Šta je novo?

ACER ASPIRE ONE 722

Pa budi "djentlmen" :d pa joj ti to odradi. Usput je i na picence izvedes. Ih pa zar ja moram da ti dajem savete ;)
Gago, nemo se ljutis :)
 
+1 dulsrules :)
Apsolutno podrzavam tvoj predlog.
 
Hello ekipo :)....par pitanja , cemu sluzi my win locker, zatim kako se koristi kensington security slot, cemu sluzi :)...da li treba neko postolje za hladjenje i koje npr...i ima li neko da preporuci neku lepu torbu, da je kupio, pa da ja ukradem ideju, mrzi me da trazim neku....valjalo bi da ima pregrade za neke papire, olovke, po neku knjigu i phone...:)..:d
 
Da li ima nekog na forumu da malo detaljnije uporedi ove dve platforme, od ovog: kupuj dok ima?
Sve pluseve ova platforma, koliko ja vidim, dobija za HD i generalno za bolju grafiku, dok niko ne pominje brzinu prilikom surfa, zagrevanje, buku...
 
Slabo si ti citao ovu temu, vidim ja. Probaj ponovo od pocetka, pa ces nadam se videti odgovore na tvoja pitanja. A odgovori su tu.
 
Brz sto se tice surfa, meni ekstra radi net...fenomenalno, grejanje, pa nije da se ne greje, onako malo vise nego samo topao....ali opet i nije tako strasno, a buka, nema je, tih je :), sta god te zanima pitaj :)
 
Brz sto se tice surfa, meni ekstra radi net...fenomenalno, grejanje, pa nije da se ne greje, onako malo vise nego samo topao....ali opet i nije tako strasno, a buka, nema je, tih je :), sta god te zanima pitaj :)

Ja planiram da kupim neki atom N570, ali sada sam video i ovu platformu pa cisto da se informisem dobro pre kupovine, gledam glavne razlike...koje su uglavnom u grafici kako mi se cini. Gledao sam neke uporedne "testove" c50 i n550. Jesi li uyela sa YU tastaturom na kraju?
 
Nisam uzela sam sa US tastaturom, ma sve je stvar navike, evo posle par dana i ne smeta mi uopste ....nego meni niko nije odgovorio na moja pitanja :)..ako kupujes, ja bih ti savetovala da ne razmisljas mnogo, jer sam ja kupila poslednji komad u Gigatronu i rekli su mi da nece vise dobijati, a nije imala ni jedna druga radnja koju sam zvala, doduse jednu sam bila nasla , ali meni totalno nepoznata, pa sam nekako htela da ih izbegnem ...i imali su jos jedan komad crnog....evo par slika mog ljubimca :)..
2.jpg


3.jpg


1.jpg
 
Moram reci da fino izgleda, kakva je tastastura, da li postoji ulegnuce kad malko jace stisnes tastere "U,Y,7"?
 
Ovo izgleda ok, ali ja moju čiklet tastaturu na Lenovo S205 ne bih menjao nizašta, toliko je dobra, udobna, tiha i ne ugiba se nimalo pri sredini, da ne mogu dovoljno da je nahvalim. Nekako mi se čini izdužen previše ovaj netbook, dajte još neki ugao :)
 
acer

Sto se tice ugibanja tastature, mozda malo, ali meni to nimalo ne smeta,nekako ne umem da opisem osecaj....skroz je nekako mekano kucanje i lepo, iako su ovde neki stavljali manu na izradu tastature, ja iznosim bas naprotiv zakljucak...velike tipke i udobne, e da malopre jedan drug rece i da ne postoji sa yu karakterima, pa evo za one koji su pitali. Mane koje bih ja navela, da je hladjenje vece, tj ventilator ili kako se vec zove :d, malo vise se greje znaci na toj levoj strani, opet kazem , volela bih da jos neko iznese zakljucak, jer se ja prvi put susrecem sa netbook-om i uopste i ranije nisam imala ni lap koji se greje, tako da ne mogu da napravim poredjenje...i nema indikator za rad harda. Najvise me fascinira baterija koja je FENOMENALNA! Ja znam da sam bila najdosadnija ovde sa svakakvim pitanjima i jako neodlucna pri kupovini istog, mogu da kazem da sve radi totalno ok za sada ( kako sam krenula ima da ga ureknem :D)...odusevilo me i uputstvo na srpskom :) i to onako detaljno :)....evo slike iz svih uglova, nadam se da je ovo dozvoljeno da ovde kacim slike
p1070348-copy.jpg


