Šta je novo?

ACER ASPIRE ONE 722

Hehe sutra stize... :) a sto Srbija pa sve sto sam porucila stiglo mi je odmah, jedino je ovaj Acer bio problem jer su cekali da stigne u radnju, porucen u ponedeljak sutra stize znaci nisam mnogo cekala, devojka iz firme je bas fina, danas me zvala rekla da je stigao i pitala me kako mi odgovara da ga posalju, jos jednom proverile model, boju i to je to ...kakvi bre utisci ne bude li valjao cuvajte se...ja sve verujem vama hehe, a ko zna koliko vas radi za Acer hehe , utiske pisem prekoustra...dok instaliram sve i podesim ga za svoje potrebe :)..a jedva sam ga nasla, vec sam pocela bila da ocajavam i trazim zamenu! :D:D Nikako ne kapiram sto je njih tako malo!
 
Poslednja izmena:
Brzo se razgrabi Gago, dobar je to laptopic a i best buy u ovom trenutku.
 
Ja ne radim za Acer ali sam poznat na forumu da volim da menjam hardware tako da :) Ne laptop je skroz ok i necesh se razocarati :) Ja evo sve pisem sa njega tako da ;)
 
Velike maloprodaje u Beogradu, juče (6.jul), stanje: 0
Ako neko zna gde još uvek može da se nabavi/naruči ...
 
Acer planira da ovaj model updatuje sa C-60 APU-om na 1,33GHz i grafikom 6290 koja ce raditi na 400MHz. :)
 
ima li ovaj model blutut?
rezervisao sam poslednji primerak kod modulusa ali u specifikaciji na njihovom sajtu pise da nema bt, a i prodavac nije mogao potvrditi da li ga ima ili nema!
 
Bolje sto pise da nema a ima ga , nego da pise da ima a da ga nema. ;)

TT Pro by SGS
 
ljudi da li je moguce da niko ne zna kako da se namesti da graficka koristi vise memorije ??!!! ako je to uopste i moguce ?
 
Da neces mozda da zaigras GTA IV :d
 
Koliko se ovaj model greje u odnosu na neki N570 i kolika uopste moze biti razlika (u zivahnosti) prilikom surf+muzika sesije?
 
u bre ljudi pa zar ne znate da je nebo granica sa ovim vrhunskim hardverom :)))) salim se. Pa iskren da budem zanimalo me je na koji nacin on uzima memoriju posto u biosu nema podesanja.
 
Spomenuo sam GTA 4 zbog onog "ulazenja u crveno" kada se nema dovoljno VRAM-a. Mada nije losa ideja ni Crysis 2 :d
 
E ovako, stigla zverka :D, crvena :)....pa da podelim utiske, mada manje vise sve se vec zna! Na izgled prelep, mada to je subjektivno :), instalirala sam gomilu programa koji mi trebaju, za sada sve radi :), baterija jako duga, ja sam ga nakacila na kratko na adapter da podelim particije , napunio se do kraja oko 14 casova i evo sad je 18 a baterija je na 48 posto....a non stop ga zagledam, pokrecem filmove, muziku, znaci instalacija svih tih programa, znaci stvarno extra! Filmovi rade odlicno kako HD tako i Full HD. Odmah se zakacio na wifi i mislim da mu je modem bas dobar, nosilia sam ga po dvoristu, dalje od kuce, po celoj kuci i nije se gubila veza. Zvucnici dobri, sve se lepo cuje, tastatura meni odgovara za kucanje, daje nekako mekan osecaj, kao da je od gume sto mi se dopada, tipke velike, ne moze se masiti ( ako omasim neko slovo to je zato sto ne znam da kucam ) hehe, ali za sada mi dobro ide ! :D, touchpad volela bih da je napravljen od istog materijala kao i ostatak kompa, malo mi koci prst, ali verujem da je stvar navike, ovaj multi touch ili kako se zove je zanimljiva stvar! Greje se malo vise nego sto sam ja ocekivala, narocito na levoj strani! Ali opet cujem da mnogi ljudi kazu da im se neki lapovi greju vise, mozda sam ja samo navikla na moj lap koji je vrhunski hladan! Ali grejanje nije nista preterano, samo je topao! Prebacivanje fimova, muzike, slika sa externog harda je bilo malo sporije, kao i kad pokrenem npr instalaciju, pustim pesmu, otvorim slike i nekoliko tabova malo se uspori i napr kad hocu da prozor brzo pomeram ostaje mali trag (ako me razumete)...znaci ipak je procesor slab za mnostvo naredbi, bar sam ja to tako zakljucila! Na Suncu displej moze da prodje pri maksimalnom osvetljenju, ali opet nije bas da se vidi sjajno! Sta bih jos mogla da kazem ne znam, ali tek je danas stigao i ovo su sve prvi utisci, ako budem jos nesto znacajno primetila pisem! :)...Zakljucak ...za multimedijalne sadrzaje i net odlican je, a mislim da je prvenstveno i namenjen za to!:d......E sad pitanje : kako promeniti pozadinu na win 7 starter, najvise sam se razocarala jer nemam theme, a u jednu sam zaljubljena :), e taj starter je ujedno i jedina stvar koja mi se za sada ne dopada!
 
