ovog malisu sto lici na lose :d


ma sto bih se ljutila hehe :D....... nisammmmmmm ljuta, pa ne radim za Acer pa da ga hvalim i ljutim se i bijem, svako ima ono sto voli i sto preferira....i tu smo da podelimo misljenja i utiske..... ja nesto kontam da je to neka falinka, bug sta god, zar ne bi proizvodjac to promenio sa ovim modelom c 60, a evo situacija ista....ja sam presla sa toshibe (koja je bila hladna , da hladnija ne moze biti ) na ovaj Acer i u pocetku mi jeste bilo cudno, pisala sam ovde, ali ustvari vremenom to nista nije tako strasno....
 
Nije to do amd-a i c-50(60) procesora, vec do samog dizajna netbook-a. Ja imam acer d255 i u njemu atom n550 i opet se greje kao i taj amd, pa cak mozda i vise. Evo sad trenutno vidim da je cpu dostizao i 84c, a majka igra neku igru koja i nije nesto zahtevna. Doduse, malo mi cudno sto vent ne ubrzava, vec samo kad ga upalim, on se vrti na max obrtaja i posle par sekundi uspori. Nema prasine pa da je to problem. Ako neko zna, kako da ubrzam taj vent, bio bih mu zahvalan.
 
Probaj u biosu da vidis ima li neka opcija ili da probas sa speedfan-om.
 
Bios je ogoljen i nema nikakva podesavanja sto se venta tice. Probacu sa speedfan-om, al cisto sumnjam da moze da se kontrolise.
 
probaj, ne kosta nista, samo to ce galamiti jako puno ako bude zvizdalo na max broju obrtaja ;)
 
Ma super je malisa, samo kad bi korisnici manje gledali temp procesora a vise temperaturu kucista, tj netbooka.

A da se greje vise nego sto je proizvodjac hteo, gasio bi se automatski ili tako nesto, ima neku zastitu sigurno. Tako da ja koristim i uzivam ;)

ajoj blago meni kad mi temperatura kucista nije velika.... mislim da i dok samo surfam mogu da podgrejem jaje... malo livestreama i skuvam jaje.... igrica i peceno jaje...

sva sreca sto svi primerci nisu isti.... hoce neko da pazari sa popustom?
 
Mislim da ce se situacija menjati na bolje za ljude koji su uzeli malise sa novim apu-ovima. Ipak su ovi procesori pusteni u prodaju pre samo par meeci, izlazice novi driveri, popravljace se bugovi, izlazice novi bios-i.

Ja sam tek juce saznao da na amd-ovom sajtu uopste nema drivera za C-60 npr, kao ni za 6290 graficku. Kad skinem onaj auto detect kaze nema nista za moj hardver i tako... Dobro mi jos i radi komp :p

U sustini, ja sam optimista. Hüsker Dü, ne znam da li si probao recimo da stavim najnoviji bios, ili da portazis novije drivere, verujem da je resenje tvog problema blizu. Mozda si i ubo los primerak,krastavac desava se.

Evo linka za optimalno podesavanje acera sa feedback-om korisnika. Ima dobrih fora, kao i parametri za (down)clockovanje. Poz :)
 
Nazad
Vrh Dno