p1070349-copy.jpg


p1070352-copy.jpg


p1070353-copy.jpg


p1070354-copy.jpg


p1070355-copy.jpg
 
Lep je na oko :) samo nemoj ga drzati na krevetu(osim ako je bilo samo za slikanje) ako ulegne i zapusi mu se odvod toplog vazduha moze se pregrejati...Inace to sto ti je toplo je sasvim normalno i moj DELL XPS je topao lepo od touchpad-a, tu ti je najverovatnije hard kao i meni, nista za brigu, ako je tastatura normalne temp i ako ti ne smeta pri kucanju nema razloga za brigu. A tipke mi se cine bas velike, vece nego na mom 15'' lapu :d
 
Da, da za slikanje, mada drzim ga ja svuda, najvise u krilu, imam neku fotelju na ljuljanje i onda se zavalim, a njega drzim na sebi, koliko li je zracenje :S: ....nego ja i ne znam gde je njemu taj odvod, jer on nema nista sa donje strane , osim zvucnika , tako da nema sta da mu se zapusi. Evo sad gledam lap ( jos nije otisao kod novog vlasnika, lap ima razne neke otvore odozdo , ovaj malisa nema nista )..gde li mu je to :d, mozda uopste i nema, on ima samo ovo kao resetkicu sa strane . Nikako grejanje nije toliko da se oseca na tastaturi, tj da smeta za kucanje, oseca se najvise sa leve strane gde je ulaz za modem i ovaj valjda VGA :d, znaci odozdo i sa strane, hard mislim da mu je sa desne strane. Jao koliko je sati a ja nikako da se odvojim od njega! A sto se tice tipki rekoh ti ja da su ogromne, da ako konacno naucim da kucam, a da ne pravim greske :d !
 
Poslednja izmena:
Hvala gaga na slikama.Malisa je zaista sjajan.Bas lepo sto si dala neki mali review da vidimo malo kako se masina pokazala u praksi.Meni licno je ovo zaista povoljna cena za ovo sto se nudi.Jedan malisa sa takvim mogucnostima je zaista odlicno.Gaga zanima me jedna stvar.Kakav je malisa za citanje nekih casopisa i sl?Mislim nikad nisam imao prilike da koristim netbook za citanje sa takvom rezolucijom.Zanima me kakav je uzitak tako velika rezolucija na 12 inca?

Na primer na mom starom CRT monitoru je bila rez 1024x768 a na sadasnjem laptopu je 1440x900.E sad stari CRT je 17 inca a laptop je 15 inca.Normalno kad citam nesto neuporedivo mi je veci uzitak da citam na laptopu nego na CRT-u od 17 inca.Pa me zato zanima kako je to na 12 inca?Mislim ovaj netbook me prvenstveno zanima zbog citanja i mozda gledanja filmova.Za igranje i neke zahtevne programe imam desktop a za manje zahtevne operacije imam laptop tako da me ovo zanima za neki prenos i da citam nesto na njemu i gledam filmove na putu :)

I da jos jedna jako vazna stvar.Koliko ta fantasticna baterija drzi?Ako moze odgovor u 2 varijante.1 ako ga bas zakuvas da nesto radi i 2 opcija bez wifija uz neko manje arcenje.Izvini ako smaram ali zaista me je ovaj netbook zainteresovao i mnogo mi se svidja pa me zanimaju detalji :)
 
Poslednja izmena:
nema nikakvog specijalnog ulegnuca kad stisnes pomenute tastere bar sto se mog primerka tice,
 