Poslednja izmena:
Ma kakav crni Starter, skini s neta i instaliraj Home Premium ili Ultimate, ako nemaš eksterni DVD postoje upustva na netu kako da instalaciju obaviš preko USB fleša :)
 
I ja sam danas uzeo ovog malisu i ne znam da li ima jos sta da se kaze a da Gaga vec nije rekla...na levoj strani je otvor za odvod toplog vazduha,pa je normalno da tu bude malo topliji
 
Hehe neka nam je sa srecom svima :)....ali zar stvarno ne moze da se na neku foru promeni wallpaper? Kako radi ultimate na ovoj masinici ? Da li mi se sad isplati da samo zbog teme, menjam legalan win ?
 
Hehe neka nam je sa srecom svima :)....ali zar stvarno ne moze da se na neku foru promeni wallpaper? Kako radi ultimate na ovoj masinici ? Da li mi se sad isplati da samo zbog teme, menjam legalan win ?

Wallpaper mozes promeniti pomocu nekog Stardock-ovog programa.
 
Moze ali stardock mu uzima snagu ako mi dopustite da se tako izrazim....Opteretiti ga sa sto manje procesa moj savet...

Gago mislim da ne vredi da zbog wallpapera menjash Win pogotovo sto je legalan...eto probaj sa stardock pa ako ti ne smeta tj ako nema usporenja ok :)

Pozdrav od vlasnika crnog Acera :)
 
Kako vam nisu stavili bar Win7 home premium, taj starter ne bi instalirao ni na digitron.
 
Sklanjajte to i stavite lepo Windows 7 Ultimate 64bit (ko ima 4GB rama), ko nema 32bit. Ja lično imam 6GB ram-a na S205, tako da nije bilo trenutka kada mi je zafalilo, a imam običaj da otvaram po 25+ tabova u Chrome-u :).
 
Ati hvala promenila sam wallpaper super programcic....pa sto sad da menjam starter..kad za sada nisam primetila da mi nesto fali, jedino ako ce da bude brze sa ultimate, najgore mi sad da gledam kako da pravim butabilni usb joj to me nervira, da je preko cd lako bih....sta cu da dobijem ako instaliram ultimate
 
Ultimate nije potreban na prenosnom racunaru,u sustini neces dobiti nista sto mozes da primenis u realnom radu.Starter verzija nema mogucnost menjanja pozadina,samo 32 bit-na verzija postoji,nema aero temu,mogucnost da se menja jezik,nema neke igrice sto stizu uz ultimate...
http://www.intowindows.com/bootable-usb/ probaj na ovom linku imas detaljno uputstvo.
 
Ja prvu stvar koju sam uradio je instalacija ultimate 7 ponajvise iz razloga zato sto se uz starter dobije brdo nepotrebnog softvera koje nemoze covek lepo da izbrise a gusi masinu za medalju, nedostatak opcija od banalnih pa do neophodnih su suvise veliki razlog preinstalacije barem po meni. npr nemozes da izbacis ikonu my computer na desktop :)
 
kako ne mogu meni je my computer na desktopu :), pa ne znam ja sam razmisljala logikom da je ultimate nabudzeniji i da starter brze radi, aj neka ga za sada, pa jedino da odnesem flash da mi neko naprabi butabilan, ne mogu sad da citam sva ona uputstva, pa da ga onda pokrenem, samo da pitam, kad ga dobijem, samo utaknem usb i sve drugo je isto kao sa cd, je l tako, sta oznacim u biosu, instalacija sa cd isto ili odakle...:d..
 
Ma stavi ultimate ko covek(zena), taj starter je toliko osiromasen da kao sto rekoh nije ni za digiron, nece ti lap raditi sporije na x64 ultimate...a ako si lenja da napravis bootable usb onda sljakaj taj starter :d
 
Koliko znam full windows je instaliran jedino sto treba jeste da uradi upgrade preko kljuca...Svi potrevni fajlovi servisi su tu samo ih treba "unlock" ovati khm khm kljucem...

Ali opet ne vidim potrebu za necim takvim ako se lap koristi kao druga masina za net,filmic, itd....Ok mozda neko hoce da izvuce maksimum ali ne vidim potrebu (plus ima legalan softver na laptopu sto priznacete nije lose)
 
#Gaga 3
to za flash butabilan ti je bukvalno 2-3 klika sa verzijom programa win to flash, potrebno je samo da imsa iso win skinut koji zelis da prebacis na usb.
 
Nazad
Vrh Dno