Šta je novo?

ACER ASPIRE ONE 722

Ja sam sad pogledao na mom dell-u i pise mi tacno koliko treba da bude.Ako ne valja program zasto onda kod gage nije napisao isto ili sto meni nije napisao?Ispada da ja sa ddr2 imam brzu memoriju nego vi sa ddr3.Probajte da skinete hiren boot CD.On ima dobrih alata za citanje hardvera pa vidite sta vam kaze.Mozda stvarno i program baguje ali mi nije jasno zasto na 2 ista modela daje druge vrednosti.A sto se tice power plana odakle vam to da win spusta frekvenciju?To mi nema ama bas nikakve logike.Tamo u settings lepo pise sta se smanjuje.
 
sad sam zvao uvoznike i njihov servis i pitao ih da i je normlano to sto tako pokazuje na sta su mi oni odgovorli kao sto sam i mislio donesite da vidimo :(
 
Nesto utihnula tema :))) da li mozda neko zna kako se menja memorija
na ovom aceru.
 
Kod vecine netbukova ima fazon da se veoma lako menja ram,ima panel namenjen samo za to.Kod ovog modela je to drugacije imas u knjizici koja ti stize uz netbook sve detaljno i lepo objasnjeno.Pitaj prvo uvoznika da li se gubi garancija ako se menja RAM.Kod nekih modela ako se otvara ceo netbook recimo zbog ciscenja prasine,postoji nalepnica preko srafa koju ako skines/ostetis gubis garanciju,ali to je vec neka druga tema
 
Poslednja izmena:
Zna li neko, ima li negde ovih acera?
 
Da se upišem(o) u klub vlasnika - juče je 722 kupljen u crvenoj boji :)
Odnos uloženo/dobijeno je drastično bolji nego kod hp dm1 koji košta 50k dinara a koji smo prvo hteli da kupimo.

Odmah sam ugasio neke nepotrebne aplikacije i servise (mislio sam da će ih bit i više...) i uradio anytime upgrade na w7 professional.
Kupio bih i 4GB ram ali nisu imali na stanju. Da li je komplikovana zamena memorije, vidim da ste već to radili?
 
Ja koliko sam pronalazio informacije o zameni memorije uglavnom su price da mora da se skine tastatura i onda da se zameni memorija, a ja koliko vidim na ovom mom ima zadnji poklopac koji ima jedan sraf koji kad odvrnem i dalje cvrsto stoji.Na ovom opisu laptopa http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-One-722-Netbook.56413.0.html imaju slike sa desne strane za zamenu memorjie ,hdd i tome slicno

p.s. zvao sam kimtek i kod njih je zamena memorije 750 din ali je komplikovana nabavka memorije kod njih,
 
nadjoh ovo:

Not sure if it voids the warranty or not. However, it is super easy to access the RAM slot and hard drive. First make sure the power cord is unplugged. On the back side of the laptop there is one screw that needs to be removed. It is located in the very middle on the backside of the netbook (opposite where the trackpad is on the frontside). Unscrew it. Then, remove the battery. To do this, there is a spring loaded tab that you have to slide to release it (opposite where the F1 key is on the front side). The tab is kind of weird, because it has this little pictogram on it that shows you need to use a pen, but you can just use the tip of your finger. Once the battery is out and the screw is out, the whole backside can be slid off by sliding it downward away from the battery area. It will slide down about half-an-inch and should come off freely. Good luck and happy upgrading!
 
pa... ajde ti probaj pa mi javi :)))) hehe salim se . pazi ja sam osrafio taj jedan sraf ali nisam uspeo da skinem plocicu moguce da sam se ja malo zentao da nesto ne polomim
 
Ja nemam 4GB modul :) Daj modul, ja ću da ga ugradim :D
 
ja koliko sam shvatio ima dva modula za memoriju , u jednom je 2gb a drugi bi trebalo da je prazan .
 
Poslednja izmena:
Ja svatih da ima samo 1 slot. Javiće se neko koje to već uradio pa će nam objasniti :)
 
Kako si zadovoljan lapom ?
 
Ja sam tehnička podrška, žena je korinik. Zadovoljni smo oboje :)
Da budem precizniji: da je laptop - ne bih bio zadovoljan zbog cpu brzine. Pošto je netbook onda su i očekivanja od njega drugačija - da omogući komotan rad na net-u, u ofisu, da pušta hd filmove - time sam vrlo zadovoljan. Posebno me je prijatno iznenadio kvalitet slike na monitoru, i to kako 1366x768 izgleda na 11.6"
 
Ugradjen modul od 4GB. U stvari, vrlo je jednostavna operacija - izvadi se baterija, odvrne i izvadi zavrtanj i ceo donji poklopac se lagano pomeri u smeru suprotnom od baterije, kako jedino i može.
 