Bora 81, imas moj review i na prethodnim stranama, ako nisi video, dosta stvari je sad subjektivno, ja imam monitor viewsonic 24 inca u full hd rezoluciji kad sam ga uzela, namena mu je bila da gledam full hd filmove, ali sam se tad susrela sa tim da je citanje radova za faks i ne bas prakticno, ovde je sve tako lepo, malo slatko, lako da se svuda nosi, evo ja citam knjigu Zvoneci kedri Rusije. Juce sam ga nosila u park i tamo sam citala, bas mi prijalo :d ( iako jos nemam torbicu jer niko nije procitao moja pitanja ), inace sto mi nismo dobili taj deo sto nam treba da ga zakljucamo , citala sam za kensington, ali sta stavljam u ovaj slot...dalje baterija, Boro, ovako ja jedino mogu da ti kazem da ga napunim ujutru, negde oko 10 krenem da ga punim i kad ga napunim ne gasim ga uopste , radi cak i do 2 nocu, za to vreme wifi je stalno ukljucen, citam, istrazujem, juce sam gledala dva filma, citala knjigu, provera maila, slusala muziku oko sat vremena, igrala malo karte,, naravno ode u sleep mod kad jedem, tusiram se, pricam na mob ( pricam obicno duze od pola sata hehe )...i eto evo sad baterija znaci od juce ima 11 posto, e sad ce na punjac...ja wifi nikada ne iskljucujem, mozda najbolje da neko drugi napise ko iskljucuje wifi...jer ja visim na netu skoro pa stalno....:d.....opet za tastaturu ponavljam da nema ugibanja pri normalnom kucanju, ako se jako stisne y ili 7 malo da, ali nista da bi tastura dobila neku kritiku...toliko od mene za sada, pitajte sve sto vas zanima, znam koliko je meni znacila svaka informacija pre kupovine...tu smo da pricamo svi zajedno i podelimo iskustva ...

PROCITAJTE AKO VAS NE MRZI

Neka mi neko napise za taj odvod za topli vazduh, rece ovaj deckic da ga ne drzim na krevetu da se ne bi zaprljao, ali ispod nema nikakav odvod , ima li tu sta da se zaprlja...
 
Poslednja izmena:
I ja sam hteo da kupim neko hladnjenje ali laptop nema intake odozda ima samo exsaust sa strane i to je to....Tako da mu nikakav ventilator koji duva odozdo ne bi pomogao (duvao bi u plastiku)

SAmim tim nema bojazni i ako ga drzish na krevet samo se pazi da je oslobodjen sa strane odakle izduvava...

Ono sto bi ga eventualno razladilo jeste neka hladna podloga ispod (mozda lupam) ali imam garanciju 2 godine tako da :)
 
Hahahahaha deckic :d dobra si majke mi, moram da primetim - sta ti je zesko u IT sferi, sa koliko entuzijazma pises postove, nas bi bas uvo bolelo da pisemo drugima kakav je HW koji smo kupili osim kada se hvalimo :D Ja sam za to da devojke treba da testiraju HW i pisu recenzije ;)

Nego sto se tice odvoda, zar ti nije odvod ta resetkica s leve srane? na izbacuje tu topao vazduh? inace evo ti jedan korisan link za taj lap: http://goo.gl/0488o

@jonesba, kako nema intake, sta su one rupe sa dodnje strane ispod touchpad-a celom duzinom?
EDIT: to su rupe od zvucnika...
 
Poslednja izmena:
Da, da samo to sa leve strane ima, i tu izbacuje topao vazduh, ispod touchpad-a su zvucnici i to si dobro napisao...hvala za link :)..hehe jonesba, hladna krpa, ma dacu mu da popije jedno hladno pivo, pa ima da uzivamo celo leto zajedno! A pisem nasiroko, kao sto rekoh zato sto znam koliko sam ja pisala svima za utiske i koliko mi je svaki odgovor znacio! :d..juce sam razmisljala sta bi bilo kad bih kupovala auto, kad za netbook ovoliko razmisljah, a svaki mi se svidja...bila bi to mazda 3 sport i to bordo metalik, pa mora da se slaze uz netbook :d
 
Prvo hvala gaga na objasnjenju.U pravu je playboy.Stvarno je zanimljivo citati post gage :D Pazi imam i ja monitor od 22 inca full HD ali iskreno nikad ne mogu da merim citanje na desktopu i na laptopu.Na desktopu ne znam dal sam ikad procitao 2 strane neke knjige dok na laptopu mogu bez problema.Jer prvo ne mogu da se namestim nikako na stolici da citam dok laptop mogu da se zavalim a drugo na ovoj toploti desktop koristim mnogo manje nego laptop jer se greje ko lud i u sobi bez klime je toplije jos za bar 2 stepena kad upalim desktop

E sad sto se tice kucnog citanja laptop od 15 inca mislim da je nezamenjiv(osim mozda neke mrcine od 18 inca sa full HD ekranom).Medjutim ovde je pitanje nesto sasvim drugo.Laptop od 15 inca nije praktican da ga nosis svuda(mozda nekom nije problem mene iskreno mrzi) a drugo ne mozes da ga izvadis u busu da radis jer nije zgodno, zatim baterija nije bas nesto da drzi(moja navuce na 2-2.5h sve na max a oko 3-3.5h kad ugasim wifi i brightness smanjim na 70%).Znaci to su neke stvari u kojima netbook ubija laptop po meni.

