Šta je novo?

ACER ASPIRE ONE 722

Meni pise ista brzina 540,9 Mhz bilo da je na punjacu ili na bateriji.....evo sad je na bateriji i pise 540, 9 Mhz, kad dodje vreme za punjenje opet cu da izmerim, ali juce je bilo isto, pa ja mislim da to nema veze da li je na punjacu ili ne ! Zar ovde samo ti i ja pisemo, sta je sa ostalim ponosnim vlasnicima?!
 
hahha , kuliraju ili spavaju ili ih jednostavno nema :) . Ne znam zasto meni stoji tako mala vrednost ? ali me nervira :) nigde nema podesavanja za to
 
Rade rade :) 540 also ;)
 
pa da li neko zna zasto meni ispisuje manju vrednost???!!!
 
mislim da u i biosu nepise nista , sad sam na poslu pa ne znam napamet ali mislim da nema nista
 
Pa skini neko programce tipa CPUZ,AIDA64 itd, da mozes da vidis podatke o memari preciznije.
 
Ma radi ti memorija na 1066MHz ne obaziri se na te podatke,u biosu jednostavno mora da pisu svi podaci o RAM memoriji,i to sto u biosu pise je apsolutno tacno,trujemo bez veze temu.
 
Ovo nije trovanje teme vec informisanje sto je i poenta ovog foruma ako se ne varam.
 
+ 1.....moramo sve da vidimo i znamo, coveku stoji manja vrednost, znaci mora da zna sto stoji manja.....javi ako saznas....
 
@brancic

Pogledaj koji ti je Power plan aktivan i stavi na High Performance pa pogledaj opet. Za svaki plan imaš Change Advanced power settings, uđi i tamo i pogledaj kategoriju Processor power management šta piše, možda je do toga.
 
Ako je promenio OS (nisam citao temu) moguce je sto Gizmor kaze...Ultimate stavish i on stavi neki balanced plan i obori taktove...ne znam mozda lupam
 
Ima li negde ovih netbook-ova ?
 
hvala ljudi na savetima, stavio sam ultimate 7 ali sve sam namestio na high performance i sve sam opcije koliko se razumem stavio na najace vrednosti ali glupi clock ostaje isti memorije sad cu da slikam da vam pokazem , ko zna mozda je ovo i normalno
 
evo kako je kod mene
 

Prilozi

  • 722.png
    722.png
    143.9 KB · Pregleda: 101
Ima li ovog malisana da se kupi ili nema ?
 
nema ga tamo.
 
Baš uzeo da proverim kod sebe, iako nemam ovaj model već Lenovo S205, kad sam zatekao istu situaciju.



Isto 3:8 i smanjeno na 271MHz umesto 540 koliko je logično da bude.

6GB DDR3 rama u dve pločice, jedna originalna Samsung 2GB na 1066mhz i druga Kingston 4GB na 1366MHz, koja je automatski spuštena na 1066MHz zbog ove prve. Imam Windows 7 Ultimate 64 bit, inače. Tražio sam po netu i nisam našao nijedan opipljiv odgovor na naš problem. Neki pričaju da CPU-Z pogrešno očitava, a BIOS mi ne govori ništa jer je Lenovo izbacio bukvalno sve iz njega, imaju samo neke osnovne informacije. Ajde ako neko ima ideja, pa da nam pomogne obojici.
 
Neki pričaju da CPU-Z pogrešno očitava, a BIOS mi ne govori ništa jer je Lenovo izbacio bukvalno sve iz njega, imaju samo neke osnovne informacije. Ajde ako neko ima ideja, pa da nam pomogne obojici.
Pored navedenog logično mi je da se radi o nekoj tehnologiji koja obara takt CPUa u odnosu na mod rada izabran u sistemu (moža ima i nešto u BIOSu). Ako obara množilac onda FSB: DRAM odnos ne bi trebalo da dira, ali ako obara takt procesora obaranjem FSBa logično je da se menja i brzina RAM :) već sam malo izašao iz te priče, ali mislim da razumete na šta ciljam :D
 
pazi sto se acera tice , on ima mogucnost da se u power option menja vrednost kad je na bateriji a kad je na struji da obara procesor sa 1ghz na 800mhz ali tu vrednost sam mu promenio i sad je stalno na 1Ghz a memorija je na 270mhz u svakom slucaju na svakom podesvanju. bios je na Aceru ogoljen da je smesno sta od opcija ima.
 
Ha ha ubacio sam cpu z program i na asus 1015PN ocitava da je ddr2 memorija,niti moze da ocita latencije niti tajminge,dok u biosu lepo pise da radi na 1066MHz.Mislim da je problem do ocitavanja u CPU Z programu.Postoji ta opcija power saving kada se obaraju taktovi procesora,ali ne verujem da je to u pitanju.
Sad ste me bacili u dilemu zasto bi ddr3 radio na toliko niskom taktu i nisam ni ja nasao pri guglanju nesto slicno?!
 
gizmor da li imas instaliran ultimate 7 windows ili nesto drugo? jer ja kao imam neku teoriju da je to mozda razlog pokazivanja vece vrednosti
 
to su ti druze moj , bar kad sam ja u pitanju corava posla :) . izvini u brzini nisam ni video. Da li si mozda probao da testiras sa sisoft sandra 2011 pa da vidis kakve ti ona rezultet kaze?
 
Nazad
Vrh Dno