Laptop kupljen pa da podelim neke utiske sa vama :)


Izrada: po meni je odlicna...Tastatura imam zamerki jer mi se cini kao da se lepe tasteri znaci takav hod imaju :) neznam kako da objasnim taj osecaj,uzeo sam crni,onaj water drop efekat je cool...Tasteri su prilicno veliki i ne mozete promasiti jedino su malo manji kursor i pgup/down ali to se podrazumeva...
netbook je malo tezi tj sa baterijom prilicno ali izdrzljivo ima 1.5kg sigurno ali valjda je to normalno za 12inca

jel zna neko jel mu tastatura identicna onoj na mladjem bratu acer aspireu 522? na nekim video snimcima za 722 sam video da kad je pritisnes ona se onako udubi... ne znam dal je tako i na 522.. i da li je to ok tako....
jonesba, jesi ga uzeo u Novom Sadu?
posto se dvoumim izmedju 522 i 722 najvise zbog cene u koju se jedva ugradjujem trenutno.. zanima me jos da li bas identicno rade sa igricama i hd filmovima.. nevezano za vecu memoriju na 722... i jel im ista brzina hard diska jel neko zna? (posto 722 ima veci kapacitet)
Postoji li uopste razlika izmedju ta dva, osim ekrana, i velicine memorije i harda.. podrske bluetoothu, boljim zvucnicima, i nesto jacoj bateriji koliko sam cuo na 722. Neka caka zbog velicine ekrana da ne zeza na 722 u vezi igara, lupam.., nemam pojma, nisam previse strucan... ako neko moze da odgovori veceras posto ujutru treba da narucim....
 
Poslednja izmena:
Imam "problem" :) ne mogu da nadjem torbu za acera. Imate li neku preporuku?
 
Da li ima samo jedan modul i moze da se doda jos memorije ?? I koliko ti sada graficka koristi memorije?
 
Ja kupila prelepu torbu za njega Belkin ..Uspon Ca..mislim da ima na sajtu, inace imaju lep izbor......
 
koji sistem najbolje radi na njemu, sa tih 2GB RAM-a? za igrice i tako to
 
Najbolje je da instalira windows 7 home premium varijantu.Ostalo je po tvojoj zelji,radice ti ok i sistem i neki nezahtevni naslovi
 
Sto se tice upgrade-a memorije, kakav imam izbor ? Sta gledati, koji proizvodjac, koje deklarisane brzine i sl ?
 
jel zna neko jel mu tastatura identicna onoj na mladjem bratu acer aspireu 522? na nekim video snimcima za 722 sam video da kad je pritisnes ona se onako udubi... ne znam dal je tako i na 522.. i da li je to ok tako....
jonesba, jesi ga uzeo u Novom Sadu?
posto se dvoumim izmedju 522 i 722 najvise zbog cene u koju se jedva ugradjujem trenutno.. zanima me jos da li bas identicno rade sa igricama i hd filmovima.. nevezano za vecu memoriju na 722... i jel im ista brzina hard diska jel neko zna? (posto 722 ima veci kapacitet)
Postoji li uopste razlika izmedju ta dva, osim ekrana, i velicine memorije i harda.. podrske bluetoothu, boljim zvucnicima, i nesto jacoj bateriji koliko sam cuo na 722. Neka caka zbog velicine ekrana da ne zeza na 722 u vezi igara, lupam.., nemam pojma, nisam previse strucan... ako neko moze da odgovori veceras posto ujutru treba da narucim....


Posto na netbook-u provodim vise vremena nego na desktop-u (zbog toga sto mi je netbook online masina a desktop igrice,filmovi) mogu reci da problema sa tastaturom nema...Navikao sam se, a sto se tice tog udubljivanja ja ga stvarno ne vidim...

Hmmm ja kad pogledam 10inca shvatim koliko je to malo ustvari (sredjivali smo u servisu kod nas neki dell inspiron i Acer 722 izgleda kao azdaja naspram njega)

Eee sad igrice,nisam nista probao iskreno ali ako je verovati testovima moze se pogurati igrice do 2005,2006 bez problema...naravno sa umerenim detaljima...

HD sadrzaj,HD YouTube...nema problema za malisu...Baterija odlicna...Hard disk brz makar koliko ja primecujem...

Naravno ono sto jesam primetio da je ipak procesor malcice slabiji ali za 27000din :)


Da uzeo sam u Ns (C**tra*e shop u Merkatoru) i to crni....

Topla preporuka...Iskreno nisam video mladjeg brata taj 522 ali ja ne bih razmisljao
 
Ja sam sebi uzeo kingstone 4gb naravno u jednom modulu. Ne prijatno sam se iznenadio kada sam video da ima fizickog mesta za jos jedan slot za memoriju koga naravno nema
jer e to mesto kao zavareno.
 
Da li mu se ugradnjom 4 GB memorije povecavaju multitasking mogucnosti ?
 
Nazad
Vrh Dno