E sad ja znam kakvo je citanje na 10 inca 1024x768.Nije to tako lose ali nije ni bog zna kakav uzitak zbog slabije rezolucije.Danas sam imao prilike da koristim jedan maleni acer aspire koji ima N570 intel(mozda sam i pobrkao tacnu oznaku), 2 gb ram-a i 500 gb hard.Mogu vam reci da sam dosta zadovoljan radom malise.Koristio sam losije netbook sa losijim atomom i 1 gb ram-a i vidi da se da mu fali ram-a za neko normalno koriscenje.Mozda cu biti srece pa cu imati prilike da vidim i ovaj netbook sa teme.

Bas me zanima kako izgleda takva rez na 12 inca.Dobri su mi i oni od 13 inca samo tu su cene dosta vece i ipak je ovaj netbook za 280 evra trenutno best buy resenje.Sto se tice baterije ako sam te ja razumeo kazes da si koristila oko 16h?Da to nije malo previse?Ja znam da 6-to celijske baterije na atomu idu do 7h a ako ovaj moze 9h vise onda je to zaista evolucija.
 
Hehe...ne znam sta da ti kazem za citanje, najbolje kad bi neko imao pa da ti to vidis uzivo, ja svaki dan citam preko njega e -knjige, meni stvarno prija...za bateriju me nisi bas razumeo, ne koristim ga konstantno ceo dan, ali ceo dan je upaljen ili je u sleep modu, znaci ne gasim ga nikad u toku dana, tek u noc kad baterija padne na 10 posto i kad je vreme za lalanje , jer malo malo pa virim na face, na bencmark, sto sam se navukla na ovaj site hehe....gledam 1,2 filma kako kad, citam....ne bih sad znala da kazem koliko je to sve sati aktivnog koriscenja, uglavnom uz mene je stalno, ako sam kod kuce...i u poredjenju sa lapom koji je drzao bateriju 2,5 sati ovo za mene jeste evolucija! Ako budem ja to merila i jedan dan sela pa koristila od pocetka do kraja bateriju ce pisemmmmmm hehe....kupuj bre....inace ja htela i dell m301z cini mi se, da je ta oznaka, ima 13 inca, ali sto ti rece kad uporedim cene ovo je super...iako sam taj dell mogla da dobijem sa 10 posto popusta ( svi koji pazare robu u Ca u win win radnji u centru grada ) !
 
Poslednja izmena:
Hej da li je neko preko cpuz proveravao brzinu memorije i procesora? Mene jedino buni a mozda i ne bi trebalo zato pitam vas sto mi dram frequency stoji na 270mhz . e sad da li se to mnozi sa 3 pa se dobije brzina ddr3 ili ? Molim za objasnjenje na ovo verovatno glupo pitanje za nekog . Pozdrav
 
Brancic,moze li konkretno o kojoj masini je rec?Koja memorija je u pitanju tj na koliko je deklarisana?
 
pa ovaj mali netbook acerov na cijoj smo temi acer aspire one 722 zato sam i postavio ovde pitanje
 
Ja sam testirala , meni stoji 540,9 Mhz....a kolika treba da bude?
 
Gago znaci kad ides na memory tab i pod DRAM frequency ti stoji 540mhz?! ako je tako zasto onda meni stoji 270:( ?????
 
najsigurnije ti je iz biosa da vidis na kojoj frekvenciji ti radi RAM memorija.CPU Z cita otprilike ovako:
DDR oznaka znaci = Double Data Rate<stoga se i programa za ocitavanje memorije mnozi>533*2=1066MHz primer za ddr3 na ovom netbuku.
 
Da, da kad idem na memory tab pa na DRAM frequency mi stoji 540mhz, ne znam sto tebi stoji manje, hajde jos neko neka testira pa neka napise !
 
a da li ti ista ta brzina pise i kada je van uticnice? vidis ja kao nisam probao kada je na uticnici vec samo na bateriji?
 
Nazad
Vrh Dno